Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RCH

    tag

    válasz slice14 #3443 üzenetére

    Kicsit elvesztettem a fonalat a dolgod ügyében, ezért leírom hogy van nálam 1-2 dolog.
    Nekem van egy alap profilom: ez beállít mindent alapra: hangerô, wifi, stb. Ez task, nem profil, tehát egyszer lefut (pl bootoláskor) és nem állítgatja folyton vissza magát erre, mintha profil lenne.

    Tehát reggel, bekapcsoláskor lefut, majd a Tasker nyomban észre veszi, hogy otthon vagyok, akkor elindul az otthoni profil, ami bekapcsolja a wifit, leveszi a hangerôt, blabla. Ez a profil úgy van beállítva, hogy ha lelépek otthonról, akkor mindent visszaállít a korábbi állapotra (Restore settings), tehát nem futtatja le újra az alap profilt.

    Este kézzel váltok éjszakai módba, de ezt lehetne automatizálni is, olyankor több lehetôség van:
    1: Egy éjszakai profil futtatása, ami leállítja az otthoni taskot, kikapcsolja az otthoni profilt, majd lefuttatja az éjszakai taskot. Ha végzett, akkor meg - exit tasként - lefuttat egy másik profilt (Otthonit, alapot, bármit)
    2: Az éjszakai mód beállít egy értéket egy változóba és az alapján az otthoni profilba írt if-es rész megváltoztatja a szükséges beállításokat.

    (Lehet, hogy bonyi, bocs.)

    Nekem alapból (szinte)minden task azzal indul, hogy a %TaskName globális változóba beállítja a saját nevét.
    Ezzel egyfelôl le tudom kérdezni mi fut, másfelôl tudom azt manipulálni.

    Az alap profilba tehát lehetne egy olyat:
    if %TaskName !~ Éjszaka{
    Nappali hangerô
    }else if{
    Éjszakai hangerô
    }

    Vagy valami ilyesmi. (Nehéz Tasker nélkül leírni a kódot :D)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák