Hirdetés
- CES 2026: valóságos képkockagenerálók lesznek a modernebb GeForce-ok tavasszal
- A Windows 11 nem akarja ránk erőltetni az AI applikációkat – vagy mégis?
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- SSD kibeszélő
- iPad topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen monitort vegyek?
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ahogy grizlisandor is mondja, nincs olyan sok macera vele, mint ahogy azt az elején gondolná az ember.
A beszerzés és miafrancot vegyek után (talán ez a legszöszmötölősebb lépés), az első pár "lefőzés" alkalom és az első két tök beavatás után, már rutin. Gurmé kávésok legalább annyit eltökölnek a céges konyhába, ha nem többet mint én. Ha szereted a rituálét: domb építés, 2 perc áztatás, vízforraló (nem forrásig), aztán kész. Percek alatt megvagy.Utána már csak felöntés-hörpintés, egy töknyi tea, nálam egy egész napig kitart, csak a vizet kell mellé készíteni (ha nem akarsz mindig kifutkározni akkor arra is ott a termosz flakon megoldásnak).
Mate Manus mellett Matemundo, vásárlásra még teautja, vizuális típusoknak pedig bármelyik mate short videó youtube-on.
Tökökről röviden (hosszabban a fent említett oldalakon), kezdő laikusként/személyes tapasztalatként:
- hagyományos mate tök: authentikus, megvan a hangulata, csak macerás a kaparós beavatás, és sosem tudom, hogy ami lerakódik az most penész vagy csak a tea (de nincs rossz íze, sem szaga, úgyhogy remélem utóbbi) - vékonyka, otthonra jó, cipelni nem cipelném, élmény benne a teát elkészíteni
- porcelán/kerámia cuccos: nem vettem rá magam, de a legegyszerűbb, nincs beavatás, penésztől való félsz
- palo santo: ez fa. A kedvencem eddig. Beavatás után (én olivaolajjal kentem) mesés illata, rohadt jó plusz ize van. Könnyű tisztítani, strapabíró, lehet cipelni is, jól is nézz ki. Az enyém kicsit pici beltartalommal bír, és kevésbé tűnik izgalmasnak mint a hagyományos tök.
- uruguay tök, torpedó: mint a palo santo, csak bőrbevonat és rakéta talpak, másfajta fa (legalábbis amit én szereztem be). Eddig ez a legnagyobb, de épp beavatás alatt van, úgyhogy még nem tudom mi lesz belőle (ránézésre nem vagyok túl bizakodó)Teából még bőven a kísérletező fázisba vagyok, a Rosamonte Selección Especial (a sima nem vett le a lábamról), ez volt a legjobb, fás, diós, mogyorós, dohányos. A másik kedvenc a Kraus Organica. De vaan itt még citrom-mentás cucc, ez elég vicces, de kedvelhető, jól esik.
Lesz még kipróbálva Pajarito yerba mate és majd egyszer valami chimarrao mate por tea is, de még csak az első hónapban vagyok, lehet még mivel próbálkozni
Rosamonte Especial mellett.A bombillákkal még barátkozom, az elsőt szétszedtem, azóta is darabjaira hullik, van egy dagadék óriás, kicsit ez is laza, nem tudom mi lesz vele, a palo santohoz kapott viszont piszok stabil, azt szeretem.
Új hozzászólás Aktív témák
- CES 2026: valóságos képkockagenerálók lesznek a modernebb GeForce-ok tavasszal
- A Windows 11 nem akarja ránk erőltetni az AI applikációkat – vagy mégis?
- Futás, futópályák
- iPhone topik
- AliExpress tapasztalatok
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Elektromos autók - motorok
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- E-roller topik
- További aktív témák...
- Samsung Bluetooth Mouse Slim egér
- Dell Latitude 3420 - i5 1135G7 ,16GB RAM, SSD, jó akku, EU bill., számla, 6 hó gar
- Bontatlan Oriflame Love Potion parfüm eladó
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Olcsó Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás!I5 6600 /GTX 1650 Super / 16GB DDR4 / 256 SSD + 1TB HDD
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



