Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    apple típusú zseniális ötlet:D

    vannak vinyók amik évek óta tudják ezt hardveresen, az ember megoldhatja ezt "kézileg", az apple pedig megoldja szoftveresen...

    az ötlet amúgy jó lett volna pár éve, de most már nem drágák különösebben a 256GB-os SSD-k sem, az apple gépei pedig amúgy is drágák, az a plusz felár a felhasználókat biztosan nem zavarná.

  • Tin

    veterán

    válasz FollowTheORI #2 üzenetére

    hát, pedig a hibrid vinyók pontosan ugyanezt tudják... van bennük egy kisebb (ált. 4-8 gigás) SSD, és arra azokat a fájlokat rántják be (cache-be), amiket gyakran használ a user.

    az apple annyit próbál tenni, hogy csinál egy szoftveres megoldást, ahol a cache az SSD eleje, a másodlagos gyorstároló az SSD további része, a vinyó pedig az adattároló.

    mivel az oprendszer, az összes személyes dokumentumod és egyéb munkára használt állományod elfér 128GB-on biztosan, a zenék-filmek-képek pedig tökéletes helyen vannak a lassabb vinyón, ennek sok értelmét nem látom.

    inkább csak egy sima árukapcsolás.

  • Tin

    veterán

    válasz nuke7 #15 üzenetére

    ha felveszem az apple kalapot és elolvasom, érteni fogom? :)

  • Tin

    veterán

    válasz JulWCZar #90 üzenetére

    de lássuk be, most hogy zuhannak az ssd árak, az apple akar még egy jót kaszálni valamin, aminek semmi értelme.

    jelenlegi árak:
    128-as ssd: 25e, 1TB 7200-as vinyó: 35e, összesen 60e

    256-os ssd jelenleg 45e körül kapható, hozzá vehető 15-20e-ért 500 gigás vinyó, ez is 60e, talán picit több

    na most ahogy én látom, egyértelmű lenne a második kombó, mert egyrészt 256 gigában már elfér egy átlagember a programjaival, játékaival és a gyors ssd-s cuccokkal, az 500 gigás vinyó pedig tényleg elég lenne háttértárnak.

    ehhez képest az apple megoldása ugyan 380 gigával nagyobb tárhelyet biztosít, viszont csak feleannyi állomány tud egyszerre "gyors" lenni. hozzáteszem, valószínűleg 128gb állomány "gyors" elérése is elég. viszont, egyrészt a megoldás biztosan lassabb lesz a pakolgatás miatt, másrészt pedig a leválasztott 4 gigás (cache) ssd darabot jól el fogja használni az oprendszer a sok írás miatt.

    ja, és ez MOST van. 1 év múlva az ssd árak feleződnek, és ez az egész teljesen értelmetlenné válik. persze a megoldás majd akkor lesz igazán nyereséges, hiszen az ár nem fog jelentősen csökkenni a vadiszuper "fícsör" miatt, viszont az apple profitja nőni fog.

    szerintem ennek most sok értelme nincs. 1-2 éve, amikor ez a technológia kijött, volt értelme, csak az apple későn nyúlta le ezt a dolgot. sajnos ez már így sima átverés, de az apple "átlaguserei" majd kifizetik a felárat a hangzatos névért, aki gondolkozik is, az meg jobban jár és kész:)

  • Tin

    veterán

    válasz Gusztáv #95 üzenetére

    tökmindegy hogy kisker, nagyker vagy beszállítói árat mondok, a kettő aránya ugyanaz.

    128GB SSD + 1TB 7200-as HDD = 256GB SSD + 500GB HDD

    ja, és én nem külső, hanem belső meghajtóra gondoltam az 500GB-os esetben.

  • Tin

    veterán

    válasz JulWCZar #96 üzenetére

    nem tudom, számodra mi a késő és mi nem, de ha már thinkpad, az én 3 éves T500-asomba most vettem egy 256GB-os SSD-t, és mellé az 5e ft-os caddybe belemehet egy akármekkora vinyó. utóbbira egyébként is csak a nem egyfolytában használt cuccok kerülnek. egyébként még caddy-s megoldást sem választottam, mert felesleges 2 fogyasztó, egyszerűbb USB-vel rádugni a külső vinyót 2-3 hetente, amikor szükségem van arról az adatokra.

    egyébként meg kikérem magamnak a trollkodásos megjegyzést, elmondtam érvekkel hogy számomra ez a megoldás miért nem jó, és leírtam egy alternatívát, ami most is versenyképes, jobban használható, gyorsabb, és valószínűleg tartósabb is. és ez az alternatíva az SSD árak csökkenése miatt hamarosan jobb lesz, mint az apple-féle megoldás.

    ha hallanék érveket, igazi érveket tőled, hogy miért jobb egy ilyen megoldás a teljesen hétköznapi vinyó + 256GB SSD megoldásnál, akkor talán tudunk érdemben vitatkozni. és ne keverd ide az indexelést meg a meta-adatokat, mert az az érved csak arra jó, hogyan tud az oprendszer optimálisan adatokat mozgatni a kis SSD és a nagy vinyó között azért, hogy optimális teljesítményt nyújtson.

    ami teljesítmény viszont soha nem lesz olyan, mint a tiszta SSD + HDD megoldás. igaz, utóbbiban a felhasználónak egy icipicit gondolkoznia is kell, hova helyezze az adatait.

  • Tin

    veterán

    válasz JulWCZar #101 üzenetére

    jól hangzik amiket leírsz, de azért van benne csúsztatás rendesen:)

    először is, az ember vehet thinkpadet is gyárilag ssd-vel és vinyóval (caddyben), de ezt így boltból is megveheted, sőt megveheted nem felárasan, alkatrészekből is, gond nélkül. a thinkpaded garija sem fog ugrani tőle.

    egy 256GB-os SSD és egy 500GB-os HDD kombóval vett gépet bekapcsolod, használod, van egy C-d és egy D-d, és mindent oda pakolsz, ahová akarod.

    apple-ben ugyanez a megoldás (árban is ugyanaz) egy 128GB-os SSD és egy 1TB-os HDD. bekapcsolod, látsz 1.1TB-ot, és gyorsabbnak érzed.

    a gyorsaságot az oprendszeren érzed, mert az SSD-ről fog futni mindkét esetben. fájlmásoláskor, fájlfeldolgozáskor nem fogsz érezni semmit, hacsak mondjuk nem egy szép nagy videót editálsz a vinyóról, mert az apple akkor lehet hogy átrakja neked SSD-re, míg mondjuk a windows esetén ezt először neked kell megtenned (több SSD helyed is lesz). csak kérdem én, ha valaki tizengigás videókat editál, nem tud lenyomni egy másolást előtte?

    szóval bár tényleg kényelmesebbnek látszik az apple megoldása, lássuk be, maximum a kőhülyéknek igazi előny, a legtöbb ember, bármilyen hihetetlen is, tudja, hogy a C és a D két különböző meghajtó, és el tudja olvasni hogy a C-re pakolja a gyakran használt fájlokat, a D-re meg a többit.

    akinek meg nincs erre szüksége, annak elég egy 128GB-os SSD, mert nincs ennél több adata.

    mindenhogyan kilóg a lóláb az érvelésnél. mint mondtam, ez egy tökéletes feature az apple felhasználóknak, akik annyit éreznek hogy "gyors", de nem tudják, hogy lehetne "még gyorsabb" egy 2x akkora SSD-vel meg egy kis hozzáadott humán értékkel.

  • Tin

    veterán

    válasz JulWCZar #104 üzenetére

    (1) 2x akkora SSD-vel sem lesz sokkal gyorsabb, amig hibrid, ellenben draga

    én sehol sem írtam, hogy sokkal gyorsabb lesz, azt írtam, hogy az apple megoldása lassabb, mintha tisztán ssd-t használnál az oprendszerednek, az adataidnak pedig egy bármilyen vinyót. ugyanis, az apple cache-elős megoldása miatt az adatok mindenképpen egy cache-en mennek keresztül, ami lassít. persze nem sokat.
    hibrid megoldásról szintén nem írtam.
    a "drágaságot" pedig levezettem már, hogy ugyanannyi: 128GD SDD + 1TB 7200 HDD = 256GD SSD + 500GB HDD

    (2) A "hozzaadott human" ertektol vegkepp nem lesz gyorsabb, mert maximum olyan jol tudod csinalni, mint az OS X, de mivel nem fogod folyamatosan excel tablaba gyujteni a hasznalati szokasaidat, nem leszel olyan ugyes, viszont baromi kenyelmetlen lesz.

    valóban nem fogod. a rendszernek, a dokumentumaidnak, az aktuális munkáidnak, programjaidnak használod az oprendszer partícióját, 256GB helyed lesz rá, szinte minden elfér. ami pedig nem (letöltött filmek, zenék, esetleg képek), arra pedig használod a belső 500GB-os vinyót. ezeknek nem kell "ultragyorsnak" lennie, és ezeket a ritkább használat miatt valószínűleg az apple megoldása sem rakná át soha a 128GB-os SSD-re. de, ha mégis van egy-két kedvenc albumod vagy képed, azokat nyugodtan ráteheted a 256GB-os rendszerpartícióra, lesz elég helyed rajta, és mivel SSD, gyors lesz.

    nehéz úgy vitázni, hogy csúsztatsz, pedig már harmadszor írom le teljesen ugyanazt, és harmadszor próbálod szétcincálni amit írok, de harmadszor nem sikerül. nekifutunk negyedszer is? :)

  • Tin

    veterán

    válasz sing1ep1ayer #106 üzenetére

    jaja, a gyári 18e körül van, néztem is, ezért is vettem inkább 256GB-os SSD-t tisztán (külső vinyóm van), mivel a gyári caddy felárából simán kijön az eggyel nagyobb SSD. egyébként a kínai caddy is tökélesen működik, engem inkább a felesleges súly + fogyasztás tart vissza a caddy-használattól.

    dehát ne csodálkozzunk, a thinkpadek is rohadtul túlárazottak. viszont, amíg ilyenek lesznek mint a T500, akármennyibe is kerül, nem fogok más gépet venni, mert dolgozom rajta, és többet ér a megbízhatósága mint az árkülönbség.

  • Tin

    veterán

    válasz JulWCZar #109 üzenetére

    feljebb leírták páran, hogy
    - létezik hardveres megoldás, konkrétan vinyó, integrált ssd-val (cache), rádugod a gépre és megy, hardveres, és gyors
    - léteznek további megoldások is (szintén lásd fent, 2010-ből), ami nagyon hasonló az apple megoldásához

    és létezik az, amit leírtam, hogy ugyanazért az árért veszel egy 2x akkora SSD-t és egy feleakkora vinyót, és te gazdálkodsz a dolgokkal. nekem ez sokkal szimpatikusabb, mert nem kell rábíznom egy fekete dobozra hogy mit hol tároljon, hanem a nagyobb médiafájlokat átdobom az 500GB-os vinyóra, minden másra meg elég az SSD. az asztali gépem is ilyen, csak ott elég a 128GB SSD, és van benne pár nagyobb vinyó.

    az egész véleményem abból indult, hogy az apple "feltalált" (lemásolt) valamit, amit előad hatalmas újdonságként, miközben a kő egyszerű alternatívák is ugyanannyiba kerülnek most, később pedig még olcsóbbak lesznek. elkésett dolog, ráadásul felesleges. nekem biztosan.

    akinek meg ez bejön, az használja. csak tudja (bár az apple felhasználók általában nem tudják), hogy van alternatíva.

  • Tin

    veterán

    válasz HSNet #112 üzenetére

    Az apróbb tények igazán ne hagyd hogy megzavarjanak, mint például, hogy nem, nem hasonlóak. Teljesen más megközelítéssel érnek el teljesen más eredményt... Az össz hasonlóság annyi, hogy próbálják az SSD és HDD előnyeit egyesíteni.

    így igaz. gyorsabb lesz tőle a HDD és pont. ez az egyik alternatíva. a másik ott van feljebb, szinte teljesen ugyanaz, mint az apple megoldása. meg van a windowsban is valami ilyen gyorsítós megoldás, ha jól emlékszem.

    Nagyszerű. És miért zavar az téged, hogy most az Apple kijött egy olyan megoldással, ami annak is megadja ezt az előnyt, aki nem akarja magának managelni? Az árakba meg inkább ne menj bele

    nem zavar egyáltalán, csak megjegyeztem, hogy nem spanyolviasz, és szerintem manapság már nem is nagyon látom a létjogosultságát, lévén az SSD árak mennek lefelé, és az SSD/HDD kombó nekem jobban bejön, mert hiba esetén legalább az egyik drive megmarad. árakkal kapcsolatban továbbra sem a tényleges árat írtam, hanem az arányokat, tökmindegy hogy kisker/nagyker/nagytételes ár, 2x akkora kapacitás 2x annyiba kerül, feleakkora meg feleannyiba. otthon szerelést nem értem, csomó bolt adja el a laptopokat úgy, hogy utólag pakol bele ezt-azt, és a felhasználó egyben megkapja.

    Apróság megint, de egyrészt nem lemásolt, hanem továbbgondolt

    nevezhetjük továbbgondolásnak is, de attól még az ötlet és a nagyon hasonló kivitelezés a piacon van évek óta. én a létjogosultságát vitatom, nem a nagyszerűségét.

    Ühüm, mert a bármilyen más FELHASZNÁLÓK azok jobban tudják Arról nem is beszélve, hogy amire neked nincs szükséged, az fölösleges, és másnak sem kell...

    az átlagfelhasználó annyit fog látni, hogy gyors és nagy. ugyanezt látná, ha egy SSD+HDD kombót kapna (ugyanannyiért), csak ott két meghajtója lenne. ennyire egyszerű, a MAC/PC felhasználók sem annyira hülyék, hogy 2 drive esetén lefagynak. aki meg lefagy, annak pont mindegy, mekkora a tárhely, mert sosem fogja kihasználni. ha adattal meg tudsz tölteni 256GB-ot, akkor hidd el, van fogalmad arról, hogy mi a meghajtó.

Új hozzászólás Aktív témák