Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz hevizms #846 üzenetére

    http://kiswum.tweakblogs.net/blog/9306/xiaomi-hongmi-review-%28uk-version%29.html#picture

    Itt van jópár kép a Hongmitól. Amit én így látok, hogy némi képzaj van (bár angliában készültek a képek, ahol kb mindig felhős az ég ezt pedig a legtöbb teló nem tudja kezelni), de alapvetően nincs kromatikus aberráció, nincs kiégés, pláne hogy van HDR. Az algoritmus nem barmolja szét a részleteket jelentősen még belenagyítva sem. (persze nem DSLR minőség) A vakus éjszakai képek sem rosszak, nem égeti ki a részleteket. Én azt mondom főleg ebben az árkategóriában abszolut nyerő, de talán még a csúcsmodellek között is megállná a helyét. A színek kicsit fémesek az én izlésemhez, de ezen gondolom lehet állítani a kamera szoftverben. Aki ért hozzá valószínűleg nagyon szép képeket tud kihozni belőle.
    Amúgy mindegyik teszt dicsérte a kamerát, megjegyezve, hogy azért tudnak a kínaiak ha akarnak.

    Az aksi dolog mondjuk engem is érdekelne, úgyhogy akinek már megvan a teló az nyilatkozzon. De ugyan ebben a tesztben az aksi részhez írt szöveg elég megnyugtató:
    The phone is packed with a 2000mAh battery, this should be enough for 2 days when you don't do much exciting stuff with it and you only use 1 simcard. Currently I have everything turned on: Wi-Fi, Bluetooth, an Exchange calendar, 2 Gmail accounts, 2 Hotmail accounts, Facebook and Whatsapp. When I use 2 simcards I can reach the end of the day (around midnight) with ~30% left on my phone.
    The day I did all my benchmarks (3-4 hours of benchmarks), navigated for 60 minutes and took a lot of pictures. The phone could hold it 9,5 hours and the screen was on for 4 hours. The "maximum" standby i've reached was 5 full days. I left the phone on the same location and synchronisation via Wi-Fi was turned on

    Aki nem beszél jól angolul azok kedvéért kivonatolva: 2 napra elég az aksi ha nincs túl sok történés és csak 1 simet használsz, bekapcsolt WiFi, BT, naptár, 2 Gmail account, 2 Hotmail, FB, Whatsapp mellett. 2 SIM-el éjfél körül marad benne még 30%.
    Amikor benchmarkokat csinálta (3-4 órán keresztül), 60 perc navigációval, sok fotózással 9,5 órát bírta a teló amiből 4 órát volt aktív a kijelző. A maximális standby 5 nap volt egyhelyben hagyva bekapcsolt wifi szinkronizációval.

    Ez az én igényeimnek megfelel, ennél kevésbé terhelem a telefonom, ráadásul ha még buliba megyek akkor is túl fogja élni az éjszakát, sőt a hajnali hazautat is. Szerintem aki nem megy rendszeresen napokig árammentes területre azt nem fogja cserbenhagyni a teló.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák