Hirdetés
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cog777
senior tag
válasz
CPT.Pirk #42674 üzenetére
Ha kozeli a hatarido akkor azt a megoldast javaslom, amit legjobban ismertek. En technikai szempont miatt javasoltam a Qt Creator futtatasat az RPi-n, ez tunik nekem a legegyszerubbnek. Helyben feltelepitetek mindent az RPi-re es le is lehet tesztelni. Nem igenyel extra elokeszito munkat tobb fejleszto gepen (Linux, Windows RPi) csak az utolson.
Viszont nem olyan kenyelmes mintha a sajat geped elott ulnel, ezert a tavoli VNC-vel ket legyet uthetsz egycsapasra.
Joystick-et es a radiot probaljatok ki RPi-n mindenkeppen c++ alatt.Ha mukodik rendben akkor akar sajat gepen is lehetne fejleszteni a programot, de ifdef-el kizarni Windows alatt a specialis library kezelo reszeket es helyettesiteni egy NULL implementacioval.
A cross compilation es remote debugging sem tunik bonyolultnak, de technikailag tobb tudast igenyel es ahogy mondtam, nalunk problemak vannak a remote debuggal, allandoan megszakad a kapcsolat, crash-el stb.
A python szerintem jo megoldas, erdemes megismerkedni vele hosszabb tavon ha tobb platformon, tobb OS-en kell futtatni, vagy fejleszteni az alkalmazast. Nagyon gyors es hatekony fejlesztest tesz lehetove, fuggosegoseg kezeles is nagyszeru. 25 ev c++-ozas utan teljesen megkedveltem. PySide es PyQt Qt alapu GUI pythonhoz, tovabba nagyon is tamogatja a "remote" munkavegzest a Visual Studio Code, sot meg RPi-n is lehet futtatni. De ez csak side note
Új hozzászólás Aktív témák
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Battlefield 6
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- PlayStation 5
- Autós topik
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Vírusirtó topic
- További aktív témák...
- Eladó GAMER konfig! I5-12400F 512GB SSD 16GB DDR4 RTX3070 8GB!
- Eladó GAMER konfig! I7-12700E 512GB SSD 1TB HDD 32GB DDR4 RX6800 16GB!
- Erős gamer gép bontás/ egyben
- Eladó GAMER konfig! I7-12700E 512GB SSD 1TB HDD 16GB DDR5 RTX3080 10GB!
- MONITOR + R7 7800X3D/RX6900XT 16GB/ (32GB) 2X16GB 6000MHZ DDR5/ 1,5TB SSD/ 1000W
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari
- HP Victus 15-fb1002AX - 15,6"FHD IPS - Ryzen 5 7535HS - 8GB - 512GB SSD - RTX 2050 - Win11
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- AKCIÓ! ASUS H81M-PLUS H81 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy A34 5G 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest