Hirdetés

----------------
2018. november 22., csütörtök

(#1) Dtomka

Dtomka
(PH! addikt)

2% -kal fognak csökkenni? Minimum 200% -kal kellene.
~3 éve vettem G.SKILL 16GB Trident Z DDR4 3200MHz - 26kért...Most még mindig több mint 2x-ese.

A DDR5 lesz talán ami majd változtat. De megjelenéskor brutál ára lesz.

Ja és a CPU árak növekednek, cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#2) lezso6 válasza Dtomka (#1) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

200%-kal? Kapjunk annyi pénzt a memória mellé, amennyit most kéne fizetni? Benne vagyok. :DDD

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#3) DraXoN

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

kell még egy kis baleset intel egyik gyárába..
cunami, vagy árvíz.. földrengés ... valami,

amitől ugrik az ár még 50-100%-ot felfelé...

merevlemezeknél anno bejött... máig érezzük hatását, csak az elmúlt 1-2 évben értük el azt az árszintet mint ami az árvizek előtt volt... biztosító fizetett, és jött sok-sok extra haszon a túlárazásból..

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#4) hokuszpk

hokuszpk
(őstag)

lof*t mama!
hogy egy klasszikust idezzek.
majd szepen leeg az egyik memoriagyar, mint anno, problem solved.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5) baly81 válasza Dtomka (#1) üzenetére

baly81
(újonc)

Ne is mond... Nemrég laptopot cseréltem. A régibe 4×8 Gb modul volt (kitben); amiért anno olyan 68EFt körüli árat fizettem. Most ugyan ez 120 ezertől indul. (Bár emiatt a régi laptopomat viszonylag jó áron tudtam eladni. ☺)
Az új laptopba Németországból rendeltem 2×16 Gb Kingson HyperX Impact 2666MHz CL15 kit-et, amiért -a német 19%-os adó ellenére is- 125EFt-ot fizettem. Sz.ros két nyákért... Iszonyat drága. Nem beszélve arról, hogy több hazai nagy forgalmazó sem tudta beszerezni. Azaz csak előrendelést tudott volna felvenni, ami 5-6 hét, és minimum 20ezerrel többért... 😲 😭

[ Szerkesztve ]

(#6) daa-raa

daa-raa
(Jómunkásember)

Ahogy látom a gyártók hozzáállását, inkább el fog rohadni a raktárakban, minthogy olcsóbban adják.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#7) Wa2x_

Wa2x_
(PH! kedvence)

Proci árak meg elszállnak... vagy már el is szálltak. :U

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8) Pete55555 válasza daa-raa (#6) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

Ahogy látom a vásárlók hozzáállását, inkább el fog rohadni a raktárakban, minthogy ennyiért megvegyék ;]

Ezt nevezzük patthelyzetnek.

#égneleazösszes
#köcsögminerekmiattvanezis

...Szeretem leracsniztatni...

(#9) MSI.Navi

MSI.Navi
(kvázi-tag)

-2%, egy zsákkal veszek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) DBob válasza Pete55555 (#8) üzenetére

DBob
(őstag)

Én nagyon szívesen megvenném 2x-es áron is a memóriát, ellenben a fizetésem nem nő ilyen arányban.
És nem csak a RAM árak nőnek így...

Így részemről valóban ott fog eloxidálódni a raktárban a cucc.

(#11) daa-raa válasza Pete55555 (#8) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

A probléma az, hogy nekik alig kerül többe legyártani, mint 4-5 éve. Csak mesterségesen fel lett nyomva az ár. A haszonkulcsuk az egekben. Majd szólok ha megsajnálom őket.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#12) Jesus_Shaves válasza Dtomka (#1) üzenetére

Jesus_Shaves
(kvázi-tag)

Lehet, hogy rosszul látom, de a ddr4 akkor volt olcsó, amikor bejött. Szinte dobálták az ember után, csak vigyed. Persze, hiszen valamivel ösztönözni kellett a népet, hogy ugyan, váltsanak már ilyen alaplapra és cpu-ra, ami támogatja, mert más érv nem igazán volt mellettük még akkor. Remélhetőleg ez így lesz a DDR5-nél is, akkor be kell vásárolni vagy 5-6TB-nyit, és szépen eladni, ha megint felnyomják az árakat :DD

(#13) KRZT963

KRZT963
(újonc)

Ezelőtt két évvel 2x4 Gb-ért 11 ezret fizettem, most egy modul kerül ennyibe.

(#14) Raymond

Raymond
(PH! nagyúr)

Na ja, ez van. Most hogy a grafikus kartyak es az SSD-k lementek normalis szintre es a RAM is eleve arrafele tartott most meg a CPU arak mennek fel :) De mondjuk az nem olyan tragikus, meg mindig ott a Ryzen 5 es Ryzen 7 normalis aron. Mar ameddig, mert ha i5 es i7 nem lesz akkor azokra nyomulnak ra es azok is feljebb mennek :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Silverchain

Silverchain
(lelkes újonc)

Szerintem mindegy, mert aki most Intel procit vesz Ryzen helyett, az játékra veszi, már csak ott van előnye a kékeknek. Viszont a játékosgépet elsősorban a GPU határozza meg, szóval minden attól függ, hogy mennyit esnek a régi/új dedikált VGA-k árai szeptember 20-tól.

(#16) Pista0001

Pista0001
(PH! addikt)

A címből hiányzik egy "a" betű (memóriaárak).

Nincs is DDR4-es gépem, nem is lesz már szerintem. ;]

http://pc-style.hu/pista0001/

(#17) Dtomka válasza baly81 (#5) üzenetére

Dtomka
(PH! addikt)

Pedig az aktuális Ram idővel mindig olcsobb szokott lenni. Ha jól emlékszem azért ilyenre még nem volt példa.
Tudom a HDD-nél és most a bányászok miatt a vga-knál, de ramoknál nem. A lényeg, hogy jó nagyot szakítottak azokon akik kénytelenek voltak megvenni.

(#12) Jesus_Shaves
A megjelenéskor a DDR4 drágább volt mint az úgyanazt tudó DDR3. Persze idővel mivel a DDR3 kifutóvá vált, ezért az lett a drágább. Én úgy érzem jókor váltottam.

Lehet igazad van, és ha nem is TB-nyit de 32GB RAM-ot megjelenés után 1 évvel ajánlatos lesz vásárolni.

(#18) Remusz911 válasza lezso6 (#2) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

:D :C

(#19) ddekany válasza baly81 (#5) üzenetére

ddekany
(PH! kedvence)

"A régibe 4×8 Gb modul volt (kitben); amiért anno olyan 68EFt körüli árat fizettem. Most ugyan ez 120 ezertől indul."

2x8 GB DDR4 so-dimm az br. 50-60e Ft most. Az 2x16 GB akart lenni gondolom.

(#20) Pete55555 válasza ddekany (#19) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

2x8 =\= 4x8.

...Szeretem leracsniztatni...

(#21) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

Ha intel nem tud eleget gyártani miért nem vesznek az OEM-ek AMD-t? Inkább drágábban is de csak az Intel? Notebook részen alig van AMD pedig abból nincs hiány, tud eleget gyártani az AMD

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#22) exedoc

exedoc
(fanatikus tag)

Jövőre új gépet vásárolnék munkára, alap 32GB RAM, de inkább 64GB lenne jó. Viszont ilyen árak mellett horror, 2-szer is meggondolom. Aminek tűrhető már a késleltetése és a frekije olyan 320 ezertől indul. Annak idején 92 ezerért vettem 32GB-t. Ez már nagyon nem vicces.

[ Szerkesztve ]

(#23) Raymond válasza TeeJay (#21) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Mondjuk most itt a lehetoseguk mert eddig tobbnyire ugy volt hogy amikor csinaltak is AMD-s notit akkor azt valahol (alltalaban tobb helyen) mindig elturtak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Tidus

Tidus
(PH! addikt)

Ahogy a híreket olvasom nekem folyamatosan az jön le, hogy gond van, nem megy a szekér az Intelnél, viszont a világ tőlük függ.
És igazából elpártolni sem akar senki.

[ Szerkesztve ]

HEDT i9, maximum edition...

(#25) exedoc válasza Tidus (#24) üzenetére

exedoc
(fanatikus tag)

Igen valahogy én is így érzem. Az egy dolog, hogy partnership, meg szerződés, meg support, de igazából még a home usereknél sem látom, hogy annyira érzékeny lenne a nép az árra. Bár tegyük hozzá gaming-re Intel-nél is van jó vétel, a gond inkább felső-közép, és a felső kategóriától kezdődik. Sokan átálltak AMD-re, de még mindig nem elegen. :D A 8C/16T és attól felfelé már nem éri meg Intel-ben szerintem. Hangsúlyozom, szerintem.

(#26) DraXoN válasza TeeJay (#21) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

néztem most direkt a felhozatalt..

tényleg kéne pár "tisztességes" gép.
sok ryzenes apus gépbe beleraknak egy grafikuskártyát ami legjobb esetben is azonos teljesítményt tud mint a cpuban levő gpu (de van olyan gép ahol lassabb a külön berakott kártya) ... minek csinálják ezt? a fogyasztáson biztos nem segít... ha a tdp keretet akarják így kitolni, hogy "játszogatni lehessen" azt a cpu tdp keretével is eltudnák érni egy normális cpuhűtővel ... amire futná a külön grafikus kártya nélkül...

olcsó kategóriában van acer, 1 szem usb 3.0 és további 2db usb 2.0 porttal ... what? 2018ban? usb 3.1 vagy type-c (az hol van)? 1 szem memóriasolt (dual chanel onnantól max álmodban, alaplapra forrasztva van a 4GBram)..

csak üzleti pro cpu sorozatos gépek vannak épkézláb hardverrel szerelve, bár azok meg drágák..
mondjuk olcsó intelek ugyan úgy esetenként el vannak cseszve, csak a nagyobb választék miatt találni lehet "kevésbé zavaróan defektest" ...

most már szerencsére legalább kaphatóak, de több, sokkal több modell és gyártó kell... de mindenki csak a régi E sorozatú AMD-t nyomja.. akár 17colos méretben is... bezzeg abban van usb 3.0 és usb 3.1 ... töredék áron..

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#27) &rew

&rew
(PH! addikt)

az ott pl EDO RAM a kepen? :D

(#28) DraXoN válasza &rew (#27) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

lehet köztük, meg látok 286/386ba való 8/9bites ramokat is :)
nekem vannak otthon az egyik szekrényem mélyén egy dobozban ilyen ramok ... jó őket néha meg-meg fogni, olyan "picik" a maiakhoz képest :) (bár egyben jóval vastagabbak)

[ Szerkesztve ]

(#29) jozefgucci1

jozefgucci1
(PH! addikt)

Botrány , hogy mennyire drága a DDR4 és ezért sokan nem is váltanak , mert egy 2x8-as kit van annyi mint maga az alaplap :F Remélem még egy jó darabig kihúzom a 2x8-as DDR3-as ramokkal .

WOT Nick .: wlele , Origin :jozefgucci , Süsü, hisz te seggrészeg vagy! Lehelj csak rám...

(#30) Jokerdapro válasza Tidus (#24) üzenetére

Jokerdapro
(senior tag)

Mert Átlag Béla fejében az van hogy a zintel a király.(jó ideig az amd tényleg nem volt partyba) Épp ezért van az hogy Átlag Béla nem hajlandó se jobbra se balra elfordítani a fejét, ne adj isten ránézzen a konkurenciára... :U

(#31) Franklin válasza Jokerdapro (#30) üzenetére

Franklin
(PH! addikt)

Csak épp Átlag Bélát sokszor a pénztárcája irányítja. Ha nem fog beleférni a keretbe az Intel proci, akkor kénytelen lesz AMD-t venni, mert valamin futnia kell a Fortnitenak...

(#32) icp1970

icp1970
(senior tag)

na már ideje lenne.

(#33) Jokerdapro válasza Franklin (#31) üzenetére

Jokerdapro
(senior tag)

És akkor Átlag Béla rájön, hogy nem is olyan rossz ám az az AMD... :))

(#34) lezso6 válasza Franklin (#31) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Szvsz az átlagbéla megkérdezi a "hozzáértő" haverját, hogy mit vegyen. Az ilyen "hozzáértők" meg jellemzően vér istvánok, akik általában a nagy gyártók felé elköteleződött fanboyok, szakmai tudás nélkül.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#35) ddekany válasza jozefgucci1 (#29) üzenetére

ddekany
(PH! kedvence)

Sőt, az alaplap olcsóbb. Az van mondjuk 18e-ért, a 2x8 kit meg inkább 25e.

(#36) Jokerdapro válasza lezso6 (#34) üzenetére

Jokerdapro
(senior tag)

:K :K :K

(#37) csendes válasza Jokerdapro (#33) üzenetére

csendes
(őstag)

Na, ezt nem értem, a Meltdown után meg már van Ryzen. A másik oldalról megérné az AMD-nek most komolyabban rámozdulni a piacra, amíg az Intel nem tud reagálni. Néhány félanalfabéta sportoló mosolyoghatna a reklámban, hogy ő csak AMD-t használ, meg minden.....

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#38) h_143570 válasza lezso6 (#34) üzenetére

h_143570
(PH! kedvence)

Visszont az atlagbela meg mondja, hogy en ertem csak nincs ra keret.

(#39) Agyturbina válasza h_143570 (#38) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog (1)

És a kör bezárult :DDD

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#40) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

A DDR4-nek olyan ára van, hogy lassan bűnhálózatot építenek köré. Vagy már rég megtörtént? ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) etnies válasza Jokerdapro (#30) üzenetére

etnies
(senior tag)

Nem igaz, mert átlagBéla vagyok és kb 10-15 év után újra vettem egy AMD-t, Ryzen 2600x-et.
Radeont még mindig nem veszek, mert nem képesek drivert írni, de a proci az tetszik. Kicsit melegebb, mint gondoltam, de egy megfelelő hűtővel hideg és csendes marad.

(#42) lezso6 válasza etnies (#41) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Nem vagy átlagbéla, legfeljebb szerény. :D Az átlagbéla nem ismeri a fórumot, s laikus. Ezért vagy a saját feje után megy és szín alapján választ hardvert; vagy ismerős, esetleg áruházi véristván segítségét kéri.

(#43) etnies válasza lezso6 (#42) üzenetére

etnies
(senior tag)

Ó. köszönöm kedves szavaid, de én már tényleg ÁtlagBéla vagyok.
Nem értek már a hardverekhez, nem is olvasok ilyen híreket. Csak akkor foglalkozom ezzel, amikor új gépet állítok össze, ilyenkor felkeresem a prohardver megfelelő topicjait és bekérdezek.

(#44) koko52 válasza lezso6 (#42) üzenetére

koko52
(őstag)

Átlag Béla komplett gépet vesz a Teszkóba vagy a fészbúkon a Rádiumtól mert tök jó neveket adnak neki. Azt, hogy 100 ezerrel lehúzzák azt nem tudja.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa.

(#45) Jokerdapro válasza etnies (#43) üzenetére

Jokerdapro
(senior tag)

De mivel vásárlás előtt utánna nézel mi az ami jó lenne neked (és a pénztárcádnak), ezért már advenced Átlag Béla vagy! :DDD ;]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.