Hirdetés
Aktív témák
-
ngabor2
nagyúr
válasz
RoyalFlush
#25175
üzenetére
no itt a különbség. a bioetanolnak szánt kukorica nem feltétlenül alkalmas élelmezési, sőt, takarmányozási célokra se. gondolj bele: az élesztő, meg az enzimek magasról lesajnálják a növényvédő szereket. tehát pl. kukoricamoly ellen (sajnos lassan itt is kell ellene védekezni) lehet erős, lassú lebomlású szerekkel is védekezni, ami miatt takarmánynak se lesz alkalmas, viszont etanolnak nagy termésátlag mellett igen. mivel az ilyen növényvédőszerek nagy része még mindif szerves foszforsav-észter, ami a gőzt nem igazán szereti, a végén visszamaradt, fehérjében dús maradék már alkalmas takarmányozásra.
másrészt nézd meg magyarország és európa táplálkozási szokásait. a kukorica kisebb jelentőségű, mint a búza.
attól, hogy egy helyen rengeteg élelmiszer-alapanyagot termelnek, az közel se jelenti azt, hogy azzal meg lehetne oldani távoli kontinensek élelmezési problémáit.
Kalandor: tehát szerinted fél év alatt magyarországon a napraforgó-alapon előállított etanol mennyisége, és részaránya az üzemanyagok és az élelmiszeripar között annyira megváltozott, hogy emiatt az étolaj ára megduplázódott. jól értem?
Aktív témák
- Apple iPhone Air Black 256GB használt karcmentes 100% akku (20 ciklus) garancia 2026.12.20.-ig
- Apple iPhone 13 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:86%
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- Audi A6 C5 Multimedia - 1/32GB / 12 hó jótállás
- 236 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

