Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Palinko

    tag

    válasz Zanik #5531 üzenetére

    Okés most már értjük egymást, igen arra szerintem is páran ráhajtanak hogy az emberek nem biztos hogy ránézésre meg tudják mondani egyikről vagy másikról hogy milyen minőségű és ha ott van egy számukra nagyon hasonló 20%-al olcsóbban simán rárepülnek közben meg értékben fele annyit sem érnek mint a minőségesebb gyártók termékei. Azok meg nincsenek annyival túlárazva ha megnézed mennyibe kerül egy rendes autó ülése ahhoz képest még olcsóak is és itt nem elég 2 sín az aljára :D Valaki egyébként nem hogy 1 órát de 24-et is ledolgozik és úgy azt a helyet úgy hívják hogy le mans 24.

    Nem skandallum szerintem mindenkit érdekelne hogy mennyi előállítani a terméket és mennyiért adják el, de nehéz ezt kiszámolni, az irodai székek is túlárazottnak tűnnek ilyen szempontból mint már írtam. Csak sajna nehéz ezt kiszámolni mert anyag+munka árban nem számolhatsz, volt ott design-fejlesztés, szállítás és egyéb felmerülő költségek. Sokszor egyébként nem is a drága terméken van a legtöbb profit mert forgalmat is akarnak vele és már eleve drága volt az előállítása így nem tehetnek rá akkora profitot, jellemzően a videókarim a Radeon VII is egy ilyen termék volt. Az Apple dolgainál azért feltűnő mert racionálisabban össze lehet hasonlítani specifikáció alapján más termékkel, a székeknél ez már egyáltalán nem ilyen egyértelmű mert sokkal szubjektívebb dolog.

Új hozzászólás Aktív témák