Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anakin007

    aktív tag

    válasz Vladi #6090 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek, sikerült. Lehúztam egy debian netinstall-t, az csak 50 mega. Felhúztam sebtiben egy üres partícionálatlan területre egy etch-t és lilo-val sikerült feléleszteni mindkettő rendszert a régi hdd-n :)
    Viszont: a régi hdd SATA-s, az új meg PATA-s. Elkövettem ezeket:
    lehúztam a régi hdd-t és az újon átírtam az fstab-ot, sda-kat kisceréltem hda-kra (partíciók számai nem változtak).
    etch alól symlinkel 'lecseréltem' az etch /boot dir-jét a másolat /boot-jára és szögeltem hozzávaló lilo.conf-ot. lilo lefut hiba nélkül, minden rendben, ám mégsem bootol, kernel panic...

    Heccből visszaraktam a régi (sata-s) hdd-t, etch indít és elkövettem ugyanazokat, mint előbb, amikor csak a PATA-s HDD volt a rendszerben és láss csodát: SATA vinyóról szó nélkül indul lilo-val. Szal nem szúrtam el a lilo.conf-ot. Mi lehet ilyenkor a nyűgje? Gyári, initrd-s kernelke és nem hiszem, hogy alapból nincs benne ata support :U

    Vagy mondjatok bármi más 5letet, hogyan költöztessek át másik HDD-re linuxot sata-ról pata-ra, mert nem nem naon van 5letem :F

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

Új hozzászólás Aktív témák