-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
KTTech
veterán
válasz
adamssss
#46292
üzenetére
Csak annyi, hogy az OLED pont úgy működik megjelenítés terén, mint egy LCD... a BFI nélkül pocsék a mozgóképfelbontása, vetekszik egy belépő szintű pár éves LCD-ével (3-400 soros felbontást tud alapból).
A BFI-vel "sokszorozzák" a képkockák megjelenítését (pont úgy, mint az analóg filmnél, minden egyes képkockára jutott egy extra kitakarás, így a 24 képkockából lett 72 megjelenítési ciklus, ami mai szemmel nem sok, de egyébként durván szaggatott volna, ha csak a filmtovábbítást takarják ki), így a szem nem elmosott képsort lát, hanem éles kontúrokat. Minél magasabb a beszúrt fekete képkockák száma, annál élesebb lesz a kép, de egyúttal csökken is a fényerő. A B9 szériánál még elég nagy árat kellett fizetni a BFI használatakor (majdnem 40% körüli fényerőveszteséget és vibrálást okozott). A CX-nél már alig van veszteség, mert jelentősen nőtt a panel frissítési értéke (valahol 240Hz körül jár, ha jól emlékszem, ami még mindig hagy kívánnivalót maga után, de sokkal jobb, mint a korábbi szériák). A BFI legnagyobb előnye, hogy nem interpoláció, tehát nem okoz szappanopera effektust a használata.
Természetesen állóképnél semmi előnyt nem ad, ott nem számít (csak a panel fizikai felbontása), de filmeknél, sportműsoroknál igen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo ThinkPad T14S Gen1 Intel i5-10310U Refurbished - Garancia
- Apple iPhone 14Pro 256GB Kártyafüggetlen 1év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Készletkisöprés! Microsoft Surface Laptop 5 i5-1245U 16GB 512GB 13.5" TouchScreen 1 év garancia
- Honor Pad X8 / 4/64GB / Wi-Fi / 12 Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Vhiktor

