Új hozzászólás Aktív témák
-
ddekany
veterán
"az a jó hogy java után a c#-et nem is kell nagyon tanulmányozni."
Óhó, dehogy nem... másik "szubkultúra". Mert a nyelvet magát megtanulni az semmi, mind Java mind C# esetén. Na de aztán eligazodni az API (project) dzsungelban... és most egyáltalán nem csak a core API-król van szó, hanem a rengeteg technológiáról és eszközről, amit ismerned kéne. Pl. ha Java-zol, akkor Servlet, J2EE-et (ami önmagában egy tonna másik technológiát foglal magába), Spring, Ant, MAVEN, Ivy, anyámkínja... meg lehet ebbe kéremszépen őrülni. De az ember belerázódik, egy idő után... tudja már mikor hova érdemes nyúlni. Na most, átmész .Net-re, kezdheted az egészet elölről! OK, hogy vannak hasonlóságok, de akkor is... (Mondjuk a .Net centralizáltabb "szubkultúra", szóval talán könnyebb eligazodni.)
-
ddekany
veterán
"Alkalmazások 99% -a...
Aztán jönnek itt a PH-n az emberek hogy a GTA4 semmilyen gépen nem fut jól.
Vagy Doom3 akkoriban"GTA-t még csak képen láttam, szóval nem tudom ott mi a helyzet, de a Doom 3-al a gond gondolom a videókártya képességeivel volt, az meg ugye hardver adottság. De amúgy igen, lehetnek kritikus programrészek (melyek mondjuk lefutnak sokmilliószor képkockánként), ahol már-már asm szinten is érdemes reszelgetni, de az ilyenből arányában nagyon kevés van, és elég csak azokat natívra megírni. Ezt meg, hogy mennyivel lenne lassabb a GTA4 ha .Net-ben írják, nem tudjuk... nem is fogjuk egyhamar megtudni, mert pl. a sok anno jórészt C++-ben írt játék engine-t nem fogják egyhamar újraírni. Meg hát még élnek a legendák, a FUD... sokan máig is azt hiszik pl., hogy a .Net/Java interpretált... el tart egy ideig, amíg megmozdul az ipar, és akkor majd még bizonyosan sokat kell tuningolni a .Net-en... de én nem látom, miért lenne eredendően ez lassú.
-
ddekany
veterán
"a számítási teljesítmény 15-20% -a elpocsékolódik..."
De nem elpocsékolódik, hanem kapsz is érte cserébe valamit, pl. kevésbé bugos, több feature-val rendelkező szoftvert azonos fejlesztési idővel. 15-20% számítási teljesítmény esés (ha egyáltalán fennáll) meg alkalmazások 99%-ban kutyát nem érdekel...
Ezt meg, hogy .Net alatt "nem sok mindent lehet trehányul programozni,", nem is tudom értelmezni...
-
ddekany
veterán
"azt mibol gondolod, hogy javaban vagy .netben konnyebb/gyorsabb valamit megirni?"
Mert a tapasztalat gyűlik, így általában az újabb nyelvek és ami velük jön (a "standard library") már kiforrottabb. Az lenne csak a meglepő, ha nem így lenne. Hogy konkrétan mi a jobb... sok-sok apró dolog ami összesen sokra megy (csak példának: GC, rendes futásidejű típusvizsgálat / reflection), meg eleve a történelmi sallang levetése (re-design, visszafelé kompatibilitás nem köt) is jót tesz, többek közt mert egyszerűsödnek a dolgok. Persze kétségtelen, hogy az is előnyei közé tartozik eme modern "fejlesztői platformoknak", hogy minél kevesebbet feltételeznek a fejlesztőről, ami átlagfejlesztőt nézve helyénvaló... ez persze egyfajta módon nem ér.
Persze ha valaki úgy érzi többre hivatott, megvan a lehetőség... Java nyelv helyett pl. lejet Scala-ban nyomulni Java platformon. (Ki ne találd, hogy nem veri agyon a C++-t tudásban...)
"arrol nem beszelve, hogy a .net nem nyelv"
Attól még kb minden .Net-re szánt nyelv osztozhat a platform előnyeiben... de persze elsősorban C#-re gondoltam.
"az IDE tamogatas hogyan fugg a nyelvtol?"
Modern nyelveknél eléggé alap dolog (kéne hogy legyen...), hogy tervezésnél erősen figyelembe veszik, mennyire tud majd az IDE vagy egyéb fejlesztőeszköz segíteni. Java pl. valószínűleg sokkal kevésbé lenne értékes és sikeres Eclipse nélkül. Az Eclipse sok népszerű funkcióját (pl. hibák azonnali jelzése és "refactoring") viszont borzalmasan nehéz, sőt teljes értékűen lehetetlen lenne pl. C++-re megvalósítani.
-
ddekany
veterán
Az alatt, hogy "sokba kerül", azt értettem, hogy C++-t használsz, meg minden horrort ami azzal jár... GNU build system, stb., sok-sok alkalmazás logika szempontjából érdektelen de komplikált dolog. A végeredmény most még többnyire kellemesebb a felhasználónak, feltéve, hogy nem volt szűkös a fejlesztési idő... de hát ugye hatékonyabb valamit Java-ban vagy .Net-ben összedobni (tehát pl. több feature-ra marad idő). Csomó minden leegyszerűsödik, és nyelv is hatékonyabban támogatható IDE-vel, nem mellékesen nehezebb bennük titokzatos hatású hibákat elkövetni meg biztonsági réseket gyártani (amik miatt manapság minden hónapban érkeznek a foltozások sokmindenhez), stb. Mert azért sok idő telt el és fiatal szakma ez, gyűlik a bölcsesség...
-
-
ddekany
veterán
válasz
fordfairlane #184 üzenetére
A .Net, nekem úgy tűnik, rohamosan terjedni fog hamarosan desktopon, sőt már itt voltak jó ideje az első fecskék. Most még kicsit fiatal az egész... 2002-ben indult. Ma már sok fejlesztőtől hallani, hogy csak addig vár ki vele, amíg nem lesz természetese, hogy van .Net (3+) a kliensek gépén (ők elsősorban shareware-s fejlesztők persze). Hogy a Java miért nem futott be ilyen karriert? Egyrészt minőségileg voltak, sőt vannak gondok... GUI területén pl., ami eléggé elvágja a desktop területe a cuccot. Nem véletlen, hogy az IBM saját megoldást dolgozott ki rá és alkalmaz az Eclipse-ben (SWT). Aztán a Java nem volt ám mindig olyan gyors mint most, meg persze régi gépeken azért érződik is az az overhead... mostaniakon már kezd mindegy lenni. Ja, és hát az örök ellenség, hogy hogyan kerüljön fel a kliens gépére... Ahol ez nem volt gond, és a felhasználó felület sem (azaz, szerver oldalon), ott azért nagyot kaszált a Java.
-
ddekany
veterán
"Sajnos manapság rengeteg ilyen van, hogy simán arra építenek a fejlesztők hogy majd a bika HW elviszi a cuccot."
Hát azért, van egyszer az ócska programozás, meg van hogy egy fejlettebb/komplexebb keretrendszer, ami fixen valamennyivel többet eszik (mondjuk +50% RAM, +20% CPU). Előbbi (ócska programozás, azaz hibás tervezés) tudja igazán megdobni az erőforrás igényeket akár nagyságrendekkel is. Utóbbi nem akkora gond, kicsivel erősebb vasat kell használni... olcsóbb, mint szívni a fejlesztéssel. Végül is, azért fejlődik a hardver, hogy kiszolgálja a szoftvert. Nem csak többet zabálnak a mai cuccok, de könnyebb is őket kifejleszteni (azonos funkcionalitásúra).
-
ddekany
veterán
Azért ezt, hogy sebességigényes alkalmazásokhoz nem jó egy .Net/Java-szerű valami, nem látom bizonyítottnak... FFT-t meg hasonlókat .Net/Java C-vel azonos sebességen tud nyomni (néha vannak "érdekességek", bugok amiért nem... de potenciálisan ugyan olyan gyors). Ami eredendően más erőforrás használat karakterisztikát tud adni a tradicionális (natívra fordított C, C++, Delphi) programokkal szemben, az egyrészt a GC -- na de ki akar már GC nélkül programozni, legyen az bármilyen "nyelv" --, másrészt, hogy be kell tölteni egy elég gazdag (tehát nagy...) keretrendszert -- ez a hátrány meg eltűnik, ha a keretrendszer az OS része és/vagy sok alkalmazás használja. Ezen kívül... ja, hát kell JIT-ni egy nagyot betöltésnél. (Ez utóbbit, ha nagyon érezhető lenne, azért csak meg lehetne oldani valamiféle cache-eléssel. De valószínűleg nem érdemes.) Meg, ezekben nincs stack-ban allokált objektum, de ez sem nagy érvágás, ha gyors a GC rövid életű objektumokkal. (Egyébként is, ha akarnák, lehetne... de nem véletlenül nem akarják.) És, még amiatt is szoktak ezek többet zabálni, mert minden szöveget "UNICODE-ban" kezelnek, ami helyből 2x annyi memória, de ez megint olyan, hogy nem akarna senki visszatérni a charset-es szenvedésekre... (illetve ha mégis efféle perverzió ütné fel a fejét, akkor technikailag semmi akadálya, hogy egy .Net/Java szerű dolog tudjon olyat).
-
ddekany
veterán
A C/C++-vel (ideértve azok standard könyvtárait is) az a gond, hogy akármilyen csodásan kényelmesre oldanák meg vele a multiplatform fejlesztést, akkor is elhaladt felettük az idő... a cégek meg minél olcsóbban (hatékonyabban) akarnak fejleszteni, szóval ezzel nem lehet őket "elcsábítani", nem lesz tendencia, hogy legalább a távoli jövőben az új szoftverek azzal készüljenek. Ha a "GNU közösség" állna elő egy új fejlesztői platformmal, ami mindegyik vetélytársnál hatékonyabb (.Net + Visual Studionál, stb), és multiplatform, akkor viszont... gondolom érthető. De ez elég esélytelen, mert egyrészt nem valószínű, hogy rendelkezésükre áll ehhez elégséges szervező képesség és erőforrás, másrészt meg ha az MS nem építi be a keretrendszerüket a Win-be (úgy mint a .Net-et Vista-tól kezdve), akkor ott technikai okokból problémás versenyezni a .Net-el. Tehát pl. a Java már csak emiatt is helyzeti hátrányban van. Szóval ha belegondolok, gyakorlatilag esélytelen az egész...
már desktop-on. Ezt kb törvényi úton lehetne megoldani (pl. ha megválasztatok világdiktátornak,
kötelezem az MS-t, hogy beépítse a fikcionális GNU-VM-et a Windows-ba, aztán akkor lehet semleges pályán versenyezni a .Net-el, ki a jobb).
Ja, szerver oldali programozás terén is addig kéne belehúzni, amíg lehet. Most még lehet Java + Eclipse-el (+ Spring, stb) virítani, csak aztán le ne nyomja a .Net, ami viszont csak Windowsos szerveren fog rendesen futni...
-
ddekany
veterán
Ez a sebesség gond vitatott... mármint hogy szükségszerű-e, figyelembe véve egy modern gépek teljesítményét (sok RAM, stb). Illetve ha már be van töltve a keretrendszer, ma már egyre kevesebb esetben igaz is. De egyébként ha csak a könnyű portolhatóság a cél (akár úgy, hogy újra kell fordítani a projectet a célplatformra), nem kötelező virtuális gépes megvalósítást sem használni... bár valószínűleg érdemes lenne.
-
ddekany
veterán
Néha azt gondolom, Windows utánzás helyett nagyon hosszú távon járhatóbb út lenne, ha az alkalmazások valami portolást jobban elősegítő megközelítéssel készülnének (Java/.Net vagy valami hasonló?). Akkor talán el lehetne érni, hogy pénzügyileg megérje nem csak Win-re kiadni desktop alkalmazásokat, mert minimális plusz befektetéssel futnának mindenhol. Mint egy sokak által hőn szeretett
ember mondta: "Developers! Developers!". Ha őket megnyered...
-
ddekany
veterán
Én ezeket a projecteket nem igazán értem... illetve a fejlesztőiket. Egy ilyet megcsinálni valami akkor kapitális szopás lehet, és annyira nem is való kreatív ember lelkének (kibogozni a sok dokumentálatlan aspektusát az MS API-knak, szolgaian leutánozni őket)... és főleg, annyira kilátástalan az egész. Az MS folyamatosan fejleszti a platformját, úgyhogy mindig lemaradásban lesznek... és mivel rosszabb helyzetben vannak mint az MS (aki az etalon implementációt készíti), tehát "drágább" a fejlesztés, kérdéses, hogy ez egy konstans lemaradás, vagy egy folyamatosan nővő lemaradás... már ha a "sok minden megy már" kompatibilitási szinten át akarják lépni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új RYZEN 5 4500-5600X +GTX 1660 SUPER +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- Asus TUF 16 FA607PI - 16" 2,5K 165Hz - Ryzen 9 7845HX - 32GB - 1TB - RTX 4070 - Win11 - 1,5 év gari
- Eladó Logitech G735 gyári dobozban, kiváló állapotban!
- Eladó RODE NT-USB Mini gyári dobozban, megkímélt állapotban!
- Eladó ASUS ROG FUSION II 500 + ASUS ROG THRONE QI gyári dobozban, kifogástalan állapotban!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 13600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
- LENOVO ThinkSystem NVIDIA Quadro RTX 6000 24GB PCIe Passive GPU
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest