-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
PistiSan
addikt
válasz
zsolt_64
#34583
üzenetére
Szia!
Felmerült pár kérdés, a PI-m már meg van, de a vinyóm csak a jövő héten érkezik meg, szóval van időm agyalni a dolgokon, át gondoltam ezt a USB-ről futtatós dolgot, leírtam pár lépésben a te leírásod alapján kicsit módosítva azon én hogy képzelem el.Tételezzük fel, hogy nem akarom cserélgetni az SD kártyát.
1. Image kiírása SD-re.
2. Pi-be bedug, boot.
3. Meg nézem a külső vinyó UUID-jét (16gb-os partíció), majd nano /boot/cmdline.txt-ben átírom a "root=PARTUUID=" utáni rész a külső vinyóra.
4. nano /etc/fstab "/boot"-ot nem módosítom, mert nem cseréltem SD-t, "/"-t a külső HDD 16gb-os partíció uuid-jére írom át.
5. Kikapcsolom a PI-t, majd a 16GB-os partíciót átmásolom a külső HDD-re. SD, HDD vissza dugás, majd boot és kész.A következő rész nem teljesen világos nekem: "Ez azért fontos mert ha apt-al frissíted a raspbiant-t akkor időnként módosulnak az állományok. Emiatt aztán a külső vinyó és a kicsi sd házasságot kötöttek..."
Nem teljesen értettem ezt a mondatodat, át tudnád esetleg fogalmazni, vagy jobba elmagyarázni ezt a részt?
Szerintem pont az a lényeg, hogy a boot továbbra is az SD-ről megy, és ha valami olyan frissítés történik ami a BOOT partíciót érinti az SD kártyán, akkor az is tudjon frissülni.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte M27UA 27 160Hz IPS UHD 4K 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 128GB Gold-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4162, 100% Akksi
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro 48GB RAM 4TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X250 - i5-5GEN I 8GB I 1000GB I 12,5" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Dell Latitude 7320 i5-1145G7 16GB 512GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
wassermann

