Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Palinko

    tag

    Sziasztok Tesoro Zone X F750-ről valami vélemény? Meg szabad venni vagy egy kicsit többért ott van már a Noblechairs. Csak nekem azt problémásabb lenne beszereznem, mivel Szerbiában nem forgalmazzák szóval Magyarországról kéne vennem. A másik szék amit találtam a Spawn Hero vagy Spawn Flash XL de valahogy a két kínai gyártó közül a Spawn keltett kevesebb bizalmat bennem.

    Szétnéztem az Ikea-ban, a Markus kifogyott a JÄRVFJÄLLET meg valami 15 ezer forinttal több nálunk és annyiért kb bekaphatják, mivel az ÁFA is 7%-al alacsonyabb itit... Egyébként a Markus is annyival drágább volt még elérhető volt.

    Más irodai székek között is szétnéztem, de sajna azt tapasztaltam hogy vagy ilyen Aliexpresses OEM cuccok átnevezve, a következő lépcső meg a Wager, Herman Miller szint és fizess 750-1500 EUR-t a legolcsóbb székükért amin még fejtámla sincs az alap modelleken. Ezek között pedig van a Spinelly ami nem igazán fogott meg és nem is tűnik olyan robosztusnak mint amilyen széket szeretnék 150KG-ig támogató széknek jobban örülnék mivel jobb túltervezni mint egyik nap azt hallani hogy valamelyik alkatrész egy roppanással megadta magát.
    Szóval ezért szűkítettem a listát és végül a Tesoro jónak tűnt de kíváncsi vagyok hogy valakinek van-e esetleg tapasztalata vele kapcsolatban.

  • Palinko

    tag

    válasz atee #5411 üzenetére

    Igen már írtam nekik remélem sikerül valamit alkotni, még lenne ember is aki elmenne érte csak ugye körülményes és igen aprón vannak 100 ezerért azért nagyon baráti de mind budapesti :) Nekem is butaságnak tűnik a Tesoro 95-ért most megvennem de nagyon ellene sem tudok mit felhozni max annyit hallottam pár embernél nyikorog de az előfordul sajna feljebb való osztályokban is. Boltban meg ugye 150 ezer körül vannak ami meg már egy 50%-os többlet igaz az ÁFÁ-t vissza tudnánk igényelni de nekem az nem számít mert a 2 adó különbözetéből szokták az emberek hozni a cuccokat tehát mi is megvásárolhatjuk mintha ottani üzletben vennénk az ő nyereségük meg az adókülönbözet. Szóval remélem az apróhirdetésben jutok valamire és valaki felvállalja ezt a nehézséget és nekem is lehet egy igazán jó székem :)

    Persze vannak itt is apróhirdetéses oldalak és próbálkoznak ilyen 270 ezer forintért Hero Igazi bőrt eladni de azért ne nézzenek már madárnak. Gondolom a pénzes fogalmatlanokat fejik meg

  • Palinko

    tag

    válasz Anubris #5413 üzenetére

    Én azt hallottam hogy 1-2 hónap alatt betörik és akkor még kényelmesebb lesz. Persze nem úgy törik be hogy segglenyomatot hagysz :D csak kicsit ott puhább lesz ahol ülsz szóval felveszi a formádat. Egyébként hasonló lehet mint ágynál ott is mindenki a puháról álmodozik még meg nem kapja és rájön keményen jobb aludni, itt is nem azért kemény mert átnyomod a szivacsot és már a fémen ülsz hanem mert maga a szivacs keményebb, előbbi esetben tudja úgy nyomni hogy fájjon de utóbbihoz hozzászoksz és stabilabb tartást ad elvileg.

    Jó hogy írod hogy évekig foglalkoztatok ilyennel, mert nekünk laikusoknak elég nehéz ezt átlátni hogy mégis miben másabb miben jobb egy drágább szék. Nekem is kellett pár nap még eljutottam addig hogy ránézésre is láttam hogy melyik készülhetett drágább anyagokból stb. Na de akkor is, még az se érne sokat ha élőben látnánk pl a kanapémat is élőben láttuk nagyon szuper volt, aztán 2-3 év múlva válik le róla a műbőr szóval rendesen bekajáltam, pedig emlékszem újan még milyen jó volt a tapintása tisztára mint az igazi selymes bőré.
    Szóval ezt tényleg csak olyan tudja megítélni aki foglalkozik vele meg sokat látott már és vannak tapasztalati ügyfelektől akik évek óta használják, mert ha még olyat kérdezünk meg aki használja x ideje ő se tud igazán átfogó véleményt mondani mert 9999 terméket mellette nem ismer.

    Én a bőrtől azért ódszkodok mert nem szeretnék a karbantartással szöszölni és ebből a videóból [link] nekem az jött le hogy itt a PU bőr sem játékszer hanem vastag minőségi dolog csak kevésbé igényes karbantartásra.

    Atee sajna nem tudom felmérni a piaci keresletet de az biztos hogy egy ilyennel felette lennél azoknak amit itt kínálnak, mert a boltban kaphatóknak kb a Cooler Master Caliber meg a Playseat L33T a teteje. Láttam még Sparcokat ahol ismert volt a gyártó de ők is inkább autó ülésben vannak toppon ez a szék iparáguk meg gondolom csak nevében jó, a többi meg mind ilyen ismeretlen kínai gyártó akikre hiába googleztam még redditen sem beszéltek, de ránézésre az a kettő volt a legbiztatóbb akit említettem. Csak hát ugye az a baj hogy legtöbb ember bemegy valamilyen bútorüzletbe és vesz valamit amire ráakad és nem tudatosan vásárol, maximum olyan kezdi komolyan venni akinek már hátfájdalmai vannak vagy sokat ül a gép előtt és nem szeretné hogy legyenek. Szerencsémre én az utóbbi vagyok, mert érzem még 1-2 év szenvedés a kanapén és elcseszem a hátam biztosan.

  • Palinko

    tag

    válasz FR33 #5427 üzenetére

    Inkább olyan 160 körül van a bőr és pár hónap garival de annyit be tudnál vállalni úgy se lesz ezekkel gond :D Igen nézegettem és ki is szemeltem egyet, csak jelenleg a két ország közötti utazás karantén köteles ebből januárban fognak engedni szóval akkor valószínűleg be is tudom szerezni ha addig nem adják el. Aki nem csak 3 napja nézegeti mint én milyen gyorsan fogynak el ezek a székek? Mert most pont van olyan színben ami nekem tetszik, abban bízok így kari után januárban kevesebben vásárolnak :) Azt megkérdezhetem hogy miért adnád el? Nem jött be annyira?

  • Palinko

    tag

    válasz redhunter #5429 üzenetére

    Hát keskenynek keskenynek tűnik de ha nincsenek "terelő lapok" attól még elterülhet ott a vállad kényelmesen, amíg az Epic lapjaiba beleakadhat, de minek fantáziálunk itt? Vedd elő a mérőszallagot dőlj neki a falnak jobb kezeddel a bal, a bal kezeddel a jobb válladnál húzz egy jegyzéket, leméred. Aztán itt vannak az EPIC adatai [link]

    Ez meg az ICON [link]

    Ha rám hallgatsz aki nem ért hozzá akkor Icon lesz nálad a befutó.

  • Palinko

    tag

    válasz redhunter #5431 üzenetére

    Én a noblechairs.com-on találtam adatokat bár igaz az amerikai ág de a .de-n hirtelen nem találtam de el tudod képzelni hogy pontatlanul adták meg?

  • Palinko

    tag

    válasz redhunter #5434 üzenetére

    Viszont a .de-s oldalon mindkét széknél a Contact area of the backrest: 29.5cm, bár jó kérdés hogy ez pontosan milyen adat :D Vagy mi más kell a felsoroltakból.

  • Palinko

    tag

    válasz FR33 #5436 üzenetére

    Köszönöm a választ én valamiért szeretem ezeket a nagy dögöket bár azt kicsit szomorúan olvasom hogy a deréktámasz minimálisan állítható de mivel nincs S a hátamban ezért gondolom elég lesz és ott van a párna is mint extra.

    Egyébként meg a hirdetést ne vedd le, I02S3F-el értek egyet mindenki annyiért adja amennyiért szeretné és úgy is gyorsan eladod biztosan valaki meg örülne neki, nem hiszem hogy annyira rontanád bárki üzletét is ezzel mert ez csak egyszeri alkalom lenne most.

  • Palinko

    tag

    válasz _NCT #5444 üzenetére

    Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ viszont azok az 50-60 ezres székek ilyen Oklahoma meg minden fantázianévvel igazából ilyen kínaiak. Megnéztem Ali-n 30-50$ igazából persze általában ott 100 meg 1000 darabot kell venni szóval nem reális azt nézni de mégis ad egy képet hogy mennyi profitjuk lehet ezeken a cuccokon mert egy üzletnek ez a mennyiség már nem tétel. Szóval így már érthető hogy nem olyan minőségesek ha a kis kínainak 30-50$ ből kellett kijöjjön anyag munka meg profit is legyen neki is meg lehet ott is 1-2 kézen átmegy a cucc.

  • Palinko

    tag

    válasz makkmarce #5466 üzenetére

    Én is pont ma akadtam rá és akartam linkelni de visszolvastam és hát tessék már be lett linkelve. Nem mondom hogy Gamer Nexus téved, de full egyoldalúan mutat be mindent a gaming székek oldaltartóira igaz hogy nincs szükség olyannyira mint az autóknál (ott sem az ütközés hanem az oldalra ható G erők miatt kanyarodáskor de mindegy) viszont aki ült már sportosabb autóban és érezte az oldaltartók milyen stabilitást biztosítanak azért azt lehet szeretni én elhiszem azt is hogy másokat meg zavarnak.

    Az is igaz hogy nem történik annyi fejlesztés, de igazából sok ergo széken már el is van túlozva szerintem és minél több csúszka biszbasz van egy széken annál nagyobb az esélye hogy valami tönkremegy még egy olyan gaming chair amiben itt gondolkodni szoktunk fém vázas, minden terhviselő lényegi pontja fém ezért kb tönkretehetetlen az élettartama alatt elhiszem hogy a kéztartrtót valahogy el lehet barmolni meg sok billegéssel ezt vagy azt is, de normális székként használva nem sokat baszogatva nekem strapabíróbbnak néznek ki így tehát az egyszerűség nem mindenben hátrány.

    Azt sem említette a gaming szék túlárazásánál hogy mennyi egy office chair? Aliexpressen 30-60$-ig simán lehet hasonlókat találni... Szóval még a Herman Millernél sem gondolhatjuk hogy minden elköltött forintért kapunk valamit.

    Igazából amit kihoz nyertesnek sem olcsó valami és full műanyag, aki már roppantott szét ilyen széket az tuti nem fogja megvenni mert ahhoz nem túl olcsó, ne mondja nekem senki hogy akár egy duplájába is kerülő de full fém gaming szék igazából kevsebbet ér...

    Azt is hozzátenném hogy amcsiban sok gyártó gaming széke drága de közel sem olyan a minősége ránézésre sem mint a Noblenek. Bár ez 10 éves tartós teszten jönne csak ki igazán sajna.

    Azt is állítom hogy irodai széket sem könnyű találni mindnek lesz valami nyűgje, vagy valami ami nem tetszik rajta, másnem az ár és szerintem ezek közül is az olcsóbbakat nem az örökkévalóságnak gyártják hanem benne van hogy a nagyobb cégeknek nem gond lecserélni őket pár évente szóval közel sem biztos hogy jól jár az illető. Nekem egyáltalán nem volt szempont a gaming jelzős cuccok vásárlása soha, de én azt figyeltem meg hogy sokszor a legjobb ár-értékű termékek mégis ebbe a kategóriába esnek. Bár az a kritika is jogos hogy máskor meg a silány szart próbálják gaming jelzővel meg RGB-vel eladni, de ez közel sem mindig úgy van. Szóval én nagyon egyoldalúnak láttam a videót, de azt is meg kell jegyezni hogy kettőnk közül Nexus látott több széket és ő ült Nobleban én meg nem de akkor is nekem ez a meglátásom ami könnyen lehet téves.

  • Palinko

    tag

    válasz raverke #5488 üzenetére

    Ja szóval próbáljunk ki 30 irodait de 10 percet ücsörögni nem elég benne. Vagyis üljünk vagy fél órát? Az pont 15 óra ücsörgés tehát nem leszünk gyanúsak az üzletben hogy 2 napot üldögélünk ott? Tényleg valaki így vesz széket? Szerintem sem jó ötlet online alapján széket venni mint ahogy futócipőt se, de nem mindenki lakik a fővárosban és nem mindenkinek van lehetősége sajna mindent letesztelni szóval az addig próbáltak tapasztalatai alapján próbál választani valamit ami számára megfelelő mert amit ajánlasz az kb az emberek 99%-nak kivitelezhetetlen.

    Ha lenne annyira egyértelmű minőségű, jó ár érték arányú irodai szék senki nem hülyéskedne a gaming székekkel szerintem, de én nem úgy nézem hogy igazán van.

  • Palinko

    tag

    válasz raverke #5496 üzenetére

    A mondandóm lényege, hogy mivel legtöbben úgyis vakon választunk az eddigi tapasztalataink alapján veszünk széket és úgy néz ki többen ültünk már nagyon kényelmes autóban mint kényelmes irodában.

    Nem mondtam hogy 30 perc elég lenne, csak gondoltam írok egy nagyobb számot mint a 10 perc ami szerinted nem elég és a 30 már erősen szemlélteti hogy nem tudod végigpróbálgatni a kínálatot ha 30 percet ülsz. Most te komolyan kirendelgetnéd magadhoz a széket és élnél a 2 hetes elállás jogával 1,5 hét után? Van olyan épeszű cég aki foglalkozna veled 2 visszamondás után? Kíváncsi vagyok kiknél jutsz el a 30-ig ezzel a módszerrel. Egyébként tudnál 10-es listát ajánlani hogy mik érdemesek vételre mondjuk 75-200 ezer ft kategóriában? Mert ahogy én nézem ennyiért csak kopogós műanyaggal ellátott székek vannak és az a baj hogy teherviselő helyen is képesek használni... Nekem pl a ma is emlegetett Spinelly is nagyon tetszett, aztán ahogy mélyebben megvizsgáltam a dolgot, hát az a fejtámla elég placebo jellegű és alacsonyan is van, műanyag mindenhol az is.

    Ez meg például egy kínai nem is annyira ismert gaming szék belseje, szerintem nem kérdés melyik kelt több bizalmat. Ehhez képest itt csak komolyabbakat szoktak emblegetni az emberek.

  • Palinko

    tag

    válasz betyarr #5518 üzenetére

    Én aki eltöltött pár évet gép előtt hasonló relax fotelben is (nem csak ágyon ülve) azt tudom neked tanácsolni, hogy jobb ezeket elfelejteni. Bár teljesen más a stílusunk mert pl a hintafunkciót én útáltam mindig is bizonytalanság érzését keltette bennem, de szerintem nem ettől függ, sokkal inkább a puha ülőfelülettől hogy egészen biztosan meg fog ebben fájdulni a hátad. 1-2 órára lazulni benne nagyon kényelmes, de mivel nem kap stabil támaszt a hátad ott meggörnyed a gerinced ami napok alatt el kezd fájni több mint valószínű. Ha csak szinte fekvő pozícióban használnád az esetek többségében akkor nem szóltam, de ha szeretsz ülő pozícióba pl sokat netezgetni, dolgozgatni akkor bizony én eltanácsolnálak ettől a puha vonaltól mert ez tényleg csak rövidtávon kényelmes.

  • Palinko

    tag

    válasz betyarr #5521 üzenetére

    2-3 évnél mindenképpen többet kéne bírnia, az ilyen rendszerű foteleknél ha megvigyázod az ollós mechanizmust akkor elvileg sokáig jó kéne legyen, ha így használod ahogy írod akkor nem is csukogatnád ki-be naponta úgy szerintem nincs igazán mi rajta ami elromoljon.

  • Palinko

    tag

    válasz Zanik #5526 üzenetére

    Hype-al kapcsolatban annyit, hogy olyan 15 éve volt mikor egyik csaj ismerősömnek az apja fogta magát és egy olcsón beszerzett használt Sparco versenyülést ráheggesztett egy fém vázra és azt használta a lány íróasztalhoz, PC-hez. Akkoriban eléggé pozitív véleménnyel volt mindenki aki kipróbálta. Szóval nem értem hogy miért nehéz azt elképzelni hogy valami azért hype mert jó és sok embernek beválik? Gamer Nexusos videó miatt jött elő a profit margin dolog egyébként? Biztos vagyok benne hogy van rajtuk rendesen, mint mindenen mostanában, de miért gondoljuk hogy a többi székre ez nem igaz? Gamer Nexusnál az is nevetséges volt szerintem hogy minden széket egyetlen kategóriába vett mintha nem lenne köztük különbség és mindet 65-80$-ért meg lehetne venni OEM gyártótól :D Aki látott már olyan videót mikor szétvágják a székeket és megnézik mi a különbség az olcsóbb és drágább között hát azért elég látványos. Meg szerintem az sem mindegy hogy valaki Cooler Master széket vesz akiket tényleg nem érdekelhet mit adnak el mert van még ezernyi termékük amit eladhatnak vagy valaki vesz olyan gyártótól aki csak székeket gyárt és már évek óta próbálja felépíteni a márkáját. Az utóbbi nem fog túlárazott silány terméket eladni csak a hype profit érdekében mivel hosszútávon a saját üzletének ártana ezzel.

  • Palinko

    tag

    válasz Zanik #5531 üzenetére

    Okés most már értjük egymást, igen arra szerintem is páran ráhajtanak hogy az emberek nem biztos hogy ránézésre meg tudják mondani egyikről vagy másikról hogy milyen minőségű és ha ott van egy számukra nagyon hasonló 20%-al olcsóbban simán rárepülnek közben meg értékben fele annyit sem érnek mint a minőségesebb gyártók termékei. Azok meg nincsenek annyival túlárazva ha megnézed mennyibe kerül egy rendes autó ülése ahhoz képest még olcsóak is és itt nem elég 2 sín az aljára :D Valaki egyébként nem hogy 1 órát de 24-et is ledolgozik és úgy azt a helyet úgy hívják hogy le mans 24.

