- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Hisense LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Véleményes teszt bizonygatja mennyit ér a Macbook Neo 8 GB RAM-ja
- OLED TV topic
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
stork13
aktív tag
Nos anno Suse 8.2-vel kezdtem az ismerkedést, nem tartott sokáig. Más volt, mint a windows, viszont nehézkes ellenben "kevés" (relatíve) programmal. Már ami anno engem érdekelt, ahhoz képest persze (az a sok játék, fiatalság, bolondság).
Aztán hosszabb szünet, majd egy éve jött az OpenSuse 10. 3-4 hónapig volt a gépen de éreztem váltani kell. Egész egyszerűen zavart, hogy minden ment magától és semmi kihívás (furcsák az emberek, mi?) nem volt (bedugom a pendrivot és mountolja magától? Én meg egy másik rendszeren nem tudom felmountolni mert nem ismerem a menetét?).
Elkezdtem keresgélni valami mást, nekem Gentoo és Arch került a képbe akkor. Gentoo túl nagy falatnak tűnt ezért Arch lett.
Hát volt szívás az elején rendesen. Mire lett egy "épkézláb" rendszeren -leírás alapján- 2 napba telt. Ekkor még csak egy alap X volt fluxbox-al, jópár problémával. Aztán belaktam a rendszert, meg szépen lassan kinőtte a gyerekbetegségeit és használtam.
Hogy jön ez ide?
1 hónapja kb hegesztettem a rendszert és kollégám mondta, hogy miért ezzel szívok, tegyek fel Debiant az klasszikus nem kell vele ennyit szívni (itt init.d az ott rc.d, jópár fájl más helyen van, Ooo frissítés után fluxbox menüből nem mentek a linkek, X kiakadt stb. rolling release átka). Oké legyen, Debian fel, aztán egy hét után ott is csak hegesztgettem a rendszert (debian és *buntu howtokat bújva), meguntam és ment vissza az Arch.
Szeretem ha tudom mi van fent, mi tölt be, mi indul el, hogyan működik. Az elején vagyok még a dolgoknak de rengeteget tanultam jobbára saját káromon. Viszont egy rendszerre sem szabad szakosodni mert másik gép előtt halál lesz. Virtualboxban figyel most a Debian, dsl, slitaz, xubuntu, tiny_core. Valamikor Gentoo-t is meg kellene nézni, de csak szépen apránként a dolgokat.
Hogy ebből az egészből mit is akartam kihozni azt már nem tudom...
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemlámpa, zseblámpa
- Spórolós topik
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Íme, a Samsung válasza a hajlítható iPhone-ra
- Hisense LCD és LED TV-k
- Apple iPhone 17e – mágnesek ereje
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Véleményes teszt bizonygatja mennyit ér a Macbook Neo 8 GB RAM-ja
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Ableton Live 12 Suite Education
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600X / GTX 1080Ti 11GB / 16GB DDR4 / 512 Nvme SSD
- LG UltraFine 4K - 6K és Smart Monitorok -30%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3984, 100% Akkumulátor
- Xiaomi 14T Pro 512GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


