- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen notebookot vegyek?
- Milyen videókártyát?
- ASRock lapok általában
- Milyen házat vegyek?
- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Celtis
veterán
válasz
Flowtation #16211 üzenetére
Például olyan USB3-as pendrive, aminek megadják az írási és olvasási sebességét is. A többi lutri.
Persze ezek drágábbak is.Példa. Volt nekem egy Kingston Datatraveler 16GB-os pendrive-om. Ezt dugtam rá az említett Pi-re, ahol a Kingston 8GB Class10-es SD bitang lassú volt. Az Openelec megtáltosodott, ami a médiatárban való böngészést illeti. Előtte kb. másodpercenként töltött be egy borító, utána szinte nem volt várakozás.
Ezek után vettem egy ugyanolyan Kingston Datatraveler pendrive-ot, de csak 8GB-osat, mondván az is elég. Na az annyira lassú volt, hogy először visszavittem, hogy hibás. Miután a cseredarab is ugyanazt a teljesítményt hozta, nekiálltam levelezni a Kingstonnal, ahol kb. felvilágosítottak, hogy az USB3 semmilyen sebesség garanciát nem jelent.
Ez valahol igaz az SD kártyára is. Igaz a Class10-hez kell bizonyos sebesség, de lehet, hogy random olvasásnál nagyon lassú az eszköz.Na azóta nem veszek Kingston terméket.
Új hozzászólás Aktív témák
- Robot fűnyírók
- lezso6: Nem látszik a kurzor Chrome alatt a beviteli mezőkben?
- Megújult a PROHARDVER!
- Diablo IV
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Robotporszívók
- Bittorrent topik
- További aktív témák...
- Lian Li 011Dynamic Evo/RTX4070Super Eagle OC/Intel Core i5-14600K/DDR5 G.Skill Trident Rgb 6000MHz
- MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC Alaplap + Intel Core i7-8700K
- Kezdő Gaming PC - MSI 390, i7 8700K, RX Vega 56, 16 GB RAM
- GIGABYTE Z390 M Alaplap + Intel Core i7-9700K + Be Quiet! SHADOW ROCK 2
- MSI Z590-A PRO Alaplap + Intel Core i5-10600KF
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C Dock G5 docking station (5TW10AA) - 3x4K felbontás, 120Hz képfrissítés
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
- Lenovo ThinkCentre M720q/ Dell OptiPlex 3060- 3070/ Hp EliteDesk 800 mini, micro PC-Számla/garancia
- Kingmax 1x2GB DDR3-1333 RAM
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest