Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz jacint78 #103 üzenetére

    Ha az átlagfelhasználó neked egy "csak a Wordben" gépelek nénikét takar vagy egy kizárólaf faszbukozó tinit, akkor igaz lehet.

    Nekem most 2,58 giga van tele, pedig 15 perce kapcsoltam be a gépet, még csak az alap programok futnak :) (world, excel, egy egyedi adatbáziskezelő, képszerkesztő, FF, katalógusprogram)

    Ha kínozni akarod magad, akkor limitáld magadnak 2 gigában, de én a 2 asztalit + 1 laptopot (mindegyik 4gigával) is rendszeresen megfektettem irodai alkalmazásokkal. Most 8 gigával nincs gondom.
    Manapság szerintem 8giga ideális

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz jacint78 #107 üzenetére

    tudod-e hogy én még 4mb memóriával vetted az első gépemet?
    szóval tudom hogy szervezkedik a Windows egészen a 3.0-tól

    Nővérem speciel a tök "átlagjúzer"
    Tanárnéni egy általános iskolában, amihez nem muszáj nem ért, néha még ahhoz se amihez kellene. :)
    Neki kellett bővítenem 3 éve 1 gigáról 2-re, télen meg 2-ről 4-re, mert a mindennapi kis egyszerű dolgaihoz nem volt már elég a 2 giga.
    Na én meg őt értettem átlag alatt.

    figyelmedbe ajánlom amit írtam, de nem sikerült elolvasnod: "Ha az átlagfelhasználó neked egy "csak a Wordben" gépelek nénikét takar vagy egy kizárólag faszbukozó tinit, akkor igaz lehet."

    Na most ha neked tényleg az az átlagfelhasználó aki nem csinál semmi értelmeset a gépen, akkor tényleg elég lehet a 2 giga.
    Csak tudod nekem az nem az "átlagfelhasználó", hanem az "átlag alatti felhasználó"

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz jacint78 #115 üzenetére

    Elmondom én, nem titok, mielőtt nagyon nekiállnál fikázni látatlanban:

    Bemutatókat, szabásmintákat készít, mert magyart, médiát és bábot oktat gyerekeknek.

    Office programcsomagot használja, egyszerre többet is
    tehát főleg, Word, Excel, PP a tanmenetek, adatok, foglalkozások és pénzügyek miatt
    firefox 10-15 lap
    Képszerkesztő a képet miatt
    Dropbox
    Levelezőkliens
    NOD32, Comodo
    Skype
    HD sentinel
    Adobe reader
    total commander

    Szemét meg nincs rajta, mert látom a gépet 2 hetente és karbantartom
    Updatek manuálon, temp mappa limitálva és rendszeresen takarítva

    Ez így 1,6-1,7 giga körül szokott foglalni alapból, akkor is ha 2 gigányi modul van a gépben.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz jacint78 #117 üzenetére

    most tényleg ezen vagy fennakadva?
    ha tesómat emiatt áltag feletti felhasználónak tituláljuk, akkor nagyon rossz felé halad ez a világ :)
    tényleg nem merek belegondolni, ki szerinted az "átlag alatti" :U
    aki csak ül a gép előtt és nézi? :C

    nekem is most van megnyitva sokféle lap, számszerint vagy 30, így eszik 700 megát a FF, tehát nem ez adja a dandárját és még most kevés dolog is van megnyitva.

    vagy 10-15 szakmai folyóirat lapja
    könyvtári katalógus 3 lap
    google maps
    OTP direkt
    5 fórumlap
    időjárás
    elvira
    youtube
    3 mail fiók
    gugli

    Mikor pl. a diplomamunkámat írtam, akkor gyakran volt 100-120 felett a megnyitott lapok száma, mert egyszerre kellett sok minden felváltva. Mondjuk akkor a FF-nak egy 8 gigás gyorsítótár mappát a HDD-n. Lassú volt, de legalább nem fagyott

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz KIRA\/NOVA #125 üzenetére

    valahogy adagolni kell a "tudást", mert különben nem lehetne ugyanazt a tál sz.rt újra eladni. :N
    tudjuk jól, hogy jóval előrébb vannak a fejlesztésben, mint ami piacra kerül, de amíg lesznek olyanok akik minden új cuccért otthagynak egy fél havi fizetést, addig lesz helye a dolognak.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz kenwood #128 üzenetére

    és hány giga?
    mert ha 60 éve is már több, mint 2GB, akkor jacint78 bepereli az ufot gyártó társaságot pazarlásért ;)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz jacint78 #133 üzenetére

    Ezek szerint nekem átlag fölötti ismerőseim vannak
    Lassan elkezdem magam a felső 10.000ben érezni :DDD

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz SylverR #139 üzenetére

    ettől függetlenül még mindig a ram az egyi klegkisebb tétel
    ha valaki játszik, sokkal többet elszór VGA-r, procira, alaplapra, ugyanaz a ram meg megy mellette 2-3 évig neki

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz SylverR #141 üzenetére

    igen, de az 16 giga ram jó lesz 2 évgi legalább, 2 év alatt sokan meg már simán cserélnek VGA-t
    Másrészt a RAM jobban tartja az árát, mennyit fog érni egy mostani 80 ezres VGA 2 év múlva?
    ha a ram árak maradnak a mostaniak, akkor egy ram kit 20-30%-al ér kevesebbet 2 év múlva, egy VGA meg úgy 50-70%-al

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz SylverR #144 üzenetére

    nyugi, én se újítok gyakran.
    nekem egyikben a6-5400k van 8 gigával, másikban intel g850 4 gigával,
    VGA-t utoljára 2006-ban vettem, egy 6600 GT-t, tesóm gépében üzemel jelenleg is :)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák