Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Bash #5720 üzenetére

    Öööö mi az, hogy doa?

    A minden ami rendelve lett gondolom a hardver és szoftver kiépítés. 4 egyszerű terminál paranccsal le tudod ellenőrizni, hogy minden hardve az -e ami:

    /sbin/lspci

    Ez kiírja az összes pci(pci-e, agp) csatornán talált eszközt.

    /sbin/lsusb

    Ugyan az csak az usb eszközöket nézi meg.

    cat /proc/cpuinfo

    Ez kiírja amit a cpu-ról tudni érdemes.

    cat /proc/meminfo

    Ugyanaz, memóriával. Mit hagytam ki?

    Felhasználóval - szerintem - a következő a helyzet:
    Mivel előre telepített a rendszer, így lehet, hogy eleve van user. Azt a fiókot használhatod. Úgy is működnek a parancsok.
    Vagy nincs user, de root passzt azt megmondják. (Illene.) Akkor ahogy VladimiR is mondja, root felhasználó névvel lépsz be.
    Esetleg auto log inre állítják. (Csúnya dolog, az uhukat így telepítik. :(( )
    A végfelhasználónak pedig felhívod a figyelmét, hogy változtasson jelszót. rootnak és usernek is.

    Telepített programokat a menüben megtalálod. Vagy a yastnak van csomagkezelő része. Persze ahhoz már root jelszó kell.

    Mondjuk ezt a bezárás dolgot még mindig nem értem. Felhasználót akarsz létrehozni?

    Jah még egy trükk: ha a rendszerbetöltő (grub) nincs jelszóval védve, indíthatod 1-es futási szinten. e betüt nyomsz és akkor szerkeszthető a menü. A kernel kezdetű sor végére raksz egy 1-est. (vagy a single szót) Akkor úgy indul a gép, hogy kapsz egy terminált és root jogot. :))
    Asszem ennyi.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák