- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- NAVON Stark NX14
- Nyomtató topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Egérpad topik
- Nem fut az Intel grafikus vezérlőin az év egyik legjobban várt címe
- Hobby elektronika
Új hozzászólás Aktív témák
-
thon73
tag
válasz
lac14548
#1714
üzenetére
Az E-számokat tároló adatbázis kísérleti programja (és kódja) ITT TÖLTHETŐ LE Telepíthető adb a /bin mappában.
A program az alfa változat alfája. Egy nagyobb történetből lett "lebutítva". Teljesen működőképes (én használom), de nincs széles körben tesztelve, szóval AS IS (olyan amilyen). Ez azt is jelenti, hogy nem tökéletesen kész, de különben soha nem érnék idáig vele.
Mivel a kérdés itt merült fel, itt is osztom meg, de a megosztás célja elsősorban a tanulás. Ha bárkit érdekelnek részletek, talál hibákat stb. itt/püben/egyéb módon is szívesen fogadom.
Egy-két apróság:
Ez egy egyszerű sqlite alapú adatbázis, id-n kívül 3 szöveges mezővel. A negyedik mező tartalmazza a "normalizált", vagyis ékezetek nélkül kereshető kódot. Az adatbázist lista, ill. az egyes elemeket szerkeszthető módon is megjeleníti. A lista az E-számokra rendezett, szűrhető (minden mezőre, ékezet, kis-nagy betű nem érdekes), és (most még) unique bejegyzések nincsenek kikötve.
Gyakorlatilag loggol (igencsak bőven) egy {sdcard}/enumberdb mappába (a syslogon kívül), de elmétileg ez összeakadhat (ld. előző kérdéseim a threadekkel kapcsolatban) dolgozom rajta.
Az érdekessége (talán) a saját (egyszerű) file kezelővel bíró csv szerű export/import funkció, az adatok ezzel is bővíthetőek, ill. archiválhatóak. Vigyázat! importnál beilleszti a meglévő adatok közé a rekordokat!! (KI van kapcsolva az unique védelem, ugye.)
Külcsín, működés (pl ékezet, kereshető mezők) könnyen, igény szerint módosíthatóak. Persze a nyelv is.
Jó próbálgatást! Ötleteket, kritikákat szívesen veszek - már ami a kóddal kapcsolatos. Tudom, ez nem a Google Play, nem is ilyetén céllal került ide ez a kód.
Új hozzászólás Aktív témák
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Chuch Norris teret váltott!
- sziku69: Szólánc.
- Battlefield 6
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Tőzsde és gazdaság
- Vicces képek
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...
- GAMER PC // ASUS TUF B650M-PLUS / R9 7900X / 64GB DDR5 / SAPPHIRE Radeon RX 7800 XT / 1TB M.2 SSD
- Intel Core i7-13700KF + ASUS Prime Z790-P WIFI + Kingston FURY Beast 32GB DDR5 6000MHz
- OH! Dell Latitude 7340 Üzleti Profi Fémházas Ultrabook Laptop 13,3" -65% i7-1365U 16/512 FHD IRIS Xe
- Azta Dell Latitude 7440 -65% Üzleti Profi Fémházas Érintős Ultrabook Laptop 14" i7-1365U 32/512 FHD+
- DJI Osmo Action 4 Adventure Combo + sok tartozékkal búvárkodáshoz
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


