Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz kokszi75 #313 üzenetére

    kokszi75:

    A németeknél például ezért (és még sok más dolog miatt) árnyékolt a telefonvezeték. Ott ilyen nem fordulhat elő (megfelelő földelés mellett persze).

    A másik dologra azt tudom mondnai, hogy vonalvizsgálatot csinálni vonalvizsgáló műszer nélkül nem lehet (legalább is szakszerűen semmiképpen sem), márpedig az SM50B + 360R az nem vonalvizsgáló műszer, bár sok kolléga még ezt sem használja. Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán értik-e, amit látnak.

    Azért nem általáosítok, mert vannak azért elhivatott, műértő telefonszerelők is, például akitől a 360R T1-et kaptam, ő használja az én szoftveremet + DMT-t vonalmérésre, és láthatóan a fontosabb paraméterekkel azért tisztában van. Az SM50B-hez képest azért így jóval részletesebb információkhoz jut.

    Persze ha adott vivőn van periodikus zavartatás, akkor ott nincs mese: spektrumanalizátorral ki kell menni és addig mérni a vonalat, amíg a hiba elő nem jön, ha pedig megvannak a hibás vivők, ki kell őket zárni vagy a modemben, vagy a PSD maszkolással.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák