Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    Üdv, most ismerkedem a WordPress-el, hát nem öt perc volt feltenni, mint ahogy ígérték :) (persze a körítést [iis, php, mysql, apache] hozzá legalábbis, localhostban próbálom).
    Videókat nézve róla két szerkesztőt ajánlottak hozzá, az Elementort és a Divit. Ahogy utánanéztem ezeknek, a Divi két okból szimpatikusabb, egyik (főként valamilyen szinten kezdőként) a látványos és egyszerű wysiwyg szerkesztés, a másik pedig az egyszeri ár, ha úgy alakulna és úgy döntenék, hogy megvenném. Ehhez kapcsolódik az a kissé hihetetlen dolog amibe belefutottam - és amit a (#5735) hozzászólásban lényegében már megválaszoltak -, miszerint az egyébként 249 dollárba (80000 Forintba) kerülő terméket a hellowp.io oldalon 9990 Forintért (31 Dollárért) meg lehet venni, és állítólag a fejlesztők tudtával és beleegyezésével.
    Létezhet ez, nem kamu? Ilyen áron lényegében megérné megvenni, még ha nem is úgy alakulna vele mint szeretnék, akkor is.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz The DJ #6296 üzenetére

    Akkor lehet megveszem ha valós, ezzel még nem buknék sokat, ha mégse jönne be az elképzelés (és mégis teljes értékű, nem demó, trial, vagy egyéb csökkentett verzió), bár akkor is furcsa Lifetime licence $31-ért, mikor a hivatalos oldalon $249.

    Ja, az IIS-t észrevettem hogy szívás :D (bár a mysql beszerzése problémásabb volt nekem, mint az IIS), aztán rátaláltam és megoldottam az XAMPP-al, az megcsinált mindent és működik. De holnap a munkahelyi gépen lehet ránézek a Local-ra is majd.
    Gutenbergről amit láttam, ott kétszer annyi 1 csillagos értékelés volt, mint a többi négynél összesen. A többit nem ismerem, és bár ahogy olvasom, a Divinél is vannak hibák, a videón látott, elemek egyszerű méretezése és pozicionálása nekem így kezdőként tetszik. És ahogy nézem, ha az alap dolgokon kívül mást is szeretne valaki, akkor máris minden elég szépen fizetős minden, tehát előbb-utóbb belefutnék a vásárlásba.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz CharlieDrop #6303 üzenetére

    Köszi. Nem is tudom hogy írjam, mi a problémám. Alapvetően az, hogy nagyon az elején vagyok, és jó pár dolgot nem értek még :DDD Kezdem a legegyszerűbbel, gondolom, ha megveszek egy buildert, akkor olyan weblapot készítek amilyet akarok, én szabom meg a fejlécet, láblécet, stb. Ahogy próbálom ugyanis ezeket az elérhető ingyenes sablonokat - azon kívül, hogy a legtöbb láthatóan egy kaptafára készül, csak mondjuk más színben - nem is igazán tetszenek és nem is nagyon lehet variálni, ami meg tetszene, az meg fizetős, és szintén kötött. A Nav bar, az egyik ami tetszik, például már csak a fizetős Elementorban van benne. A sablonok meg, amelyek tetszenek, és amiket eddig találtam, általában fizetősek. Persze rengeteg mindent nem értek még, például a bejegyzés és az oldal közti különbséget is most kezdem megérteni.
    A hozzászólás írása közben azért kicsit már máshogy látok egy-két dolgot, használom az Elementort, próbálkozom, ez ugye ingyen is letölthető. Néztem videót az Elementorral és a Divi-vel is, a látottak alapján is még mindig az utóbbi tetszik jobban kezelhetőség szempontjából, noha nagy nehezen utánacsináltam azt amit szeretnék az Elementorral is. Ha a Divit is ki lehetne próbálni, akkor tudnék képet alkotni rendesen, melyik fekszik jobban.
    Ez arra hasonlít nekem, mint mikor 3D szerkesztőprogramokat tanultam használni. Míg a Cinema4D-vel egy hónap után alkottam ezt: [kép], lényegében tutorialok nézése nélkül, 'durr bele' módon, addig a 3DStudioMax programmal a töredékére sem jutottam még tutoriallal se. Egyszerűen nem értettem meg.
    Tény, hogy az Elementornak négyszer annyi használója van mint a Divinek, de ennek az egyik oka biztosan az előbbi ingyenesen lehetséges használata is.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    Munkahelyi gépre is le akartam szedni a xampp-ot (win32 XP). Megkerestem a legutolsó 32 biteset (7.3.2) a keretprogram elindul, az apache-ra és a mysql-re meg azt írja, nem win32-es alkalmazás... :F

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák