Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karib

    addikt

    válasz Monkey #72 üzenetére

    Igen, felhekkelheti a developer verziót, most. Gondolod, hogy ez mindig menni fog? Kötve hiszem, hogy ez mindig így fog menni. Már csak az említett dolgok miatt is - EFI a BIOS helyett, plusz ott van az a fránya DRM chip is, ami valszeg jelentős mértékben kellemetlenítheti a hekkelő életét (a kényelmetlentől egészen az értelmetlenig). Gyanítom, hogy a végleges verziók jelentősen eltérnek majd a közkézen keringő developer kitből származó változatoktól.

    Nem mondom, én is gondolkodtam, hogy csak a hecc kedvéért kipróbálom a rendszert PC-n, de üzemszerűen MacOS-t telepíteni dzsunkaPC-re értelmetlen... (amíg az Apple meg nem gondolja magát...). Pontosan azért, mert a dolog lényege vész el - az egyszerű felhasználói élmény. Ha a hekkelt rendszer óránként, vagy akár csak havonta lesántul hülyeségek miatt, megérte? A normális felhasználó számára nem.

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    válasz Zenty #77 üzenetére

    A Yonah utódja az év második felében már 64 bites lesz. Az Intelnek el kell adni mindent külön-külön... nem lehet kapásból 65 nm, dual core, 64-bit, virtualizációval... ezeket szépen egyenként, félévente kell kiadni, pedig kb. ott vannak a polcon készen. Sajna ez van.

    Szóval én le mertném fogani, hogy az OS már tudja, csak hát nincs még hozzá hardver :)

    Mac minibe valszeg Core Solo lesz, azaz single core (''Celeron''). Bár, majd meglátjuk - Steve-ék okoztak már épp elég meglepit :)

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    válasz raszputyin #80 üzenetére

    A Core semmivel sem rosszabb, mint a Pentium :) Nagy bátorságra vall egy ilyen bejáratott márkanevet leváltani, bár az utóbbi években kellően lejáratták már. Azért a Core Solo, Core Duo elég frappáns elnevezés, szerintem okosan és jól választottak.

    Azért szívesen megnézném, mik voltak még a felvetett lehetőségek :)

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    válasz raszputyin #83 üzenetére

    Pont ez a zseniális a dologban... okos húzás volt, gondolhatott volna rá más is előbb. Az Intel most marketing és branding fronton nagyon észbekapott, ez is elismerendő tény. Emellett úgy tűnik, végre lesz 1-2 normáis termékük is hosszú idő után ;]

    Amúgy meg hogy milyen eredetű a szó, engem teljesen hidegen hagy. A Core-ban van valami nagyon egyszerű, futurisztikus, ráadásul nagyon aktuális. Ügyes váltás az eddig erőltetett Pentium-Athlon-Celeron-Duron-Sempron estébé vonal után.

    Néha kell a változás, és jó látni, hogy az Intel még most is képes alapjaiban átrendezni az irányokat. Komplex dolog a világ, tudni kell változni, változtatni, többfelé figyelni - pont Andy Grove írt erről egyik könyvében (Only the Paranoid Survive, amúgy elég gyér könyv): nem elég hibátlanul csinálnod azt, ami eddig is jól ment - néha a környezet, a piac, a világ úgy megváltozhat körülötted, hogy elbuksz. Pedig továbbra is a legjobban csinálod a dolgod - csak mások lesznek az elvárások. Példák: az AMD eléggé lemaradta a mobil processzorok piacán, vagy jóval korábban a Microsoft csúnyán benéze az internet boomot, és csak egy jó év késéssel indult gőzerővel a többiek után...

    Amúgy csodálom, hogy még senki sem csinált ''kóros'' szóvicceket :DDD

    Department of Redundancy Department

  • karib

    addikt

    válasz Bgs #86 üzenetére

    Eddig az AMD lovagolta ügyesen a 64 bites őrület nem létező előnyeit (az A64 nem a 64 bites képességei miatt jó processzor, hanem az összes többi jó tulajdonsága miatt, mégis ezt kell reklámozni, mert ez a jól sulykolható...) - bár az Intel igyekezett ott is keresztbe tenni csomó téren (64 bites Celeronok előretolása stb.). Most pedig az Intel igazán begyújtotta a rakétákat és marketing és branding vonalon átrendezte a terepet, méghozzá újszerű módon. Ez más, mint a Centrinóval végrehajtott (szintén zseniális) platformizálás. Nagyonis újszerű és a maga módján jól kitalált.

    Ahogy anno az NVIDIA is elkezdte XT-nek hívni a gyengébb VGA kártyáit... az mondjuk kicsit erőltetettebb volt, mindazonáltal találó poén szerintem. (Ha valamit be kellene tiltani, az az, hogy hetente új VGA chipeket adjanak ki és követhetetlen módon nevezzék el őket... negyedévente lehessen új VGA chipet bejelenteni, max 5 típust... nos, ez sem kivitelezhető :P)

    Nem csak technológiából áll egy termék, sőt sokszor legkevésbé abból. Az AMD-nek nagyon sok tanulnivalója van még - túlságosan termékközpontú a cég, és ez ma már nem elég. Érdekes módon marketing és branding területén egyáltalán nem innovatív az AMD, pedig ezen a téren szerintem sokkal könnyebb lenne újítani, mint pl. egy ütősebb technológiát kihozni. Ráadásul mostanában megy annyira jól az AMD-nek, hogy erősíthettek volna marketing és brandig fronton is - akár ők is lecsaphattak volna a Core névre (vagy jobbra), de idáig nem jutottak el... kár.

    Azért a kreativitás megvan az AMD-nél is... az Intel új ''Leap Ahead'' szlogenjére válaszul állítólag az AMD beregisztrálta a ''leapsbeyond.com'' domaint. Szóval ott van a lehetőség az AMD-nél is, csak úgy látszik, más a menedzsment fókusza. Remélem, azért halmozzák tovább a sikereket :)

    Department of Redundancy Department

Új hozzászólás Aktív témák