Hirdetés
-
PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
válasz
bandi0000
#10369
üzenetére
így kell elképzelni ezt a szakmát.
felvesznek egy céghez/cég osztályára, ahol belső vagy külső igényekre fejlesztenek szoftvert.A projektek úgy indulnak, hogy a saját bónuszkiírásukon kívül semmit figyelembe nem vevő, senkire nem hallgató yuppie managgák megkötik az üzleteket. itt rögtön beindul az orbitális fillérb.ás, a megrendelő ingyen szeretné leprogramoztatni a harmadik világháború végéig terjedő időszak komplett gazdasági modelljét három banánért a majmokkal, míg a szállító szerint már az is sok pénzt ér, hogy van szék a tárgyalóban, ahol épp egymást irtják. természetesen mindezt tegnapra.
azt nyilván nem beszélik meg, hogy mi a projekt tárgya, mert ahhoz egyik sem ért. majd megkapják a fejlesztők a feladatot, hogy programozzanak le egy piros kört, ami egyenes és kék. [link]
a projekt békésen indul, minden fejlesztő kap egy megfelelőnek látszó részfeladatot, és elkezdődik a programozás. a munkaidő emberi időpontban végetér, lehetne akár magánéleted is, a vérnyomásod kortól függően elfogadható sávban mozog. a programozók ilyenkor szoktak valami nekik tetsző aprósággal elszöszölni hetekig.
majd valakinek beüt az agyába, hogy a projekt nem lesz kész időben. ez két dolog miatt szokott bekövetkezni (megengedő vagy):
1. nem gyarapodik a kód és a kész funkciók listája az elvárt ütemben
2. részteljesítésekkor derül ki, hogy amit a programozók hisznek a feladatról, az köszönő viszonyban sincs azzal, amit a megrendelő hitt, azzal se, amiről a megrendelő azt hitte, hogy elmondta.azt, hogy ez bekövetkezett (hogy a projekt "pirosba" ment) arról fogod észrevenni, hogy egyre több főnök akadékoskodik a projekten, egyre több jelentést kell írni, egyre több meetinget szerveznek a projekt felgyorsítása érdekében. pedig ezek közül kb. egy se hatásos.
a munkaidőnek lőttek (úgy értem, a határainak). bent alszol, akkor engednek haza, ha már olyan büdös vagy, hogy két emelettel lejjebb a hr-en se lehet megmaradni a szagodtól (a közvetlen kollégáid nem szólnak, mert ők is büdösek, így nem érzik), a kiürült pizzásdobozokból pótasztalt csináltatok magatoknak. a takarítónő extra bónuszt kap, hogy ne dohogjon már állandóan a kupleráj miatt, ami a munkahelyen van. egyre durvább élénkítőket toltok. a kollégád fáradságból véletlenül a folyosói virág cserepébe pisil, másnaptól Gru is veletek dolgozik...
amikor a managgák a birkózás közben valami egyezségre jutnak, akkor átadásra kerül a projekt aktuális állapota a megrendelőnek. azt nem mondanám, hogy termék, mert a projekt terméknek tudományosan lefektetett meghatározása van... ekkor a programozók kicsit fellélegezhetnek, az aktuális zombi sorozat forgatása átkerül a bevezetéssel foglalkozó céghez, és ott indul meg ugyanez a hisztéria.
de akkora ti, programozók, már vagy észhez tértetek a zombiságból, vagy nem, de jön a következő vonat.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Samsung 75 QE75QN90A Neo QLED 4K UHD Smart TV Mini LED + Quantum Dot eladó
- ASUS ROG Zephyrus G16 (2024) RTX 4090 (!!) / Ultra 9 / GAR 2027 brutál erős, csúcs modell
- Cooler Master CK550 RGB mechanikus billentyűzet (Gateron Brown, HU)
- Elgato Stream Deck 15 gombos (MK.1) + állvány
- Gamer PC Ryzen 7 5800X + RTX 3060 12GB / 32GB RAM / vízhűtés / RGB
- Lenovo ThinkStation P330 Gen 2 Tower i7 / Xeon workstation /számla- garancia
- Lenovo X13 Yoga 2in1 Thinkpad G2 LTE WUXGA i5-1145G7 16GB 256GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- 27% - ASUS VY279HGR IPS Monitor! 1920x1080 / 120Hz / 1ms / FreeSync
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- 27% - ASUS ROG Strix XG27ACS Monitor! 2560x1440 / 1ms / 180Hz / G-Sync / FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


