Hirdetés
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Projektor topic
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
PROHARDVER!
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
25 PIN-es ZIP 100MB-os. Annak a lemezét nem írja stabilan az USB-s. Linux-xal is meg lehet oldani a filerendszer átvitelét, de a Mac a program-file összerendelését nem viszi át ahogy az OSX sem, ha 7-es System-ről beszélünk. A másik gond a sit állományokkal van. A kicsit is újabb Mac nem kezeli jól a régi system 7-es cuccokat, van amikor CRC-t ír az amúgy jó fájlra, van amikor részlegesen csomagolja ki.
A legjobb megoldás az emulátorban futtatott 7.5, az alá felmegy a megfelelő stuffit ami system 6-tal is frankón megy és képes megosztott foldert kezelni. Mondjuk a megosztást csak fájl átvitelre lehet használni, mert vicces hibákat tud produkálni, ha ott csomagolja ki az ember az állományokat. Az image-t SD kártyára másolva lehet etetni a blueSCSI-t.
-
válasz
envagyok #101872 üzenetére
Ebből a szempontból egyszerűbbek a gépeim. Itt inkább az adatátvitel a kihívás. Mi mivel kompatibilis, hogyan lehet valahogy előtelepíteni egy rendszert, ha már van egy image, akkor vajon linux, valami régi Windows-os progi vagy esetleg egy köztes Mac látja és tud injektálni további telepítőket. Egy nem túl extrém példa:
A régi Mac-ek 50 pin-es SCSI rendszerek, de van DB25-ös SCSI portjuk. Oda lehet feldugni mondjuk egy ZIP drive-ot. Igen ám, de arra fel kell másolni. Tehát kell egy IDE-s vagy LTP-s ZIP. Aprócska baj, hogy hiába lehet olvasni Mac alól a FAT-et, de az nem viszi át a file attribútumokat. Tehát így nem lehet megnyitni. OK, jöhet a Mac saját file rendszere. De Win alatt azt is bukjuk. Tehát akkor tömörítsük be a saját formátumába, de milyen stuffit fut ezen a vackon? Legyen emulátor, de az meg nem szereti a ZIP meghajtót. Elvileg megy, gyakorlatban hajlamos fagyni. Szóval a végén emulátorban pakolgatja fel az ember, majd a ZIP-re visszaírja az image-t.
Persze a 8 biteseknél van ami még bonyolultabb. Nem véletlen, hogy szeretem az SD adaptereket.
-
válasz
FoxiestFox #101869 üzenetére
A németektől az osztrákokon keresztül szoktam szerezni cuccokat. Volt aki simán megírta, hogy ide a balkánra nem küldi. Bécsi címre már nem húzta a száját.
Retrózási téma nekem hullámokban megy. Van amikor van rá egy komplett hétvégém, vagy mint most 2 hétig semmi.Ilyenkor gondolatban és emulátorral szoktam próbálgatni dolgokat.
-
válasz
FoxiestFox #101834 üzenetére
Ez már tuti cucc 8 bitesekhez. Van hasonló nekem is és nagyon jó cucc. De! Ránézésre már egy újabb korszak úgy 10 évvel lehet fiatalabb azoknál a gépeknél. Kb. 90-es évekre taksálom digitális vezérléssel. Ha lenne rajta RGB bemenet egy A1200-at társítanék mellé.
DarthSun: Nem rossz. De nem megy le eléggé, hogy jó legyen Amigához.
-
válasz
FoxiestFox #101828 üzenetére
Tehát még nincs retró monitorod. Még.... De hátha értő fülekre találnak az igaz útról szóló szavaim
DarthSun: Az a képeltérítés frekvenciája. Mit tud soreltérítésben? kHz-es értékeket keress, akkor jó, ha le tud menni 15kHz-ig.
-
válasz
FoxiestFox #101802 üzenetére
A CRT nem lesz blurry? Nagyon függ arról, hogy melyik korról beszélsz. A modernek tényleg nem, de ahogy mész a retró felé lesz egyre nagyobb az utánvilágítás. Nem is rossz ötlet, erről lehetne csinálni egy jó videót. Csak macerás, mert kellene egy sötét hely, valami gyors kamera...
-
válasz
FoxiestFox #101729 üzenetére
Régi PS-hez jó lesz, csak nézd meg ne járj úgy ,hogy az egyik tud NTSC-t a másik meg PAL-t. Bár ez ha studio monitor volt, akkor elvileg mindent ismer.
Nem így működik sajnos a video kimenet. Ráadásul ez a régi, még AGP-s kártyákon volt, hosszú évek óta nem nagyon jellemző.
-
válasz
FoxiestFox #101719 üzenetére
Régi konzol és VHS működni fog. De modern gépet rákötni nem sok értelme van. A nem jól fog kinézni alatt azt értem, hogy konkrétan szar lesz. Nem natív felbontást konvertál, szab, varr, át és vissza alakít. Ráadásul sima kompozit jelként viszi át. Köss rá egy korabeli cuccot és még az is jobb lesz.
-
válasz
FoxiestFox #101717 üzenetére
Van olyan vezeték, de nem lesz jó, felejtsd el. Ennek kompozit kép kell, teljesen más sor és képfrissítéssel dolgozik, mint amit a PC használ. Régi kártyák között lehet találni amin van ilyen kimenet, azzal lehet valamilyen képet csiholni, de egy kicsit is modernebb PCIe kártyával minden lesz, csak használható nem a többszöri konverzió miatt.
-
válasz
envagyok #101703 üzenetére
Ha nem valami szuper extrát akarsz, akkor ne tedd. Amikor van értelme:
- 4-nél több meghajtó
- Naggyon- nagyon csúcs gépet építesz és számít az a +20% disk sebesség
- Korai CD író próbálgatása
- Apple/ HP UX/Solaris vagy valami olyan unix/munkaállomás ami nem kezel csak ilyesmit -
Így van, az 50 pines SCSI vinyókkal konstans bajban vagyok
Amigánál az a baj, hogy a programok teljesen át tudják venni a vezérlést. Gyakorlatilag az OS-nek csak a magja van ROM-ban, abban meg nincs hibakezelés, főként, ha nem rajta keresztül mallocol a fejlesztő. Pedig simán lekérdezhetné, hogy mi van a gépben és lekezelhetné a hibát, de nem tették. Vagy láttam olyat mi megtette volna, de a crack intrónak kellett a hely és a program eleje áldozatul esett...
OSSC-ről jut eszembe: Taknyolom a műhely gépet, hogy beférjen az NVENC miatt a 1050, a digi kártya, a kábelek a floppyhoz... Szép nem lesz, kérdés elég-e a PCIe x1 a digitalizálónak 1080p-hez.
-
Jó a cucc, én még a v1-et tákoltam össze, mert tudja amit a PC-vel nem lehet kezelni (pl. Amiga, korai Apple). Ez ahhoz képest már nagyon fancy, mondjuk v7, tehát ez el is várható.
DarthSun: Nem jelent semmit, ez teli van sima SMD elkóval. Azok meg alattomosan alul eresztik el a lét.
Nekem egy 1155-ös gép van műhely célokra. Van rajta floppy, a PATA-t meg átalakítom SATA-ról.
-
válasz
Ry0K3N #101632 üzenetére
Vagy bármi máshoz. Z80-ra alapozott MC-ből is volt dögivel. Pl. egy autó vezérléséhez bőven elég. Ha belegondoltok, akkor 6000-es fordulatszámon egy 4 hengeres motornál 5ms van két henger gyújtása között. Ha fut mondjuk 20 MHz-en, akkor bőven meg tudja oldani a gyújtás és befecskendezés számolgatását.
-
válasz
Pista0001 #101607 üzenetére
A Kilós valójában egy átfazonírozott 1000MB, tehát az korai 60-as évek inkább. Mondjuk én csalok, mert az Asszony autójában egy 120 S Rallye szerűség van: 72-es dugó és löket, 8 csatornás vas hengerfej, Dupla torkú Waresz karbival, SP3-mas tengellyel. Így tényleg kényelmesen lehet vele még ma is autókázni, nem tapossák el. A gyári 42 paci viszont már kevés lenne.
A Zsiga viszont már tényleg jól használható még az 1200-es motorral is, már ha fékét nem nézzük. Bár én rühelltem az Ezerkecskét, pedig megjártam vele még a Meteorákat és Olimpiát is. Így nem véletlenül lett végül Skoda a tanuló autó. Ha nem is léptük végig a teljes sorozatot, de apránként volt vagy 5-6 különböző verzió. Most nekem van szárnyas nyilam, neki meg a konszerntárs, mert az a variáns jött megfelelő színben (nem, ne is kérdezzétek) szembe.
De ha már autó: Mondjatok vicces autó tippeket olcsón a nyárra. A 20+ éves építkezős kombi fókát gondoltam lecserélni, mert már nem kell cementes zsákokat hurcolni. Jelige: Mert megérdemlem.
-
Ami nem használható egy kényelmes hétvégi túrázásra a hegyekbe. Valahol a 60-70-es évek környékén van a határ.
DarthSun: Első lépés a belátás, második a korrekció. Térj meg az igaz szektába és áldozz a 8bites isteneknek.
Akinek még nem esett volna le: Trollkodok, hogy ellenpontozzam a mindenféle Core 2-es gépeket, PCIe kártyákat és társai.
-
-
válasz
FoxiestFox #101502 üzenetére
de én már öreg vagyok a 37 évemmel
Akkor én mit mondjak? Hónapok óta győzködöm.
-
válasz
envagyok #101200 üzenetére
Nincs, csak simám. Jó platform? Amit tudok róla az alapján alulról karcolja az EP128-at támogatottságban, pár dologban jobb (spriteok), másban meg hátrébb van (grafika). kb mint egy Atari ST vs Amiga. A baja az, hogy nincs sok olyan szoftver ami a plus képességeit kihasználná. Túl későn jött.
sidi: Nem macerás, talán csak az, hogy amikor másolni akarok, akkor USB kábel keresgélés, mert még a mini való hozzá. Műhelygép mellett C64 összeránt, másolgatás és kész, ez már nem macera
-
Nem ismerem az oldalt. Nem értem, hogy a reset gombot miért esett áldozatul az áttervezésnek. Az eredetire egy Windowsos programmal lehet feltöltögetni a játékokat USB kábelen keresztül. Nem szeretem, mert macerás, de már csak akkor használom, ha floppy lemezt akarok írni, mert arra is képes. De a kungfu szinte 99%-ban helyettesíteni tudja, szóval nem látom értelmét, hogy mind a kettőt beszerezze az ember. Persze ha jó áron van, akkor miért ne?
