Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz bacsis #27 üzenetére

    Részben egyetértek. Én is csak ritkán játszom, de ha igen akkor ott igénylem a 1080p-t és a max grafikát.
    Persze nem baj ha nem fut el így a játék jó fps-sel max akkor nem játszom. De ha játszok akkor csak fullon. Minimális kompromisszumokra vagyok csak hajlandó.

    De ettől még jó az IGP. Nekem is az van jelenleg egy 5800k. Régebbi játékok pl 2010-es NFS HP, simán megy 1080p-ben fullon. Ugyanígy a régi Cod-ok. De még a Blackops első résszel is toltam, igaz ott már kicsit visszább kellett venni, de nem is vittem végig. :)
    Szóval inkább úgy mondanám, hogy aki csak játszogatni akar, unaloműzésből, annak teljesen jó.
    De aki komolyan akar játszani, jó grafikán és 1080p-ben (tényleg még van olyan akinek nincs 1080p-s monitora? : o ) annak bizony jobb ha vesz egy rendes cpu-t meg egy dvga-t.
    Főleg, hogy ugye ahogy tesztben is látszik egy 7750 simán leveri szegény IGP-ket. Nem olyan kevéssel, pedig aztán egy 7750 manapság már igencsak low kategória. Legalábbis a ~ 20k-s árával nagyon olcsó szvsz dvgahoz játékra...

  • Dany007

    veterán

    válasz Dilikutya #45 üzenetére

    Ja, lehet másból indulunk ki. Nekem 2007 óta van 1080p-s monitorom. De már akkor sem volt akkora újdonság.
    Egy PC-t másra is fel lehet használni mint játék. Tehát nem csak kizárólag játékra érdemes erősebb gépet venni.
    Egyébként ez az APU megoldás azoknak jó, akiknél számít a fogyasztás is. Nekem is azért van APU-m. IDLE 35W-ot fogyaszt. Viszont kezdek újra rákapni a játékokra, ezért tervezek mellé egy 7870-et vagy R9-270-et venni amit még épp kihajt az cpu húzva. És máris megkapom az IGP erejének 3-4x-esét vagy többet. Mindeközben az IDLE fogyasztásom alig 10-15W-tal növekszik meg. A régi játékokra jó volt az IGP. Szó se róla, mindamellett hogy keveset fogyasztott idle (mivel keveset játszok, nekem az IDLE fogyasztás fontosabb, mint a full load). De ha már mai játékokat is akarok játszani és nem low-on (ahogy az a cikkben is szerepelt) akkor oda már bizony kevés.

    Szóval jó dolog az az APU de kell nyújtani olyat amit más nemigazán. Nálam ez volt a fogyasztás melletti jó grafikus teljesítmény. Simán kiváltotta a C2D és 9800GTX kombót ami idle 130W-ot fogyasztott...
    De ha direkt játékra kellene gép, biztos, hogy nem APU-t választanék. Olcsó nem olcsó... akkor se. Most is, hogy időközben rámjött ez a játszhatnék, szívok vele, hogy mi az amit az 5800k még kihajt meg mit nem (dVGA).

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz TaS1kaaa #132 üzenetére

    Most mért mondod ezt, van ilyen. :P
    Anno 2004-2007 között napi átlag 4-6 órát játszottam! Most 2-3 naponta maximum 1 órát. Na, nekem ez elég alkalmi a régi életemhez képest. :)
    Más az aki játékra vesz gépet, legfőbb célként azért, hogy játsszon rajta meg más az aki vesz egy gépet, amin néha ha épp olyanja van elüt egy kis időt egy kis játékkal.

  • Dany007

    veterán

    válasz TaS1kaaa #134 üzenetére

    Ez természetesen igaz is. De attól még lehet olyan valaki aki épp azért mert keveset játszik, nincs belebuzulva a grafikába mint én és elég neki kisebb felbontás medium minőség stb... :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Cooley18 #147 üzenetére

    Helyesbítek helyetted. :) A 7850-7870/270-270x és a GTX660 660Ti ami középkategória manapság. Szvsz. Tehát szvsz még középkat.-ban sincs sajnos.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dilikutya #153 üzenetére

    "és nem mindenkinek van full HD monitora továbbra sem."

    Na azért ezt továbbra se vegyük reprezentatív felmérésnek. :) Csak azért mert neked még mindig 17-es monitorod van (jesszusom 2005-ben volt utoljára ilyen pici monitorom) ettől még ez nem jelenti azt, hogy a többség is így gondolkodik.
    Gondolom azért nem árulnak itthon se sehol 1080p-s monitort mert a kutya se veszi és az előző készlet is csak a nyakukon maradt a boltosoknak...
    No offence az én érveim / állításaim se reprezentatívak. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Dilikutya #156 üzenetére

    Mondom, ez a te véleményed és nem reprezentatív felmérés eredménye. :)
    Mindössze annyira hiteles csak, mint az én véleményem az ellenkezőjéről. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz atti_2010 #160 üzenetére

    Oké, fölösleges ebből ekkora vitát gerjeszteni.
    Csak arra próbáltam célozni, hogy amíg valaki elő nem hoz egy hiteles minimum ksh-s reprezentatív(!) felmérést az átlag monitor felbontásokról, addig kár itt érvelni, mert nem hiteles. Mindenki azt mond amit akar. Bocsánat, de egy darab monitor szerviz tapasztalta édes kevés országos szinten.
    Csupán arra célzok, hogy nem tetszik amikor valaki a saját tapasztalatát tényként állítja be mindenféle érdemi infó nélkül. És semmi értelme árnyékboxolni mivel együnknek sincs érdemi bizonyítéka ezügyben.

    Mondhatnám én is, hogy nálunk már a nagyszülőknél is 1080p-s monitorok vannak mert bagóért 20-25k ért lehet venni az aprón, de újonnan is igen olcsón hozzá lehet jutni. Monitor szervizben meg utoljára valamikor 2004-ben jártam, akkoris azt mondta a csóka, hogy olcsóbb ha újat veszek... Nesze neked... : ) Az akkori 17-es 1280-as monitorom ért vagy 10k-t... a javíttatás csak munkabérben került volna többe...

    Szóval kár ezen ugrálni. Én nem azt mondtam, hogy mindenki 1080p-ben nyomja. Szó se volt róla. Én csak azt mondtam, hogy nem lehet kijelenteni, hogy a többség 1280-ban és hasonló alacsony felbontásokat használja. De ugyanúgy ahogy ti sem én sem tudom ezt alátámasztani érdemi hitelt érdemlő felméréssel.

  • Dany007

    veterán

    válasz atti_2010 #164 üzenetére

    "és monitorra sem, 30-50k a maximum"

    30k egy monitorra nem sok. De lehet kapni eddig az összegig is bőven. Olyan 10-15 különböző típus van amit így hirtelen találtam a webshopokban amit 30k alatt és 1080p-ben lehet kapni.
    Ez abszolút bagatel összeg érte.
    Egyébként meg ugye itt játékról / játékosokról volt szó. Mert lehet egy alap munkahelyen fölösleges a 1080p tényleg. De ha játékban gondolkodom és ahhoz veszek PC-t akkor a 1080p-s monitor is a minimum. Azon kár lenne spórolni.

    Ezért is jó D1rect által linkelt Steam stat. Persze nem egy ksh ez se. De látszik a lényeg:

    Primary Display Resolution 1920 x 1080 32.51% +0.55%

    Pesze, nem a többség, de azért nem kevés szám. És ha valaki most új monitorra adja a fejét akkor szvsz inkább a 1080p felé hajlik.

  • Dany007

    veterán

    válasz bayarena #177 üzenetére

    Hohó nagy tévedésről van szó. Nehogy félreértsd. A DualGraphics amikor egy dVGA képes besegíteni az IGP-nek az csak bizonyos dVGA-val működik.
    5800k esetében pl ha jól tudom csak a 6670-essel megy.

    Tehát azt felejtsd el, hogy megveszed a Kaverit majd beraksz mellé egy 7870-et vagy mittudom én egy gtx660ti-t vagy akár egy 7970-et és majd az összedolgozik az IGP-vel...
    Ez az összedolgozás csak kifejezetten specifikus dVGA-val működik. Itt lehet megnézni melyikhez mi megy: [link] Kaveriről még nincs infóm.
    És igen DualGraphics-ban sokkal durvább lesz a grafikus teljesítmény, de egy Fx-8320 meg egy 7970-es VGA-nak a közelébe se ér. Sőt! Igazi játékos gépnek nem való az APU. Ne tévesszen meg az olcsó ár. Én is emiatt "szívok" most. Mert anno vettem egy 5800k-t htpc-nek. Aztán rámjött hogy akarok játszani komolyabb játékokkal is, gondoltam teszek bele egy újabb VGA-t. Na de a kis APU procija akármilyen VGA-t már nem bír kihajtani... Ezért a nagyon max az a 7870-es amit szénnéhúzva többnyire kihajt az 5800k. Erősebbe belevenni pénzkidobás lenne.
    De ha veszel egy FX 8320-at ami kb 33-35k tehát nagyjából annyi, mint most egy Richland APU akkor az már lazán kihajt neked egy 7970-es dVGA-t is.

    "Mert akkor ebből nekem az jönne le, hogy kicsit gyorsabb lesz játékra, mintha lenne egy fx vagy i7, ami nem segít be."

    Ez sem teljesen így van. Mondom ha a megfelelő és csakis az adott APU-hoz kijelölt VGA-t teszed bele, akkor képes összedolgozni igen. A grafikus teljesítmény kb a duplájára nő mint önmagában az IGP-é. De ettől még egy rendes dVGA-s rendszer, mondjuk egy 7970-es kártya még így is szintekkel gyorsabb lesz.

    A másik amire gondolsz az a Mantle API. Amelyik játék ezt az API-t támogatja ott jobban fog futni az adott játék AMD-s VGA-kon és APU-kon, igen! De ez ugyanúgy érvényes egy 7970-es kártyára, mint a Kaver APU IGP-jére is. Tehát ez általánosságban fogja gyorsítani minden GCN architektúrára épült kártya sebességét. A Kaverit is meg egy i7-tel hajtott 7970-et is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák