- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Autós kamerák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Geri Bátyó
addikt
Ahogy írták már, készítési mód kérdése. Paprikás rántással kuka, de habarással simán jó. Annyi, hogy nem szabad túlfőzni. Fűszerben meg a kapor teljesen jó az uborkához is, de valóban jó lehet az oregánó és a bazsalikom, mint a tzatzikinél. Sőt, hideg főzelékként, vagy hideg uborkalevesként még egy kis menta is mehetne bele.
-
Kisgépkezelő
senior tag
Feltalálta a főtt tzatzikit.
-
miqlas
őstag
... én láttam ilyet a kétezres évek elején. A haverom, a báttya, meg a csaja (egyetemisták voltak akkor) elmentek szeptemberben „betakarítani” - értsd böngésztek a földeken. A zsákmányt meg hazavitték a panelba és megfõzték!
Egyszer pont akkor mentem hozzájuk, mikor a csajszi tökös uborkából csinált fözeléket a párjának. Tejfölös szutyokban fõtt tökös uborka volt a kaja, de a gyerek úgy falta, mintha nem lenne holnap!
-
Hieronymus
veterán
Uborkaleves a megoldás.
Bár rántás helyett keményítővel kevert tejszínnel turmixolnám az uborkát. -
philoxenia
MODERÁTOR
Rá se ránts, vagy inkább de...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Met
nagyúr
Keresztanyám kitalálta hogy tökfőzeléket főz, előrántotta a bekészített tököt a mélyhűtőből, megfőzte és amikor elkezdte enni rájött hogy valami nem ok.
Sikerült neki a tök helyett a kígyóuborkát megfőzni. hősiesen próbálta megenni de inkább kidobta.Na ezt hogy hoznátok helyre?
-
Geri Bátyó
addikt
Épp most ettem meg a végét egy vicces kreálmánynak. Volt a fagyasztóban már vagy fél évvel ezelőttről két adag hús. Az egyikről még derengett, hogy valami elég ritka vad, a másikról meg hogy marha. Gondoltam csinálok magamnak belőlük pörköltet, mert abba bármi elfér. Mind a kettő elég kicsi volt, úgyhogy nem is nagyon vagdostam őket, csak úgy tessék lássék, aztán bele a fazékba, kicsi pirítás, kis vörösbor, csak hogy ellepje, aztán le a tévé elé, átaludni a Formula 1-et.
Úgy 2 órával később kicsit meglepett fejjel néztem, hogy honnét került ebbe csemegeuborka és hogy főtt szét miliméter vékonyra a marha. Némi gondolkodás után kitökkentettem, hogy a Germán - Magyar fúziós konyha jegyében sikerült előregyártott rinderrouladen-ből* [kép] pörköltet főznöm. Egyébként nem lett rossz.*Lehelletvékonyra szelt marhahúsba göngyölt szalonna, csemegeubi, hagyma, meg répa mustárral átkenve. Asszem nem nagyon van magyar megfelelője.
Tökéletes!
Egyébként tényleg nincs benne semmi, ami miatt ez rossz lehetne! -
Kisgépkezelő
senior tag
Hibára fel!
Hogyha már ti is jártatok így, kíváncsi lennék a sztorikra!Épp most ettem meg a végét egy vicces kreálmánynak. Volt a fagyasztóban már vagy fél évvel ezelőttről két adag hús. Az egyikről még derengett, hogy valami elég ritka vad, a másikról meg hogy marha. Gondoltam csinálok magamnak belőlük pörköltet, mert abba bármi elfér. Mind a kettő elég kicsi volt, úgyhogy nem is nagyon vagdostam őket, csak úgy tessék lássék, aztán bele a fazékba, kicsi pirítás, kis vörösbor, csak hogy ellepje, aztán le a tévé elé, átaludni a Formula 1-et.
Úgy 2 órával később kicsit meglepett fejjel néztem, hogy honnét került ebbe csemegeuborka és hogy főtt szét miliméter vékonyra a marha. Némi gondolkodás után kitökkentettem, hogy a Germán - Magyar fúziós konyha jegyében sikerült előregyártott rinderrouladen-ből* [kép] pörköltet főznöm. Egyébként nem lett rossz.*Lehelletvékonyra szelt marhahúsba göngyölt szalonna, csemegeubi, hagyma, meg répa mustárral átkenve. Asszem nem nagyon van magyar megfelelője.
-
miqlas
őstag
Sajtkészítésre nem számítottam, de teljesen passzol!
Jól gondolom, hogy a parenyica készítése kissé hasonlít a mozzarelláéhoz? (Forró sós víz, friss sajt és formázás.)Igen, hasonló, annyi, hogy 3-4 napig kell pihentetni, hogy érjen picit a nyers sajt.
-
Geri Bátyó
addikt
Az ecet helyett jó a sós víz, erősen sózva. A sütés végén felkenve ropogóssá teszi a bőrt.
Alternatív megoldás a mézzel kenés, leginkább grillezés végén.
Kicsit ezt is fel lehet javítani sós citrommal.
(Az eredeti recept túl bonyolult. Szép, érett, egészséges de kezeletlen citromot alaposan meg kell mosni. Ha a külső felületén van valami hiba, el kell távolítani.
Levágni a két végéről a kevéssé tisztítható részeket. Apróra kell kockázni, mindenestől. Sóval megkeverni. Nem kell sajnálni a sót belőle. Lehetőség szerint kis adagokban, légmentesen kell tárolni. Én nagyon kicsi (pénzérme méretű) visszazárható műanyag zacskókba töltöm a citromot és az összes levegőt kinyomva zárom. Csak a só tartósít, csak a citrom saját leve a folyadék. Hűtőben tárolva néhány nap után már felhasználható. Addig jó ameddig nem lesz viszonylag sötét barna. Addigra az ízanyag is kezd leépülni. Fagyasztva kb. korlátlan ideig tárolható.
A magas só tartalma és az erős citrom íz miatt kevés kell belőle.)A sós citrom szuper ízt a mézzel használva.
Alap felállás, hogy üres ízt nem adunk az ételhez. Üres íz például cukor használata ételben. Jár hozzá a savas íz. Ezt biztosítja a sós citrom.
Ezért kedvelik jobba a gyerekek a savanyú cukrot, mint a cukrot. A keleti szósz ezért édes - savanyú.Még valami.
A sütőben grillezni is lehet. A húst egy rácsra kell tenni. A sütő aljába valami tepsit, ami felfogja a lecsöpögő anyagot. A sütésnek nem kell több mint 180 fok, a sütés hossza viszont növelendő. A kemény mag sokkal alacsonyabb hőmérsékletet használ, sokkal hosszabb ideig. A végeredmény pontosan úgy néz ki, mint a "rendes" grill, viszont a hús puhább és zamatosabb marad.Az ecetet azért szeretem jobban, mert ad egy kis plusz ízt. Persze a sima sós víz, vagy akár a sózás is működik.
A sós citrom viszont érdekes lehet. Régóta gondolkodom rajta, de még sosem vettem rá magam, hogy készítsek, pedig tényleg sokrétű a felhasználási lehetőség!
-
Geri Bátyó
addikt
Sajtkészítésre nem számítottam, de teljesen passzol!
Jól gondolom, hogy a parenyica készítése kissé hasonlít a mozzarelláéhoz? (Forró sós víz, friss sajt és formázás.) -
miqlas
őstag
... én is jártam így. Az elsõ alkalommal, amikor parenyicát akartam csinálni, de krémsajt lett belõle. A nyers sajt pH értéke nem volt a megfelelõ, de utólag mindegy is és mindenki örült annak is!
-
Hieronymus
veterán
Hibára fel!
Hogyha már ti is jártatok így, kíváncsi lennék a sztorikra!Az ecet helyett jó a sós víz, erősen sózva. A sütés végén felkenve ropogóssá teszi a bőrt.
Alternatív megoldás a mézzel kenés, leginkább grillezés végén.
Kicsit ezt is fel lehet javítani sós citrommal.
(Az eredeti recept túl bonyolult. Szép, érett, egészséges de kezeletlen citromot alaposan meg kell mosni. Ha a külső felületén van valami hiba, el kell távolítani.
Levágni a két végéről a kevéssé tisztítható részeket. Apróra kell kockázni, mindenestől. Sóval megkeverni. Nem kell sajnálni a sót belőle. Lehetőség szerint kis adagokban, légmentesen kell tárolni. Én nagyon kicsi (pénzérme méretű) visszazárható műanyag zacskókba töltöm a citromot és az összes levegőt kinyomva zárom. Csak a só tartósít, csak a citrom saját leve a folyadék. Hűtőben tárolva néhány nap után már felhasználható. Addig jó ameddig nem lesz viszonylag sötét barna. Addigra az ízanyag is kezd leépülni. Fagyasztva kb. korlátlan ideig tárolható.
A magas só tartalma és az erős citrom íz miatt kevés kell belőle.)A sós citrom szuper ízt a mézzel használva.
Alap felállás, hogy üres ízt nem adunk az ételhez. Üres íz például cukor használata ételben. Jár hozzá a savas íz. Ezt biztosítja a sós citrom.
Ezért kedvelik jobba a gyerekek a savanyú cukrot, mint a cukrot. A keleti szósz ezért édes - savanyú.Még valami.
A sütőben grillezni is lehet. A húst egy rácsra kell tenni. A sütő aljába valami tepsit, ami felfogja a lecsöpögő anyagot. A sütésnek nem kell több mint 180 fok, a sütés hossza viszont növelendő. A kemény mag sokkal alacsonyabb hőmérsékletet használ, sokkal hosszabb ideig. A végeredmény pontosan úgy néz ki, mint a "rendes" grill, viszont a hús puhább és zamatosabb marad. -
Geri Bátyó
addikt
Hibára fel!
Hogyha már ti is jártatok így, kíváncsi lennék a sztorikra!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Gaming notebook topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- További aktív témák...
- Új és újszerű 13-14 Gamer, üzleti, 2in1, X360 Touch készülékek nagyon kedvező áron! Garancia Számla!
- Nvidia Quadro és AMD FirePro kártyák - számla, 6 hó gar. - 05.14: Tesla M60, Quadro P2000
- Acer Chromebase All-in-One PC 23.8" Touchscreen
- Lenovo T495 Ryzen 5 pro 3500U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, újszerű állapot, számla, garancia
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C Dock G5 (5TW10AA) - 3x4K felbontás
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