-
válasz
envagyok #101190 üzenetére
Nekem a legtöbb dologra elég az easyflash. Amire nem, azokra nagyrészt úgyis 1541 emut kell elővenni ahogy kungfu-nál is. Persze a kungu újabb, többet tud, de már nem variálok, amit játszok azok megvannak már az easy-n. Használd egészséggel és főként játssz vele jókat!
-
-
válasz
FoxiestFox #100959 üzenetére
Pedig PC-s vonalon vannak bőven. Nekik az a retró amit kiskorukban használtak. Nem véletlenül mennek jobban a 2005 és azt követő évek gépei jobban, mint az én régi vackaim. De érdekes módon ezekre a régebbi cuccokra is kíváncsiak, csak kicsit kevésbé.
-
válasz
FoxiestFox #100932 üzenetére
Én az állo formátumot rühellem. De meglepő módon elég sokan nézik és néha teljesen meglepő kérdéseket tesznek fel. Amikor liveozott a várból, akkor valaki pl. mindenáron HT-1080Z-t akart látni
-
válasz
MasterDeeJay #100572 üzenetére
Faragni nem akarom, a risernel meg nem tudom melyik kartya menne x1 modban. Ha tudnam, ugy konnyu lenne
-
válasz
MasterDeeJay #100564 üzenetére
PCIe x1-be mit lehet rakni ami enkódol? GTX750 már elég lenne, csak nincs belőle x1.
-
Még most is ezt csinálják sokan, többek között én is. A háza a gépnek egy mATX-es P180. A lap egy VIII Gene amiben eredetileg egy 6700k volt, de egy ideje már 9700-ra cseréltem. Videokártyából már a 3. van benne. De régen is ez volt, amire akadt éppen pénz és már nagyon szorított azt cseréltem, hogy legyen egy másik szűk keresztmetszet, amit aztán megint valahogy átugrottam. Ha másként nem ment, akkor jött a tuning, meg a patkolás
-
válasz
FoxiestFox #100474 üzenetére
Csak hogy legyen egy kis 8 bites, ami már nem is 8 bites, de annak néz ki. Mert ez uge ARM, de Z80-nak hazudja magát a külvilágnak:
Pista0001: Azt is tegyük hozzá, hogy a PC-s világ elején nagyon jellemző volt a korszakok keverése a magas árak miatt. MFM vinyó, Hercules monitor, 1.44-es FDD egy 386-os gépben. De ott a nemrég linkelt 6x86 is ami felismerhetően egy 486 génjein alapult, mert a ház és a HDD is azt a korszakot erősíti. Bár ez már nem a PC-s korszak eleje, de még később is jellemző volt. Aktuális, messze nem retrónál is van aki a 775-öt keveri a Xeon procikkal, modernebb videokártyával stb. stb.
-
De ha van hozzá vas és már úgyis ott a Socket 7, akkor jöhet az újabb kihívás. Bár a PPro-val nekem jó tapasztalatom volt, talán azért, mert atom megbízható Compaq gépek voltak. Azt a gyártót nagyon sajnáltam amikor felszívta a HP.
FoxiestFox: Troll ON: Hol van itt retróról szó, csak PC-ről beszéltnek...
-
Talán le is írtam, de szerintem aki összeszedte az tudta mit csinál. A kínálat aljáról sikerült összeraknia egy olyan gépet ami stabilnak bizonyult és gondolom cipőskanállal bele tudta zupálni a költségvetésbe. Próbáltam benne VGA-t meg mást is cserélni és mindig rosszabb lett. Most gondold el belerak egy ilyen OPTI-t, meg ott marad a 486-ból az ISA-s Trident és a stabilitás/sebesség sínylette volna meg. Persze lehet csak rohadt mázlista volt, de ennyi komponensnél nem valószínű.
-
Demora lehet, hogy jó volt. Én akkoriban már internetet olvasgattam, meg PC magokat. Ott azért nem dicsérték a 6x86-ot.
A gyártással komoly gondjuk volt. Az ST nem tudott igazán jól gyártani nekik, az IBM hozott neki jó technológiát.
Fenyő: A 160-on futó 5x86 végeredményben nem skálázódott lineárisan, olyan harmadával, 40%-kal volt gyorsabb a DX4-nél.
-
Az MX amit dicsérek már 97-es, az FPU igényes játékok közül az első kiugró Quake talán 96 közepi, de erre nem esküszöm meg. A 6x86L a sima és az MX között jött ki. A Quake megjelenését követően esett a 6x86 reputációja és ezzel párhuzamosan az ára is. Kb. 96 végére lett belőle felhozatal is mikorra az IBM-es darabok is megjelentek, gondolom ez is tolta le többek között az árát.
-
válasz
envagyok #100227 üzenetére
Igen, az egy feszes. De ha nem keresed a bajt, akkor inkább nem teszed
Bár fene tudja, nekem volt és ventivel már nem volt rossz, a dual feszesek már nem melegedtek. Ár/értékben pedig az MX verhetetlen volt. Ha jól emlékszem egy 120-as Pentium áráért lehetett a 200-as MX-et megszerezni, mert mindenki fújjolta, hogy lassú az FPU-ja. Na igen, de azért a MHZ-ben egyező Intellel kb. partiba tudott lenni és simán elfutott a gyári 166 MHz (2.5x66) helyett 75 Mhz-es FSB-vel is azonos szorzón ahogy már a 166-os MMX-et is karistolta alulról töredék áron. A megmaradt pénzből pedig meg tudtam hengerfejezni a kispókom ami meg bár nem tűnik ma már annak csajozós verda volt. Hát igen, akkor a nincs autóhoz képest ment a hasonlítás, nem ahhoz, hogy mit tol a kedves család a végre leérettségizett egyed feneke alá. Mondjuk a kispókot én is így kaptam a nővéremtől, mondjuk a másik alternatívához, mármint hogy bontóba adja nem lett volna szíve. ...
-
Elölről maszkold ki kapton szalaggal szépre. Hátulról töltsd fel megfelelő állagú ABS szmötyivel. Vannak akik komplett kis szobrokat öntögetnek így. Az ABS szutty előállításról itt találsz infót: [link]
De arra készülj, hogy színben, textúrában úgysem lesz tökéletese. Meg a maszkolás után csiszolni is kellett amin próbáltam. Szóval jobb lesz, de tökéletes sose. Hátul letört/újramodellezett fülre viszont jól működött, kevésbé rideg, mint a pillanatragasztó+ szódabikarbóna.
-
Idővel szétmarja, a kérdés, hogy 15 év, vagy 35 év alatt. Az utóbbinál lehet már nem a mi gondunk lesz, hanem az utókoré.
ABS ragasztáshoz: Acetonban feloldott filamenttel hátulról megfogható, akár sűrűn folyó ABS-t is lehet készíteni, de a felület textúráját el fogja rontani. Erre nincs igazán jó megoldás sajnos.
-
Amigában, Atari ST-ben tuti nem. 4464-ből bármilyen gyártót lehet használni, ha bírja a tempót. Például C64-nél 1MHz-es órajelet szinte bármi bírja
Amúgy logikus az elnevezés. A második szám, hogy hány bites a szervezése, ami mögötte van az meg, hogy mennyi kilószó. 4116 = 1x16k, 41256 = 1x 256k Amigában, ST-ben 4x256-os IC-k vannak, ha jól emlékszem.
-
Lehet, de ezeknek a CRT-n volt "jó" képe. A mai monitorok viszont előhozzák, hogy a jó képet azért láttuk, mert a svászélesség limitek, meg 2-3 oda-vissza alakítgatás miatt eltűntek a hibák. A plazma ebből a szempontból jó, mert elég sok dolgot el tud rejteni, csak ne égne be...
Annyi pénzér már mossa fel a padlót is. Jobban belegondolva mi vadásszuk a pixelt, de egy bármilyen kicsit is kultúráltabb konverterrel és monitorral 5x élesebb képet kapunk ma mint régen. Játékra meg már a Junosty is elég volt. Szóval az a GBS-es hákolás az emberek 99.9%-át ki tudja elégíteni.
-
Ezeknél a 8 biteseknél módváltás? Na jó van 1-2 cím ami tud variálni a CRCT-nél, de az is csak modernebb gépben van. A legtöbbnél a pixel clock fix, max variálnak, hogy abból hány képpont jön ki 2 vagy 4 színnel. Erre ráfixálom a kártyát, nekem ne váltogasson kénye-kedve szerint. Az Amiga már be tud kavarni, de azt meg már HDMI-n húzom ki és a digitális folyam megy 1:1-be a fájlba.
A késleltetést egy videó elosztóval lehet könnyen kezelni. Cak oda is jó minőségű analóg cucc kell. A 24 MHz nem limitál a régi gépeknél, de PC-nél már van olyan felbontás ahol igen. Szerencsére ez engem már nem érdekel.
Lassabb, de ha nem demót akarsz, hanem vágod a szüneteket, hangot raksz alá, akkor nincs jobb. Például ez valami 5 videóból lett összerakva, mert beleugatott a szomszéd kutyája, külön rajzoltam, floppy és cas emuláció is külön rész... Ebben még az is vicces, hogy először néztem, hogy miért ugrál a kép a tesztnél. Aztán rájöttem, hogy nincs videoszinkron áramkör, így a megjelenítés és a videoRAM-ba író teszt ütik egymást.
-
A SONY encodere magas bitrate mellett jobb képet ad átkonvertálás után, mint a videokártyával encodolt. Sávszélesség akad, ha már eltöltök vágással pár órát teljesen mindegy, hogy az NVenc 10 vagy 15 perccel gyorsabban végez. Mivel én nem demót digizek a legfontosabb, hogy látható/olvasható legyen, ne pedig egy mosott hulladék amit feltöltök. A pixelre illesztésre azért figyelek, mert így nem "zizeg" a kép. Például a System 6 és 7 alap háttérképe rettenetes zajt termel, ha nincs jól beállítva a capture kártya. Mások egyszerűen egyszínű hátteret állítanak be, de az nem authentikus.
-
Amíg feltöltöm addig van rá hatásom, addig figyelek rá, de a youtube-on tök értelmetlen a pixel perfektet erőltetni. Eleve átkódolja a feltöltött 1080p-t. Aztán nem biztos, hogy 1080p-ben nézik meg, ott máris le van skálázva. De ha még 1080p, akkor is az ablak amiben megjelenik 99%, hogy nem 1080p lesz, tehát a gép is átalakítja. Szóval fölösleges túltolni.
Az M1-nek könnyű úgy, hogy van rá fix egysége. Sajnos az iMovie elég bután skáláz, meg mindent meg akar oldani helyettem és legtöbbször nem túl jól. Ezért marad a Vegas. De ha valamire csak pár percet szánok, akkor arra nagyon jó és gyors, mert nem igazán lehet vele variálni.
-
De a felskálázás már másik lépés. A rögzítés natív felbontáson megy, mert így tuti nincs frame drop. Vágatlanul amúgy sem töltöm fel. A Vegas elég jól tud felskálázni, van hozzá elég sok plugin és a nearest metódussal és egész szorzókat alkalmazva pixel pontos lesz.. A youtube így is képest azután moslékot csinálni belőle, de arra már nincs ráhatásom.
-
válasz
RollandCG #99578 üzenetére
i5 3540 8GB RAM és linux. Szóval nem egy erőmű, de elég hozzá. Azért ez, mert az alaplapon még van floppy és IDE vezérlő ami miatt amíg elég nem fogom lecserélni. A felbontás alacsony, ezért simán tudja rögzíteni. A kártyának egy baja van, hogy van egy késleltetése ami miatt platformjátékokhoz nem az igazi.
-
válasz
envagyok #99570 üzenetére
Például TRS80, HT, Primo és VIC-20. Ez utóbbi még csak-csak, de a többi...
Ezekkel a modern felületszerelt szarokkal teli a zupám. A második G5 is földbe állt, fél éve még ment. Ótvar javíthatatlan hulladék, mint az összes korabeli PC. Ráadásul mivel iMAC, ezért halmozottan hátrányos helyzetű: még zsúfolt is, mint egy laptop.
-
válasz
envagyok #99568 üzenetére
Tudom, nem mai módosítás, a sync-et alakítgattam ,de nem lett jó. Mondjuk nem csoda ezekben egy sima számláló van és a szabványt AS módon közelítették meg
PC-t sehol sem írtam. 8 bitesekkel van gondja. PC-vel amúgy sem nagyon foglalkozok, vagy ha igen, akkor ahhoz van monitorom.
Próbáld ki, kíváncsi leszek mi a véleményed.
-
válasz
envagyok #99566 üzenetére
A mod arra szolgál, hogy szabadon variálhasd a pixel clockot. De ha nem tud a PLL syncbe kerülni, akkor nehéz lesz. A baj az, hogy a szinkron jele ezeknek messze van a szabványostól. Megoldás egy sync leválasztó/regenerátor építése, de mivel a műhely gépben ott van a digipath kártya, ezért nem szüttyögtem tovább vele. Remélhetőleg sikerrel fogsz járni vele, mert ahol működött ott viszont tényleg ár/érték arányban jó.
-
-
válasz
envagyok #99466 üzenetére
60 fokra nem emlékszem, csak arra, hogy kb 1.45V-ig mertük felemelni 7/24 és akkori kis méretű léghűtés mellett. Én merészebben 1.5-ig is elmentem a hőcsöves csoda full réz hűtővel. Rövid időre többet is bír. Még annyi, hogy a HT-t tartsd 1000MHz környékén. Azt is tuningolhatod, de instabilitást okozhat, de az NF4-ben elég jól bírta. Ja és a RAM-ot is húzod egyszerre, azt is oszd vissza. Olyan 2.7GHz-et ki tudsz általában szedni egy 939-ből. 2.4-et tuti, ha még nem sütötték meg.
-
válasz
KROK640 #99456 üzenetére
Nem volt az olyan gyenge és 333-on mindegyik ment még ergya 83MHz-et tudó LX-es lapban is. Nagyjából onnan indult játékok alatt a 266-os verzió ahol az MMX bőven tuningolva eljutott. Businessben persze nem volt ott, de ott meg nem tuningolunk. A baja az volt, hogy egy 250MHz-re húzott 166MMX+alaplap árához képest ár/érték arányban volt szar.
-
-
válasz
envagyok #99421 üzenetére
Volt a koleszban egy majdnem 300-at megfutó darab. De magát a procit nem fogtam a kezemben. Én akkor örültem a 250-et megfutó MMX166-nak, nem volt okom panaszra
... Aztán nem sokkal később laptopra kellett váltanom 486SX25-es csoda lett...
Aztán később talán bacsistól kaptam kölcsön egy atomtuningos darabot.
DarthSun: volt még 300-as mobil verzióban. Én marha nem szedtem ki amikor selejteztük a telefonközpont CPU kártyáit. Azóta már ki tudnám forrasztani és lehetne velük villogni.
-
-
válasz
envagyok #99356 üzenetére
Sokkal jobban hasonlít az SB DMA megoldására. Annyi az eltérés, hogy nem 2, hanem 4 csatornát kezel. A RAM-ba feltöltötték a különböző hangokat és beállították, hogy éppen melyiket játssza le.
WHDLoadnál nem kell cserélgetni a floppykat. Több lemezes játékoknál ez hatalmas előny. Az már csak ráadás, hogy egy turbo kártyával, mint akár a PIStorm még minden simábban is fut.
Ha őszinte akarok lenni, akkor nem sok előnyt nyújt, inkább a productivity felbontások amiben jobb, tehát a desktop szebb lesz.
-
válasz
FoxiestFox #99351 üzenetére
Arn-nak igaza van E1S, mostanában linkeltem, hogy milyen aprólékosan be lehet állítani mindent a szoftverében. Nem egyszerű, de jobbat nem nagyon fogsz találni, ha olcsón akarod megúszni.
-
válasz
envagyok #99340 üzenetére
Tetrist nem csíptem, ezért nem tudom. Bekapcsoltam az A600-at, gyorsan átfutottam mi van a lista elején: írd még hozzá a Bouncing billt, International Karate, Lotus, Renegade, Stunt Car, Beast és Arkanoid játékokat is a listádhoz
Pinball Dreams személyes kedvencem, de azért egy jobb 386 is eléri már az amiga simaságát.
GP = Grand PrixAGA jobb, szebb, gyorsabb, de nem igazán lett rá sok játék. Talán pár darab van ami kihasználja. A4000 vagy bármi bővítő RTG-vel tuti, de alig van amivel ki tudod használni. Játékok meg főként alig vannak rá. Az ár/érték optimum, ha csak szórakozni akar az ember, akkor valahol az ECS A500+/A600, 2MB chip és bármilyen turbó kártya (pl. a kis kedvencem A600-am Furiaval ) vagy A1200 + 68030-as kártya körül van. Persze ez lehet PiStorm vagy bármi más, a lényeg azon van, hogy menjen rajta a WHDLoad.
A több verziónál nézd meg a leírást, fejből nem tudok mindent, de az alap a következő: Név + (Dátum) + (Gyártó) + egyebek. Pl. cr=crack, t=tuner, de=német
S-videónál kösd be csak a luma-t. Akkor fekete- fehér képet kellene látnod.
Nem lehet az Amiga lebutított GUS, mert sokkal korábbi konstrukció. (1985-ös) SW mix helyett inkább időosztást használtak. Egy csatornán a különböző dolgokat felváltva szólaltatták meg, így megoldva a CPU terhelés redukálását. Az A500 ugye a két évvel korábbi Amiga (aka A1000) olcsósított kivitele. Szóval az lett volna a csoda, ha a 90-es évekre nem éri el a PC a szintjét. De akkor 5+ év előny hihetetlen volt. Aztán a C= management tett róla, hogy ez szépen elolvadjon.
-
válasz
envagyok #99323 üzenetére
Sok játék van rá, csak ugye nem mindennel játszott az ember. Dune 2 és XCOM is van, de az már floppy-val szenvedős. Battlechess, GP... Ezek nagy része volt PC-re is, de azonos pénzen max egy XT jött volna ki monokróm monitorral, azokat az Amiga meg úgy leverte, mint vak a poharat. Egy összevethető PC kb. az SB Pro megjelenésétől volt megépíthető olyan 2-3x annyiért.
-
válasz
envagyok #99318 üzenetére
A lista jó, add hozzá a Pinball-t, a személyes kedvenc Cannon Fodder-t, Dnya Blastert és még talán a Speedball/Sensible Soccer párost. De ez ugye ízlések és pofonok...
Van A500-hoz olyan bővítő amivel lehet AGA-t futtatni. Sajnos csak alpha a firmware, de létezik. Az igazi baj az, hogy kijött ez a firmware és azután el is engedték az újabb verziók miatt a kezét.
-
válasz
envagyok #99310 üzenetére
Nem hiszem, hogy segítene. Ezek a home computerek elég lazán értelmezték a szabványhoz képest az időzítéseket ami ugye nagyobb gond ebben az esetben. Az az FPG-as megoldas nekem tetszik, meghozzá azért, mert full digitális, tuti nincs konverziónál küzdés a különböző üzemmódokkal. Kérdés emnnyire tudja a nem szabványos hákolásokat megjeleníteni amiket demóknál rendszeresen használtak.
KROK640: Igen, létezett 423-ban 1500-as Celeron, valami brand gépben találkoztam vele. Itthon mindenki az 1700-ast tolta, pedig azok igen ritka nagy hmm. szóval szarok voltak. Mondjuk tippre az 1700-as Cerka talán elérhette az 1300-as P4 tudását, ha ugyanaz volt mellette. SIS-es lapban SDRAM mellett meg áh hagyjuk...
-
válasz
envagyok #99305 üzenetére
Értem, én már gyártottam mindenféle cuccost, van Scart aljzat-VGA kábelem is. Van amit úgy kötöttem gépre, hogy 3-om kábel volt egymás után amíg nem forrasztottam egy végleges megoldást
Nem, a luma fix ugyan szebbé teszi a képet, de nem oldja meg az S-video -> RGB konverziót. Persze, elvileg bármi megoldható az átalakításra, de annyira nem triviális. Akkor már sokkal jobb project lenne egy VIC helyettesítőt csinálni amiből már HDMI jön ki. Abba ugye digit jel megy be, csak le kell szimulálni. Hmmm. jó projectnek hangzik, csak előbb még le kell dokumentálni a Z80 helyettesítő v0.1 kódját.
Szerk: Meg is van a megoldás, más már megoldotta a problémát: [link]
-
válasz
DarthSun #99298 üzenetére
A tapasztalat mondja. A jó öreg SAA7118E-re épül fix sampling rate-tel. Vagy zizeg ami ugye a nem szinkron sampling és pixel rate miatt van, vagy agyon filterezik, akkor meg homályos. Ezek amúgy nem rosszak, lehet velük játszani, de nem is igazán jók.
PC-nél az a szerencse, hogy pont egész számú oversampling van és jó eetben beállítható értelmesen a kép. Tehát egy 320 ->1920 az pont 6x, 640-ről pont 3x-os a kép. Érdekes, de a vízszintesre érzékenyebb valamiért a szemünk, a függőlegesre és a scanlinok kérdésére csak az igazán vájtszeműek ugranak
envagyok: Így van, vettem 25-ért kettőt az elmúlt pár hónapban 2414H-ból. A SCART-VGA átalakító csupán egy kábel, bár amigához DB23-VGA kábelt kell gyártani. A CGA vagy EGA sem egy rocket science.
C64 problémásabb. Először az nem teljesen szabványos jelet ad. Az analóg CRT-ket nem rágatta, digitális cuccoknál szerencse kérdése. Van olyan cuccom a szépen eszi, van aminél az istennek nem tudom középre rakni a képet és van ami tuti. Az S-videonak az a baja, hogy a színjelet dekódolni kell valamivel. Amit meg ma meg tudsz venni az szinte mind digitalizál, agyon szűr és olyan amilyen. Egy normális S-vid -> RGB kapcsolásra én is vevő lennék, persze olyanra amihez még lehet szerezni IC-t és külső filteres. Ez sajnos ma nincs, minden digitális 8 bites DA-val, szűrve, nymorítva...
-
válasz
DarthSun #99295 üzenetére
A SCART ugye RGB-t jelent. A YUV konvertálható RGB-vé. A kompozit viszont problémás. Jó minőséget nem lehet elvárni tőle, a színjel erősen limitált. Még ha S-Videoról lenne szó, még akkor is. Ugye a kompozit az összeöntött és előtte filterezett S-Video.
Az Avermedia-val az a baj, hogy egy adott frekvenciával mintavételez ami nem jelentősen több, mint egy Amiga pixel órajele. Ez mindenféle "csodásan szép" jelet produkál. Ha mozog egy arcade játék, akkor lehet, hogy nem feltűnő, de állóképnél és főként betűknél látható, hogy zizeg az egész. Erre az igazán jó megoldás az, ha olyan célhardverre bízod a mintavételezést és visszaalakítást ami képes szabadon variálni a mintavételezés órajelét, annak fázisát és mindezt a szinkronhoz képest még tudja tologatni is. Az igazán jó darabok még a szinkront is reprodukálnak. Ez súlyos Eurókba kerül és/vagy pilótavizsgás. Hogy akár 1-1 pixel eltolás (itt ugye pixel, de valójában mintavételezési frekvenciáról van szó) mennyit számít az ide beágyazott videóban (kb. 9:00-tól, előtte elmélet van) láthatod: [link]
Szóval nem figyelmen kívül lett hagyva, hanem tényleg nem az igazi. A Dell monitor annyival jobb, hogy a mintavételezése sokszorosa az eredeti felbontásnak és a fázis is tologatható, így éles képet lehet összehozni a beépített elektronikával. Abban az esetben ahol egész számú az oversampling (pl 1920/320=6) a zizegés eltüntethető.
Be kell írni összefoglalóba és lehet mutogatni.
-
válasz
DarthSun #99293 üzenetére
Idén legalább négyszer volt szó a topicban erről. Még össze is raktuk, hogy melyik széria lehet az amelyiknek az elektronikája toleránsan kezeli a felbontást és nem zavarja a televíziós jel szinkron jel. PAL: 50Hz kép és 15.6 kHz sor szinkron.
Szóba került az Amiga analóg scan doubler. Jó-jó, de nem minden monitor megy vele, , mert az csak a sorokat duplázza. BRSZK-n tesztelgettük és több monitor nem szerette az 50Hz-es képszinkront, mint amennyi igen.
-
Simán át lehet alakítani. Nem egy nagy történet, tiszta analóg az egész.
envagyok: De, csak annyi. Sima összeadás-kivonás művelet az egész.
DarthSun: minek szenvedni amikor egy jó minőségű képet adó Dell LCD monitor kb. 25k? Ráadásul arra rá lehet kötni Amigát, Apple-t meg minden fenét ami RGB-re vagy HDMI-re konvertálható. Sajna S-video és kompozit bemenet az már nincs, de még a CGA-EGA vonalat is meg lehet vele etetni kis forrasztgatással.
-
válasz
envagyok #99190 üzenetére
Teljesen felesleges ennyi szemét a config.sys-be. Az SB Pro, ha be van jumperelve nem kér semmilyen drivert. RAM-ot spórolsz fele, csak a set blastert hagyd meg. De ezt már Czo is leírta. Ahogy a többiben is igazuk van a többiekenk. Rakd át más meghajtójelre, hogy ne ütközzenek. A win-nek saját mouse drivere van setupold be szerencsétlent.
Ha jól látom az XT-IDE 0x300-as címre van állítva. Nekem a programming guide ugrott be, rákeresve ez lehet a gond, de Czo gyorsabb volt. Bocs a screenshotért, de nem engedte ki-be másolni
Volt egy kérdés amire nem válaszoltam korábban: A game portot az IO kártyán tiltottam le, mert az SB klónon nem lehetett, így ez utóbbiét használtam
-
válasz
envagyok #99173 üzenetére
Első, hogy jól legyen jumperelve, de ahogy írod valaki jumper bányának használhatta. Ez elég gáz. Csak a két VLB kártyával próbálkozz, ha látja a vinyót, akkor menj tovább. CF-et nem biztos, hogy jól fogja felismerni a régi BIOS, mondjuk a SIS elég késői lehet, de még így is necces. Próbálj rá vinyót, ha azt jól felismeri, akkor kézzel kell a CF paramétereit beütnöd.
