Hirdetés
-
PROHARDVER!
Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.
Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bad Pritt
félisten
válasz
Bad Pritt #63399 üzenetére
Szerk.: amit én nehezményezek és úgy tűnik, ti nem, hogy ez egy klasszikus példája a gyenge írásnak és karakterábrázolásnak:
mikor van egy szereplőm, aki eljut egy nehezen elérhető és visszafordíthatatlan érzelmi pontra, jelen esetben oda, hogy a testvéreként szeretett másik szereplővel meg kellett küzdenie és meg kellett ölnie (amit meg is tett az ő szemszögéből), azt utána nem tehetjük semmissé azzal, hogy egy legközelebbi hasonló alkalomnál gyengébb jellemmel ruházzuk fel, aki képtelen ugyanezt megtenni még egyszer. Számtalan megoldás lett volna ennek elkerülésére, de ezzel a végkifejlettel végül csak Obi-Wan karaktere devalválódott a RotS végi állapothoz képest. -
Bad Pritt
félisten
válasz
minek?:S #63398 üzenetére
Csak ismételni tudom magam:
egyszer már felszecskázta, azt hitte megölte, most szó szerint ki is mondja, hogy Anakin halott (ergo kisebb a kötelék köztük), erre otthagyja. Ezt az egész jelenetsort a büdös életben nem fogjátok ilyen lelki blablával megmagyarázni, színtiszta banális plot armor az egész. Ennek az egésznek akkor lett volna értelme, ha a két eseményt (RotS párbaj és a Kenobi sorozat párbaj) felcserélik, tehát korábban történik meg az, hogy Obi-Wan nem képes Anakint megölni, mert testvérének tekinti, friss az árulás, nehéz neki, stb, majd másodjára jut el addig, hogy lélekben is kész lecsapni, azt hiszi meghalt és utólag kiderül, hogy túlélte. -
minek?:S
őstag
válasz
Bad Pritt #63395 üzenetére
Még kevesebb kötelék? Ugyan annyi, mint eddig. Az együtt töltött 13 év majdnem minden egyes napja, hogy együtt nőttek fel, a kvázi testvéri kapcsolat közöttük... 10 év után is rémálmok kísértik. Főleg, hogy hogy aztán megtudja, hogy Anakin mégsem halt meg, ergo minden régi seb feltépődött, sőt.. mivel emlékezett hogy hagyta ott a Mustafaron, még a sajnálkozás is rájátszik.
Igazából egy teljesen jó jelenet lett, sőt. Nem beszélve arról, hogy Ewan itt -is- tökéletesen adja át az összes érzést a mimikájával és Hayden Vader-e dettó. Ewan arcáról le lehet olvasni mindent; hogy még mindig nem hiszi el, amit lát/hall, hogy mennyire sajnálja, mennyire fáj neki is, hogy kudarcot vallott stbstb. Ez a jelenet sokkal több annál, minthogy valahogy túl kellett élniük mindkettejüknek, legyen az akármilyen logikátlan is. És ezt mondom úgy, hogy amikor még csak pletykálkodtak párbajról, akkor nagyon reménykedtem benne, hogy csak látomásként lesz vagy sehogy. -
volandy
senior tag
You don’t know me brit sorozat 4 részes.
Utolsó másodpercig néztem hátha beraknak valami plusz jelenetsort. A stáblista alatt mondanak még valamit angolul, de azt nem fordítják. Majd ha valaki megnézi, akkor leírhatná itt a fórumban, hogy mit mondanak. Én mindenesetre ajánlom a sorozatot.Gyilkossággal vádolnak meg egy férfit. Ő próbálja bebizonyítani, hogy ártatlan. Hogy finoman fogalmazzak, szemétül van befejezve. -
negyven2
veterán
What We Do in the Shadows - Season 4 Official Trailer
Július 13 | HBO Max
-
Ragnar_
addikt
válasz
Bad Pritt #63351 üzenetére
"Ha Obi-Wan jól volt megírva,
akkor miért nem ölte meg Vadert? Mármint azon kívül, hogy mindketten szerepeltek a follow up filmben, szóval nyilván életben kellett maradniuk a sorozat végére" Nekem úgy tűnt,
hogy Obi Wan nem tudja megölni Vadert. Első blikkre én a tanítvány-mester köteléket venném fő oknak. Bár nem ismerem csak az élőszereplős anyagokat. Ugye Luke sem tudta elpusztítani az áttért Kylot. Ez lehet a jedik gyengesége. -
minek?:S
őstag
Obi-Wan Kenobi
E06 EgészFelemás rész volt nagyon. Az elején féltem, hogy elstarwarsnyolcasodik(értsd: Tom és Jerryt játszanak, ahol a Csillagromboló képtelen eltalálni a kis teherhajót(?), de hál' Istennek azért még időben tovább léptünk. A későbbiekben van egy "na jó, ez ott van" és van egy "ezt meg most miért kellett?". A Vader és Kenobi közti harc nekem itt is tűréshatáron belül van, de azért pár ziccert itt is kihagytak. (Rebels spoiler: ) A lázadók után még azt is lehet mondani, hogy egyszer már láttuk Vadert sérült sisakkal.. de ez élőben sokkal menőbb. Kicsit itt is érződik egy kettősség, akár csak ott. (spoiler off). A Revás rész meg.. könyörgöm.. az első 5 részben pont elég volt, jó volt, kellően idegesítő volt, de kapott egy lezárást. Elejétől a végéig tök jól meg lett írva.. erre visszapalpatineozzák... ez a leggagyibb része a sorozatnak, a többi azért rendben van.
Bővebben már kifejtettem a SW topicban, de: Összességében azért nem rossz sorozat ez. Teljesen más, mint amit elképzeltem,én is több, erősebb drámát és kevesebb akciót vártam volna, de, ha ugyan ennyi akció mellé hoznak még visszaemlékezéseket(pl a 4. részben a bacta tartályban sokkal mélyebb lett volna egy fiatal Obi-Wan Qui-Gonnal.. és ezzel akár el is lehetett volna indítani a "nem az az Obi-Wan, aki voltam" fázisból az ANH-féléhez, ami abban teljesedhetett volna ki, hogy amikor a 6. részben a kövek alatt fekszik, akkor hallja meg Qui-Gon-t és mond neki egy erős monológot. Ha már 6. rész, itt is inkább a Revás részek helyett visszaemlékezhettünk volna, akár valami klónháborús időkbe(de ez akár a második részben is bevillanhatott volna, amikor a veterán katona kéreget), vagy amikor már legyőzte Vadert, akkor akár egy Jedi Tanácsos, Padmés emlék. Stbstb.
Nem hibátlan - bár sok logikátlanság azért némi háttérismerettel és érzelmi intelligenciával kikövetkeztethető -, de bőven nézhető sorozat, ami azért párszor mosolyt/könnyt csal az ember arcára/szemébe. -
grizlisandor
veterán
Persze azok se tökéletesek, meg sokat megszépít az emlékezet, de azért a régi szép emlékekbe sikerült beletalpalni elég szépen.
Talán animációs meseként gyerekeknek elment volna ez így, de élőszereplős formában
botrány. Pont két sokak által szeretett karakterbe rúgtak bele, ezt azért nehéz elfogadni. -
Ijk
nagyúr
válasz
grizlisandor #63386 üzenetére
Persze, mindenki máshogy képzelte el a sorozatot, ezért sem lehet megcsinálni hogy a rajongók elégedettek legyenek. Nyilván ez nem mentesíti a rengeteg hiba alól, de ne tegyünk úgy mintha az a 6 rész valami hibátlan mestermű lenne amit most tettek tönkre.
Én mindig a régi trilógiához hasonló "valóságszerű" SW-t vártam, ahol nincsenek szupererő képességek, sokkal emberibbek ilyen tekintetben a karakterek. Nekem már előzmény trilógiában is túl volt tolva, nem beszélve az animációs sorozatokról. -
grizlisandor
veterán
Obi-Wan Kenobi S01E06
Folytatódott a logikátlanság, ami az egész sorozatot átszövi. Pedig nem lett volna nehéz, ilyen szart csinálni, megvan a kiinduló story, meg mi a vég kifejlett... Én
inkább egy visszaemlékezős, kifejtős, töprengős storyt csináltam volna, nem a galaxist átszelő, kődobáló Kenobi sorozatot. -
válasz
OgreImre #63382 üzenetére
Gyerekkoromban, én azt is el hittem hogy van Kitt a valóságban, és képes beszélni, széfeket nyitogatni stb. Azt az élményt már sose kapom vissza. Ahogy Osztrák 1 csatornán adták a Knight Ridert, és egy szót se értettem németül de azt hogy Kitt Los! azt egyből megértettem.
Otthon még nem is tudtuk fogni azt az adást, úgyhogy mamához mentem 11 évesen, tele izgalommal hogy nézhetem, fekete-fehérben. Mennyire epic ez?!
-
Di Natale
senior tag
válasz
l.skywalker #63381 üzenetére
A fanok nem szeretnének 2. Évadot.
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
l.skywalker #63381 üzenetére
Marketing gépezet működik rendesen.
-
OgreImre
senior tag
Obi-Wan Kenobi
Végeztem a 6 résszel.
Nem vagyok nagyon nagyon nagy SW fan, könyveket/képregényeket/animációsokat nem olvastam/láttam, ennyire nem rántott be a világ. De rajongó vagyok, és a mai napig libabőrös leszek az ismert zenei témák hallatán.
Én úgy tekintek az SW univerzumra és történetmesélésre, mint egy mesére. Áldozatok és küzdelmek árán, de mindig a jó győz. Ezért mese.
Ilyen szemmel nézve a sorozatot rendben volt. Tele volt logikátlan esetekkel, igen. De egy mesének ezt megbocsátom.
Azt az élményt amit annak idején gyerekként 35 évvel ezelőtt az eredeti trilógia nézésekor kaptam, már valószínűleg sosem fogom érezni az SW univerzumban. Kár is ezt hajszolni. -
l.skywalker
titán
válasz
radi8tor #63371 üzenetére
Sőt, rosszabb a helyzet
Nemhogy nem rúgták ki, de dolgozik!
Culture Crave 🍿 on Twitter:
Kathleen Kennedy says they're open to #ObiWanKenobi S2
"If there's huge engagement and people really want more Obi-Wan, we’ll certainly give that consideration because the fans, they speak to us" (via @etnow) -
Bad Pritt
félisten
válasz
l.skywalker #63375 üzenetére
Könyvekben meg képregényekben is voltak (tele a net ezekkel is, wiki listázza is), csak a töménytelen mennyiségű content miatt kevésbé feltűnő és nem ennyire fontos, inkább ilyen tipikus, x miért nem emlékszik y-ra szintű ellentmondásokkal voltak tele. Illetve a filmeknek sok könyv ellentmond, mert nem a tényleges filmeket, hanem az eredeti forgatókönyveket vették alapul, aztán a kettő végül nem fedte egymást.
De ilyen orbitális baromságokat nem engedtek meg maguknak azért, mint amit az elmúlt 10 évben termelt ki a Kennedy banda. -
l.skywalker
titán
válasz
radi8tor #63376 üzenetére
Ez negyedévente előkerül, de mindig reménykedünk, hogy most igaz!Végighallgattam, ez konkrétan arról szól, hogy egy darab készülő projektből rakták ki: a Mandalorian 3. évadjában már nem ő a producer, hanem Favreau.
De még mindig ő az elnök és felelős sok más projektért. Tavaly novemberben hosszabbítottak vele 2024-ig.
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
l.skywalker #63372 üzenetére
Nekem ezt dobta Google, igaz nem néztem meg.
-
l.skywalker
titán
válasz
Bad Pritt #63374 üzenetére
Ha voltak is (de nem
), akkor is csak minimálisan és maximum Lucas miatt a filmekben. A könyvekben nem. Elolvastam minden könyvet, remegtem, hogy azok közül vigyenek egyet is filmre, a Han Solo trilógia olyan jó lett volna, hogy komolyan ez amit kihozott a Disney sírva menekült volna a peremvidékre. Na, de nem vinném el a topikot, van saját hely erre:
Star Wars rajongók - GAMEPOD.hu Hozzászólások -
Bad Pritt
félisten
válasz
l.skywalker #63373 üzenetére
Az EU-ban is voltak azért hülyeségek és elég széles skálán mozgott a minőség, de legalább tudtál válogatni, most meg az van, amit ez a központosított, inkompetens banda kiszül magából.
Az Old Republic lore viszont a mai napig elég patent módon egyben van. -
l.skywalker
titán
válasz
Di Natale #63370 üzenetére
Az Expanded Universe tökéletesen logikus volt. Minden részével, részletével. Csak a Disney sajátot akart felépíteni, ezért kukázott mindent ami nem vászonra/TV-re készült és szakított az összes valamirevaló íróval. És itt az eredménye. Pár alkotás kivételével megbukott a projekt és nem számítok jobbra a High Republic esetén sem.
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
l.skywalker #63369 üzenetére
Ki is rúgták.
-
Di Natale
senior tag
válasz
l.skywalker #63369 üzenetére
Ez nem tetszett soha sem az SW univerzumban. Logikátlan hibák, csak azért, hogy a jók győzzenek.
Nagyon szívesen megnéznék egy Clone Wars filmet, ami a szeparatisták oldaláról mutatná be a háborút, hiszen az animációs sorozatból ki is derült, hogy voltak rendszerek akik önszántukból csatlakoztak Dooku Grófhoz. -
l.skywalker
titán
válasz
Ryder62 #63366 üzenetére
Reva bosszút akart állni Luke-al Vader (Anakin) tettén. De rém gyenge volt. Meg egyébként is a bordái között egy lukkal, hogy a bantha bánatban tudott hamarabb elérni a rész elején a Tatooin-ra, mikor az előző rész végén felállni sem volt képes??? Ez a Kathleen Kennedy hatás.De nagyon sok ilyen amatör hiba volt az egészben. Vader hajója az orbiton volt, mikor leszállt megküzdeni Obi-Wannal. Amikor Obi-Wan otthagyta a nyitott félig nyers Vader konzervet, akkor simán elszállt és működő hiperhajtóművel elvágtatott. A birodalmi hajó hol volt? És ha működött azon a kis szaron a hiperhajtómű, miért nem zsúfolták bele azt a 20 menekültet a nagy hajóból? -
Holnap jön a sokáig nem jóváhagyott Herogasm c. epizód a The Boys-ból.
-
Ryder62
őstag
Obi-Wan Kenobi S1E6
Valamilyen szinten örülök hogy vége. Nagyon unalmas lett az utolsó rész és persze logikátlan is.Az mi volt már, hogy Vader rádobálja a fél sziklás hegységet Kenobira aztán otthagyja? Meg sem győződik annak haláláról. Job done, ideje hazamenni. A másik agyament hülyeség hogy Kenobi ezután előtör mint a talajvíz, szétalázza Vödört, ott az alkalom hogy megölje erre ott hagyja. Itt mindenki fél munkát végez? Értem én, hogy élniük kell a IV. rész miatt, de basszus akkor tálalják már máshogy. Annyira adta volna a lehetőség, hogy Kenobi itt érezze meg, hogy nagy veszélyben van Luke és míg ábrándozik, Vader eltűnik a szeme elöl és Kenobi inkább Luke megmentésére siet minthogy a szétroncsolt Vader keresésére idult volna. Reva szálat nem tudom hova tenni. Szerintem ő maga sem tudja mit csinált. Mi volt a motivációja? Miért akarta megölni Luke-ot? Miért lesz jobb neki? Vader szétalázta. Még ha elrablása és zsarolás lett volna a cél akkor ok mert üzenhetett volna Vadernek, hogy hahó itt a fiad nálam fogságban. Most én diktálok. Mert olyan volt az érzés hogy most durci van mert Vödör megalázta. Meg ez a leütlek de nem öllek meg mert élned kell a IV. részben jelenetek szánalmasak voltak. -
Grave_444
nagyúr
válasz
FollowTheORI #63357 üzenetére
Szerintem ez nem véletlen animációs.
-
makoss
veterán
Üdv!
Azt nem tudja valaki, hogy a visszatérők (The 100) utolsó 2 évada csak feliratos?
Nem szinkronizálják? -
Torony - The Tower
Mi ez, jó ez?
[link] -
k-adi
nagyúr
válasz
paatrick #63360 üzenetére
Igazából egy darkosabb SW sorozat kellene én abban látnék újdonságot, valamelyik genya karakterről, akár Vader akár más, de ugye az disney alatt esélytelen. Ez a jedik mindig győznek, meg a skywalker family már annyira uncsi. Jó lenne már egy olyan SW videójáték is amiben a sötét oldalon lehetne nyomulni
-
paatrick
őstag
Leggázabb hogy mint korábbi részeknél is írtuk, akár mi is jobb történetet raktunk volna össze.
És tegyük hozzá itt igazából semmit nem kellett kitalálni. Megvolt az előzmény, hogy van utána, adottak a szereplők is és még így se sikerült.
Mondjuk én sosem értettem miért ekézték az előzmény filmeket, de ha azt nézem hogy ott a semmiből kellett kanyarítani egy teljes eredetsztorit, akkor az bőven a legjobb ami a régi star warsokkal azóta történt. -
k-adi
nagyúr
válasz
Bad Pritt #63358 üzenetére
"Ez a sorozat egy nevetséges fanservice és még annak is szörnyen gyenge, az utolsó rész önmagában egy akkora erőszak a Star Wars nevén, amilyet utoljára a Rise of Skywalker követett el."
Így van. Sajnos.
Ez megy a felejtős polc mellé a superman Leia meg a többi szánalom közé."Olyan érzése van az embernek az elmúlt 10 évből, mintha 0 minőségellenőrzés lenne a Lucasfilmnél, minden hülyeséget kiengednek, mert az emberek úgyis rá fognak cuppanni."
Marvel esetén ugyanez van. Tessék itt az új Ms. Marvel, még annyira friss ropogós hogy 3 rész ment le de totál gáz -
Bad Pritt
félisten
De ne legyen felesleges értelmet keresni, mert az lenne a lényege egy ilyen sorozatnak, hogy kitaláltak valamit, amiről úgy érezték, hogy meg szeretnék osztani, mert van értelme. Ez a sorozat egy nevetséges fanservice és még annak is szörnyen gyenge, az utolsó rész önmagában egy akkora erőszak a Star Wars nevén, amilyet utoljára a Rise of Skywalker követett el.
Olyan érzése van az embernek az elmúlt 10 évből, mintha 0 minőségellenőrzés lenne a Lucasfilmnél, minden hülyeséget kiengednek, mert az emberek úgyis rá fognak cuppanni... -
k-adi
nagyúr
válasz
Bad Pritt #63353 üzenetére
felesleges is értelmet keresni ebben a sorozatban, hisz te magad írtad le hogy Obi-Wan
akkor miért nem ölte meg Vadert? Mármint azon kívül, hogy mindketten szerepeltek a follow up filmben, szóval nyilván életben kellett maradniuk a sorozat végére A probléma az, hogy 2 olyan korszak közé akartak benyomni egy sorozatot ami elvolt magában és nem illik oda. Mivel mindenki tudja mi lesz a főkarakterek sorsa, ezért semmi váratlan fordulatra nem volt esély, még
vagy mi a neve esetén se nagyon.Rája, Reva -
k-adi
nagyúr
válasz
paatrick #63322 üzenetére
Obi-Wan Kenobi (2022)
season 1 finale6. rész... ahogy írod: "Egy jó van ebben, hogy nincs több rész"
Ez a sorozat annyira gagyi lett, hogy azt leírni nem lehet. Próbálok valami jót kiemelni de nem megy, egyszerűen minden rossz benne. A fénykard animációtól kezdve, Anakin "fiatalításán" át, a babyyoda másolatig, stb. full gáz minden."Töröljük is az emlékekből amint lehet"
Ezzel mást nem is lehetne tenni. Hatalmas csalódás volt. -
Bad Pritt
félisten
válasz
WayneGace #63352 üzenetére
Sehol nem hiteles, egyszer már felaprította és hagyta elégni ugyanezt a karaktert, mikor még közelebb is álltak egymáshoz érzelmileg. Most miért nem, a plot armoron kívül? Viccen kívül, gondolj vissza mindenre, amit láttunk eddig az elmúlt 45 évben, Obi-Wan a mainline Star Wars média egyik legkegyetlenebb jedi karaktere, aki mindenkit igyekszik feldarabolni, de minimum kezeket meg karokat távolít el nagy hatásfokkal és élvezettel. -
-
Ijk
nagyúr
Obi-Wan E6.
Nem tudom hogy azért mert az elvárásaim omlottak össze, de ez a rész szerintem nagyon jó lett, attól függetlenül hogy teljesen kiszámítható volt. Mindegyik karakter jól volt megírva ebben a részben és jók is voltak az alakításaik. -
Bad Pritt
félisten
válasz
Rigormortiis #63347 üzenetére
Windu csak a legjobb fénykardvívó volt, legalábbis ebben az érában.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
Rigormortiis #63347 üzenetére
Láttuk Luke-ot erősnek a Mandaloriban, viszont Vadert úgy tűnik most könnyebben legyőzték. Amúgy költői kérdés volt. -
Grave_444
nagyúr
Obi-Wan Kenobi
Vannak benne hibák, amik engem annyira nem zavartak. Nem csak felnőtteknek szól, lehetne sokkal durvább, viszont az eredeti részek is hasonló hangvételűek voltak.
Összességében nekem nagyon tetszett, fanoknak kötelező. Boba Fett és a Mandalori mellett kifejezetten ajánlott, mert ez két trilógia közti részt fejti ki. Obi-Wan és Vader karakteréhez szerintem hozzátesz. Ezek után ki is a legerősebb jedi?6. rész
Végre megkaptukQui-Gon-t szellemként, egy "hello there" beszólást és a régi Obi-Wan-t.
Maga a látványosra sikerültek és azharc jelenetek első részhez képest hatalmasat fejlődött fénykard és erőhasználat terén.
A legnagyobb hiba, hogy , de sajnos ez lehetetlen volt.nem ölte meg másodjára sem Pontozni értelmetlen, mert nem igazán lehet összehasonlítani a többi SW tartalommal.
-
Ragnar_
addikt
válasz
nubreed #63334 üzenetére
Ha nem vagyok SW fan, de szeretem a sci-fit akkor is ajánlanád?
Ezt nem tudom biztosra mondani, mert én nem tudom kikapcsolni a fan faktort. Ha nem vagy fan, de az SW filmek bejöttek, szerintem érdemes lehet tenni egy próbát vele, de az valószínű, hogy a fan faktor sokat dobhat rajta.
-
ROBREGGAE
tag
OBI-WAN E06
Nekem leginkább az hiányzott, hogy újra láthassuk Kenobit visszamenni dolgozni a sorozat végén. Vajon továbbra is levágott egy kis szeletet magának abból a cuccból? Vagy visszament egyáltalán? -
Rigormortiis
veterán
Az LD&R kicsit kifulladt a harmadik évadra, innen már csak a Kellemetlen utazásrt és a Jibarot tudom kiemelni. Mondjuk ez utóbbi azért elég érdekes volt.
-
Rigormortiis
veterán
A végére (mármint az első évad végére) nagyon megszerettem a Mandalórit, aminek a legnagyobb erénye, hogy nem szar
A zenéje is karaj, nagyon hasonlít a Conan a barbáréra.
-
-
Ragnar_
addikt
Obi-Wan Kenobi. Részemről elég egyenletes elfogadható színvonal lett, ugye nem hibátlan távolról sem, de nekem bőven megugrotta a lécet. Nyilván sokmindent lehetett volna másképp, de nagyságrendileg elfogadható lett a sztori is.
Bár a fő szálat illetőleg szerintem Vader győzhetett volna az utolsó párbajban, de így is elfogadható lett, és az is kiderült, hogy Obi Wan képtelen megölni Anakint, ahogy később Luke sem tudta. Szóval felőlem ilyen minőségben végtelen számú sorozat is jöhet, fan vagyok. Baromi kíváncsi vagyok az Andorra, az új mozifilmek közül is a Rogue One sikerült a legjobban szerintem. Ha tudja hozni annak a hangulatát akkor nem lesz gond.
-
#96241664
törölt tag
válasz
Bad Pritt #63323 üzenetére
Szerintem eleve meg sem kellett volna történnie ennek a sorozatnak. III-IV között elég jól el voltak varrva a szálak, borítékolható volt, hogy logikátlan dolgok hadát fogja szülni, ha beerőszakolnak közé egy 6 részes történetet kettejükről.
Ez max 1 epizódot érdemelt volna, mondjuk az Ahsoka sorozatban, hasonlóan mint
a Book of Boba Fett-ben. Amiben nem is találkoznaLuke és Grogu , csak bemutatja milyen az élete a Tatooine-on, megtanul kommunikálni Qui-Gonnal, plusz pár flashback jelenet Hayden-nel leforgatva. Ennyinek kellett volna lennie.Vader-rel meg Leia-val (#63325) Di Natale:
Én az Acolyte-ig még adok nekik esélyt, ott nem fognak tudni nosztalgiára meg cameo-kra hagyatkozni, kénytelenek lesznek sztorit írni.
-
Di Natale
senior tag
Ahhoz képest, hogy a Kenobi milyen jól indult olyan pocsék lett. Hemzseg a hibáktól és a történet is bugyuta. Szerintem ezt az SW univerzumot el kell engedni, jobb már nem lesz.
-
Bad Pritt
félisten
Exclusive First Look at the Orcs From Prime Video's The Lord of the Rings: The Rings of Power
Ezek mondjuk rohadt jól néznek ki.
-
Bad Pritt
félisten
válasz
Bad Pritt #63318 üzenetére
Na jó, kikívánkozik, mert egyszerűen ép ésszel fel nem tudom fogni, hogy ezek a teljesen fogalmatlan idióták hogy gondolhatták komolyan ezt a befejezést. Most tényleg ennyire megterhelő egy, a Star Wars világával koherens, érthető történetet írni normális karakterekkel, értelmes motivációkkal és cselekedetekkel? Meg kell nézni hat filmet, elolvasni pár könyvet, ránézni pár játékra, esetleg a rajzfilm sorozatokra és meg is van, mitől SW a SW, mi működik egy ilyen produkcióban és mi nem, mi lehetséges mondjuk egy Jedi által és mi nem.
- Obi-Wan jézuspózban sziklák tucatjaival bombázza Vadert. Azon túl, hogy rendkívül komikus látvány, még hiteltelen is, Yodának minden erejére szüksége volt, hogy a Klónok támadásával megmentse Anakint és Obi-Want a Dooku által rájuk ejtett oszlopoktól, vagy miktől, Palpatine a harmadik részben egyesével hajigálta a szenátusi kabinokat és Vader is egyesével vágta a cuccokat Luke-hoz az ötödik részben. Hol láttunk hasonlóan túlzó baromságot még? The Last Jedi, Rise of Skywalker... - Arra meg nincs jó szó, sem több szóból álló kifejezés, mennyire totálisan illúzióromboló, hogy Obi-Wan életben hagyta Vadert, miután ki is mondja, istenem, KIMONDJA, hogy Anakin halott és ehhez a kiborghoz már nincs semmi köze. Mault lazán félbeszelte, az általa felnevelt és szeretett Anakint felszecskázta, majd hagyta ropogósra égni, de Vadert, aki egy könyörtelen zsarnok, ártatlanokat gyilkolt a szeme láttára és valszeg folytatni fogja ezt a tevékenységét, életben hagyja, és lazán elsétál, mikor több lehetősége is lett volna rá, hogy végezzen vele? Mi a tököm zajlik itt? Ki írta ezt a fost? Ki engedélyezte? Komolyan, ez volt a legjobb ötlet, ami kiszakadt az agyukból? Nem egy rakétatudomány Star Wars sztorikat írni, az előzménytrilógia is tele van mémmé érett idiotizmussal, de ami Kathleen Kennedy imbecilis vezetése alatt zajlik a franchise-szal, az minden létező korábbi mélypontot alulmúl.
Ez a Kenobi ezzel a konkluzióval konkrétan egy nagy, szépen kerekített nulla pontos sorozat.
-
paatrick
őstag
Obi-Wan Kenobi E6
Egy jó van ebben, hogy nincs több rész
Mostanra megszokott hatásvadász értelmetlenségek tömkelege, de a fanoknak biztos nagyon fog tetszeni.
Igazából az eddigieket látva már esélyt se láttam rá hogy a Reva szálat ne ezzel a "fordulattal" zárják le.
A másik szálon meg a harc egyszerűen kiábrándító volt.Szóval amennyire vártam/vártuk annyira az ellenkezőjét sikerült lehozni a sorozatnak. Sikeresen rombolta a 7 (1-6+RogueOne) mozifilm által felépített (nem tökéletes de legalább élhető) dolgokat.
Töröljük is az emlékekből amint lehet -
Ez a Billions 6. 9. rész vitte nálam a pálmát.
Ahogy Chuckot kényszer helyzetbe hozták, az a felszólalás ahogy védte magát, igen fasza volt. Kár hogy a való világban kevés ha egyáltalán van olyan politikus amelyik nem csak a saját érdekeit nézi.
Amúgy Chuck kajak úgy néz ki mint Homer SimpsonCsak én látom a hasonlóságot?
-
S e t h
nagyúr
Az ötödik epizódos Obi vs Anakin után kb. annyi érdeklődés maradt bennem, mint amennyit egy kifli elmajszolása során érzek.
Tudjuk ki nem hal meg.
Aki meg igen az meg nem érdekel.
Nem egyszerű ezekkel a köztes időrendű tartalmakkal. -
pkaresz
őstag
válasz
l.skywalker #63312 üzenetére
+1
-
gyuromoj
veterán
Esernyő akadémia 3. évad nézhető.
-
radi8tor
MODERÁTOR
Arnold Schwarzeneggert kiakasztották fia legújabb sorozatának forgatási fotói
Untitled the Boys Spin-Off - imdb
The lives of hormonal, competitive Supes as they put their physical, sexual and moral boundaries to the test, competing for the best contracts in the best cities.
Nem csoda, hogy kiakadt Schwarzi
-
l.skywalker
titán
Találtam egy Disney+ által támogatott cikket az Index-en. Meglepően jó minőségű írás, OFF szinten kapcsolódik ide
Index - Brand and Content - MARVEL, AZ UNIVERZUM KÖZEPENem tudom mikori, ha mótvá, akkor sorry
-
oriic
HÁZIGAZDA
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● a spoiler formázás a topikban elérhető. A használatával kapcsolatban olvasd el a téma összefoglalót az oldal tetején!
● Ha spoilert észleltek egy hozzászólásban, akkor a moderátoroknak tudjátok jelezni a modkerben. Linkeljétek be a problémás hozzászólást és írjátok le, mit kellene spoilerbe tenniük.
● A topicban tilos a warez mindennemű formája!
Ennek értelmében nemkívánatos témák:
- filmek, sorozatok torrent- és egyéb letöltőoldalakon való fellelhetősége
- ki, mit, hogyan, mikor, milyen minőségben warezolt magának
- a különféle release-ek, illetve az azokat készítők munkásságának kitárgyalása
- másolási és egyéb védelmek kikerülése, rip-készítés, letöltött tartalmak konvertálgatása, szerkesztése
- Nvidia RTX 3080TI Founder Edition
- Eladó jóárísított vízhűtők, Lian Li, Artic, Enermax, Alphenpön! LCD-s is több féle!
- Apple Watch Series 8 45mm Silver Alu bontatlan szíjjal + kiegészítők
- Eladó Gamer szék párna csomag!
- Lenovo ThinkCentre M710s SFF / i5-7500 / DDR4 / USB 3.1 / NVMe M.2 / WIFI / több db / számla
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest