Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz MegalodonS #68 üzenetére

    Én nem cikkeket olvasok, hanem használok notikat. Cégnél van/volt pár drága noti. Lehet hogy teljesítményre egy ilyen *** megver mondjuk egy Sony-t, vagy egy Toshibát, de ha azt mondod, hogy minsőgégben jobb, akkor hülye vagy.

    Egyébként megvan a screenshot eredete: Battlefield 2142 :))

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz MegalodonS #69 üzenetére

    Ha mar itt tarunk felsorolnatok melyik laptopban lehet cserelni a Videokarit???

    Erre megkérdezném:

    Melyik alienware noti 1 kilós és közel 2 centi vastag?
    vagy
    Melyik ali notebooknak tudod a kijelzőjét hátracsavarni és tabletként jegyzetelni a 12''-os SXGA+-os kijelzőjére?

    A notebookok piacának nagyon nagyon kicsi hányadát teszi ki az ilyen torzszülöttek forgalma. Aki pedig használ notebookot, és tudja mire való, az körberöhög egy ilyet.

    Félreértés ne essék, semmi bajom az Alienware gépével, de ne menjünk bele olyan összehasonlítgatásokba, amikbe nem kellene. És amúgy attól sem félek, hogy ha akarna, ne tudna kijönni egy Sony vagy egy Toshiba, vagy akár az IBM egy olyan notival, ami minden szempontból lekőrözi ezeket, mind teljesítményben, mind ergonómiában és minőségben

    A vér nem válik VAZZE!™

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MegalodonS #69 üzenetére

    Tetszik ahogy a sok ifjú kolléga védelmébe veszi az Alienware-t. Szögezzünk le néhány dolgot:

    1. Ez a gép gyakorlatilag Clevo. Nme szeretnék semmi rosszat mondani a Clevoról, de az anyagminősége bizony hagy kívánnivalót maga után.
    2. A Dell XPS legfrissebb verziója nyilván hamar megjelenik ugyanezekkel a featurökkel.
    3. Bármelyik gyártó tudna készíteni egy ilyen gépet, ha akrna, de ennél több eszük van.
    4. Ennek a gépnek a piaca a vagizós, LAN-partya járós, tizes éveik végén, huszas éveik elején járó fiatalokból adódik, akik általában meg ssem közelítik vásárlóerőben az üzleti gépek vásárlóit. Néhány kivétel természetesen van, ők veszik ezt a gépet.
    5. Hogy miért nem olyan minőségű egy ilyen gép, mint egy IBM T4x? Mert nincs rá szükség. Fél év alatt elavul (ha egyáltalán újkorában képes a legújabb játékok futtatására), és utána az előnyei mind hátránnyá válnak. Ugyan ki venne egy 1-1,5 éves, 7 kilós DTR gépet? Na ugye. Másrészről pedig egy magnézium-alu ötvözet házzal (ami nemcsak a stabilitásnak, de a hűtésnek is jót tenne) a gép ára könnyen elhagyná az 5000$-os lélektani határt...
    6. Az akkuidőről: eszébe sem jut senkinek egy ilyen gépet akkuról használni, kb 20-30 percet bírhat a 12 cellás (gondolom 1,5 kilós) akkuról, ha nekiállsz játszani vele. Játék nélkül talán egy órát... De akkor meg minek bele? Beépített szünetmentes táp?

    Tisztelem és becsülöm az Alianware-t, remek marketingeseik vannak, hogy képesek eladni a porszívó alakú hiperszuper-csilivili gépeiket (amik pár hónapig számítanak csúcsgépnek), de a notebook-piacot békénhagyhatták volna.

    A hardcore gamer és a notebook egymásnak ellentmondó kifejezések, felnőttök majd ti is és meglátjátok. ;)

    És végül az örök igazság: mindig ki lehet hozni egy azonos teljesítményű asztali gépet egy tetszőleges notebook árának feléből. Márpedig félmillió forintért egész jó asztali gép szerezhető. A későbbi bővítéséről nem is beszélve - ha elavul a VGA, veszel másikat. Notiba nem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz MegalodonS #86 üzenetére

    Nohát ha személyeskedésbe megy át a dolog, akkor kezdjünk is bele.

    Te használtál már ilyen Alienware 19'' notit? Próbáltál legalább 100 darabot? Használtál már IBM, Toshiba és Sony laptopokat? Volt már több igazán combos DTR gép a kezeid között?

    Ha ezek BÁRMELYIKÉRE nemleges a válaszod, akkor mégis honnan veszed a bátorságot ahhoz, hogy mindenkit leszarva homolkegyenest ellentmondj a világon készült megelégedettségi és tapasztalati notebook-felmérések eredményeinek, hm?

    Van szignifikáns ellentapasztalatod? Nem, a haverom barátnőjének az anya is toshibát vett és be is szart neki... Na ez nem az, max kifogott egy rosszat. Ha notikat árulsz, és megfordult már a kezeid között 100-200 darab, akkor esetleg van reprezentatív mintád.

    Apropó, neked mi a minőség? A minél több fps a minőség? Kisfiam az a teljesítmény, nem mindegy! Vagy a szép burkolat? Nem öreg, az design. Szóval inkább te mondd el, hogy milyen minőségi alapelv vagy besorolás alapján első nálad az Alienware?

    Egyébiránt semmi gond nincs azzal, hogy szereted a márkát, azzal viszont piszkosnagy gond van, hogy mindenki tudja egy tintapacáról, hogy fekete, te pedig személyeskedésbe menően állítod, hogy citromsárga...

    Aztán: szerinted a laptop piac kezd eltolódni a gamer laptopok felé. Egy frászt. Egyszerűen a technológia lehetővé teszi, hogy 3D alkalmazások is jól fussanak, és a notik is gyorsulnak. Miért van nv vagy ati vezérlő a notikban? Te hallotál már arról, hogy hardveres mpeg2 kódolás, CAD, renderelés, tájképtervezés, lakóépület-tervezés, és a többi? Más: a legtöbb laptopban x300, x600 és ilyesmi vezérlők vannak. Meséld már el nekem, hgoy ezek a vezérlők milyen játékot futtatnak jól? Aztán nézegesd meg, hogy egy nagy notebook-kereskedő cég termékpalettájának hány százaléka rendelkezik erős (6800 és feljebb) vga vezérlővel, mennyi középkat. vezérlővel, és mennyi integrált intel/sis megoldás van. Aztán megbeszéljük.

    Szerintem inkább igyál egy sört hozzászólás helyett, mindenki jobban jár, de főleg mi.

    [Szerkesztve]

  • raszputyin

    senior tag

    válasz MegalodonS #84 üzenetére

    Még megjegyezném, hogy egy alkalmi gamer is simán elvan egy integrált videóvezérlővel, csak egy HARDCORE gamer nem. Igaz, hogy a 2000 környékén és előtte készített játékok grafikában messze nincsenek ott, ahol most tartanak, viszont ötletekben, átgondoltságban, irányíthatóságban, stabilitásban gyakran messze jobbak. Nem mellékesen jóval olcsóbbak is.
    Nem a pasziánsz, hanem a RTS játékok nagy generációja, vagy az Unreal Tournament, a Quake III és mások.
    Abéli kétségemnek is hangot adnék, hogy az élsimítás és a többi nagy feature vajon mennyi látható különbséget hoz egy notebook LCD kijelzőn.

    [Szerkesztve]

  • zeg

    senior tag

    válasz MegalodonS #95 üzenetére

    Én szeretnék egy ilyen gépet, és örülnék neki ha nyernék egyet. (természetesen pénzt nem adnék érte) Eladása után az árából vennék egy notebookot(pölö IBM, Dell), a maradékból pedig olyan többprocesszoros scsi rendszeres márkás asztali gépet, mely porba alázná ezt az alien matricás clevót:)

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • #64791808

    törölt tag

    válasz MegalodonS #94 üzenetére

    No akkor sorban :)

    1., Ki nem tud olvasni? Én azt kérdeztem, hogy volt-e OLYAN mennyiségű laptop a kezeid közt, hogy szignifikáns véleményt alkothass a minőségükről. Tudod mit jelent ez a szó?

    2., Több Alienware notebook landolt már nálam, persze kipróbálás szintig, egy-két napra. Jók, tetszenek, amelyek jók, és nem tetszettek, amelyek nyikorogtak... De erről ki beszél? Jelen két Clevo alapű Alienware laptopról van szó.

    3., Mit értessz azalatt, hogy gamer vagy? Miket játszol? Milyen ligákban indulsz?

    4., Elnézést, de visszautasítom a nők kinézetének érvelésedbe történő bevonását, irreleváns szánalmas példa :)

    5., Az, hogy Alienware rajongó vagy, az oké. Viszont a ''mindenki hülye, aki nem az'', és a ''mindenkit leszólok, aki nem az'' stílus gáz.

    6., Nem mondtam, hogy ne vegyél alienware-t, tehát nem tudom, hogy mire válaszolsz. Én azt mondom, A, erre te mondod, hgoy nem B. Egészségedre.

    7., A PC-m illetve laptopom felhasználási módja szintén irreleváns az érvelés során, mint a nő kontra lyuk problémád, nem erről volt szó.

    Van kérdés?

  • sghc_toma

    senior tag

    válasz MegalodonS #108 üzenetére

    ''te egy trabantot akarsz osszehasonlitani egy ferrarival.''

    egy trabantot, ami titán-ötvözetből van, egy olyan ferrarival, ami papírból..

    minőség != teljesítmény...

    [Szerkesztve]

    in asm we trust

  • #64791808

    törölt tag

    válasz MegalodonS #108 üzenetére

    Az első két sorod megintcsak személyeskedő, válaszra nem méltatható.

    Én is csak átlag laptop-felhasználóként hasonlítom össze a notikat? Ferrarit hasonlítunk trabanthoz? Te olvasod, amit leírsz? LOL :) Egyébként így van. Egy profin összerakott, ütésálló, mesterfogásokkal teli, örök darab IBM ''Ferrarit'' hasonlítunk egy Clevo alapú, magáról hihetetlen dolgokat marketingelő, gyönyörű pirosra festett ''Trabanttal''. Ugye hogy erős? Mert marhaság. Ahogyan a te hasonlatod is.

    Alapjaiban kevered össze a teljesítményt a minőséggel, a kettő nem ugyanaz, ha nem látod a különbséget, akkor mehetsz te akármilyen lanpartyra, 8 általánosod nincs meg, mert ha meglenne, akkor vágnád, miről beszélek, én és mi mind.

    Olvass már vissza egy kicsit, te ''nem személyeskedek'', azt pofázzuk, hogy drága, és ehhez képest nem kapod meg a minőséget. Erre te véded, és érvelsz a teljesítményével. Kutyád van? Mer az sem érdekel. NEM a teljesítményéről van szó. Nem érted? Vagy sportból vagy hülye?

    Egy HGamer gép egy év alatt elavul. Egy év elteltével a gépedbe ramot cserélsz, teszel bele új processzort, meg vga kártyát, kész. A régit eladod 2/3 áron és ennyi. Egy notinál megveszed, kb háromnegyed évig neked van a legfaszább notid, (meg a legforróbb), utána adhatod el, max féláron, mert akkor ki vesz egy ''majdnem-high-end'' gépet magas áron? Szóval nekem jó, gondolom neked is jó. De nehogymár meggyőzzél minket, hogy évente
    4-500k-t elkölteni laptopra ellentétben mondjuk a 80-100-zal, az jó :)

    Egyébiránt a Clevo nem szar, csak nem magas minőség és nem kifinomult technológia. Nekem is Clevo-m van, jó, szeretem, de köszönő viszonyban nincs egy Toshiba-val, IBM-mel. De ha te beszopod, hogy egy ezüstre fújt szuzukit eladnak neked merciként, mi gratulálunk :) Szuziba rakunk neked egy V8-ast és állva hagyja az S mercit. De attól még szuzuki.

    Nos ha még mindig nem érted, hogy mit nem értessz, akkor ne írj vissza. Ha visszaírsz, és megint ilyen hipervelős ''alfahím'' hsz-t kreálsz, akkor erre az esetre máris megvan a válasz hsz-em: krv nyd. Ha felfogtad, amit írni akartam, akkor tapsvihar.

  • raszputyin

    senior tag

    válasz MegalodonS #109 üzenetére

    Tökjókat írtok, lehet ám szórakozni :R
    Oké, majd ha lesz ilyenem, ígérem, veszek hozzá jó laptop hűtőt, ami nyilván egy jókora fémdarab. Meg hát kell a gamer egér, gamer klaviatúra, fejhallgató és nagyképernyő. Ezekkel felszerelkezve olyan mobil feelingem van, hogy több se kell ;]
    Mellesleg nem tudom, mióta energiatakarékosabb a Core Duo, mint a Turion 64, főleg nem teljes gőznél. Gyanítom, hogy nem a processzor okozza itt a bajokat.
    Néha megfordul a fejemben, hogy mit forgatnék meg az olyanok fejében, akik képtelenek a nyelvhelyesség legelemibb szabályait respektálni :P

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MegalodonS #108 üzenetére

    ''Oda irjak hogy egy sz.. Clevo es kesz.Hat par tesztben elamulnanak a teljesitmenyen!''

    Ha teljesítményre van szükségem, veszek egy asztali gépet negyede áron és három havonta cserélek benne alkatrészt mindig a legújabbra, leggyorsabbra. Ennek se sok értelme van, de ez is egyfajta hobbi. Viszont már az első garnitúra cserével megveri egy asztali gép ezt az Alienware csodát, a második garnitúra csere után pedig az már kimondottan elavultnak számít gamer szempontból - fél év telt el.

    Nekem meg van egy gamer konfigom, amiben van még potenciál, és egy full megbízható business class notim munkára.

    Vagy te minden Lan-partyra új Alienware notebookot veszel?

    Tanuljuk már meg, hogy mi mire való, nem kell a sok süket pénzes tinédzser után szaladgálni, akik nem azért mennek Alienware géppel LAN-partyra, mert annyira tudnak, hanem mert az a menő, és a hozzád hasonló további tinédzserek előtt vagizhatnak.

    Mindezzel együtt tiszteletben tartom a véleményed, csak megköszönném, ha kevésbé vehemensen és több toleranciával állnál ki mellette.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MegalodonS #116 üzenetére

    ''Asztali gep? Notebook a ketto nem ugyan az.''

    Pont ezt próbálom én is elmagyarázni. :)

    ''az a tobb ezer emeber aki ali-t hasznal igen mindenki vagizasra veszi ez azert tulzas.''

    Pontosan mire jó még ez a gép? Egyértelmű, hogy az árának a feléből egy ütős gamer konfigot össze lehet rakni - az kb 12kg, + egy normális TFT max 5kg.

    Most az, hogy az Alienware 7kg, tartozékokkal, adapterrel, notebook-hűtőpaddal, miegyébbel meg 10 fölött, az már nem nagy difi, főleg, hogy otthon úgyis asztalon használod a csúnya égési sérülések elkerülése érdekében (no meg nem egy fíling egy minden sallang nélkül 7 kilós gépet ölbevenni), LAN-partyra meg egyszer kell odavinni, aztán ha valamiért nincs megfelelően klimatizálva a terem, akkor parázhatsz a hűtés miatt, ami mondjuk pár napos 24 órás üzemnél elég problémás tud lenni ilyen befoglaló méretbe zsúfolt ekkora teljesítmény esetén.

    Akárhogyan nézem, sehogy sem racionális választás ez, ha meg tisztán emocionális, akkor meg visszatértünk az iménti kérdésre.

    ''Ha megnezed a Dell egy ha nem a legjobb gyarto is elkezdte az XPS sorozatot vajon miert?Vagizasbol nem?''

    Őszintén szólva én így gondolom... :U

    Maradok tisztelettel,

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MegalodonS #118 üzenetére

    ''A Dell a piacot koveti es szerintem hamarosan ilyen gepek lesznek majd asztali es noti kevereke.Persze ettol lesznek meg notik de inkabb ez lessz az elterjedtebb.''

    A játék akármennyire is népszerű mindig rétegigény marad. Aki szeretne éjt nappallá téve játszani, az nem fizetőképes vásárló, aki fizetőképes vásárló, az már általában kinőtt a játékból. Ezért nem készítenek más gyártók tömegével iylen gépeket, és ezért nem lesz soha valóban elterjedt és mindennapos eza kategória.

    Hogy te hardcore gamer vagy, és nem ezt szeretnéd látni, az nem változtat a tényeken.

    Valójában kétféle trend létezik:

    1. A hozzáértőknek készítsünk jól elkülöníthető, jól behatárolható felhasználási területekre notebookot (business class). Lásd IBM, HP, Dell.
    2. A lelkes amatőröknek építsünk gagyit otthonra, de tegyünk bele minél erősebb procit és videókártyát, emrt az kell a játékhoz. Ahhoz pedig, hogy normális áron lehessen tartani, spóroljunk ott, ahol tudunk. Lásd tipikusan Acer, Asus és FuSi mentalitás.

    E mellett a két kategória mellett van egy réteg (egy elég kicsi réteg vallójában), amihez te is tartozol, aki szeretné midnenből a legjobbat kapni egy gépben, ez azonban a technika jelenlegi állása szerint egyrészt nem megvalósítható, másrészt nem gazdaságos.

    Látom immunis vagy az észérvekre és a gazdaságosságra. Itt nem arról van szó, hogy megtehetik, vagy sem, hanem hogy megteszik-e vagy sem. A válasz az, hogy nem, nem teszik meg. Pedig havi 4000 EUR-os keresetből könnyedén lehetne venni félévente egy ilyen gépet, és mégsem adnak el belőle több százezer darabot. Egszerűen nyugaton a piac már felnőttebb módon képes viselkedni, és mérlegeli, hogy valóban szüksége van-e rá, érdemes-e megvenni? Eldönti magában, hogy nem, és ez a gép marad a csodabogarak és a felvágósok masinája - no offense. Persze nem egy gigantikus LAN-partyra kell elmenni reprezentatív mintavételre, de megkockáztatom, még ott is egyfajta szent tehén, aki ilyen géppel jelenik meg...

    Egy rendszergazda meg járjon ThinkPad X32-vel, amin Linux fut. :D

    Az eddig leírtakat arról, hogy mennyiért lehet összerakni egy asztali gépet, pedig fenntartom. Ennyi pénzből kijön két gép - egy itthonra, egy ott, az adatok hordozása pedig egy mobil rack kérdése.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz MegalodonS #114 üzenetére

    nincs több érved, és kiszállsz azzal, hogy ''köszönöm, innen téged minősít''?

    azért örülök, hogy legalább egy moderátor válaszát méltányolod :)

    köszönöm, nekem ennyi elég :)



    [Szerkesztve]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz MegalodonS #123 üzenetére

    Attól hogy vmi burzsuj apuci megveszi burzsuj fiacskájának, nem lesz jobb.

Új hozzászólás Aktív témák