Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krepp

    tag

    válasz blakey #87832 üzenetére

    Hol is kezdejem... :))
    Ha mindenki tudná, hogy milyen egy referencia kép, milyen a valódi mozgás azon a videón, akkor nagy valószínűséggel kiderül, hogy a kamu, javított mozgást, vagy a felturbózott képet szereti, ezzel nincs baj, de ez ízlés kérdése és nem a valóban jó és rossz kérdése.

    Ez valahogy így van ahogy írod, ez egy szubjekív műfaj...

    Egy 24p-s film, akkor jó egy TV-n, ha azt adja vissza, amilyen valójában, tehát referencia.

    egy 24p- film sose lehet jobb mint egy 60p, főleg ha minden más referencia. A "nekem ez szappanopera szerű"-t azért nem tudom elfogadni mert valaki meg az SDR-t szokta meg, szereti, de attól még a HDR technikailag jobb, több képinformációt hordoz.

    Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan TV, ami pontosan visszaadja a valódi mozgást és színeket az most nem jó, talán 1-2 év múlva.

    Nem adja vissza pontosan a mozgást!
    Egyébként köztudott hogy az OLED-nek rosszabb a mozgás megjelenítése mint az LCD-nek...

    Elárulom, hogy ha egy gyártó tényleg "belőtte" a tökéletes mozgást és képet, akkor 1-2 év múlva is olyan lesz, mert az a referencia.
    nem, algoritmusokkal próbálják pótolni a hiányzó képinformációt, ami kb lehetetlen tökéletesen csinálni, de még ennek ellenére is lassan fejlődik.

    A referencia tudtommal a színterekre, fényerőkre terjed ki, van olyan egyáltalán hogy referencia mozgás?

    "Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

Új hozzászólás Aktív témák