Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz balaaa88 #6833 üzenetére

    Aki próbálkozott 433 MHz-el, annak minden egyből simán ment?

    Az túlzás, de azért össze tudtam hozni valamit.:) Tavaly év vége felé beírtam ide a topikba, hogy mire jutottam rádiós konnektor ügyében. Érdemes lehet visszaolvasnod, ha érdekel az a felhasználási példa.

    a kiadom a sudo ./send v. codesend 12345 parancsot (kiírja, hogy send 12345); utána sudo ./RFSniffer és csak elindítja de semmit nem ír ki csak fut

    Nem is fogsz látni semmit, hiszen kb. a másodperc tört része alatt kiküldi a kódot, és mire te a sniffert futtatnád, már rég befejezte az adó a működését. Ráadásul a kódhoz írt komment szerint egyidőben nem fog működni a kettő:

    Due to limitiations in the implementation of interrupt-driven routines in the underlying RCSwitch library, it is currently not possible to use both the send and receive functionality within the one program.

    Mondjuk én az RFSnifferrel semmire sem jutottam, ahogy elnéztem a kódot nem is akartam megérteni (időzítés para vagy éppen teljesen más kódolást használt az általam vásárolt adó, passz, nem vagyok sem kóder, sem villamosmérnök...) Helyette fogtam a vevőt, rákötöttem egy hangkártyára, és audacity-vel sniffeltem, abból pedig már meg tudtam fejteni a kódolást, amit visszatápláltam az adónak.

    Azért ha valaki rájön mi a titok nyitja, írja meg, mert habár most csak az adóoldali részét használom, végül is érdekes lenne gyűjteni vele a rádiós kültéri hőmérők adatait is.

Új hozzászólás Aktív témák