Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz IamMenyus #191 üzenetére

    Szerintem a legtöbbünknek nem azzal van a baja, hogy adnak ki lemezeket, hanem azzal, hogy van egy olyan réteg, aki digitális formában szeretné ezek az anyagok elérni, de nem tudja.

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • #48613632

    törölt tag

    válasz IamMenyus #191 üzenetére

    Azért mondjuk ha az elhatározás, és a megvalósítás, illetve a kivitelezés közötti időintervallumot nézem, nem biztos, hogy olyan gyors és kényelmes az optikai hordozó.
    Szvsz, el kell érte menni, ott megvenni, majd hazavinni, de nem biztos, hogy erre ma jut idő, mert lehet, hogy csak a hétvégén fér bele ... lehet ezt sorolni.
    Persze, ha ott figyelget az asztalon, akkor onnan már egyszerűbb.
    Egyébként meg, egyik megoldás nem zárja ki a másikat. Meg nem is lóverseny ez, hogy most kelljen, de azonnal! Szépen letöltöm, mondjuk 2-3 nap alatt, hogy hétvégére meglegyen, vagy megveszem, az is van ennyi idő, ha megfontoltan cselekszem, nem pedig rohanok keresztül a belvároson, csúcsforgalomban, mert azonnal kell.
    Más példával élve, a Steam is elérhető vidéken is, nem csak Pöstieknek :DDD

  • -FreaK-

    veterán

    válasz IamMenyus #191 üzenetére

    Persze, ezt értem, hogy van rá igény. A többiek leírták már, hogy azért van itt még bőven ellenpont is.

    A bajom nem ezzel van. Igaz, hogy egy régi és elavult technológiára épül, amit már a "kutya se használna", kivéve persze egy (szerintem meglehetősen szűk) réteget akinek ez a kényelmesebb/jobb, de nem is az a baj konkrétan, hogy ez még létezik.
    Hanem az, hogy a kiadók ezt erőltetik, ezt fejlesztik, ebbe ölik a pénzt, miközben 2016/2017-ben már több nagyságrenddel több embert érdekelne egy jó online rendszer. Szerintem.
    Amit meg lehetett volna csinálni, ahogy a Steam példája is mutatja, valamint a technológia is adott lenne rá, hogy igazán jó legyen. A kiadók azonban kötik az ebet a karóhoz és pont azt csinálják, amit írtál, hogy ráerőltetik a felhasználókra a BR-t, miközben nem nyújtanak alternatívát. Persze ott a Netflix és társai, de mennyivel jobb lehetne az egész, ha ezt már egy évtizede, a kiadók támogatásával fejlesztenék. Jelenleg azonban a kiadók és az egész rendszer (feliratok, szinkronizációk stb.) csak akadályozzák a Netflixet is.

    Röviden még egyszer: lehetne ezt jól is csinálni, úgy, hogy mindenki jól járjon, de nem így történik. Szerintem ezzel te is egyetértesz.

Új hozzászólás Aktív témák