Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz demars #72 üzenetére

    Helló demars!

    A baj az, hogy nagyon keveset mondtak el a PLC-ről, s arról, hogy hogyan kezdjek neki az egésznek.

    Miért nem írtad le milyen PLC? Vagy nem lehet még tudni?

    Én arra gondoltam, hogy a szalag s a levegő seb. egyszerűen megoldható, egy frekvencia vezérléssel (motorokat).

    Frekvenciaváltóra gondolsz? Igen, azzal megoldható. Bár a levegőmennyiség szabályozásának van más módja is, pl. motoros pillangó szelep. Lehet hogy olcsóbb mint frekvenciaváltóval megoldani, de az nagyban függ a motor teljesítményétől. És a frekiváltó gazdaságosabb is :>
    Viszont gondold át, hogy a frekvenciaváltós sebesség vezérlést hogyan valósitod meg. A legegyszerűbb az, ha analóg PLC kimenettel adsz alapjelet a frekiváltóknak, az analóg kárty azonban nem olcsó. Ha megfelel több lépcsős sebesség szabályzás, akkor lehet digit kimenettel is, esetleg valamilyen kommunikációs buszon keresztül.

    De a hőmérsékletet nem tudom, h mivel lehetne vezérelni.

    Több megoldás lehet itt is.
    Az egyik az analóg bemeneti kártya, ami lehetőleg közvetlenül képes fogadni a hőmérő jelét, Pt100, hőelem, stb). Ezesetben neked kell megvalósítani a szabályzást programból, aminek megint csak több módja van. Ebben az esetben szükség lehet valamilyen kijelző egységre, hogy a szabályzási és egyéb működési paramétereket könnyen be lehessen állítani (alkalmazásfüggő, lehet hogy neked nem kell, de át kell gondolni).

    A másik megoldás egy hőmérséklet szabályzó panelműszer.
    Ez egy kijelzővel, gombokkal, analóg bemenettel és kimenettel, kapcsoló kimenettel
    ellátott előlapba szerelhető készülék:
    [kép]

    Konkrétabb válaszhoz konkrétabb kérdésre van szükség!

Új hozzászólás Aktív témák