Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domel

    tag

    Helló! Google Maps API-ról lesz szó:
    Van egy program, ami végig navigál egy előzőleg bejárt útvonalon, mindezt egy google map térképen teszi. A probléma ott kezdődött, hogy menet közben nem frissültek a térkép csempéi, mintha nem lett volna internet:
    igy nez ki

    Mivel a probléma csak vezetés közben jött elő, ezért napokba tellett mire rájöttem, hogy az animateCamera okozza a gubancot, mert mint kiderült, amíg animálva ráállt az adott koordinátára, addig nem frissült a térkép, és mivel a GPS jelek meg jönnek másodpercenként és az animálás is kb ennyi ideig tartott, ezért egy pillanatra sem töltöttek a térkép-csempék, és elmosódott térképen haladtam.
    A megoldás, hogy lehet figyelni, hogy mikor fejeződött be az animáció, és ameddig ez tart, addig nem szabad újra az animateCamera-t futtatni. Valahogy így:
    if (kameramozog==0) {
    kameramozog=1;
    mMap.animateCamera(CameraUpdateFactory.newCameraPosition(camPos), new GoogleMap.CancelableCallback() {
    @Override
    public void onFinish() {
    kameramozog= 0; //akkor fut le ha véget ért az animáció
    }

    @Override
    public void onCancel() {
    kameramozog=0; //akkor fut le, ha az animációba belenyúltak, vagy új animateCamera indul
    }
    });
    }

    ezt csak azért írtam, hogy ha valaki belefut ebbe a problémába, akkor talán eszébe jut hogy valaki már megszenvedte ugyanezt, és kész a megoldás.

    Üdv: Domel

Új hozzászólás Aktív témák