    Nem skandallum szerintem mindenkit érdekelne hogy mennyi előállítani a terméket és mennyiért adják el, de nehéz ezt kiszámolni, az irodai székek is túlárazottnak tűnnek ilyen szempontból mint már írtam. Csak sajna nehéz ezt kiszámolni mert anyag+munka árban nem számolhatsz, volt ott design-fejlesztés, szállítás és egyéb felmerülő költségek. Sokszor egyébként nem is a drága terméken van a legtöbb profit mert forgalmat is akarnak vele és már eleve drága volt az előállítása így nem tehetnek rá akkora profitot, jellemzően a videókarim a Radeon VII is egy ilyen termék volt. Az Apple dolgainál azért feltűnő mert racionálisabban össze lehet hasonlítani specifikáció alapján más termékkel, a székeknél ez már egyáltalán nem ilyen egyértelmű mert sokkal szubjektívebb dolog.

  • Palinko

    tag

    válasz Biga123 #5535 üzenetére

    Igen, persze hogy megvan :) Mint ahogy a 24 órás székekben is cserélődnek az ügyfélszolgálat munkatársai, igaz azt sokkal hosszabb távon használják. Egyedül arra akartam utalni hogy a versenyzőket is igyekszenek kényelmes székekben elhelyezni mert pl az F1-es pilótákat is a saját lenyomatukba ülnek kb.

    #5536 Zanik
    Örülök hogy megtaláltad a számodra megfelelő széket :) Remélem ezzel mind így járunk itt.

    #5540 I02S3F
    Nem az eladó a hibás, de azért a gyártó már igen, mert sajna a vásárlótól nem várható el hogy tisztába legyen a székkészítési folyamatokkal, trendekkel, felhasznált anyagok minőségét sem tudja pontosan stb. Azt azért látjuk hogy az olcsóbb székek is úgy meg vannak csinálva küllemre hogy képen tökéletesen festenek, videón már nem annyira, élőben nem tudom de ott gondolom mégjobban kilóg a lóláb. Aztán előbb leválik a bőr, elkezd recsegni ropogni, eltörik ez az. A vásárló nem igazán hibáztatható mert nem lehet mindenben szakértő kevés embernek van arra türelme hogy úgy utánnanézzen mint mi, a gyártó viszont pontosan tudja mit csinál... Sokszor igaz az hogy azt kapod amiért fizetsz, de olyan világot élünk mikor nem mindig igaz sokszor az olcsóbb van olyan jó néha meg még jobb is mint a drágább szóval aki nincs vele tisztában miből is épült a szék könnyen gondolhatja hogy a drága túlárazott és majd ő most jól jár az olcsóbbal közben meg épp akkor fázik rá mert ár érték arányban rosszabbul jött ki.

  • Palinko

    tag

    válasz _NCT #5558 üzenetére

    Lehet pár gyártót mondani mint Okamura, Merryfair, vagy ha európai érdekel a Wagner, de mindezekről is elmondható hogy ugyanúgy nem lesznek olcsóak mint akiket ismersz.

    A fantázianevű cuccokra meg ha rákeresel de nincs találat akkor egészen biztosan hogy kína, OEM gyártás, rányomnak neked olyan nevet amit rendelsz ha kérsz pár ezer darabot legalább... azokért viszont nem éri meg szerintem azt a pénzt kiadni, mert ha csinálsz egy fordított képkeresést rájöhetsz hogy kb mennyit is érnek valójában ezek a székek...

  • Palinko

    tag

    válasz Tsebacsi #5612 üzenetére

    Ezzel én is így vagyok tényleg előbb melegszik egy kicsivel a műbőrön az ember combja de ha ott izzadsz a szöveten is fogsz és az aztán beszívja azonnal és ahogy mondod átveszi és megtartja :D Tényleg a lepedő a megoldás meg egy vékony 3/4-es nadrágban kell ráülni nyáron is és kész, meg a klíma is sokat segít.

  • Palinko

    tag

    válasz Marci112233 #5641 üzenetére

    Ikea Markus? Oké hogy egy 10-essel az értékhatár felett van, de az alatt nem szoktak itt ajánlani semmit :D A karfát nem tudom, de az a szék magasság beállításától is függ.

Új hozzászólás Aktív témák