-
Ez csak a PC sarok ahol nincsenek rendezgetve a dolgok. Keveredik a modern FX az eredeti IBM PC-vel, de héderel ott PS/1 és PS/2 is. Átellenesen katonás rendben áll egymás mellett az AIX, NeXT, Sun trió és várják a HP PA-t, hogy meglegyen a quartett. Az O2-őt nem veszik komolyan. Ezeket valahogy jobban szeretem, talán azért mert ritkábbak, de lehet csak azért, mert meg kellett küzdeni velük, hogy működjenek.
-
Egy kicsit flexelek. Őszintén bevallom, hogy nem a legritkább cuccom, vagy olyan amire a leginkább büszke lennék, de itt értékelni fogjátok
Lassan már retrónak mondom, de mostanában csak pihen a dobozában. Lehet, hogy meg kellene próbálni összeházasítani egy almával? Szóval gyorsan leszaladtam a polchoz és készítettem két képet.
-
válasz
envagyok #99125 üzenetére
Pár gondolat, emléket felszínre hoztak ezek az oldalak:
Ezek a sisakok elég alacsony felbontásúak és jó nehezek. Van egy dobozos példányom, de igazából csak mutogatni jó. Amigára egész jó szimulátorokat építettek, de azoktól sem szabad mai szemmel sokat elvárni. Persze amikor a 90-es évek közepén volt szerencsém egy ilyenhez amihez ráadásul tartozott kesztyű és egy érzékelős váz, akkor... Na ezt nem lehet finoman megfogalmazni, de erős versenyben volt a lányokkal.
Az emlegetett Acorn gépben is futó processzor egy jól sikerült darab volt, méghozzá annyira, hogy ma a legtöbb cuccban a leszármazottjait használjuk. Acorn RISC Machines = ARM
Chip magazin: Akkoriban Chip, Computer Panoráma és Új Alaplap vonalat előbb lapoztam át, mint a Guru-t COV-ot vagy 576-ot. Voltak tanáraink akik jó példát mutattak, a játék mellett jutott idő a szakmai oldalra is.
A Gravis joy-ok nem voltak rosszak, de akadt jobb. Igazi F16 klón egy nehéz acél lapon. Most nem ugrik be a neve, de azzal nem értek fel a Gravis-ok. Megfizetni persze lehetetlen volt.
-
Ha én építenék ilyet, akkor kerülne bele egy jó kis lemezcserélgetős IDE CD meghajtó. Az is különleges, de kevés vele a szívás. Hangkártyának meg egy ESS-es csodát választanék ami nem fancy, csak működik ahogy kell. Ráadásul a hangja sem rossz, bírja magasabb órajelet stb.
envagyok: Közben rájöttem, hogy milyen hangkártyát kell választani, ha az ember küzdeni akar: IBM MWave. Valahol van egy, majd ha nagyon unatkoznék, akkor feltámasztom
Kell még mellé valami 10 Mbites hálókártya is, csak azért, hogy fogyjanak a DMA-k. Mindezt pedig egy alapból 386-os, de 486 foglalattal megáldott lapba. A proci meg legyen Cyrix
-
válasz
envagyok #99100 üzenetére
Azt lehet, de ha jól emlékszem azok csak 2x-es sebességűek voltak. A beállítást az SB leírásában kell megnézni, fejből nem emlékszem a portra, de nem volt valami nagy kaland. A sima VLB kezeli az ATAPI-t, pontosabban nem kell kezelnie. Elég, ha be tudod tölteni a hozzá a megfelelő meghajtót, mert az standard IO műveletekkel majd lekezeli. A cache kártyánál az a baj, hogy az elrejti az eszközöket, tehát saját magának kellene lekezelnie, vagy valahogy továbbítania a parancsokat. Az újabb SB-ken volt IDE port, azt secondary-ra jumperelve, a cache kártyán letiltva mehetne rá a CD és a ZIP. Már volt itt téma, hogy mennyire rövid ideig mentek ezek a kártyák és milyen vicces hibákat tudtak előállítani.
Az SCSI-t szeretem, főként amikor nem dőlnek meg a merevlemezek, mert egy 50 pines meghajtót találni ma már nem egyszerű. Tegnap pont blueSCSI-t raktam össze és örömmel konstatáltam, hogy az új firmware már CD-t (iso és toast amit próbáltam) is tud emulálni. Egyedül az SD kártya write állóságával vannak fenntartásaim, de hobbi gépbe jó lesz...
-
válasz
envagyok #99095 üzenetére
A vezérlő miatt nem ismeri fel. Használj másik vezérlőt és jó lesz. Vagy használj SCSI-t, esetleg ott a Syquest. A két SB-nek sincs sok értelme, a CMS túl ergya ahhoz, hogy megérje küzdeni érte. Nem tudom, hogy te akkoriban raktál-e össze gépet, de sokszor az volt a megoldás, hogy követtük Neo módszerét és elhajoltunk a furcsa eszközpárosok elöl. SIS-es alaplapból sokkal küzdelem mentesebb a PCI-os verzió, egy 5x86-tal nagyon stabil gépeket raktunk össze. Persze ha magáért a küzdelemért csinálod, akkor hajrá. Amikor nem volt rá lóvé, akkor én is építettem 486DX2 100-at VLB-vel amit hónapokig használtam. A szükség nagy úr volt, de abban is az alkatrészek válogatva voltak, hogy bírják a busz órajelet alacsony WS mellett. A VLB-s IDE kártyán pl. le kellett tiltani a soros/párhuzamos portot, annak a szerepét egy 8 bites kártya vette át.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A22 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A13 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP ProBook 6560B - i5-2GEN I 8GB I 480GB SSD I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest