Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonlight115

    tag

    válasz mave13 #516 üzenetére

    "Azt én is ettem... Én is fura lennék??"
    Hááát, izé...öö..annyira nem is... :D

    "Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz mave13 #516 üzenetére

    Én is éltem néhány évig télen 7-9 fokos lakásban, és az ablak alatt aludtam, a mínusz fokos cúggal a nyakamban. Na de fűteni még ehhez is kellett, 25 ezres gázszámlánk volt akkor is, és ha dupla thermo üveg helyett papírból lettek volna az ajtók, akkor valószínűleg mínusz lett volna bent, nem "kellemes" 8 fok. :D

    "Azért mondjuk nem szeretnék benne lenni, amikor épp összedől a faház. Hiába nem nehéz, amikor a földszinten két emelt a nyakadba esik, vagy a tetőtérrel együtt zuhansz pár emeletet annyira nem lehet frankó érzés." - Bár én az alap egyszintes, tradicionális japán házra gondoltam, de hát a városban nyilván nem azok vannak többségben. :) Ott inkább a költséghatékonyság lehet a fő szempont, hiszen drágák az ingatlanok és az építkezés is, magyar szemmel nézve brutálisan drága, de még japán fizetésekhez mérve is kemény.

    Azt is érdemes megfigyelni, hogy a világ legidősebb faépületei közül több Japánban található (akár sokszintesek is), hiába rengésveszélyes az egész ország. Valamit tudhattak a régi ácsok. Mondjuk a fa, ha nem fenyő, sokat kibír, amíg el nem rágja valami. Van ami (ha jól emlékszem) a Heian-korból maradt meg újszerű állapotban, az kb. nálunk az államalapítás időszaka. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák