- Projektor topic
- Milyen monitort vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: szedd szét, javítsd, fejleszd!
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- SSD kibeszélő
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Bluetooth hangszórók
- Milyen széket vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rowon
nagyúr
Ez nem így működik, hogy kiosztasz egy komplett generációt, aztán mentegeted magad, hogy kinek nem inge...
Hát akkor szerinted hogy működik? Elolvastad-e amit írtam? Jah, nem! Na további szép napot!
-
wasd.hu
senior tag
A munkahelyi kultúrát azért hoztam ide, mert akik nem esnek ki, azok szellemi terhelésének egy részét(meghatározó részét akár) az képezi hogy a környezet részei maradjanak, így a konkrét feladatuk okozta szellemi terhelést lehetetlen kibogozni, mert például a környezeti játszmák miatt, lehet nem is a nekik célzott feladatot végzik.
Sajnálom
-
Tasunkó
őstag
A munkahelyi kultúrát azért hoztam ide, mert akik nem esnek ki, azok szellemi terhelésének egy részét(meghatározó részét akár) az képezi hogy a környezet részei maradjanak, így a konkrét feladatuk okozta szellemi terhelést lehetetlen kibogozni, mert például a környezeti játszmák miatt, lehet nem is a nekik célzott feladatot végzik.
-
wasd.hu
senior tag
Az új generációkat nem ismerem, de rohadt sok a suttyó élmunkás, akik szétbasszák a munkahelyi környezeteket, és megy a rivalizálás, seggnyalás, marakodás meg a reszketés attól hogy ki esik ki a székfoglalós játékból. Nem vagyok az újaktól se elragadtatva, de az előző generációk, meg akikből már alig van is a hányinger kapkod. Itt a generációkat keresgélni, olyan mint tarkóig gyomban rájönni a vérehulló fecskefű szerepére az összképben. Aztán erre a trutyira jön a tejszínhab a motivált munkaerőről, meg a csapatmunka, szellemi terhelés meg hasonló lobotómiák, amire már pszihológus egyház épült ahol megfogalmazzák az ordas kibaszásnak a vadkapitalista szalonban társalogható formáit.
Erről nehéz lesz úgy beszélgetni, hogy alap kontextus és minimumok hiányoznak. Különböző célokkal, mást jelent pl a siker, a feltöltődés.
Eszembe sem jutott a munkahelyi morált idehozni. Kis és középvállalatoknál láttam mennyire toxikus a multikulti.
-
Tasunkó
őstag
Szerintem ez összetettebb annál, hogy pusztán generációs kérdésként kezeljük. Inkább az látszik, hogy sokaknál megváltozott a motiváció és a munkához való viszony, különösen akkor, amikor a hosszabb távú perspektíva vagy a kiszámítható célok háttérbe szorulnak.
Emellett azt sem érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy az emberek mentális terhelhetősége nagyon eltérő. Egy logisztikai, kreatív vagy más, tartós koncentrációt igénylő munka folyamatos szellemi terhelést jelenthet, ami hosszú távon ugyanúgy kitartást és alkalmazkodást igényel, mint a fizikai munkakörök.Az új generációkat nem ismerem, de rohadt sok a suttyó élmunkás, akik szétbasszák a munkahelyi környezeteket, és megy a rivalizálás, seggnyalás, marakodás meg a reszketés attól hogy ki esik ki a székfoglalós játékból. Nem vagyok az újaktól se elragadtatva, de az előző generációk, meg akikből már alig van is a hányinger kapkod. Itt a generációkat keresgélni, olyan mint tarkóig gyomban rájönni a vérehulló fecskefű szerepére az összképben. Aztán erre a trutyira jön a tejszínhab a motivált munkaerőről, meg a csapatmunka, szellemi terhelés meg hasonló lobotómiák, amire már pszihológus egyház épült ahol megfogalmazzák az ordas kibaszásnak a vadkapitalista szalonban társalogható formáit.
-
Dark Archon
addikt
-
Rowon
nagyúr
Hagyjuk már ezt a Z-generációs hülyeséget. Annak idején ránk is ezt mondták apáink, nagyapáink. Vagy te napszámosként a mezőkön szeded a paprikát, paradicsomot?
Kinek nem inge, ne vegye magára.
-
wasd.hu
senior tag
Szerintem ez összetettebb annál, hogy pusztán generációs kérdésként kezeljük. Inkább az látszik, hogy sokaknál megváltozott a motiváció és a munkához való viszony, különösen akkor, amikor a hosszabb távú perspektíva vagy a kiszámítható célok háttérbe szorulnak.
Emellett azt sem érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy az emberek mentális terhelhetősége nagyon eltérő. Egy logisztikai, kreatív vagy más, tartós koncentrációt igénylő munka folyamatos szellemi terhelést jelenthet, ami hosszú távon ugyanúgy kitartást és alkalmazkodást igényel, mint a fizikai munkakörök. -
Egon
nagyúr
Hagyjuk már ezt a Z-generációs hülyeséget. Annak idején ránk is ezt mondták apáink, nagyapáink. Vagy te napszámosként a mezőkön szeded a paprikát, paradicsomot?
Egyébként jah.
Nyilván nem szignifikáns példa, de a lányom (2004-es születésű) jelenleg heti 2 nap tanul, 5 nap dolgozik, a hétvégéket is beleértve. -
Dark Archon
addikt
Hagyjuk már ezt a Z-generációs hülyeséget. Annak idején ránk is ezt mondták apáink, nagyapáink. Vagy te napszámosként a mezőkön szeded a paprikát, paradicsomot?
-
wasd.hu
senior tag
Azt még nem lehet biztosan kijelenteni, hogyan fog működni a gyakorlatban. Az viszont tény, hogy egy ember kevés kreativitással is jobban törekszik a felesleges körök, várhatóan nagy gubancot okozó problémák kerülésére. Ahogy hízik a kód, egyes változatok hajlamosabbá válnak halucinálni.
Az olyan szintű feladatok, mint pl egy OS megduzzad felesleges feladatokkal és komoly HW esetén is letérdel a feladat előtt. Lásd bármilyen IT szektor manapság.Pár netes keresést megér az, hogy mibe kerül mindannyiunk számára a kísérletezés. Célirányosan megfelelő verziókkal el tudsz végeztetni alap feladatokat, nyilván tud segíteni, szóval nem vonom kétségbe a mérnöki bravúrt, de lehet látni egy szürke / sötét következményt is, ami pl Németországban zajlik. Látható, hogy a full automatizálás kapott szabad utat, de vannak évtizedes referenciák, akár minőség és megbízhatóság / optimalizálás kérdésben, amit nem csatornáznék be teljesen a modernizációba.
-
Egon
nagyúr
Ezt el lehet engedni. Az éáy brutál erőforrás pazarló. A beetetés megvolt, áremelkedés törvényszerű. Fejlesztő ismerőseim elújságolják, hogy leépítésekbe kezdtek minden területen. Aztán pár száz eltávolított pozíció után nehéz lesz töredék tiszteletdíjjal rendes szakít találni. Magas szinten pedik drága mutatvány lesz a token.
Ki fogja ez forrni magát.
Jelenleg nem optimálisan van használva az AI, azért is erőforrás-pazarló. Nyilván senki nem optimalizál a használatára, ha (kvázi) ingyen van. Mihelyts elkezdik reálisan (értsd: a költségeknek megfelelően) árazni, gyorsan fog alkalmazkodni hozzá a piac. Pl. nem fogjuk a céges AI-t a Balaton szelettel kapcsolatos kérdésekkel szivatni...
A nagyobb cégek lokális AI-t építenek majd maguknak (ahol az lesz a költségoptimum), stb. -
Rowon
nagyúr
Ezt el lehet engedni. Az éáy brutál erőforrás pazarló. A beetetés megvolt, áremelkedés törvényszerű. Fejlesztő ismerőseim elújságolják, hogy leépítésekbe kezdtek minden területen. Aztán pár száz eltávolított pozíció után nehéz lesz töredék tiszteletdíjjal rendes szakít találni. Magas szinten pedik drága mutatvány lesz a token.
Magyarán odavágtak a HR piacnak, ennyi eszük van, plusz dollármilliárdok is elmentek az adatközpontokra. Én nem értek a programozáshoz, csupán annyit olvastam, hogy minőségben egyértelműen jobb egy olyan kód, amit ember készít, mint amit a gép.
-
wasd.hu
senior tag
Ezt el lehet engedni. Az éáy brutál erőforrás pazarló. A beetetés megvolt, áremelkedés törvényszerű. Fejlesztő ismerőseim elújságolják, hogy leépítésekbe kezdtek minden területen. Aztán pár száz eltávolított pozíció után nehéz lesz töredék tiszteletdíjjal rendes szakít találni. Magas szinten pedik drága mutatvány lesz a token.
-
Rowon
nagyúr
-
kilua
őstag
Legalább a fejlesztők megtanulnak optimalizálni 16gb ram PCre is és nem lesz 32 a minimum. 🤷♂️
-
Narxis
nagyúr
-
Rowon
nagyúr
-
Cassi
őstag
Friss hír: állítólag végül megegyeztek és nem lesz sztrájk.
-
Rowon
nagyúr
Újabb bizonyíték, hogy a gödi botrányok sem voltak kamuk. Gusztustalan egy cég. Normális ssd-t évek óta nem tudnak összerakni, ami ne lenne lépten-nyomon firmware hibás.
-
kyle23
tag
Életem legnagyobb húzása, befektetése volt 64gb ddr4 ramot venni 50.000 forintért és maradni am4 platformon. ...

pont reggel jött velem szembe egy hírdetésben, hogy vmi 320.000+ lenne most. Mondom itt vmi el van írva, de nem... Igaz ddr5, de ezek az árak már szánalmasak.
-
wasd.hu
senior tag
-
jerry311
nagyúr
Nagyon helyes!
Sztrajkoljanak.
Kapjak meg ok is a reszuket a profitbol, ne csak a reszvenyesek, akik semmit sem csinaltak erte. -
JulianSinulf
őstag
Helyes! Tartsanak is ki. Többeknek kellene beleszállni.
Az nem járja, hogy pár ember olyan vagyonra tesz szert, amiért nem dolgozott meg, a munkásoknak meg nem oszt vissza semmit, míg a fogyasztókat jól lehúzza. -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Gyönyörű. Rekordbevétel, abszolút ronggyá keresik magukat a DRAM/AI szánalmon, de még így sem tudnak megegyezni, ráadásul még a kormány is a dolgozókat fenyegeti.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Intel Core i5-2320 Processor
- Samsung Galaxy S23 Ultra 512/12GB független
- Silent Night PC - Corsair, B250, i7-7700, 16Gb, GTX 1660 6Gb, 1,25Gb Tárhely - Windows 10
- BESZÁMÍTÁS! VALVE Steam Deck LCD 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey OLED G8 G85SU monitor garanciával hibátlan működéssel
- Eredeti Microsoft Windows 10 / 11 Pro OEM licenc Akciós áron! 64/32 bit Azonnali kézbesítéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Alpine Green -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5509
- Nintendo Switch Okosítás és Szerviz - V1 // V2 // Lite // OLED - Picofly RP2040 modchip beépítés
- Samsung Galaxy S22 / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- iPhone 12 64GB 100% (1év Garancia) Több színben is elérhető! - ÚJ EREDETI AKKUMULÁTOR - AKCIÓ
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Ezek a Z generációs gyerekek már dolgozni sem akarnak, nemhogy fejleszteni.



