Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    "Érdekes, azt hittem, Japánban földrengésbiztos házakat építenek, minimum csúcstechnológiával."
    Van olyan is, azok a felhőkarcolók, toronyházak. Azok kibírnak nyolcas rengést is, ha arról van szó. De a régi épületek, meg az egyszerűbb lakóházak már nem. Illetve, biztos van azok között is olyan, ami de, főleg pár családi háznak van néha atombunkert megszégyenítő talapzata, de ez nem jellemző.

    "...mert ha összedől, egyrészt nem feltétlen halálos, jó eséllyel még az íróasztal is megtartja a ráboruló falat, másrészt olcsó visszaépíteni"
    Azért mondjuk nem szeretnék benne lenni, amikor épp összedől a faház. Hiába nem nehéz, amikor a földszinten két emelt a nyakadba esik, vagy a tetőtérrel együtt zuhansz pár emeletet annyira nem lehet frankó érzés.

    "De az nem fér még ma sem a fejembe, hogy a papírajtók hogyan (voltak) elegendőek télen a tradicionális házaknál."
    Ez egy jó kérdés. Még valamikor régen mondtad, hogy olvastad Hidasi Judit beszámolóit Japánról. Abban van erről szó. Fagyási sérüléses gyerekekről az iskolában, az asztal alatti gödörbe pakolt parázsról, fűtés gyanánt, stb. Meg arról, hogy a japánok általában nem a helyiséget fűtik, hanem magukat, és a telet elviselik, mert muszáj. Tehát, a nyolc fokos szoba nem zavarja őket, mert bemásznak a kotatsu alá, aztán annyi. Úgy, hogy van egy kicsi ágymelegítő takaróm aludni határozottan kellemes volt. Csak kotatsum nem volt, meg semmi ami fűtené a zuhanyzót, fürdőt, ilyesmi.
    Egyébként, szerintem a helyiek bár nem szeretik a hideget, rohadtul bírják.

    "Meg hát, amúgy is furák. Sertés petefészek-vezetéket esznek, csak gondolj bele!"
    Azt én is ettem... Én is fura lennék?? :F :)

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák