Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz t72killer #15 üzenetére

    Emiatt nem kell aggódni. Hatosagilag fogják visszafogni a teljesítményt.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • And

    veterán

    válasz t72killer #15 üzenetére

    "Előre félek, mi lesz itt az ah-s, GHz alatti frekikkel. Persze, ha csak nekem van, akkor oké, viszont ha 1km2-re szétszórsz 50db ilyen eszközt, akkor az interferencia miatt annyi hatótávod/értékelhető sávszéled nem marad, mint amennyit normál wifivel fognál."
    Ugyan teljesen offtopik, de ahogy látom, a 802.11ah célja abszolút nem az otthoni - mára jelentősen felgyorsult - wifi átterelése az alacsonyabb sávokra, hanem nagyobb távolságú, de eredendően nem túl nagy adatforgalmú (okos)eszközök, szenzorok, IoT-alkalmazások támogatása. Ez teljesen másra van kihegyezve, mint a sok GHz-en működő nagy sebességű wifi-k: az -ah szabvány jellemzője a többihez képest jelentősen kisebb analóg csatornaszélesség (2..16 MHz), az energiatakarékosság és a nagy lefedettség. Az -ah szabvány célja nem az, hogy letorrentezzünk rajta keresztül egy sok GB-os filmet, hanem hogy viszonylag apró adatcsomagokat továbbítsunk vele egy egységes strukturált hálózatban (amelyben az egyes állomások külön kérés nélkül is átjátszóként / jelismétlőként viselkedhetnek), viszonylag rövid ideig foglalva a sávot illetve a csatornát. Tehát akár nagyságrendekkel több állomást is elvisel, amelyek nem zavarják, hanem pont, hogy segíthetik egymást.

Új hozzászólás Aktív témák