- Apple asztali gépek
- Computex 2026: szemtől-szembe a DRAM-krízissel
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Gaming notebook topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
50 - 1
27740 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
szoke12
őstag
na én ez már végigszenvedtem. amal karbid van?
akkor ami a gázbovden fele van az az alapjáratbeállító-csavar, a másik pedig a levegőt állítja. (az elméletileg teljesen be, majd kettő teljes fordulat vissza)
bár nekem 151-es van, gondolom sok dolog ugyanaz. -
szoke12
őstag
na helló! a robi 151-es rotakapám nem akar jó lenni.

szívatón megy csak, de azon se sokáig. amint gázt adnék, már fullad is le.
5let? -
aram01
nagyúr
-
ati012
őstag
Megpróbálom!
Injektoros motorokhoz vagyok szokva, nekem ez a karburátor dolog magas

-
aram01
nagyúr
annyira nem vagyok szaki, de az egyik azt hiszem a benzin adagolásában játszik szerepet a másik meg a levegőjében ha minden igaz,tekerd be őket teljesen és félfordulatokkal kezd el kitekergetni, lutri ha nem vágod a témát, de a legjobb ha szólsz egy hozzáértőnek
-
ati012
őstag
-
aram01
nagyúr
-
ati012
őstag
Lázad a robim segitsetek!
Hosszú állás után beindult szépen, majd leáállítottam.
Megint beindult, játszottam vele kicsit. Majd a francért se akar beindulni.
Néha 1-2 füstfelhőt kiköhög, de annyi.Típus: Robi-55
Ötlet?
-
aram01
nagyúr
Üdv mindenkinek!
nem találtam más topicot ami az én témámhoz közelebb állna, így ide írok
nemrég kaptam pár különleges chilli magokat a páromtól, mert nagy csípős imádó vagyok, így ezzel a lökettel bele is kezdtem egy új hobbiba, paprika nevelés otthon. már elfogyasztott Habanero paprikávól kiszárított magokkal is kísérletezem. az elültetés szépen ment, előtte vízbeáztatás 2 napig, a csiraképes magokat elültettem, naponta kis vízzel tegnapra 10ből 7 kibújt a földből, lassan jönnek elő az első levelek (szík levelek tán?
) na elég a rizsából, jöjjön a kérdés:
mivel még nem nagyon süt a nap odakint, és ezek nem európai növénykék, szükségük van a melegre és a napfényre! a hőigényük az 25c fölött van, ezt biztosítani tudom, na de a fény!
oldastam több cikket a mesterséges megvilágításról, de mivel gazdász vagyok, és nem villamosmérnök vagymi, fogalmam sincs hogy mi a jó meg mi nem. valaki közűletek ért ehez a témához?
nekem az a radiátoron a konyha ablakban szépen elvoltak, lehet egy picit később kellett volna elkezdened amikor már erősebb/több a napfény
más: örülök hogy ide találtam, nagyszabású faültetésbe kezdek idén, méghozzá energia fűzbe, alaki otthon van a témában? jó lenne tapasztalatot cserélni.
azért leírom a tervem hátha érdekel valakit:
van 1100 négyszögöl területem, ennek a töredékére ültetném az "anya nővényeket" 150 tőt, a terület többi részére jövőre kb 5000ezret rakok ki.
ennyi a terv egyelőre, ötlet észre vétel valaki? -
Sanyi.il
aktív tag
Üdv mindenkinek!
nem találtam más topicot ami az én témámhoz közelebb állna, így ide írok
nemrég kaptam pár különleges chilli magokat a páromtól, mert nagy csípős imádó vagyok, így ezzel a lökettel bele is kezdtem egy új hobbiba, paprika nevelés otthon. már elfogyasztott Habanero paprikávól kiszárított magokkal is kísérletezem. az elültetés szépen ment, előtte vízbeáztatás 2 napig, a csiraképes magokat elültettem, naponta kis vízzel tegnapra 10ből 7 kibújt a földből, lassan jönnek elő az első levelek (szík levelek tán?
) na elég a rizsából, jöjjön a kérdés:
mivel még nem nagyon süt a nap odakint, és ezek nem európai növénykék, szükségük van a melegre és a napfényre! a hőigényük az 25c fölött van, ezt biztosítani tudom, na de a fény!
oldastam több cikket a mesterséges megvilágításról, de mivel gazdász vagyok, és nem villamosmérnök vagymi, fogalmam sincs hogy mi a jó meg mi nem. valaki közűletek ért ehez a témához?
-
lakisoft
veterán
-
szoke12
őstag
-
ati012
őstag
-
Telda
addikt
-
lakisoft
veterán
Az a gond hogy ez többszöröse a keretnek, tudom hogy még 10 év múlva is menni fog és megbízható elnyűhetetlen gépek. De nálunk nem lenne kihasználva. Igazából az alkatrész ellátástól tartok. Meg ahogy olvastam, ha nem Oregon lánc+láncvezető van rajta, hanem valami kínai szütyök, akkor nyúlik mint a takony.
Próbáljátok meg a gépkölcsönzést. Szerintem ha keveset használtok ilyesmit akkor az a leggazdaságosabb.
-
szoke12
őstag
Örülök, hogy kezd éledni a topik!
Úgy néz ki, hogy csak tavasszal tudom felrotálni a kertet, mert idén szerintem jóval melegebb már nem lesz.
És még a gépet se volt időm összerakni. -
Telda
addikt
Az a gond hogy ez többszöröse a keretnek, tudom hogy még 10 év múlva is menni fog és megbízható elnyűhetetlen gépek. De nálunk nem lenne kihasználva. Igazából az alkatrész ellátástól tartok. Meg ahogy olvastam, ha nem Oregon lánc+láncvezető van rajta, hanem valami kínai szütyök, akkor nyúlik mint a takony.
-
ati012
őstag
Talajvíz: 2 méter mélyen van a pince, ott már szokott lenni víz.
Epren gondolkoztam még (ismétlem: piacra kell). Az milyen lehet?
-
lakisoft
veterán
Tudsz ásni egy gödröt és lefényképezni és akkor megmondom neked hogy való e oda a meggy vagy a cseresznye vagy nem. A talajvízszint milyen mélyen van?
-
ati012
őstag
-
lakisoft
veterán
-
ati012
őstag
-
szoke12
őstag
-
ati012
őstag
Melyik az a fa ami ültetéstől számítva rövid időn belül terem?
Elsősorban gyümölcsfára gondolok.
Mikor célszerű ültetni a csemetéket?
-
lakisoft
veterán
-
szoke12
őstag
-
lakisoft
veterán
Milyen fajta? gyümölcsfa?
Igen, adjálneki tápanyagot rendesen.
Én egy időben nem annyira tudtam foglalkozni velük, és 2 sárga, illetve 2 őszibarackom bánta.
Monjuk a barackok alapból elég kényesek. ha nem permetezi az ember őket rendesen, meg nem ad neki elég tápanyagot, könnyen betegek lesznek.
Viszont van bio cseresznyém, amit soha nem permeteztem, mégsem kukacos. És nem is beteg.
Elültettem a fát, amit írtam. Majd lefényképezem. Nagyon pofás lett a kicsike. Közel 3m gyökérrel és koronával együtt és tök jó volt az ára (5k) mondjuk ez volt a legkissebb.
-
lakisoft
veterán
Az olcsókat csak akkor vedd meg ha nem dolgozni akarsz velük, hanem bosszankodni. Faternak van egy fent említett márkájú gépe. 15 éve használja és nagyon jól lehet vele dolgozni. (Voltunk vele fát vágni bőven.)
-
Telda
addikt
Hali!
Van valakinek tapasztalata a CHS márkájú benzinmotoros láncfűrészekről?
Mert nekem gyanúsan olcsóak, 13ezer Ft.
Nem fakitermelésen használnák, hanem csak a ház körüli munkákhoz. -
lakisoft
veterán
Milyen fajta? gyümölcsfa?
Igen, adjálneki tápanyagot rendesen.
Én egy időben nem annyira tudtam foglalkozni velük, és 2 sárga, illetve 2 őszibarackom bánta.
Monjuk a barackok alapból elég kényesek. ha nem permetezi az ember őket rendesen, meg nem ad neki elég tápanyagot, könnyen betegek lesznek.
Viszont van bio cseresznyém, amit soha nem permeteztem, mégsem kukacos. És nem is beteg.
Catalpa bignonioides 'Nana' - gömbszivarfa

mérete: SF 10/12
ára: 7 112 Ft
innen veszem: [link]szerzek valahonnan jó minőségű termőföldet azt rakom közel a gyökeréhez és a termőföld alá pedig megy a trágya. Tavasszal meg adok neki starter műtrágyát.
Jajj de várom már a hétvégét akkor hozom el a faiskolából. (Nagyon jól képzett fa ez már
) -
szoke12
őstag
Milyen fajta? gyümölcsfa?
Igen, adjálneki tápanyagot rendesen.
Én egy időben nem annyira tudtam foglalkozni velük, és 2 sárga, illetve 2 őszibarackom bánta.
Monjuk a barackok alapból elég kényesek. ha nem permetezi az ember őket rendesen, meg nem ad neki elég tápanyagot, könnyen betegek lesznek.
Viszont van bio cseresznyém, amit soha nem permeteztem, mégsem kukacos. És nem is beteg.
-
lakisoft
veterán
-
lakisoft
veterán
-
szoke12
őstag
-
lakisoft
veterán
Fagyos időben fát ültetni gáz?
-
lakisoft
veterán
Szép öreg darab.
Már egyszer sikerült életet lehelnem bele, de bizony nagy részét megette az idő. úgyhogy cserélnem kell:
-csapágy
-szimmering
-tömítés
-dugyattyúgyűrű
-kuplungpofa
-benzincső
-csaptömítés
-meg mégy néhány apróságNa az még nagy muka lesz. Sok minden már megvan, már csak össze kell rakni. Ha kell valakinek segítség, így már talán tudok segíteni.

Jó kis elfoglaltság
. -
szoke12
őstag
Szép öreg darab.
Már egyszer sikerült életet lehelnem bele, de bizony nagy részét megette az idő. úgyhogy cserélnem kell:
-csapágy
-szimmering
-tömítés
-dugyattyúgyűrű
-kuplungpofa
-benzincső
-csaptömítés
-meg mégy néhány apróságNa az még nagy muka lesz. Sok minden már megvan, már csak össze kell rakni. Ha kell valakinek segítség, így már talán tudok segíteni.

-
lakisoft
veterán
-
szoke12
őstag
Így néz ki összerakva:

Így pedig szétszeve:


-
lakisoft
veterán
Azt hiszem. Ma vettem pár alkatrészt hozzá. Szünetben összerakom, aztán hadd szóljon!

Volt ár, hogy felástam, de a derekem nem éreztem egy darabig, ráadásul, mire körbeértem, indulhattam újra.
Robi barátom olyan szépen dolgozik, a drága, vele gyorsabb lesz a munka
Csak bírjam összerakni. Mert jelen pillanatban nem sok minden van belőle.Lassan jön a tél, szépen nekiállok metszegetni, elintézem az utolsó ültetéseket is, és felkészülök a szép hótakaróra. A talajt el kéne még egyengetni hozzzá.
Illetve be akarom vetni nagy részét gyeppel. Vagy inkább sportfűmaggal. Melyik a legtartósabb? Mert most tarackom van bőven, és nem kéne, hogy visszajöjjön.Jajj de jó lesz is a kertben tevékenykedni
. Kérek majd képet a gépezetről
.Én meg Nagylevelű Szivarfát tervezek az ablak alá ültetni. Nekünk sajnos nincs kertünk, de azért próbálkozok. Az ablak alatt van egy kis szabad zöldterület.

-
szoke12
őstag
Azt hiszem. Ma vettem pár alkatrészt hozzá. Szünetben összerakom, aztán hadd szóljon!

Volt ár, hogy felástam, de a derekem nem éreztem egy darabig, ráadásul, mire körbeértem, indulhattam újra.
Robi barátom olyan szépen dolgozik, a drága, vele gyorsabb lesz a munka
Csak bírjam összerakni. Mert jelen pillanatban nem sok minden van belőle.Lassan jön a tél, szépen nekiállok metszegetni, elintézem az utolsó ültetéseket is, és felkészülök a szép hótakaróra. A talajt el kéne még egyengetni hozzzá.
Illetve be akarom vetni nagy részét gyeppel. Vagy inkább sportfűmaggal. Melyik a legtartósabb? Mert most tarackom van bőven, és nem kéne, hogy visszajöjjön. -
lakisoft
veterán
-
szoke12
őstag
-
lakisoft
veterán
Ez már erősen túl mutat a kertészkedésen szerintem.
Sajnos nem is nagyon tudok segíteni. -
szoke12
őstag
szépen lassan kitisztítottam, újravezetékeltem, és mostmár beindul. csak 15-20 mp után leáll, mert fals levegőt szív a kitágult szimmering miatt. még a karbit kitisztítom egyszer, aztán összerakom, és menni fog

de mivel soha nem csináltam, segítséget kérnék, hogy mire vigyázzak. -
lakisoft
veterán
Jó gondolat. Ha már kertészet, akkor kertrendezés is jöhet?
Van egy Robi 151-es rotációs kapám. nemrég jutottam hozzá, ráadásul olcsón, mert nem indult.
Hétvégén szétszedtem az ulolsó csavarig, mert a szimmering elért benne. meg akkor már kitakarítom már rendesen, és cserélem amit kell. 30 éves, és eddig egyszer volt szétszedve csapágycsere miatt.
Mire figyeljek, hogy a legegyszerűbb a szerelés, mit érdemes ilyenkor cserélni?
Van egyáltalán ilyen gépe valakinek?
Előre is köszi!Huhh... Ez nem mai darab. Kipróbáltad már és működik is?
Gyerekkori álmom egy ilyen: [link]
. -
lakisoft
veterán
-
szoke12
őstag
Jó gondolat. Ha már kertészet, akkor kertrendezés is jöhet?
Van egy Robi 151-es rotációs kapám. nemrég jutottam hozzá, ráadásul olcsón, mert nem indult.
Hétvégén szétszedtem az ulolsó csavarig, mert a szimmering elért benne. meg akkor már kitakarítom már rendesen, és cserélem amit kell. 30 éves, és eddig egyszer volt szétszedve csapágycsere miatt.
Mire figyeljek, hogy a legegyszerűbb a szerelés, mit érdemes ilyenkor cserélni?
Van egyáltalán ilyen gépe valakinek?
Előre is köszi! -
lakisoft
veterán
Sziasztok.
Késztetést éreztem, hogy legyen kertészeti témájú topik is. Ilyen még úgy sem volt
.
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
27740 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- Új DELL Inspiron 14 (5435)/AMD RYZEN 7-7730U/16GB/512 SSD/14"/FHD/IPS/Garancia
- 27% - ASUS TUF Gaming B760M-PLUS D4 Alaplap
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B760M i5 14600KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Lian Li Vector V100R 750W
- Apple iPhone SE 2022 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




) na elég a rizsából, jöjjön a kérdés:





)


