Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Narasim #11 üzenetére

    Szerintem olcsósodnak a panellek a másik hogy nem kell megfizetni a márkanevet.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • MongolZ

    addikt

    válasz Narasim #35 üzenetére

    Azért az a laza 300e-s árával nem éppen egy olcsó játékszer...
    Kicsit irigylem az olyan embereket, akik ilyeneket megengedhetnek maguknak :P

  • dezz

    nagyúr

    válasz Narasim #11 üzenetére

    "vajon mit spórolnak ki belőle, hogy ennyire olcsó?"

    A széles színteret (wide-gamut) és az ennek kezelésére (natív mód, Adobe RGB és sRGB mód) szolgáló elektronikát, amik megvannak pl. az U2711-ben. (A széles színtérhez spéci CCFL-re van szükség, ami jóval drágább, mint a sima.)

    De egyébként a Delltől is várható mostanában ezzel a némileg olcsóbb, LED-es panellel szerelt változat, szintén olcsóbban, mint az U2711. (Bár itt nem tudom, mennyi lesz a különbség, ha nem túl sok, szerintem megéri a széles színtér, állati jó rajta mozifilmeket nézni (natív módban)! Sokkal elevenebb a kép. És ezt a tévék még nem igazán tudják...)

    (#22) MongolZ: Hááát, nem tudom, te hogy's'mint CAD-eztél, számomra hatalmas felüdülés volt 1280x1024-ről 1920x1080-ra váltani (1920x1200 mégjobb), de még az sem elég nagy... A 2560x1440 már kezd úgy tényleg használható lenni. A 2560x1600 lenne az igazi, csak azt ma még nagyon borsosan mérik. (És még ennél nagyobbat is el tudok képzelni.)

    (#27) Rayyy: Ma már nem szürke a TN-ek feketéje, de egyéb tekintetben azért nem sokat változtak - hiszen akkor már nem is TN lenne... Mint a neve is mutatja (Twisted Nematic), itt csavarják a folyadékkristályt, és éppen ebből fakadnak a mellékhatások. (Megjegyzem, azokról beszélek, amiken korábban is ott volt az a bizonyos "film" réteg, ami laptopok esetén legtöbbször hiányzik, így azok mégrosszabbak.)

    (#46) fluiid: Rég nem lila... Típustól függően szürkés, vagy egyik irányban halvány sárgás, másikban halvány kékes, illetve előfordul halvány zöld is. Mindez csak sötétben látható, fekete háttérnél, átlósan nézve. (Nem árt persze nem full fényerőn myomatni az éjszaka közepén, mert úgy erősebb.) Normál körülmények között nem jelentkezik semmi zavaró... Ellentétben a PVA-k black crushjával, amit mindig lehet látni (sőt az egyik szem másnak látja tőle a sötétebb területeket, mint a másik, ettől olyasmi hatása van, mint egy pivotba tett TN-nek... :) ) A színek is mesterkéltebbek. Nem véletlen, hogy pl. az EIZO-nál azonos tudású monitoroknál olcsóbb a PVA-val szerelt változat.

    Persze izlések és pofonok, de nem az az általános vélemény, hogy a PVA lenne a legjobb grafikára. Főleg, ár/érték arányban, amikor itt vannak az olcsó IPS-ek...

Új hozzászólás Aktív témák