Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Tin #100 üzenetére

    1. A Usernek mozgatnia kell az adatokat -> itt bukik a Userek 90%-a, meg en is mert lusta vagyok es csak kenyszer.

    2. Ez alkalmazasokat is mozgat, amik mukodnek. Nezd meg a videot, nezd meg hogy mukodik az OS X, ha nem nezed meg, akkor igenis trollkodas, nem szakmai vita, mert csak elkepzelsz valamit.

    Ha Windowson athuzok egy random alkalmazast, vajon mukodni fog-e? Rakjam at a parancsikonokat? Az OS X mas.

    3. Tudom mit lehet ThinkPaden, tavaly majdnem vettem. Hasonlitsd ossze ezt a ket modszert, egy normal laptop usernel:

    (1) megveszi a HDD+DVD laptopot
    (2) vesz caddyt
    (3) vesz SSD-t
    (4) csinal backup disket az osrol
    (5) HDD ki, SSD be
    (6) DVD-rol felrakom az OS-t
    (7) kiszedem a DVD-t, HDD caddyben visszarak
    (8-9-...) Pakolgatom az adatokat egyik particiorol a masikra, alkalmazasokat nem pakolok.
    (bonusz) Mivel alkalmazasokat nem akarok pakolgatni, mert az Windows alatt halal, ezert 256 GB-os SSD-t kell vennem.

    Ez a lepessorozat leroviditheto, ha gyarilag SSD+HDD-s gepet veszel. De ez ritka, es brutalis a felar. ThinkPadet nem szokas SSD-vel rendelni, hanem utolag teszik bele. Tudom, bujtam a hivok forumat, ramot sem szoktak, en se vennek, mert felaras.

    Ezzel szemben az Apple modszere:
    (1) megveszi a Macet
    (2-3-4...) hasznalja
    (bonusz) 128 GB-os SSD eleg. Ezen klausztrofobias lenne az ember, de itt nem latszik. Az latszik hogy 1-3 TB hely van, nem kell vele foglalkozni. Ha ez sem eleg, meg alkalmazasok is mozdulnak a HDD-re (lasd video, amit senki nem nez meg, pedig a cikkben szereplo technologiat mutatja be), tehat szepen, csendben, gyors marad a rendszerem.

    Nem latok particiokat, elfedi az OS. Nem mozgatok kenyszerbol adatokat, mozgatja az OS. Mivel mozgatja? Mivel sokat tud rola, mert 2004 ota, 8 eve brutalisan fel van okositva, hala a Spotlightnak. Szoval en, 2012-ben minek szenvedjek ezzel?

    Es azon is atsiklasz, hogy a HDD, SSD arak lenyegtelenek innentol az Applenek. Az iparag szivni fog, a userek merlegelhetik hogy mit aldoznak fel (penzt, sebesseget, helyet), de az Apple biztositva van hiszen:
    (1) Ha az SSD draga marad, ok a leggyorsabbak (egy 128 GB-os SSD segitsegevel, ami onmagaban nem lenne eleg)
    (2) Ha az SSD olcso lesz: akkor SSD-vel szallitanak]

    Az egysegsugaru Apple User ennyit lat:
    2009-es Macjeben volt 1 TB HDD
    2012-es Macjeben van 1 TB Fusion Drive, ami gyorsabb
    2015-os Macjeben lesz 1 TB SSD, ami meg gyorsabb

    Nem pakolgat fileokat, nem fizet brutalis premiumot iden az SSD-ert, nem lep vissza tarhely meretben, nem aldozza be az SSD sebesseget egy tisztan HDD-s geppel, nem kell particiokat managelnie, nem kell parancsikonokat modositania. Nem kell premium arat fizetnie a gyari SSD+HDD komboert, ami ma egy bonusz, CTO rendeles, nem standard.

    Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz JulWCZar #101 üzenetére

    jól hangzik amiket leírsz, de azért van benne csúsztatás rendesen:)

    először is, az ember vehet thinkpadet is gyárilag ssd-vel és vinyóval (caddyben), de ezt így boltból is megveheted, sőt megveheted nem felárasan, alkatrészekből is, gond nélkül. a thinkpaded garija sem fog ugrani tőle.

    egy 256GB-os SSD és egy 500GB-os HDD kombóval vett gépet bekapcsolod, használod, van egy C-d és egy D-d, és mindent oda pakolsz, ahová akarod.

    apple-ben ugyanez a megoldás (árban is ugyanaz) egy 128GB-os SSD és egy 1TB-os HDD. bekapcsolod, látsz 1.1TB-ot, és gyorsabbnak érzed.

    a gyorsaságot az oprendszeren érzed, mert az SSD-ről fog futni mindkét esetben. fájlmásoláskor, fájlfeldolgozáskor nem fogsz érezni semmit, hacsak mondjuk nem egy szép nagy videót editálsz a vinyóról, mert az apple akkor lehet hogy átrakja neked SSD-re, míg mondjuk a windows esetén ezt először neked kell megtenned (több SSD helyed is lesz). csak kérdem én, ha valaki tizengigás videókat editál, nem tud lenyomni egy másolást előtte?

    szóval bár tényleg kényelmesebbnek látszik az apple megoldása, lássuk be, maximum a kőhülyéknek igazi előny, a legtöbb ember, bármilyen hihetetlen is, tudja, hogy a C és a D két különböző meghajtó, és el tudja olvasni hogy a C-re pakolja a gyakran használt fájlokat, a D-re meg a többit.

    akinek meg nincs erre szüksége, annak elég egy 128GB-os SSD, mert nincs ennél több adata.

    mindenhogyan kilóg a lóláb az érvelésnél. mint mondtam, ez egy tökéletes feature az apple felhasználóknak, akik annyit éreznek hogy "gyors", de nem tudják, hogy lehetne "még gyorsabb" egy 2x akkora SSD-vel meg egy kis hozzáadott humán értékkel.

  • Kiflinger

    tag

    válasz Gusztáv #12 üzenetére

    Élettartam? Mindenki beszél erről, de ismersz bárkit, akinek "elfogyott" az SSD-je? Nekem minden gépemben SSD van, amit használok. A legelső SSD-m egy 160GB-os Intel X25-M. Az asztali gépben kezdett, most egy MBP-ban teszi a dolgát. Jó tulajdonsága, hogy visszaszámol 100-tól 0-ig, ahogy fogy az élettartama. Lassan két éves, a számláló még 100-on áll.

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Tin #102 üzenetére

    "mindenhogyan kilóg a lóláb az érvelésnél. mint mondtam, ez egy tökéletes feature az apple felhasználóknak, akik annyit éreznek hogy "gyors", de nem tudják, hogy lehetne "még gyorsabb" egy 2x akkora SSD-vel meg egy kis hozzáadott humán értékkel."

    Tevedes:
    (1) 2x akkora SSD-vel sem lesz sokkal gyorsabb, amig hibrid, ellenben draga
    (2) A "hozzaadott human" ertektol vegkepp nem lesz gyorsabb, mert maximum olyan jol tudod csinalni, mint az OS X, de mivel nem fogod folyamatosan excel tablaba gyujteni a hasznalati szokasaidat, nem leszel olyan ugyes, viszont baromi kenyelmetlen lesz.

    Nem csusztattam, leirtam hogy lehet gyarilag ilyen ThinPadet venni, es te is tudod hogy joval dragabb out-of-the-box megvenni a Lenovotol, mint utolag beletenni. Ja es kihagytam par csavarozos lepest is, tehat eleg joindulatu voltam.

    Nem, a User nem akar felarat a HDD+SSD komboert, nem a User nem kapja meg boltban standardkent, es tovabbra sem erted hogy ez hogy mukodik, mert nem nezted meg a videot. Ha megnezted volna, nem irnad a videos peldat.

    Nezd meg azt a videot. Aztan merd fel, hogy mennyi idot szannal az idodbol, hogy kockas fuzetbe gyujtsd a felhasznaloi szokasaidat, majd alkalmazasokat masolgass HDD-re es dokumentumokat az SSD-re.

    En nekem nincs ehhez kedvem, szabadidom lenne, de azt masra hasznalom.

    Egyetlen ervet nem hozol fel arra hogy ez miert rossz. Utalod az Apple-t az nem erv. Azt sem cafoltad meg hogy az iparag utana kullog. "Hozzaadott human ertekkent" definialod a szopast, ami nem lesz jobb/hatekonyabb mint amit az oprendszer csinal.

    En itt be is fejezem veled.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Tin #100 üzenetére

    "...az én 3 éves T500-asomba most vettem egy 256GB-os SSD-t, és mellé az 5e ft-os caddybe belemehet egy akármekkora vinyó..."

    Hahaha! :D Látom te is Hardveraprós árakkal számolsz. Nekem is van ilyen caddym, 2,5k volt ebayről, de ha már az Apple valaki szerint drágán adja a Fusion Drive-ot és ehhez akarunk viszonyítani, akkor a Lenovónál is a gyártói árakkal számoljunk ami egy ilyen caddy esetén kérem szépen nem tévedés; 21.990 Ft (lásd itt). És ez csak egy nyamvadt üres meghajtó beépítőkeret. Egy fröccsöntött műanyagdarab minimális elektronikával! :W Ez nem drága? Persze házilag lehet olcsóbb megoldást találni, de neves gyártótól nehezen. A többit meg már leírtam itt.

  • Tin

    veterán

    válasz JulWCZar #104 üzenetére

    (1) 2x akkora SSD-vel sem lesz sokkal gyorsabb, amig hibrid, ellenben draga

    én sehol sem írtam, hogy sokkal gyorsabb lesz, azt írtam, hogy az apple megoldása lassabb, mintha tisztán ssd-t használnál az oprendszerednek, az adataidnak pedig egy bármilyen vinyót. ugyanis, az apple cache-elős megoldása miatt az adatok mindenképpen egy cache-en mennek keresztül, ami lassít. persze nem sokat.
    hibrid megoldásról szintén nem írtam.
    a "drágaságot" pedig levezettem már, hogy ugyanannyi: 128GD SDD + 1TB 7200 HDD = 256GD SSD + 500GB HDD

    (2) A "hozzaadott human" ertektol vegkepp nem lesz gyorsabb, mert maximum olyan jol tudod csinalni, mint az OS X, de mivel nem fogod folyamatosan excel tablaba gyujteni a hasznalati szokasaidat, nem leszel olyan ugyes, viszont baromi kenyelmetlen lesz.

    valóban nem fogod. a rendszernek, a dokumentumaidnak, az aktuális munkáidnak, programjaidnak használod az oprendszer partícióját, 256GB helyed lesz rá, szinte minden elfér. ami pedig nem (letöltött filmek, zenék, esetleg képek), arra pedig használod a belső 500GB-os vinyót. ezeknek nem kell "ultragyorsnak" lennie, és ezeket a ritkább használat miatt valószínűleg az apple megoldása sem rakná át soha a 128GB-os SSD-re. de, ha mégis van egy-két kedvenc albumod vagy képed, azokat nyugodtan ráteheted a 256GB-os rendszerpartícióra, lesz elég helyed rajta, és mivel SSD, gyors lesz.

    nehéz úgy vitázni, hogy csúsztatsz, pedig már harmadszor írom le teljesen ugyanazt, és harmadszor próbálod szétcincálni amit írok, de harmadszor nem sikerül. nekifutunk negyedszer is? :)

  • Tin

    veterán

    válasz sing1ep1ayer #106 üzenetére

    jaja, a gyári 18e körül van, néztem is, ezért is vettem inkább 256GB-os SSD-t tisztán (külső vinyóm van), mivel a gyári caddy felárából simán kijön az eggyel nagyobb SSD. egyébként a kínai caddy is tökélesen működik, engem inkább a felesleges súly + fogyasztás tart vissza a caddy-használattól.

    dehát ne csodálkozzunk, a thinkpadek is rohadtul túlárazottak. viszont, amíg ilyenek lesznek mint a T500, akármennyibe is kerül, nem fogok más gépet venni, mert dolgozom rajta, és többet ér a megbízhatósága mint az árkülönbség.

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Tin #107 üzenetére

    Nem akarok ujra ugyanarra valaszolni, eleg szajba ragosan irtam le, visszaolvastam, ertheto.

    Nem csusztattam, ne ragalmazz.

    Meg annyit, hogy ugy inditottal, hogy ilyen technologia mar van, meg amugy is hulyeseg, mert mar keso.

    Azert csak kiderul hogy ilyen nincs, viszont dragabban, nagyobb szopassal el lehet erni egy rosszabb eredmenyt Windows alatt. Tehat az Apple szopatja a felhasznaloit / lopott?

    [ Szerkesztve ]

  • Gusztáv

    addikt

    válasz Kiflinger #103 üzenetére

    Azért gondolom a gyártók nem véletlen adják meg ezt az adatot. Igazából még senki közember nem használ annyi ideje ssd-t, hogy ebből gond legyen. De érdekes módon, pl szerverekbe az összes gyártónál speciális ssd-s meghajtókat lehet kapni (SLC memóriával az MLC helyett). Az meg, hogy mit mutat a számláló, arra én nem vennék mérget.

    Laci

  • Tin

    veterán

    válasz JulWCZar #109 üzenetére

    feljebb leírták páran, hogy
    - létezik hardveres megoldás, konkrétan vinyó, integrált ssd-val (cache), rádugod a gépre és megy, hardveres, és gyors
    - léteznek további megoldások is (szintén lásd fent, 2010-ből), ami nagyon hasonló az apple megoldásához

    és létezik az, amit leírtam, hogy ugyanazért az árért veszel egy 2x akkora SSD-t és egy feleakkora vinyót, és te gazdálkodsz a dolgokkal. nekem ez sokkal szimpatikusabb, mert nem kell rábíznom egy fekete dobozra hogy mit hol tároljon, hanem a nagyobb médiafájlokat átdobom az 500GB-os vinyóra, minden másra meg elég az SSD. az asztali gépem is ilyen, csak ott elég a 128GB SSD, és van benne pár nagyobb vinyó.

    az egész véleményem abból indult, hogy az apple "feltalált" (lemásolt) valamit, amit előad hatalmas újdonságként, miközben a kő egyszerű alternatívák is ugyanannyiba kerülnek most, később pedig még olcsóbbak lesznek. elkésett dolog, ráadásul felesleges. nekem biztosan.

    akinek meg ez bejön, az használja. csak tudja (bár az apple felhasználók általában nem tudják), hogy van alternatíva.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Tin #111 üzenetére

    @Tin: feljebb leírták páran, hogy
    - létezik hardveres megoldás, konkrétan vinyó, integrált ssd-val (cache), rádugod a gépre és megy, hardveres, és gyors
    - léteznek további megoldások is (szintén lásd fent, 2010-ből), ami nagyon hasonló az apple megoldásához

    Az apróbb tények igazán ne hagyd hogy megzavarjanak, mint például, hogy nem, nem hasonlóak. Teljesen más megközelítéssel érnek el teljesen más eredményt... Az össz hasonlóság annyi, hogy próbálják az SSD és HDD előnyeit egyesíteni.

    és létezik az, amit leírtam, hogy ugyanazért az árért veszel egy 2x akkora SSD-t és egy feleakkora vinyót, és te gazdálkodsz a dolgokkal. nekem ez sokkal szimpatikusabb
    Nagyszerű. És miért zavar az téged, hogy most az Apple kijött egy olyan megoldással, ami annak is megadja ezt az előnyt, aki nem akarja magának managelni? Az árakba meg inkább ne menj bele, nézd meg bármelyik brand gyártónak az árait, és gondold újra (nem, kisker/nagyker/hwapró nem játszik, köszönő viszonyban sincsenek a brandek árazásával, nem, még arányaikban sem hasonlítanak). 1.0-ás user nem fog alkatrészért rohangálni, és otthon szerelni.

    az egész véleményem abból indult, hogy az apple "feltalált" (lemásolt) valamit, amit előad hatalmas újdonságként, miközben a kő egyszerű alternatívák
    Apróság megint, de egyrészt nem lemásolt, hanem továbbgondolt, másrészt pontosan jól mondod kő egyszerű alternatívák, amik annyira egyszerűek a többségnek mint egy sima kis fúziós reaktor plazmakamrájának a megtervezése, vagy a kínai nyelv összehasonlító elemzése a Ming dinasztia óta bekövetkezett változások tükrében:D Ehhez képest mennyivel szarabb, hogy ez a megoldás a megveszem-működik vonalon mozog?:D

    akinek meg ez bejön, az használja. csak tudja (bár az apple felhasználók általában nem tudják), hogy van alternatíva.
    Ühüm, mert a bármilyen más FELHASZNÁLÓK azok jobban tudják (Advanced Linux Userek nem érnek:D). Arról nem is beszélve, hogy amire neked nincs szükséged, az fölösleges, és másnak sem kell...
    Ne érts félre, én is szívesebben pakolgatom magamnak a cuccokat az ssd/n darab hdd/nagy nas/kis nas között, ugyanakkor egy felhasználó nem tud, és nem is akar ezzel foglalkozni, működjön, és kész.

    @ JulWCZar: Ha Windowson athuzok egy random alkalmazast, vajon mukodni fog-e? Rakjam at a parancsikonokat?
    Áthúzhatod, parancsikonok a kisebb gond, registry bejegyzések problémásabbak, de ha hagysz egy sym linket (ha jól tévedek, talán a 2k óta van lehetőség rá, de a 7/2k8-ban garantáltan jól működik) az eredeti könyvtár helyén, akkor simán pakolhatod akárhova (más kérdés, hogy az application data-ból is pakold ki akkor ugyanígy).

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • Tin

    veterán

    válasz HSNet #112 üzenetére

    Az apróbb tények igazán ne hagyd hogy megzavarjanak, mint például, hogy nem, nem hasonlóak. Teljesen más megközelítéssel érnek el teljesen más eredményt... Az össz hasonlóság annyi, hogy próbálják az SSD és HDD előnyeit egyesíteni.

    így igaz. gyorsabb lesz tőle a HDD és pont. ez az egyik alternatíva. a másik ott van feljebb, szinte teljesen ugyanaz, mint az apple megoldása. meg van a windowsban is valami ilyen gyorsítós megoldás, ha jól emlékszem.

    Nagyszerű. És miért zavar az téged, hogy most az Apple kijött egy olyan megoldással, ami annak is megadja ezt az előnyt, aki nem akarja magának managelni? Az árakba meg inkább ne menj bele

    nem zavar egyáltalán, csak megjegyeztem, hogy nem spanyolviasz, és szerintem manapság már nem is nagyon látom a létjogosultságát, lévén az SSD árak mennek lefelé, és az SSD/HDD kombó nekem jobban bejön, mert hiba esetén legalább az egyik drive megmarad. árakkal kapcsolatban továbbra sem a tényleges árat írtam, hanem az arányokat, tökmindegy hogy kisker/nagyker/nagytételes ár, 2x akkora kapacitás 2x annyiba kerül, feleakkora meg feleannyiba. otthon szerelést nem értem, csomó bolt adja el a laptopokat úgy, hogy utólag pakol bele ezt-azt, és a felhasználó egyben megkapja.

    Apróság megint, de egyrészt nem lemásolt, hanem továbbgondolt

    nevezhetjük továbbgondolásnak is, de attól még az ötlet és a nagyon hasonló kivitelezés a piacon van évek óta. én a létjogosultságát vitatom, nem a nagyszerűségét.

    Ühüm, mert a bármilyen más FELHASZNÁLÓK azok jobban tudják Arról nem is beszélve, hogy amire neked nincs szükséged, az fölösleges, és másnak sem kell...

    az átlagfelhasználó annyit fog látni, hogy gyors és nagy. ugyanezt látná, ha egy SSD+HDD kombót kapna (ugyanannyiért), csak ott két meghajtója lenne. ennyire egyszerű, a MAC/PC felhasználók sem annyira hülyék, hogy 2 drive esetén lefagynak. aki meg lefagy, annak pont mindegy, mekkora a tárhely, mert sosem fogja kihasználni. ha adattal meg tudsz tölteni 256GB-ot, akkor hidd el, van fogalmad arról, hogy mi a meghajtó.

  • StLui

    veterán

    válasz Tin #113 üzenetére

    Sajnálom azokat is akik ennyi idejüket érdemesnek tartják arra pazarolni, hogy meggyőzzenek ilyen dolgokról másokat, meg téged is, hogy te ennyire értékeled az idődet, hogy ennyit írj ennek szapulásáról.
    De.
    Rengeteg ember fényképez, videóz, akármit csinál, és fogalma sincs mi hova kerül a gépen, látom, mert néha megkérnek csináljak valamit mert összeomlott a katyvasz, közben tele a terrabájt, de biztos igazad van, mindenki tudja mit hova rak mert már nagy hdd-je van :)

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • sirály12

    őstag

    válasz nuke7 #99 üzenetére

    'NEM két sata eszköz van, az ssd ugyanugy van benne, mint az air-ben, integrálva az alaplapra.'

    Idézet a témaindító cikkből: "A koncepcióban egy 128 GB-os SSD és egy 1 vagy 3 TB kapacitású merevlemez páros teljesít szolgálatot, azonban nem valamilyen hibrid megoldásról van szó, az adott konfiguráció ugyanis egyszerűen két darab, fizikailag külön létező, SATA csatolós adattárolót tartalmaz."

    Az, hogy az ssd milyen helyen van, vagy mekkora irreleváns!
    Tehát akkor csak kettő eszköz van benne? :DDD
    Erre mondják olvasni, olvasni, olvasni! :DDD
    Ki is akkor a funkcionális analfabéta? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • #10691584

    törölt tag

    Úgy tűnik hogy itt, egy elvileg "szakmai fórumon" azok a fórumtagok a "niggerek", akik nem utálják az Apple-t. Most már kezdem érteni azt az eddig számomra rejtélyes dolgot, hogy a PH-n az elmúlt évek során miért volt annyira ritka fecske bármilyen Apple hír, vagy termék. Mint a veszett kutyák, úgy ugranak neki a témát és az Apple-t fikázva egyből, szövegértelmezés nélkül vagy százan az egésznek. Meg azoknak is, akik bármi infót beírnak az adott technológiáról, vagy termékről. Ilyeneket olvasok pl. "csak nem kéne úgy előadni, mintha valami revolutionary dolgot találtak volna fel, egyszerűen továbbgondoltak egy létező technológiát." de azt nem láttam sehol, hogy bárki állította volna, hogy új, vagy impozáns meg Apple az isten és ő talált fel mindent. Már a cím is úgy kezdődik, hogy "Apple Fusion Drive – SSD gyorsítótárazás, vagy valami más?". Nevetséges az egész.

  • Kiflinger

    tag

    válasz Gusztáv #110 üzenetére

    Igazad van, persze, hogy nem véletlen. Véges az élettartamuk. Arra akartam utalni, hogy egy átlag felhasználó mint én, nagyon sokára éri el. A szerverek az más téma, ott olyan mennyiségű adat mozog, sok esetben 24/7 üzem mellett, aminél már az átlagfelhasználónak nehezen elérhető élettartam határ már nagyon is közel lenne. A számlálóról meg, Intel a cucc, ők ritkán linkelnek.

  • Kiflinger

    tag

    válasz #10691584 #116 üzenetére

    Nekem már a TimeMachine is "revolutionary", pedig egyszerű, mint a fagolyó. Ahogy az SSD és HDD között is lehet kézzel adatot mozgatni, ahogy itt páran írják, úgy a backup is lehetne kézi feladat. Szerintem viszont "tök jó", hogy magasról tehetek rá, mert felhasználói bavatkozás nélkül müxik. (Bár az elején volt egy kérdés, mikor megkérdezte, hogy akarom-e az adott kötetet mentésre használni - ez felhasználói beavatkozás volt.)

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Kiflinger #118 üzenetére

    Igen, a Time Machine a jo pelda erre. Azt is lehet kezzel csinalni, de automatikusan, OS-be epitve sokkal kulturaltabb.

    Raadasul most a Power Nap ezt megcsinalja lealtatott gepen is.

    Eleg kiraly technologia, es alapbol megy. A csoda nem az hogy ez van, hanem hogy Windows alatt nincs.

  • MongolZ

    addikt

    válasz JulWCZar #119 üzenetére

    A Power Nap-et nem értem, hogy miért szükséges, hiszen pont azért van elaltatva a rendszer, hogy ne is csináljon semmit. De ízlés dolga, valakinek bejöhet.

    Time Machine: Windows alatt: jobbklikk a fájlra, Tulajdonságok, Előző verziók...

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz MongolZ #120 üzenetére

    Pofonegyszeru: ha el van altatva, nem hasznalod.

    Ergo a backup nem akkor terheli a gepet es a halozatot, amikor neked is szukseged van ra, hanem akkor, amikor te alszol, a laptop meg csukva van.

    De ugyanigy megcsinalja a szoftver frissiteseket is, csendben, amikor te nem hasznalod a gepet.

    Ha meg felnyitod, ott van minden frissen, pl.: az emailjeid is, nem akkor kezd mindent lerantani, amikor mar elotte ulsz es hasznalnad.

    Vagyis kvazi olyan, mint egy alvo mobiltelefon, ami azert a halozaton van.

    Hozzatennem: ez meg egy lepes afele, hogy iOS-esebb legyen az OS X, es remek otlet.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz JulWCZar #121 üzenetére

    Nekem ezek nem szempontok, ráadásul tuti, hogy ekkor ugye fogyaszt is a gép. De elhiszem, hogy az emberek többségének ez jó (vagy tök mindegy).

  • #10691584

    törölt tag

    Meg ugya ott van az is, hogy Time Machine-ből egy egyszerű drag & drop-al visszaállíthatod az egész rendszeredet mindennel együtt, ha pl. meghal a winyó vagy az SSD, vagy akármi. Annyi, hogy bebootolsz telepítőről és kiválasztod, honnan hová pakolja. Biztos van hasonló "másnak" is, meg "nem új" meg stb. de kit érdekel, ha amúgy sosem hallasz róla és nem találkozol vele wines gépeken szinte sohasem, max céges környezetben, vagy pár magánszemélynél, akik ismerik :F Ez az SSD-HDD páros dolog sem új, de éppen ez a röhely, hogy akkor miért nem élnek a lehetőséggel a többiek? Tabletek is voltak iPad előtt, mégis, őszintén hányat lehetett látni? "Okosteló" is biztos volt nem egy, de ezek egészen addig "egzotikumnak" számítottak, ameddig ki nem jött az iPhone, ha egyáltalán tudtak a létezésükről az emberek, most meg mindenki okostelót akar nyomogatni. Subnotik is voltak/vannak, de akkor miért nem csináltak olyan elterjedtebb és divatos modelleket, mint az Air, amit most meg évek után másolgatni próbálnak és nagyon nem megy, alig veszik? Vagy ott a MacMini. Voltak előtte is biztos (nemtom) ilyen kicsi, fél cipősdoboznyi egybegépek, de miért onnantól akar mindenki hasonlót kiadni, ha addig is rendelkezésre állt a technológia mások részére is és nem volt "új"? Csinálták volna meg korábban, beelőzve az Apple-t és most ők kaszálnának nem? De nemhogy "előbb" nem csinálgatták, pl. nokia még évekkel iPhone és Androidos telók után sem kapott észbe, most meg majdhogynem a csőd szélére váltott, holott előtte világszinten piacvezető volt. Vagy az MS. Most kell kijönni táblagéppel egy ekkora tőkével és szaktudással, meg szürkeállománnyal rendelkező cégnek, ráadásul ilyen árakon?? Addig is volt ARM, miért nem fejlesztgettek ők is ARM specifikus Win7-et, párhuzamosan az X86-64-essel legalább? Vagy ráérnek öregesen 2-3 évvel később kijönni, mi az nekik? AIO gépek tömkelege. iMac sem mai gyerek, az elsőt asszem 98-ban láttam, miért nem terjedt el PCs fronton hasonló akár évekkel később? Nem hiszem hogy a technológia nem állt volna készen rá PC alkatrészekből akkoriban, de hányat láttunk? Most meg tolják ezerrel és jó is hogy tolják, csak itt az a különbség, hogy ha valaki, valahol feltalál valamit, a gyártók sz@rnak bele, tolják a régi technológiát, régi cuccokat és nem mindig felhasználó barát módon. Ha kiadnak is valami újat, az is rohadt drága egzotikum és pár fejlesztő, meg célspecifikus emberke magánügye, a nagy többség nem is hall róla, max itt prohardveren, ha úgy érzik, hogy lehozzák, mert érdekes valamilyen szempontból. De átlagfelhasználásban, elterjedtségben mindig megvárják valamiért az Apple-t, valszeg, mert könnyebb már egy bejáratott hátszéllel, divattal eladni valami "hasonlót" (ami addig is volt, csak sz@rtak rá és nem kampányolták, vagy fejlesztették) mint nekik bejáratni egy új trendet. Még egy Intel is megküzd ezzel az ultrabookok kapcsán, sehogy sem akar összejönni, pedig ők is csak másolnak és IGEN: másolnak, de még így sem könnyű, pedig az Intelnek aztán van neve!

    Vagyis, nem arról van szó, hogy ki találta fel a kereket, hanem arról hogy hány "kerék" porosodik a tervező asztalokon és hány technológiát nem alkalmaznak a gyártók nagy tömegekben, mindenki számára hozzáférhető eszközökben, mert a gyártócégek nem mernek belevágni, vagy a már meglévő technológiákból akarnak anyni pénzt kisajtolni, amennyit csak lehet. Lásd Atom. Állítom, ha nem jöttek volna a tabletek, vagy a Brazos, még most is az Atomos gépek hordáit néznénk, mint 2008-ban. Kb. minden napos hír volt, hogy ugyanarra a vasra új néven, "új" netbookot adott ki XY gyártó és jaj de örülünk.. Ha teszemazt, pár év múlva Apple kitalálná,. hogy teljes mértékben átáll a notebookjaiban is ARM-ra, mert mondjuk már olyan fejlett lenne az ARM és OS szinten meg szétoptimalizálnák, akkor érdekes módon egyből az összes gyártó ARM-os notebookokat kezdene fejleszteni, ha megkésve is, de ezerrel. Holott addig is elérhető, "nem új" csak valamiért elég nekik ráérősen, öregesen tolni az X86-ot. És akkor eltelik félév-egyév és a PH-n majd olvashatom, hogy "Áááh az Apple nem is talált ki semmi újat, ilyen volt már 2012-ben is a gipsz jakab Inc-nek volt egy ilyen kísérleti gépe honoluluban". Meg "mnire jó ez a "hazalmas" újítás, simán megcsinálom otthon a linuxomat össze vissza hegesztve és bármikor betrükközöm a vasat az OS alá. Csakhogy az nem olyan gördülékeny és nem mindenki számára elérhetően megy, meg nincs benne a köztudatban és nem használja, csak pár otthoni műkedvelő, akiknek sok idejük van ilyenekre.. De nem milliók és naponta, nagy megelégedettségi rátával :)

  • #10691584

    törölt tag

    "Volt egy zenelejátszónk az iPod előtt. Volt érintős eszközünk az iPad előtt. Piacvezetők voltunk mobilos fronton. Tehát nem a vízió vagy a technológiai előrelátás hiánya volt annak oka, hogy elvesztettük pozícióinkat" - mondta Craig Mundie (A Microsoft fejlesztési vezetője). "Sajnos elkövettünk néhány végzetes tévedést, az Apple pedig pont ebben az időben dobta piacra az iPhone-t. Emiatt most úgy tűnik, mintha egy generációval járnánk mögöttük"

    [ Szerkesztve ]

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz MongolZ #122 üzenetére

    Nem, MongolZ, ilyenkor termeli az aramot...

    Neked nem fontos, de biztos jo, igazabol mindegy?

    Azert adod te is a szakmai szinvonalat rendesen.

    Igy visszaolvasva, azzal nyitsz, hogy hulye apple birkak, meg hype, aztan kiderul hogy nem is akarod erdemben megismerni hogy mi ez, meg nem is erdekelnek ezek a dolgok.

    Akkor minek szolsz hozza?

    Komolyan mondom, azok, akik vettek a faradtsagot, hogy osszehasonlitsak ezt a letezo SSD+HDD technologiakkal, latjak hogy miert mas es miert fejlettebb. Gyakorlatilag egy kovetkezo lepcso. Ilyen szintu gyulolettel nem fogsz latni semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz JulWCZar #125 üzenetére

    Úgy értem többet fogyaszt, mint simán alvó módban. Ezt miért kell kiforgatni?

    Nekem nem fontos, hogy alvás közben frissítsen. De elhiszem, hogy másnak ez fontos lehet. Ezek után miért is kötözködsz?

    Szerk: Nem. A cikk témájához szóltam hozzá. Ettől függetlenül a Power Nap nem érdekel. Time MAchine-ra meg mutattam alternatívát. Ez is probléma már?

    [ Szerkesztve ]

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz MongolZ #126 üzenetére

    A Power Nap egy pelda volt arra, hogy milyen simulekonyan van egy amugy is eros technologia jelen az OS X-ben, es a Fusion Drive is hasonlo.

    Ez egy pelda volt arra, hogy Windows alatt nem hogy barkacsolni kell hasonlohoz, de meg az sem lesz ilyen tudasu / tamogatasu.

    Vagyis itt egy franko feature, es ez nyomast helyez az iparagra, hiszen az Apple-on kivul is mindenkinek adott a hardver.

    Te azt mondtam hogy ez spanyolviasz, meg birkak, meg hype.

    Ez igy hulyeseg/hazugsag. Nem spanyolviasz, ilyen meg nincs. Time Machine es Power Nap szintu dolgok sincsenek. Hasonloak talan vannak, meg hackelhetoek is, de out-of-the-box, a hardver es az OS gyartojatol hivatalosan nincs. Mint sok minden mas sem.

    Meg valami: a Windowsos backup peldad megint santa. Ugy irtad, hogy azt sem tudod mit tud a Time Machine. A ketto eg es fold, vagy idoben evek/soha tavolsagra van egymastol. Ez nem feltetlenul a Microsoft hibaja.

    [ Szerkesztve ]

  • nuke7

    veterán

    válasz JulWCZar #127 üzenetére

    nem fogja érteni :N te írod ezt neki legalább harmadszor - de lehet, hogy többször is elhangzott már. ezek után már nincs mit írni.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • MongolZ

    addikt

    válasz JulWCZar #127 üzenetére

    Nem értem, hogy mi a bajod. Leírtam, hogy hiába ezek a feature-ök, mint a Power Nap és a Time Machine, számomra jelentéktelenek. (Azt meg végképp nem tudom, hogy honnan vetted, hogy azt sem tudom, hogy mik azok...) Le is írtam, hogy biztos van olyan, akinek jó. De attól függetlenül nekem teljesen fölösleges. A Win-es backupra is csak 2x volt eddig szükségem, mindkettő esetben munkahelyen. Ezen kívül kíváncsi lennék, hogy egy átlag Apple felhasználónak hányszor kellett használnia a Time Machine-t... (gondolom annyiszor, mint egy Win-esnek a backupot...)

    #128 nuke7: Újabb konstruktív hozzászólás?

    [ Szerkesztve ]

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz MongolZ #129 üzenetére

    Azzal van bajom, hogy felhoztam peldanak a Fusion Drivehoz, erre te elvitted offtopicba a temat es konkretan a Power Naprol beszeltel, majd kozolted, hogy nem is erdekel.

    Igazabol orulok, hogy ilyen szinten tarsalgunk, mert ahogy itt elkezdted osztani az eszt a spanyolviasszal, a birkazassal es a hypeolassal, ahhoz kepest hatalmas elore lepes, de tovabbra sem tudod ertelmezni amit eredetileg irtam, hanem mindenfele reszletre ugrasz ra.

    Es nem, a Time Machine nem csak fajl backup. Amig nem vagy hajlando errol tudomast venni, addig azt sem erted mi a Fusion Drive, miben mas, miben tobb, es miben egyedulallo a piacon.

    Ez eleg szomoru. El is megyek inni. Na nem miattad :P

    Az nem lepett meg, hogy ilyen szinvonal megy egy Apple hirnel a PH!-n, hozzaszoktam mar. De idestova 10+ eve regisztraltam itt, es nekem kicsit faj. A PH! miatt, nem az Apple miatt. Ok szerintem jol elvannak a szeretetunk nelkul is.

    10 eve ha bepostolom a ket Retina Macbook kepet, es osszekotom a vonalakat hogy: ide nezzetek, itt elferne egy 2,5-os vinyo, oda menne az SSD, tehat az Apple eredetileg Fusion Drive-ot akart a 13-as Retinaba rakni, akkor beindul egy beszelgetes, es orulunk hogy megfejtunk egy titkot amire nem sok site jott eddig ra (en nem lattam sehol).

    Most csak elveszett a visitasban.

    Azok, akik ebben az elkepzelt beszelgetesben reszt vennenek, szerintem mar az idegrendszeruk kimelese celjabol sem kattintanak a hozzaszolasokra egy Apple hirnel.

    Meg valami: 2002-ben nem csak Prohardver! volt. Volt Supergamez is. Oda ertelmes ember csak veletlenul kattintott. Ma, itt, Apple hirnel Supergamez szinvonal van. Szomoru.

    Kellemes hetveget :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #10691584

    törölt tag

    válasz MongolZ #129 üzenetére

    Annyira látszik, hogy nem vágod az Apple OS-t bocsi.. A Time Machine-t nem véletlenül hívják "időgépnek". Az nem csak egy "backup", olyan előtte is volt Os X-en basszus.. Vissza tudod nézni a dokumentumaidat, meg az összes állományodat hónapokra, akár évekre visszamenőleg eredeti állapotukban, vagy ha bármin változtattál és nem tetszik, megnyitod és a régi állapotút kapod vissza, miközben megmarad az új is. Az csak egy dolog, hogy ha beteszed a telepítő lemezt és mondjuk vettél a gépbe egy nagyobb winyót, akkor a Time Machine-t is választhatod, hogy onnan pakolja vissza az egész bootolható rendszert, de az elsődleges koncepciója a régi állományok megőrzése, ami böngészhető és visszaállítható és számos példányban rendelkezésre áll időrendi sorrendben. Egyébként meg, ahogy már többször is leírták: eredetileg is, csak egy példának lett felhozva, érzékeltetendő a használhatóságot, felhasználóbarátságot és hasonlókat. Csak te lovagolsz itt valami értetlenkedő Machater Don Quihote szerepben tetszelegve, pedig állítom értetted te elsőre is, de már cskazértis úgy teszel, mintha.. Ha nem értetted, az más téma. Akkor vagy mondatot értelmezni nem vagy képes, vagy ennyire nem vágod a témát, vagy tényleg ennyire elvakult machater vagy, hogy mindegy mit mondanak és kicsodák, egyszerűen ignorálod.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz JulWCZar #130 üzenetére

    Már bocs, de Te hoztad fel a témát... (ami szerinted offtopik)

    Te és #131: De bazz, forgassátok ki a mondandómat. Hol írtam, hogy a Time Machine egy egyszerű backup? Másoljátok be! Leírtam, hogy nekem a sima Win-es backupra is egész eddigi életemben 2x volt szükségem. Ebből kifolyólag nem érzem hiányát továbbiaknak. Ez tényleg ennyire nehezen érthető? Bocs, hogy megvan a saját véleményem és a Power Nap nem hoz lázba.

    A Fusion Drive meg részemről már ki lett vesézve. Ha annyira érdekel, olvass vissza.

    "10 eve ha bepostolom a ket Retina Macbook kepet" - Ha öreganyámnak f***a lett volna...

    [ Szerkesztve ]

  • tamasgal

    senior tag

    válasz #10691584 #131 üzenetére

    Ennek a funkciónak meg mi értelme? A szemetemet sem hozom vissza a lakásba? :F

  • StLui

    veterán

    válasz tamasgal #133 üzenetére

    ez is hozzáértő hsz volt, fölösleges a mentés, LOL , gondolom csak azért írtad mert gyűjtöd a darbszámot

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • tamasgal

    senior tag

    válasz StLui #134 üzenetére

    A te hsz ed volt felesleges, az nem mentés! A mentés a felhasználó hasznos és kevésbé hasznos holmijait tartalmazza, beálitásokkal stb. :U

  • StLui

    veterán

    válasz tamasgal #135 üzenetére

    valóban nem mentés, nem lehet belőle előző állapotot visszaállítani :C sőt ez lehet jövőbeli adatokat tud mutatni

    [ Szerkesztve ]

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • tamasgal

    senior tag

    válasz StLui #136 üzenetére

    De vissza lehet......és mindent amit nem véletlenül lett törölve hanem azért mert szemét volt

  • nuke7

    veterán

    válasz tamasgal #137 üzenetére

    ne... drága kenyér.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • StLui

    veterán

    válasz nuke7 #138 üzenetére

    Fogd fel vicc lapnak, bár tudom annak is gyenge :)

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • #10691584

    törölt tag

    válasz tamasgal #133 üzenetére

    Ha dolgozol, hibákat fogsz véteni, márpedig ilyenkor néha jól jön egy ilyen "időgép" :) Nekem volt, hogy csak egy telefonszám kellett pár nappal azelőttről, de olyan is volt, hogy egy nagyon ritka és nehezen fellelhető fájlt töröltem tévedésből. Hogy kinek mennyire hasznos, az teljesen egyéni. De mint lehetőség megvan, bele van a rendszerbe integrálva és ha nem tetszik, max kikapcsolod. Olyan, mint a gumióvszer. Inkább legyen nálad, hátha kell, minthogy ne legyen, amikor nagyon kéne.

    (#132) MongolZ: Itt mostad össze a kettőt, bár lehet, csak fogalmazás-nézetbeli különbségeink vannak:

    A Win-es backupra is csak 2x volt eddig szükségem, mindkettő esetben munkahelyen. Ezen kívül kíváncsi lennék, hogy egy átlag Apple felhasználónak hányszor kellett használnia a Time Machine-t... (gondolom annyiszor, mint egy Win-esnek a backupot...)

    A Time Machine egyébként folyamatos ciklusokban megy, teljesen más, mint egy "sima" backup, gyakorlatilag "snapshotokat" gyárt. De még mindig csak példa volt, amit felhoztak, most a hybrid drive-ról van szó eslősorban. Viszont, szerintem kár vitatkozni ilyen solgokon. A világon vannak értelmes és értelmetlen dolgok, vagy mondhatnám úgy is, hogy haszontalan dolgok. Ez a hybrid drive semmiképp nem nevezhető feleslegesnek, vagy haszontalannak, az más kérdés, ha valaki eleve nem akar ilyet, nem tetszik neki, sosem használná szívesen, másra esküszik/máshogy oldja meg, vagy egyszerűen gyűlöli a gyártócéget, amelyik beépíti a termékeibe. Én sem fogok pl. iPhone-t venni az életben, még akkor sem, ha milliárdos lennék időközben, mert inkább adnék az indiai csecsemőnek tápszerre, ha már leprában meghalt az anyja a XXI. században, noha gyógyítható régóta. De ettől még nem fogom megvetni a céget, amelyik megkomponálta, vagy gyártja, ahogy azokat sem, akik használják. Mindenkinek a saját értékrendje és felfogása szerint kell élnie, mert nem is tehet nagyon mást. De másokat is hagyni kell, hogy a saját értékrendjüket követve, szabadon tehessék, amit és amivel akarnak, egészen addig, míg nem sértenek másokat ugyanebben a törekvésükben.

    [ Szerkesztve ]

  • tamasgal

    senior tag

    válasz StLui #139 üzenetére

    Lehet viccelődni rajtam, de tény, hogy a rendszer tulajdonképpen semmit nem töröl igazából, ennek viszont max a rendörség vagy egy dühös férj/feleség örül...

  • tamasgal

    senior tag

    válasz #10691584 #140 üzenetére

    Igy már értem, de én több "veszélyt" látok ebben mint hasznot. :)

  • FlekkeN

    aktív tag

    válasz HSNet #44 üzenetére

    #43 ng0ofy:
    #44 HSNet:
    #45 Nick Marshal:
    Csak most olvastam el, kösz a tartalmas hozzászólást. Próbáltam eltéríteni a topicot értelmesebb irányba :) .

  • MajaG

    senior tag

    Valaki megcsinálta már a fusion driveot ezzel a módszerrel, vagy csak a szájkarate megy, több tíz hsz óta? Jövő héten megjön az ssd-m, még nem döntöttem, hogy normál módon eresszem össze, vagy megpróbáljam ezt. Valaki próbálta már?

Új hozzászólás Aktív témák