Hirdetés
- Apple asztali gépek
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Egér probléma
- Milyen videókártyát?
- 3D nyomtatás
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
viharhozo
addikt
Az ismerosi korben van egy csalad (4 fo), akik mind marc. 5-en kaptak Pfizert. Innentol a timeline nem teljesen egyertelmu, vmikor 20-a korul vihette haza az egyikuk, aki mindenkit megfertozott. Az egyikuk tegnap meghalt, a tobbieknek tunetuk sincs, de pozitivat teszteltek.
Persze eddig is lehetett tudni, h lesz, aki megszivja, de ezek szerint ennyi ido keves volt arra, h nagyon ne szivjak meg.
-
freeknight
őstag
Felemelő tapasztalat
Annyiban azért bizakodó vagyok, hogy Miskolcra megyünk a megyeibe, ott kapott már több ismerős is oltást, és állítólag nagyon profin vannak a dolgok kezelve megfelelő távolságtartással, erről folyamatosan gondoskodnak a kivezényelt katonák is.
Meglátjuk, reménykedjünk a legjobbakban. -
mozso
senior tag
válasz
freeknight #95740 üzenetére
"Na mindegy, ha megyünk, akkor csakis FFP2-ben, kesztyűben és védőszemüvegben..."
Van olyan budapesti oltópont, ahol levetetik a kesztyűt, mert az nem tiszta....illetve nem fertőtleníthető.
Cserébe nyomd meg utána a kezeddel a fertőtlenítő adagoló gombját. Utána meg a maszkot az álla alatt hordó ajtónálló kedélyesen hátba vereget, megsimogat, hogy megfelelő irányba tereljen.
Ugyanezen a folyamaton és bejáraton zajlik a Covid gyanús emberek tesztelése, csak ök jobbra vannak terelve, az oltakozók meg balra.
Saját szememmel láttam, amikor vittem a szüleimet......
No Comment.
-
Ringman
félisten
válasz
szabi__memo #95739 üzenetére
ettől függetlenül itthon nem várható, hogy kötelezővé teszik.
-
adamos0606
tag
Sziasztok!
Feleségem átesett a COVID-on és csináltatott laborban antitest vizsgálatot.
Mi számít magasabb antitest mennyiségnek laborvizsgálaton?
Hány AU/ml fölött? Azt tudom, hogy 50 AU/ml fölött a a labor minősítés pozitív.
Kb milyen érték számít magasnak, amire azt mondják, hogy van bőven antitest?
Amit pontosan néztek a laborban: SARS-CoV-2 spike specifikus IGg antitest / CMIA (Abbott)Előre is köszi az infót.
-
freeknight
őstag
Na tegnap hívtam a háziorvost, hogy mi az esély arra, hogy 30 alattiként megkapjuk valamikor az oltást, erre hív ma az asszisztens, hogy kedden mehetünk Szputnyikért.
Egyik szemem sír, másik nevet, mert viszonylag hamar sorra kerülünk, de azért nem teljesen ilyen lovat akartam, jobban örültem volna egy jó kis Pfizernek.
Keddig eldöntjük mi legyen, asszony szerint amilyen szerencsénk van, ha visszamondjuk, decemberig tuti nem kerülünk sorra, ha meg beadatjuk, akkor rá egy hétre érkezik egy 2 millió adagos Pfizer szállítmányEgyébként nővérként dolgozó unokatesóm szerint egyre több beoltott érkezik az intenzív osztályokra, 2 kórházra van rálátása, mindkettőben megfigyelhető ez a tendencia. Főleg Pfizer után 1-2 héttel jellemző, bár ez kapcsolatban lehet azzal, hogy eddig túlnyomorészt Pfizerrel oltottak.
Szerintem ehhez köze lehet az oltópontos megoldásnak is, ahogy felettem írták, kiváló gócpontokként szolgálnak. Na mindegy, ha megyünk, akkor csakis FFP2-ben, kesztyűben és védőszemüvegben, onnantól meg a sorsunk csak a jóistenmeg Orbán Viktorkezében van
-
szabi__memo
nagyúr
-
FіkuszKukіsz
őstag
-
válasz
gergobaby #95730 üzenetére
Pedig nem értettem ezek szerint, de megint 2 dolog van akkor! Ha időközben letiltják az AZ-t és a paciens nem kaphat más vektor-alapú szurit, akkor a második körre kap AZ-t, aki az elsőben azt kapott. Hiába tiltják le, az elsőt már nem egyszerű kivenni belőled!
Ha meg mehet második körre a többi vektor vakcina, akkor kapsz más gyártmányt éééés még talán úgy jobban is jársz, de rosszabbul semmiképpen! Szerintem épp elég dolog miatt aggódsz, emiatt qrvára felesleges!
-
Csatravi
senior tag
válasz
Chesterfield #95729 üzenetére
Akár előtte akár az oltóponton akár utána. Soha nem fogjuk megtudni.
-
-
snecizero
senior tag
Hát sajnos az oltás sem egy csodaszer. Főleg nem akkor amikor még csak egy hét telik el a fertőzésig.
A szputnyik v állítólag az első oltás után két hétre rá már 87% védettséget ad a gyártó szerint. A többinél nem tudom, de kell a két hét legalább. Ismétlem önmagam, nem csodaszer az oltás. Viszont adjunk neki egy esélyt. -
-
Braavos
tag
válasz
t72killer #95496 üzenetére
2 állami cégről tudok, ahol április 19-től, a másiknál május első munkanapjától nincs lehetőség home officera azokban a munkakörökben, ahol eddig a pandémia miatt engedelyezték.
Ha nyitunk, de közben sokkal kevesebbet fogunk tesztelni, akkor úgy is vége a harmadik hullámnak, nem? De. Nem lennék a vírus helyében."Tán meghaltok páran, de ilyen áldozatra hajlandó vagyok."
-
Sped
aktív tag
Környezetemben az első komolyabb Covid megbetegedés a csoportvezetőmet sújtja, március 26-án péntekre vett ki szabit, hogy az előző nap teszttel igazolt fertőzését kiheverje, hőemelkedés volt köhögéssel. Múlt héten végig lázasan feküdt otthon, nem akart javulni, gyenge volt, lázas és köhögött. Vasárnap fogta magát és bement a kórházba, hogy ő most már olyan sz.rul van, csináljanak vele valamit. Intenzívre befektették, kapott oxigénpalackot, éppen kezdődő tüdőgyuszit láttak a röntgenen. Hétfő óta gyógyszerkúrán van, ma vagy holnap hazaengedi, szerencsére jól reagált és gyorsan feljavult az állapota. Remélem hétfőn ki tudjuk faggatni skype-on, min ment keresztül. Csak azért, hogy legyen itt egy pozitív sztori is.
-
catroot
veterán
válasz
Ringman #95698 üzenetére
Én kb. két hete regisztráltam 88 éves asztmás nagymamámat, mert aki elsőnek regisztrálta, ott valamiért félrement a dolog.
Csináltam egy külön email címet, édesanyám számát adtam meg (őt hívja a háziorvosa), de eddig semmi... ja, annyi, hogy jönnek a szokásos propaganda levelek.
más: egy hónapja csináltam gyorstesztet, akkor pozitív volt. Most kíváncsiságból megismételtem a feleségemmel együtt (akivel együtt voltunk betegek) és már negatív volt a tesztünk. Szóval jó lenne, ha sorra kerülnék/kerülnénk.
-
gergobaby
aktív tag
Itt a nagy Zeneca körüli herce-hurcában saját és ismerősi tapasztalat is az, hogy a sok visszamondás miatt huszonéves egészséges emberként is mehetünk oltásra
Lehet hülye kérdés, de ha holnap megkapom az elsőt, utána már biztos, hogy beadják a másodikat, ugye?
-
updog
őstag
válasz
radi8tor #95715 üzenetére
Amúgy abban bízok hogy azt írta az (elég felvilágosult) szoptatási szakértőnk, a 2. adag Pfizer után (az elsőt megkapta most asszony) már jelentős ellenanyag megy át az anyatejen keresztül.
Még a nagyobb is szopizik napi 1x (na erre azt mondta a szintén felvilágosult védőnőnk, hogy nehogy elmondjuk a nem túl felvilágosult gyerekorvosunknak
). Persze őszre már biztos elválasztjuk, de még bőven van ideje addig becuclizni egy kis pfizeres tejcsit.
-
csƵ
addikt
Most mondja kolléga, hogy 77 éves apja ma meghalt, Kb. 1 hetet volt lélegeztetőn. Az oltás 1. adagját pár hete kapta meg.
-
radi8tor
MODERÁTOR
Csak azért kérdeztem, mert azért mert nincsenek a gyerekek beoltva nem jelenti azt hogy több mutáció alakulna ki ami őket támadja.
A mutációk általában immunbetegekben alakulnak ki, akik küzdenek a virnyákkal hetekig/hónapokig és ezáltal van ideje a vírusnak mutálódnia a szervezetében. -
mozso
senior tag
válasz
Ringman #95712 üzenetére
kizártnak tartom, hogy bármilyen extra védelmi intézkedést vezessenek be az iskolákban, pont úgy fog menni, mint eddig. Aki akar hordjon maszkot (boltban bezzeg 6 éves kortól kötelező ugye....), teljes létszám bent a teremben, tornaóra és énekóra zárt térben mehet, stb-stb.
Arra alapozom a fentit, amit és ahogyan nyilatkoznak erről a törzsi üléseken.
-
radi8tor
MODERÁTOR
Nem tudom volt-e már, de elég logikus magyarázata van a laborszökevény vírus elméletének.
-
válasz
FіkuszKukіsz #95706 üzenetére
Megvan, szvsz még a blikk is elég korrekt. Meningococcus ellen az anyának szoktak szülés előtt antibiotikumot adni, tudtommal az anyjuktól kapják el a kicsik és random 1éves kor alatti időpontban végez velük. Civilizált helyeken szűrnek erre a nőgyógyászok.
-
Cartevo
őstag
Bárhogy is alakul a helyzet, az biztos, hogy ha kedvet kap hozzá az alvilág, és rájön, hogyan kell poklot csinálni, azzal soha nem látott rémálom jönne el.
-
Ereshkigal
őstag
válasz
FіkuszKukіsz #95701 üzenetére
Szomorú. Meningococcus ellen van védőoltás, igaz, csak az egyik fajta kötelező és támogatott.
-
válasz
FіkuszKukіsz #95701 üzenetére
Egyrészt hírértékű, másrészt így működik a média. Ha kuss lenne róla, akkor az lenne a baj, hogy eltitkolják
Kapcsolódik: nem nyert a UK sulinyitás.
-
Ereshkigal
őstag
Üdv.
Hétfőn lőnék nálam a Szputnyikot. Annyi csavar van a sztoriban, hogy feleségemnél lassan három hete indult a kovid, negatív gyorsteszt, invalid pcr után összejött egy pozitív gyorsteszt is április elsején. Enyhe tünetekkel megúszta, pár napja nem is érez már semmit sem. Nálam zéró tünet, de elmentem tesztre harmadikán, negatív gyorsteszt, negatív pcr. Bevállaljam? :) -
FіkuszKukіsz
őstag
Müller Cecícila : 8 hónapos csecsemő.
Ne legyen igazam, de perceken belül jönnek a clickbait cikkek.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Információk, statisztikák:
● koronavirus.gov.hu
● vakcinainfo.gov.hu
● vakcina kisokos
● minden fontos információ a vakcinákról
● dunántúli kórházi oltópontok
● EU vaccine tracker oldal
● pandemia.hu - megyei statisztikával
● gisanddata.maps.arcgis.com
● worldometers.info
● ncov2019.live
● atlo.team
● google mobility reports
● euro momo
● covid-19 projections
Egyéb hasznos tanácsok:
● bevásárlólista házi karanténhoz
● karanténnal kapcsolatos tudnivalók
● AZ oltás időpont módosítás
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
- DJI Mini 3 Fly More Combo RC - GARANCIÁLIS drón szett +koffer
- DJI Air 2s Fly More Combo drón szett (FMC) 3 akkumulátorral, extra ND szűrőkkel
- DJI NEO MotionFly More Combo drón szett - 4 akkuval és kofferrel - alig 2 hónapos
- DJI Mavic 2 Pro drón szett - 1" Hasselblad kamerával
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Lenovo Thinkcentre M920S Brand számítógép - i5 9500 8GB RAM 512GB SSD 630 IGP Win 10
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes INTEL CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest