Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kricsi81

    senior tag

    válasz Slowman #7012 üzenetére

    A 24-70-es Sigmáról én eddig nem hallottam szinte semmi jót, ergó szerintem nem jó választás. Nagylátó (17mm) elég sokszor jól jön, és a Tami 17-50-ről elég jók a vélemények. Képminőségileg majdhogynem egy szinten van a Nikon 17-55-tel (ami használtan 210 körül van), beépített motoros, viszonylag gyors fókusz, és a VC-s verzió még stabilizátorral is rendelkezik. Én a Tamron-t venném :)

    Amúgy én is hasonló cipőben járok(tam), erősen gondolkoztam a Tamron 17-50-en, de végül arra jutottam, hogy a 16-85 VR-nél nekem jelenleg nincs jobb alapzoom :) Egy olyan obi létezik a világon, amire elcserélném: a Nikon 24-70/2.8. Nekem ez a gyútáv kell, és kész. :) "Emellé" nyár elején lesz egy 80-200/2.8, sportra. Modellfotózásnál nem éreztem még olyat, hogy nagyon kéne a plusz fényerő... Max közeli portrénál a háttérmosás miatt, de arra meg ott lesz a 80-200 f2.8-on... A 16-85VR szerintem a legjobb átfogású alapobi. Egészen nagylátótól kisteléig, tájkép, városi fotózás, modellfotózás, portré, tárgy, akármi szinte jöhet neki (a fényerőt leszámítva)

    Aztán azon is gondolkoztam, hogy veszek egy fixet, vacilláltam az AF-S 50/1.4 és a 35-ös között, végül arra jutottam, hogy nem használnám sokat... vegyük megint a modellfotózást: mindig kell a nagylátó, és a kistele is. Egy 35-ös vagy 50-es fixet mindig cserélgetnem kéne a látószög miatt... Persze jó kis "alapobi", ez a duma...

    Egy szó mint száz: a következő obim lehetséges, hogy egy Nikon 24-70/2.8 lesz majd, de az ára miatt eléggé jövőidőben... Hacsak elő nem jön valami új dolog...

    :)

    kovacsrichard.hu

Új hozzászólás Aktív témák