Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz tope #46454 üzenetére

    Ezaz, hogy a rutinpakkomban is kerestem (amiben végzettséges meg nyelvvizsgás doksik vannak) de nem volt. Nekem is rémlett, hogy mintha el kellett volna vinni az új helyre...rákérdezek

    Ezért utálom az ilyen évet, mikor két helyről, két igazolást kell összevetni, és abból számolni, meg még nyugdíjpénztár, meg még egészségpénztár, meg még álláskeresési járulék, meg anyámkínja... jó, nem egy vállalkozói bonyolultság, ráadásul ha értelmesen adták ki az igazolást, még igazából gondolkodni meg számolni se kell, az abev-vel megvan pikkpakk. Évek óta magamnak csinálom, meg idén anyámnak is, egyetlen egyszer volt bajom, mikor visszadobták, mert valami ponton nem írtam be az adójóváírásra jogosító hónapok számát. Azaz egy db 1-est.
    De most elment 3 órám a kereséssel, és nincs meg. Megvan a közös megegyezés, megvan a tört hónap bérigazolása, csak épp ez a rohadék nincs ami kéne. Egyszerre kaptam pedig, de még emlékszem is, hogy külön tettem, úgy rémlett az adóbevallásos barnaborítékok közé. Ahogy minden évben. Egy helyre összek.rom, aztán mikor motivációm engedi megcsinálom szépen.

    Mindazonáltal. Tulajdonképp mi is a célja az adóbevallásnak? Mert ugye ha valamit elb.szok, azt egyből kiszúrják. Ha valamit nem vallok be, azt is kiszúrják. Akkor ők amúgyis mindent jobban tudnak mint én, miért kell nekem arról nyilatkozni, ami mindkét fél számára ismert? :)

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák