- Minden USB-C kábel egyforma? Hát NEM. És ez a baj. – Tech Percek #7
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Samsung LCD és LED TV-k
- Házimozi belépő szinten
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Milyen notebookot vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- RAM topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Katana28
csendes tag
Akkor LG gariztat, ha beégés jelentkezik? Én úgy olvastam valahol, hogy nem. Nekem is van egy 55B7V típusú, és így jártam vele. Még soha nem volt rá szükségem, mi a menete egy ilyen garanciáztatásnak?
-
FlashLed
senior tag
A beégést lehet valahogy gyógyítani egyébként?
-
-
-
Chaser
legenda
gagyi volt, ennyi, minden gépemen fix a tálca, volt amelyik 24/7-ben ment és nem égett be semmi
szerk:
Jaffafa
sokaknál megy egész nap, és mivel alapvetően tv-ről van szó az bajos ha pont tv funkcióra nem lehet használni
az meg marhaság, h nem tv műsorokra való, mert mindenki arra használja amire akarja - én speciel nem nézek tv-t, de van aki igen -
qled egyébként nem olyan gagyi, jól megnézegettem egy samsungot, elég impozáns volt - az ára is -, azért inkább oledet vennék én is -
Joshi
titán
Nekem is egy Sony A1 van nincs azzal gond, de akkor is simán érzékeny az OLED a statikus képekre. Ha valaki éjjel-nappal CNN csatornát akar nézni akkor az megteheti, csak éppen következményei lesznek. Legalábbis az Rtings teszje alapján.
De nem is ezért írtam, hanem azért mert elefant úgy tünteti fel ezt a tesztet hogy márpedig nincs semmi gond az OLED-el, magyarul nem lehet beégetni. Most akkor mi van? -
Jaffafa
aktív tag
Több mint egy éve hajtok egy B6-os LG-t és hidd el, nincs semmilyen gond. A TV-t normálisan használva: napi 3-4 óra TV müsor és idönként konzollal játszva még sohasem tapasztaltam semmilyen anomáliát, pedig eléggé kényes vagyok rájuk. Szal aki teheti, nyugodtan vegyen egyet és élvezze. A kételkedöknek meg ott van a fos LED, QLED etc.
-
MeszesKPT
őstag
A dolgot akkor tekintem teljesen megoldottnak, ha a gyártók előjönnek az OLED monitorokkal.
Az hogy ki mit ért általános/otthoni használat alatt, teljesen szubjektív. Nálam LCD TV-t váltana, a napi használatból 8 óra statikus tartalom. Szerencsére nem lét kérdés, kívárom a megfelelő technológiát.
-
Frawly
veterán
Utóbbi időkben olyan linuxos felületeket használok, ahol nincsenek asztali ikonok, és dokk se. Abban viszont igazad van, hogy ha vannak ilyen ikonok, azok beéghetnek. Egy havonta át lehet őket rendezgetni egy kicsit, ez valóban kényelmetlenség. Bár az ikon és a háttérkép annyiból nem olyan nagy jelentőségű, hogy azok ritkán látszanak. A tálca az mindig, de az elrejthető.
-
Beégnek.
-
chris0000
őstag
válasz
FollowTheORI #41 üzenetére
hi.
láttál már vagy használsz OLED TV-t PC-n vagy PS4-n? pl 55B7V
soha nem váltanék vissza monitorra!üdv.
-
-
sb
veterán
Ha tetszik akkor válthatsz hátteret meg minden vackot, de ha kell az már kevésbé vidám.
Lásd a taskbar okfejtésem, nekem kényelmetlen lenne. De tegyük fel elrejtem, váltom a háttérképet, színeket. Az ikonokat is helyezgessem át a desktopon, hogy szívassam magam? Vagy ne legyen kint ikon? Ablakok fejléce se legyen ugyanott? Stb...Amit Ren Hoek írt 1000-2000 óra körül egyáltalán nem tűnik soknak 1-1 kisebb/fixebb elemnél. Ha el is rejtem a taskbart, mennyi időre jön elő ugyanoda a windows gomb vagy akármi más?
Ezzel nem azt mondom, hogy használhatatlan vagy, hogy ne lehetne megoldani, HTPC-hez nekem kifejezetten jó lenne, de még ott is lehet, hogy figyelni kellene erre-arra, lásd logók. PC-n meg tutira... szóval az sem igaz, hogy ezzel már nem lehet gond akármilyen tök átlagos felhasználásnál.
-
petison
tag
válasz
Williamgrant #27 üzenetére
"Ja, meg amúgy is, miért nem tesztelték 24 órában egy nagy vörös/kék/fekete/sárga kereszttel a közepén, mert mi van ha az aim segéd ég bele?
"
Na ezen jót nevettem én is. Ez az igazi multihack
-
TeeJay
félisten
ja KÖKI-ben Telenorban mikor megjelent a Samsung S8 3hét múlva benéztem és a kiállított példány úgy be volt égve hogy röhögtem is rajta
kérdeztem az egyik ügyfélszolgálatos srácot hogy mióta vannak kint, azt mondta 3hete a hét minden napján folyamatosan működnek max fényerőn
aztán ennyit bírt max -
zsozsa74
őstag
Egy hónapja nyúzok egy Philips 55POS9002-t. Monitorként is. Nyilván az ember okosan használja és nem hagy kint fix állóképeket, meg tálcát, stb. sokáig. Van lehetőség képernyővédőt állítani a tévé settingsben és ugye pc-n is, sőt a tálcát is el lehet tüntetni. Esténként kikapcsolásnál, ha nem felejtem el, rányomok a "maradékkép törlése" funkcióra, aztán rendbe teszi magát éjjel, ha lenne bármi is. Szerintem nagyon bénának kell lenni ahhoz, hogy egy modern OLED-et beégessünk. De nyilván be lehet... Szóval megy rajta állandóan konzol, pc, tévé, eddig no problémó...
-
joey04
titán
Az OLED technológia legnagyobb ellenlábasa, a Samsung kommunikációjában kitér arra, hogy ez a jelenség létezik, és utal arra, hogy emiatt egy OLED tévé nem biztos, hogy a legjobb választás.[/I
Bezzeg a telefonjainknál nem ugatnak erről.
-
secretgarden
aktív tag
En repteren lattam olyan, hogy az Arrivals szo bele volt egve a kijelzobe amin a Departures szo volt olvashato (nyilvan attettek erkezesi oldalrol indulasira valamiert). De az tenyleg 24/7 ugyanaz a tartalom honapokig-evekig.
-
kolopele
nagyúr
Komolyan mondom alig várom már hogy lássam ezt a beégést a sajátomon, mert akkor legalább elmondhatom hogy tényleg így van és senki ne fizessen milliókat egy ilyen szarért, addig viszont csak egy felfújt dolognak tartom, olyan ez számomra mint Murphy törvénye.
-
Frawly
veterán
Mondjuk ehhez lámaság és nemtörődömség kell. Én minden 1-2 hónapban másik háttérképre váltok, ez azzal is jár általában, hogy asztali-ablaktémát is megváltoztatom másik színűre, ami ahhoz a háttérképhez illik, igaz nem Windows, hanem Linux. A stock háttérkép az, amit azonnal lecserélek bármilyen OS telepítése után. Az is jó gyakorlat, ha valaki slideshow háttérképeket állít be, és minden x percenként random cserélődik neki.
Meg be van állítva, hogy 10 perc után energiatakarékosra kikapcsol a kijelző. Nem OLED, sima LED LCD laptop kijelző, de úgy vagyok vele, hogy a retinámba ne égjen bele a nyomorult háttérkép, meg egy idő után baromi unalmas és monoton mindig ugyanazt bambulni. Az energiatakarékosság meg nem is áramspúrolás miatt van bekapcsolva, hanem minek menjen és használódjon a kijelző, ha egyszer nem vagyok előtte és nem használom? Áramszámlában úgy sem jelentkezik, de a kijelző élettartamát kitolom vele. Még sose egy kijelzőm sem égett be, vagy ghostosodott, se CRT, se LCD, se LED LCD. Plazmám, OLED-em nem volt még.
-
#19138560
törölt tag
válasz
FollowTheORI #57 üzenetére
Két évig használtam monitornak egy 50' es samu plazmát. Suha nem égett be, igaz a tálca bukóra volt rakva, a képernyő védő, meg 1 percesre, teli képes wallpaperokkal. Ennyi volt a trükkje csupán
Most egy hányadék ledes szart használok.
-
-
Gtaati
őstag
válasz
Hunpriest #52 üzenetére
Helló!
Neked van-volt oled tv-d, tehát személyes tapasztalat alapján mondod, hogy PC kijelzőnek nem jó az oled? Félre ne érts nem kötözködésből kérdezem, szimplán a véleményed miatt.
Nekem 7 hónapja van meg a B7-t és 2100 órát beletettünk már és ebből rengeteg a játék, böngészés, Pc monitornak is csak a tv-t használom, mert az elrendezésünk nem teszi lehetővé külön monitor használatát. Én személy szerint imádom nagyon nagy élmény rajta játszani, nagyon jó az imput lagja 21ms, nagyon jó a natív 1080p 120Hz is, illetve a 2160p 60Hz is. Nálam az asztal semmi nincs rejtve és se beégés se ghosting probléma sem volt sosem. Én csak ajánlani tudom és nagyon nagy élmény!!
-
Ren Hoek
veterán
Bizony... A kábeltv használatot meg én elfelejteném mindenki helyében.
Nem elég, hogy fizetsz egy rakás pénzt, de cserébe mit kapsz? Beégetős logót a sarokba,SD és 1080i filmeket, sorozatokat, és azokat is agyon tömörítve... külön finomság amikor SD-ből skálázzák fel(!) a HD-t.
A régi filmeket botrányosan újraszinkronizálják, és önkényesen MEGVÁGVA adnak le 12-es karikáva, garantált 20 percenként 10 percnyi mocsok undormányos reklámmal, STOP Soros és hasonló propagandaszar agymosással, nem beszélve az oldalról beugró gusztustalan kereskedelmi takony Mónikasó műsorok reklámjaival, és 5 percenként 5 percre belógó UEFA fociligás szarságokkal kitakarva a fél képet. Ebbe még bele is zoomolnak levágva a 21:9 széleit... Elkapcsolni sem tudsz, mert megvette a Vajna média az összes adót, és mindenhol ugyan akkor ugyan azok a reklámok mennek.
Ezért bíztatok arra mindenkit, hogy lázadjon, mondja le a kábel TV előfizetést, pusztuljon ki az összes kereskedelmi TV adó.
Akkor az OLED csatornalogó beégésen sem kell aggódni többé...
(#70) Balika911: Azért megnéznék egy VT60 tesztet, hogy bír-e 2000 órányi konstans LIVE CNN-t
-
#72042496
törölt tag
válasz
Hunpriest #60 üzenetére
Beégés tekintetében igazad lehet, hogy érzékenyebb rá, mint a plazma volt a végén. Én ettől nem félek, és ez egy régebbi modell. Engem az image retention és a backlight limiter zavart inkább a 2016-os modellben, de ezeken közben sokat javítottak.
Az áruházakban demó módban mennek a tévék, ráadásul áramtalanítanak éjjelre, így a kompenzációs ciklusok nem tudnak lefutni. Az OLED-eket ez hamar tönkreteszi. Ezektől a példáktól szerintem tekints el, az otthoni használat teljesen más. (De látom, ez közben szinte szó szerint volt már.
)
Előnynek ugyanakkor ott a 4K felbontás, a HDR, és maga a kép minősége, a szinte azonnali válaszidő.
Plazmát én az 1080p és impulzusos megjelenítés miatt (villog, engem zavar) biztos nem használnék monitornak, számomra semmiképpen sem lenne alkalmas erre. Az OLED inkább, de ha lehet választani, akkor a fentiek miatt inkább LCD.
Nappaliban játszani és filmezni viszont jöhet majd az OLED. Ha beég a Barátok közt logó, az mondjuk ciki lesz.
-
Gtaati
őstag
Helló!
Igen ahogy Te is írod, a normál átlág felhasználás és egy bolti között hatalmas különbségek vannak. Pl: MM-be megy a tv kb 10-12 órát minden nap, és kb egy két fajta demo anyag fut rajtuk egyfolytában, arról nem is beszélve, hogy nem otthoni módban hanem bolti üzemmódban, és szétnyomott kontrasztal-fényerővel, hogy valamit mutasson a mesterségesen generált túlzó lámpafény mellett. És ami még nagyon fontos, hogy záróra után szépen a készülékeket áramtalanítják, így kikapcsolás után esélye sincs lefutnia a kompenzáló ciklusnak.....
-
TBMC
addikt
"kis odafigyeléssel" sztem esélytelen beégetni.
és azt a "kis odafigyelést" nekem pl megéri, a látvány kárpótol.elég sok TVm volt már, de egyiket sem imádtam ennyire mint jelenleg a B7et.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
FollowTheORI #59 üzenetére
"1. LIVE CNN
CNN is played live on the TV through a cable feed. CNN is a widely watched network news channel, and we have also received concerns regarding this channel specifically. This test is considered a control, with the 'OLED Light' set to a brightness of 200 nits.2. LIVE CNN (MAXIMUM SCREEN BRIGHTNESS)
As above, live CNN is played on the TV through a cable feed. However, for this TV, the 'OLED Light' is set to maximum, which corresponds to a brightness of 380 nits on our checkerboard pattern. This is to show the relationship between burn-in rate and 'OLED Light' with the exact same content and over the same time period."Ha a checkerboardnál 380 nitet mértek, akkor pont a fényes logó fog jobban világítani. Ez a lényege az OLED lightnak.
Amúgy mint írtam, és a tesztben is írják valamelyik kommentnél, hogy vannak sokkal gyengébben teljesítő panelok. A LIVE CNN pl tutira érzékenyebb a beégésre, és már rég cseréltettem volna az LG szervíznél.
6-ból jellemzően 1 volt ilyen, persze ebből semmiféle statisztikai infót nem szűrhetünk le.(#62) hulp01: Úgy tűnik a 21:9 sávot tökéletesen bírja az OLED. Egyetlen példát nem tudunk ilyen típusú öregedésre. A plazma sokkal érzékenyebb volt erre úgy látszik. Szerintem ebből is látszik, hogy maga az OLED anyag teljesen stabil és sok fényerőtartalék van benne... Változó tartalmat szerintem 20000 órát is nézhetsz rajta, mielőtt csökkenni kezd a fényereje komolyan. Viszont ahol sokat kínzod kumulálva ott degradálódhat.
(#61) bandi0000: Semennyire.
A Samsung AMOLED pixeleiben natív piros, zöld, kék OLED anyag van.
LG-ben van 4 subpixel, és mindegyik supbixel úgy van egymásra helyezett R/G/Y/B rétegekből szendvicselve. Ez fehér fényt állít elő.
Ebből az egyik subpixel marad fehér, tehát maximális elérhető hatékonysággal világít és besegít a fényerőbe. Fehér logók ezért sem veszélyesek. A többi subpixelen RGB színszűrő van. Emiatt érdekes módon a piros/sárga logók problémásak lehetnek... de mint tudjuk ez is több száz óra után. -
Madwe
nagyúr
válasz
FollowTheORI #59 üzenetére
már 3-4 éve használnak sokan közülünk oledet
igaz eleinte volt is problémás amit monitorként használtak, de az lehet épp hibás darab volt, nomeg azóta ilyen téren rengeteget fejlődött a tech...
-
Zanik
addikt
Sorry, valamiért dupla lett!
-
Zanik
addikt
Én láttam MediaMarkt-ban kiállított darabon bennmaradt képrészletet. Kérdés mennyire volt maradandó, lehet csak ghosting volt és később nyom nélkül eltűnhetett. Mondjuk az áruházi kiállított darabok nem számítanak hétköznapi használatnak!
-
hulp01
senior tag
És mi a helyzet a filmekkel, amik nem 16:9-es, hanem mozis képaránnyal mennek. Volt idő amikor sokat néztem filmeket és mást nem nagyon és a plazmán szépen látszott a csík. Most már azért kezd egyre halványodni, de még mindig simán látszik.
-
bandi0000
nagyúr
válasz
FollowTheORI #58 üzenetére
ezek a panelek mennyiben hasonlítanak a samsungos super amoledhez? mert 1-1,5 év után lehetett észre venni, hogy a felső sáv ami viszonylag statikus , valahogy más volt talán kicsit világosabb a többi részhez, de számszerűsítve több ezer órát mehetett ugye, és annyira nem is feltűnő
-
Hunpriest
senior tag
válasz
#72042496 #53 üzenetére
(#57) FollowTheORI :
Én a teszteket nézve, illetve az áruházi tapasztalatokra alapozva tartok a beégéstől. Eddig csak telóban volt OLED nálam de ott megfelelő háttér mellett 1+ év után láthatóvá váltak a fix UI elemek beégve. A plazmát a végére egészen jól kikupálták ilyen téren, és szerintem ott még nem tart az OLED, ahol a plazma befejezte a pályafutását.
-
Világos hogy lehet rá vigyázni... énis vigyázok a dolgaimra és valószínűleg jóval kisebb az esély... de egy átlag tudatlan embernél... elég ha párszor véletlen ott marad valami, mert kirohan ebédelni időnként a konzol gép elől... vagy nincs beállítva védelem.
Nyilván nem akkora gond ez... de az örög sosem alszik... és eléggé tudatosságot igényel... míg a normál LCD nem.
Amúgy térjünk vissza rá 5 év múlva mit szólnak majd a topiklakók (főleg azok akik monitorként használják és nem csak filmezni/játszani).
A nem max fényerős amúgy szerintem azért "ég" jobban, mert max fényerőnél mindent visszakorlátoz a tévé, így sokkal homogénebben használódik el, kevésbé üt ki valami nagyon kontrasztos dolog, míg kisebb fényerőnél a dinamika nagyobb lehet és ezért nagyobb különbség lehet a fekete és a nagyon világos részek között. Így sokkal kevésbé homogénebb a használat, ami használva van rész az sokkal durvább terhelést kap a többihez képest. Tippre...
-
-
-
#72042496
törölt tag
válasz
idegen lény #55 üzenetére
Játszani speciel baromi jó az OLED-en. Én arra simán megvenném, sőt, veszek is majd újra a tervek szerint. Sokat dobott rajta, hogy a sötét részek tényleg sötétek, volt egyfajta "mélysége" az egész képnek.
2-300 órám sincs még a kedvenc játékaimban se, így én a beégéstől egyáltalán nem tartok.
Újabb Samsung tévék, tudtommal a QLED-ek is, egyébként lekapcsolják a háttérvilágítást, ha teljesen fekete a kép. Ezért játékoknál az átvezetők közt, vagy filmeknél pl. stáblista közben, ha PC van rákötve akkor boot közben konkrétan villog a kép. Ez valami eszméletlen zavaró, "global dimming" kifejezésre keresve kaptam anno találatokat rá. Nem lehet tiltani se, by design ilyen.
Engem ez játéknál pl. totál kizökkent, de filmnél is.
-
bandi0000
nagyúr
mit jelentenek ezek a számok kontrétan, tehát kiemelve a lényeget ha én pl Fifázok, de az általad említett 800-1000 órát vagy a lehető legrövidebb idő alatt tehát 2 hónap alatt hozom össze pl, vagy mondjuk csak 1 év alatt akkor ugyan azt érném el? vagy ha 1 éves példánál maradok akkor semmilyen károsodást nem szenvedne a tv mivel tornáztatva vannak azok a pixelek is?
-
#72042496
törölt tag
válasz
noPublicFG #51 üzenetére
Tudni kéne a pontos típust és hogy mennyi idő után jelentkezik a probléma, illetve milyen képbeállításokkal, bár ez nem tudom, mennyire számít.
És is Samsung tévéket használtam monitornak, és egyiken sem maradt vissza az Excel vagy más statikus tartalom soha. Pedig bőven volt, hogy órákon át az ment rajtuk:
-LE32A550
-UE40H5000
-UE43KS7500
-UE49KS800(#52) Hunpriest: Már nem azért, de egy új OLED tévé PC kijelzőnek (is) sokkal jobb, mint a plazma volt.
-
Hunpriest
senior tag
Kár hogy PC kijelzőnek nem jó még az OLED ... Faxért kellett kinyírni a Plazmát (a kamus LED LCD marketingnek)?
-
-
Ren Hoek
veterán
válasz
FollowTheORI #41 üzenetére
csak akkor ha csak és kizárólag filmet nézel addig van az OLED-en.
Dehogyis
A topicban szerintem már 100 felett van az OLED userek száma, többen monitorként is kínozzák már régóta... többen meg játszunk is a film/sorozat mellett.
A B6 torture burn-in tesztekből is az jön le, hogy minimum 200 de inkább 300 óra kumulatív tartalomtól kezd növekedni a kockázata. Ez pl színes csatornalogóknál előjöhet, de eddig csak 2 ilyen példa volt, ha jól rémlik az is B6/C6-nál, amióta javítottak rajta sokat.
7-es szériánál ha jól rémlik talán egy eset volt...
Itt a kumulatívon van a hangsúly, ha 2-300 órát van kint konstans ugyan az a logó... Ez volt igaz a 6-os szériára.
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test
Nézzétek meg figyelmesen az RTINGS tesztet a FIFA kijelzőt:
kb a 6- 8. héten kezdett el jelentkezni az inhomogenitás, 840 óra-1100 óra játékot jelent! Pedig egy durván veszélyeztetett játék HUD-al és kontrasztos táblákkal. A COD tesztnél már 2000 órányi kumulatív tartalomnál jár és még mindig semmi inhomogenitás nincs.... de még a live CNN max fényerőn nyomatva, az is 6-8. hétnél kezdett el meglátszani. (Az alacsonyabb fényerős Live CNN vszeg hibás/gyenge kompenzációval bír, mert 2-3 hét után már látszott rajta a kép)
Tehát mit jelent ez? Hogy ezeken a TV-ken ugyan az a sz.r ment napi 20 órát, így kumulatívan 500 órát kellett nyomatni a legdurvább terhelésen is ugyan azt a kábelTV csatornát, fix hírsávval.
A játékosokon pedig 1000-2000 órányi játék kellett.Most őszintén? Ti mennyit játszotok ugyan azzal a játékkal? Én max 20-30 órát (néha 100 a sandbox RPG-vel), de soha nincs már ennyi időm. Tehát játékkal tényleg csak ilyen extrém mennyiségű multival lehet problémát okozni a 7-eseken. A lényeg, hogy pontosan ugyan azon a helyen kell statikus HUD-nak lennie, és a fehér alpixel miatt a világos/fehér logók nem érintettek, abból valami 4000 órát is bír.
(#43) coolrob: Eddig bármi panelprobléma volt, cserélték, LG-sek is mondták... Mivel eddig nem jelentkezett tömegével a probléma, simán belefér nekik a presztízs keretbe egy 400K-s panelcsere.
-
#72042496
törölt tag
válasz
idegen lény #47 üzenetére
Otthoni körülmények közt gyakorlatilag kizárt, de 10 év beégés elleni garancia is van rájuk - ami valójában nem egy QLED melletti, hanem egy OLED elleni üzenet. LCD-nél a beégés fel se kéne, hogy merüljön. Az OLED más, és erre a hátrányra irányítják ezzel a figyelmet. Dörzsölt.
(Be lehet égetni az LCD-t is, de ahhoz a tokiban írt szélsőséges esetek kellenek.)
-
idegen lény
addikt
A QLED is beég?
-
coolrob
aktív tag
válasz
flashpointer #45 üzenetére
Van egy durvább teszt is, ami régebben indult, és komolyabb stresszelték a Tv-t.
[link]
Itt azért csúnyán kijött a probléma. -
flashpointer
őstag
válasz
FollowTheORI #44 üzenetére
a lila kepen latszik a legdurvabban a beeges, nem tudom az pont miert nem kerult a forditasban megemlitesre:
-
Mert pl volt olyan kezdeti probléma, pl a színtábla LUT, ami hibás volt a gyártási folyamat miatt és a beégésnek vélt kezdeti kalibrációs téglalap megjelent egy idő után, amit ennek a LUT táblának a frissítésével tudtak korrigálni.
LG azért kell hogy kiszűrjék az esetleges olyan hibákat amik nem az elhasználódásból erednek "tervezetten" és megerősítsék a teszt hitelességét (értsd úgy működik ahogy az LG tervezte/szándékozta).
Olvassátok el az eredeti tesztek és ezek megválaszolásra kerülnek...
-
coolrob
aktív tag
Az LG mindenesetre alapból kétéves garanciával árulja a modelljeit, ami vonatkozik minden, a panellel kapcsolatos problémára, így például a beégésre is.
Ezt honnan vettétek? Beégésre sajnos nincs garancia! Ha lenne, már nálam is OLED TV lenne otthon..
-
A konzoljáték és a PC használat nem jó OLED-el... csak akkor ha csak és kizárólag filmet nézel addig van az OLED-en.
Nem véletlen nem nagyon van OLED monitor se (kvázi nincs).Az idézett tesztekből is pont az jön le, ha valami kumuláltan (tehát akkor is ha egyeben x órát, meg akkor is ha több szakaszban, de összegészében x órát!) órákig ott van grafikus elem, játék GUI, windows keretek, menü... stb.
Az bizony előbb utóbb be fog "égni"... csak idő kérdése, ez tény.Jó most lehet kihozzák majd hogy 1 év alatt (vagy nem tudom meddig fogják tolni) nem vészes még... de TV-t sok sok évre vesz az ember, főleg ilyen drága tévét.
4-5-6-10 év passz... alatt meg bizony ez hatványozottan elő fog jönni akármit csinálsz. -
TeeJay
félisten
akkor arcfelismerőt ami tudja mérni mikor figyelsz máshova
ott már csak azoknak ugrik a garancia akiknek nincs arcuk
de tényleg itthon netezek és megy folyamatosan a laptop
igaz 10perc üresjárat után kinyomja magát
de ha pl olvasok valamit és pittyen a telefon 1-2percre nem nézek a kijelzőre mert lehajtom a fejem
simán tudná már nyomatni OLED monitor esetén a karbantartó mozgóképet vagy mit
amin meg újra a kijelzőre nézek már villan is vissza az eredeti tartalom
nem lenne nagy cucc megcsinálni -
ecaddsell
aktív tag
Grafikai munkára 10 bites/wide gamutos IPS-t szokás használni pl. Dell UP3017 vagy Eizo ColorEdge CG3145-at (már ahol jobban megszaladt).
Az OLED inkább dinamikus tartalomnál a potenciálisan jobb mozgásmegjelenítés miatt lehetne érdekes (nem kvázi statikus Photoshop felhasználásra).
Röviden: Aki statikus tartalomra keres jelenleg OLED-et az valamit nagyon nem értett meg (vagy nagyon megvezették). -
Ren Hoek
veterán
Azért azt tudni kell hogy itt feltehetőleg több nagyságrendnyi különbség van a beégési idő között LCD vs. OLED-nél. Ezért nem szeretem felhozni ezt az érvet, hogy az LCD is beég.
Eleve egy folyadékkristály réteg beragadása tök más, mint egy elektrolumineszcens anyag degradációja.Egy OLED 3-400 óra alatt beég(het), míg egy LCD-nél ez akár 10-20000 óra is lehet. Különben ezrével lennének beégett tálcák, Start menük a monitorokon stb...
-
moleculez
veterán
Tesco pénztár TFT panelbe beleégve a teljes UI. Ha valami oknál fogva újraindul (havi 1x) akkor alig látszik a szervizmenü, Windows, vagy akármilyen alrendszer.
Na azok 24/7 mennek statikzs tartalommal, 1-2 text area változik. -
Ren Hoek
veterán
Monitorként még határeset. Inkább azt mondanám kockázatos.
Egyelőre ez a velejárója az egyedi pixelvilágításnak.Személyes kockázattűréstől függ... ha nem sajnálsz egy félmillás TV-t, akkor használhatod Excel táblákra is, meg PS-elni, szíved joga... jelenleg viszont a készülékek elnyomó többségét nem erre használják.
Szerintem 1-2-3 éven belül ez biztosan sokat fog fejlődni. Egyébként ez egy TV és a W subpixel miatt magasabb fényerőn már nem hozza olyan szépen az elvárt színeket, szóval nem biztos, hogy grafikai munkára annyival jobb lenne egy IPS-nél... én tuti nem használnám arra. Bár elvileg könnyebb kalibrálni még a W subpixellel együtt is, mint a Samsung AMOLED-et.A megoldás két részből áll. Egyrészt vannak tartósabb OLED anyagok, egyre több és több új anyag jelenik meg, amiből a fehér színt ki lehet keverni. Főleg a kék komponens problémás a fehér rétegben.
Másrészt amivel nagyot lehetne durrantani (és ezt lehet a Samsung fogja meglépni) az a Quantum Dot filterek beépítése a hagyományos szűrők helyett. Sokkal hatékonyabb, ezáltal nagyobb fényerőt tud/alacsonyabb fogyasztást, és kisebb beégési lehetőséget nyújt(ana), mivel sajnos pont a nagy energiájú kék natív hullámhosszal kell gerjeszteni, emiatt a kék anyagokat kell kigyúrni rá.
-
Én csak a kijelző felől közelítem a kérdést. TV, monitor, vagy tablet kijelző, nem érdekel. Az érdekel, hogy az OLED beég-e továbbra is vagy sem. Fejlődik-e a technológia, vagy ez örök problémája marad.
A tálcát elrejtettem az elmúlt 20 évben legalább tízszer, de nem bírtam tovább 10 percnél. Lentebb leírták többen is, hogy nem opció annak aki használja is.
Azt meg, hogy mukára minek OLED nem értem. Filmezéshez, focihoz, tévénézéshez minek?
Grafikai munkára megnéznék egy OLED-et, előbb is vennék ezért, mint egy tv műsorért, vagy a havi marvel filmért. Persze itt beéghet szegénynek az agyába a photoshop kezelőfelülete, amit rejtsen el munka közben az akinek hét anyja van. -
Ren Hoek
veterán
Igazából az egész beégésre kéne egy olyan készülék, ami egy 4K CMOS szenzor fal.
Ráhelyezik a kijelzőre, és pontosan megmutatja az inhomogenitásokat és utánkompenzál. (A kompenzáló elektronika is ezt csinálja elvileg) Úgy tűnik az OLED anyagban van rendesen tartalék, tehát tényleg elég sokat kell járatni, színes logókat, hogy beégjen véglegesen.A probléma azzal van, hogy marha nehéz modellezni, hogy adott ideig történő, adott intenzitáson való használata a pixelnek milyen degradációval jár.
Mondjuk az csak egy elméleti dolog, de ha a beégett részt megküldöd egy kompenzált nagyobb feszültséggel, akkor ott fokozódik-e a beégés normál használat mellett is? (a degradálódott anyag nagyobb fényerőn hajtva még tovább bomlik)
Ez csak egy elméleti találgatás, egyelőre semmiféle bizonyíték nincs rá, és az az egy biztos, hogy elég sok tartalék van a rétegben.
-
TeeJay
félisten
OLED monitorra simán tudnának tenni egy érzékelőt ami figyeli a szemedet és ha nem nézel oda máris valami mozgó frissítést futtat rajta automatikusan
-
válasz
#16939776 #25 üzenetére
Simán csinálhatsz egy ilyen tesztet, megnézném én is.
(#26) ecaddsell
Ezek low level home user problémák általában, nekik minden eszközüknek mindent is tudni kell, persze szinteingyen, örök garanciával, hülyebiztosan. Az hogy a mostani tévéje sem tudja ezt, vagy a meleg nyomában sincs, esetleg ő maga sem merné így használni, az nem probléma.Ja, meg amúgy is, miért nem tesztelték 24 órában egy nagy vörös/kék/fekete/sárga kereszttel a közepén, mert mi van ha az aim segéd ég bele?
-
ecaddsell
aktív tag
Nem értem aki napi 10 órában Excelt meg hasonlókat néz oda mi a fenének OLED? Oda lehet még egy jobb IPS monitor is overkill...
Ezt a beégés story-t azok fújták fel akiknek savanyú a szőlő (vagy nem tudnak rá annyit áldozni vagy gyártói oldalon nincs meg a megfelelő technológia a gyártáshoz). -
#16939776
törölt tag
Átlagfelhasználásra tekinthető hitelesnek a teszt.
Én azért tettem volna bele egy olyat is, ahol összesen 3 db kontrasztos kép váltja egymást 10 másodpercenként, majd lejátszik egy 30 másodperces reklámfilmet, és ezt csinálja napi 8 órában, 16 óra szünettel. -
-
sb
veterán
Engem pl. megőrjít ha eltűnik:
Átméreteződnek az ablakok miatta. Nincs ott amikor kéne, elő kell hívni/jönnie váltásnál. Nem látszik mi van rajta egy pillantásra, ehhez elő kell hívni (a csoportosítást sem használom a látható tálcán). Szerintem ezek egyértelmű funckionális hátrányok amik lassítják a kezelést.Statikus tartalomnál egyébként ha fix tálca nincs is, a TV logók sztem legalább olyan mértékű és reálisabb (értsd: többen TV-znek mint monitorként használják) gondot jelenthetnek. Legalábbis az szerintem még hasonló ami lazán tud több órát egy helyben állni egy TV-n.
-
Madwe
nagyúr
-
Valaki elmagyarázhatná azt, hogy ha sima monitoron 20 órában megy az excel akkor se ég be a legtöbb esetben, LCD TV viszont igen. Mi az, amit a sima monitor tud, és a TV nem? LCD TV-m van, ha otthagyom rajta a windowst simán beég, vagy ghosttingel vagy mi, mert utána hangyafocit kell futattni rajta 30 percig és jó lesz. Samsung amúgy, szóval kussoljon ez a cég is
OLED-el kapcsolatban nincs tapasztalat.
-
idegen lény
addikt
Végül is végül is.
-
Gtaati
őstag
Helló Mindenki!
Nálam kb 7 hónapja megy az LG 55B7-t és lassan 2100 óra benne van, filmek játék tv műsor stb, pl: az asszony otthon van a gyerekkel és van hogy a nagyon jó mese csatornák sok-sok órán keresztül mennek rajta, illetve monitornak is a tv-t használom a gép mellett, böngészésre (nincs a tálca elrejtve), játékokra: The Division az egyik kedvenc amiben azért van statikus tartalom és volt h egy nap több mint 10 órán keresztül ment rajta és összességében több száz órát... Nálam se beégés se ghosting nem jelentkezett. Igaz én csak egy átlag felhasználó vagyok és nem arra hajtok, hogy be tudom-e égetni az oled-et.
Lehet sokan hülyeségnek tartják, de a gyakorlat azt mutatja legalábbis LG részéről, hogy a dobozból kicsomagolva tv-t nagyon nagy oled fényerőn megy az első perctől kezdve, amit érdemes levenni 50-re vagy sötét szobában még lentebbre és változó tartalmak mellett nem nagy oledfény mellett járatni az első 100 órában, mert a tapasztalatok alapján az első órákban a legérzékenyebb a panel a nagy oledfény melletti statikus tartalomra!
Remélem tudtam leendő vásárlóknak segíteni és tapasztalatot megosztani
-
-
A sima LCD is be tud égni nagyon szépen. Hajdanában-danában nem egy olyan LCD TV-vel találkoztam, amelyet tartósan 4:3-as képaránnyal használtak (tehát két oldalt fekete csík volt), mert hát akkoriban a TV adások jó része még ilyen volt. Egy éven belül olyan gyönyörűen kivehető volt a két szélen az érintett rész, hogy mehetett gariba - amit vagy elfogadtak, vagy nem...
-
Raymond
titán
Amit nem ertek a tesztnel az az hogy ez mire jo:
"A teszt során folyamatosan kapcsolatban állnak az LG mérnökeivel, konzultálnak, és ha úgy adódik, a szakemberek saját szemükkel is megnézik az egyes modelleket."
A TV ugy mukodik ahogy az adott korulmenyek kozott, minek ehhez a gyarto es az emberei? Majd ha kesz van publikalhatod es utanna hozzaszolnak vagy esetleg mind az normalis publikalas elott elkuldod nekik a metodikat es az eredmenyeket hogy akarnak-e hozzaszolni.
Ha maguk vettek a TV-t akkor az LG-nek ott tenyleg semmi keresnivaloja, ha az LG adta nekik a keszulekeket akkor meg eleve savanyu a teszt es legalabb maradtak volna tavol mert vagy van bizalmuk a sajat termekeikben vagy nincs.
-
ViZion
félisten
Nálam Apple iMac-en is van beégés... Az excel látszódik örökké.
Persze ehhez nem 1-2 év kellett. Nem hiszem, h átlag otthoni usernek ez miatt TV módban aggódnia kellene, mai TV-k előbb tönkre mennek, mint hogy beégjen a panel.
-
Madwe
nagyúr
válasz
flashpointer #3 üzenetére
Volt statikus képes tesztjük is rtingsen, ott nyilván hamarabb rondább eredményt értek el
Ennek a tesztnek pont az volt a lényege, h mimikáltak különböző felhasználási módokat (folyamat sportot néz, hiradót néz, sorozatot néz, vegyesen nézi ezeket stb) s ezzel próbálják meg megmérni a valós használat jelentette kockázatot.
-
#72042496
törölt tag
Nekem azért van kinn álandón a tálca, mert sok programot onnét indítok, és jó egyből látni, hova kell kattintanom. Esetenként az értesítési területen is van kinn olyan infó, amit szeretek állandóan látni.
Az nekem semmit nem számít, hogy 2160 sorból lefoglal-e valamennyi minimálisat a tálca.
(#6) Béééla: OLED-et semennyire, ott ilyenkor maga az anyag degradálódik. Talán épp az Rtingsen voltak makró képek ilyen pixelekről.
-
oriic
HÁZIGAZDA
A legfurcsább beégés amit láttam, az egy OTP automata kijelzője volt, amit a mai napig nem igazán értek (nyilván egyszerű dolog), mert ugye az se nem plazma, se nem oled.
-
torma1981
veterán
válasz
flashpointer #3 üzenetére
Én kb 8 hónapja használok b7 Oledet de nincs vele gond. A tálcát én eltuntettem. A képernyővedot meg max be kell kapcsolni. Persze ha 10 órában exel stb megy rajta akkor nem oled kell oda. És persze nem gyári beállításon kell használni,mert kiegeti a szemed.
-
Béééla
őstag
Nem oled, hanem sima, régi lcd volt mindkettő amin beégést láttam. Nem szép látvány. Az egyikbe a win7 háttér-effektje és a tálca gyógyult bele, érdekes módon idővel valamit javult, amint 10-re váltottak és más lett a háttér és tálca.
Merül fel a kérdés: mennyire lehetne egy ilyen megjelenítőt hangyafocival/epilepsziásokat tréningelő villódzásokkal gyógyítani/szinten tartani? -
bandi0000
nagyúr
válasz
flashpointer #3 üzenetére
statikusnál releváns hogy beég, ezért nincs is értelme annak, ezek sokkal valósághűbb tesztek
-
Segal
veterán
-
flashpointer
őstag
Nem pont statikus keppel kellett volna tesztelni? Mert ha ott nincs beeges akkor mozgokepnel sincs, igy max a logo vagy vagy ilyesmi jelenthet veszelyt, de meg lehet a csatornakat is kapcsolgattak, szoval abszolut semmi statikus tartalom nem volt, hogy lehetne igy egyaltalan beeges?
Persze az sem derul ki hogy monitornak milyen kompromisszumokkal lehetne hasznalni, ez igy egy nagy semmi. -
Ren Hoek
veterán
Aki tálcát kinthagy napi 14 órár OLED-en annak lehet be fog égni előbb utóbb.
Ennyire tudni kell vigyázni a készülékre, ez még a tech velejárója.
Másrészt a Burn in teszten LG-nél a fehér szinte soha nem ég be... a W subpixel sokkal hatékonyabb.
Mások itt monitorként sem kímélik és még nem volt sávbeégés.Persze nem kizárt...
-
Egyetlen dolgot hiányolok a tesztből. A monitorként való használatot, a tálca az ami sosem mozdul.
Új hozzászólás Aktív témák
- Sorozatok
- Külpolitika
- Minden USB-C kábel egyforma? Hát NEM. És ez a baj. – Tech Percek #7
- Villanyszerelés
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Politika
- BestBuy topik
- Tőzsde és gazdaság
- Revolut
- Jövedelem
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ és használt GAMER PC készletről 1-3 év garancia, számla - legjobbat a legjobbaktól!
- www.iking.hu - Eladó Samsung S23 Ultra Phantom Black Használt, Karcmentes
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 118 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 - UK billentyűzet
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest