Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    Tegnap ilyenkor írtam, hogy a minap jó áron sikerült egy AF-S 35 1.8G objektívet vennem, amiben sajnos lakik néhány porszem! :( Hallottam róla sok mindent, hogy fókuszproblémái vannak többek között a D90-en is! Mikor megkaptam jobb híján egy karakterekkel sűrűn teleírt újságot használtam, hogy megnézzem a fókuszát. Egy jól elkülönülő bekezdés első betűjére fókuszáltam, állványról, kb. 45 fokban. Egy kicsit frontfókuszosnak éreztem, de érdekes módon a 18-55-ös kitobi és egy másik 85 mm-es végű zoom is ugyanezt produkálta! Jól tudom, hogy ezen egy kis hardverezéssel lehet javítani? (D90)
    Ma délután végre alkalmam volt az „új” nagylátót tesztelni! Egy gasztro és virágkötészeti kiállításon jártam, egy ismerős kért meg rá. Sajnos közben megörvendeztettek egy ügyeleti hibával, úgyhogy rövidre kellett fognom a dolgot! Ha van kedvetek , nézzétek már meg az elkészült képeket! Ne legyetek túl szigorúak, rengeteg kompozíciós és egyéb, technikai hibát ejtettem közben! Leginkább blendeprioritást használtam és sokszor indokolatlanul nagy blendenyílást használtam, hogy az elmosást teszteljem. Egy szerverre pakoltam föl őket, úgy ahogy kiestek a gépből, nincs rajtuk semmi korrekció és meglehetősen nagy méretűek. Kíváncsi lennék, hogy milyennek látjátok az objektívet!

Új hozzászólás Aktív témák