Hirdetés

Chieftec Hunter 3: Több, mint evolúció

Kompatibilitás a hátsó csatlakozókkal, variálható belső tér és jó szellőzés: a Hunter harmadik generációjára megérte várni.

Bevezetés, külső

A Chieftec még 2020-ban jött ki a Hunterrel, ami egy viszonylag egyszerű, de jól szellőző gépház volt, ARGB ventilátorokkal, edzett üveg oldalpanellel. Ezt követte 2023-ban a Hunter 2, ami igazából inkább volt Hunter 1.1 – egy ráncfelvarrott utód, melyen érződött, hogy csak a minimálisan kötelező fejlesztéseket tették bele. Az idén tavasszal piacra került Hunter 3 viszont már nem ilyen, ez az a verzió, ami valóban megérdemelné a Hunter 2 nevet. Nemcsak méreteiben változott, de tömegében is nőtt, köszönhetően a vastagabb lemezeknek, melyek nagyobb szilárdságot és jóval minőségibb érzést adnak neki. Az előlap is elegánsabb lett, illetve, ami fontosabb, a szellőzést is kevésbé akadályozza. A beltérben több a hely (így már E-ATX lapok is elférnek), ráadásul felkészítették hátsó csatlakozós alaplapok (ASUS BTF, MSI Project Zero, stb.) fogadására is. A grafikus kártya esetében megjelent a függőleges beépítés lehetősége, a légáramlás pedig a rácsos felületek számának és méretének növekedésével érezhetően javult.

Hirdetés

Az előd örökségeként továbbra is kapunk 4 darab 12 cm-es ARGB ventilátort, illetve hozzájuk egy DF-200 típusú, hatcsatornás vezérlőt és edzett üvegből készült oldalfalat. Aki a színekről lemondana, annak rendelkezésre áll a Night Hunter fantázianevű változat, melyben szimpla fekete légkavarók dolgoznak – ezek viszont 12 helyett 14 cm-esek, így alacsonyabb zajszint mellett képesek ugyanolyan jó hatásfokú szellőzést biztosítani.

Dizájn

Mint említettük, a Hunter 3 méretei változtak: kicsit alacsonyabb, de zömökebb lett elődjénél: 464 mm helyett magassága már csak 450 mm, viszont 408 mm helyett 440 mm mély, illetve 210 mm helyett 238 mm széles. Talán nem tűnik soknak a változás, de mégis például szerelhetőségben rengeteget számít. Az előlap kivitele nagyon hasonló a korábbi Hunter modellekre, tehát egy középen rácsos, két szélén viszont teli sávval ellátott megoldást kapunk, ám ezek a teli sávok arányaiban keskenyebbek lettek – javítva a szellőzést –, a porszűrő funkciókat is betöltő rácsozat pedig kívülre került. Szükség esetén egyébként az egész előlap levehető, a porszűrő pedig külön is lepattintható, tehát a tisztítás, szerelés nagyon könnyű.


[+]

Az oldalpaneleket teljesen átdolgozta Chieftec: a bal oldali, edzett üvegből készült darab zsanérok helyett patentokkal rögzül a házon. Ez talán egy kicsit visszalépés, hiszen leszedni, visszarakni nehézkesebb, viszont stabilabban áll. A jobb oldalon szintén patentok tartják a helyükön az első részén most már szellőzőnyílásokkal áttört acéllemezt. Ez jóval vastagabb, mint a korábbi változaté, így a rezgéseket is jobban csillapítja, az szellőzőnyílásokat pedig belül mágneses porszűrő takarja.

[+]

Ugyanilyen, csak nagyobb méretű mágneses porszűrő fedi a ház tetejét is, mely alatt jórészt szellőzőrácsot találunk – erre akár három darab 14 cm-es ventilátor is rögzíthető, de ha alaplapunk VRM részlege nem kapott túl magas bordázatot, egy 360 mm-es radiátort is felrakhatunk ide. A vezérlők és a csatlakozók szintén itt sorakoznak: LED-del körülvett bekapcsológombot, a mellékelt RGB/ventilátor vezérlő irányításához tartozó gombot, két 3.5 mm-es jacket, két USB 3.0 Type-A és egy USB 3.2 Gen 2 Type-C portot találunk a jobb szélen.


[+]

A gépház alján szintén történtek változások: míg korábban csak a tápegység alatti részen volt szellőzés, most már teljes hosszában porszűrővel védett nyílásokat találunk. Sajnos ez a porszűrő egyszerű „füles” rögzítésű, nem kihúzható, ami azt jelenti, hogy tisztításához bizony az oldalára kell fektetnünk a számítógépet, ami az ideálisnál jóval nagyobb macerát jelenthet egy asztal alatt elhelyezett PC-nél.


[+]

Fontos újdonságokra bukkanunk akkor is, ha hátulról nézzük a gépet, ugyanis a Chieftec a hátsó traktust, jobban mondva azt a részt, mely a bővítőkártyákat tartja, kiszerelhetővé és 90 fokkal elfordíthatóvá tette, így a VGA függőleges elrendezésben is beépíthető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Előzmények