- Senki sem töröl ennél jobban
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- Projektor topic
- OLED TV topic
- Házimozi belépő szinten
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Epson nyomtatók
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen billentyűzetet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
slajos2
#11966
üzenetére
Ha nem garis már, akkor szétszeded és megnézed.
Itt van video róla, hol van benne:
https://www.youtube.com/watch?v=VoI_a-m6rPEDe ha a listában benne van, akkor szerintem rajta van a csatlakozó mindegyiken.
A 3G-s modem, vagy egyéb kiegészítő az nem feltétlen van benne, de a csati attól még gyanítom ott van.Itt az összes alaplapon rajta van a csati, ha jól néztem, úgyhogy szvsz ez gyárilag ilyen.
-
válasz
slajos2
#10788
üzenetére
Nézd meg légyszíves a chipsetét (CPU-Z kiírja).
Meguntam a keresést, Google nem ad találatot a chipsetet illetően, a balf×sz HP nem írja rá az adatlapokra. :/Ha GMA4500-as az IGP, akkor elvileg GM45-ös.
Ez esetben vinni fogja az összes Socket P-s processzort.
Ezek azok: http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_PJavaslom a P-betűvel kezdődőek közül válassz, azoknak a hőtermelése alacsonyabb, mint a mostani CPU-d, viszont teljesítményben többet tudnak. (P7ezer, P8ezer, esetleg P9ezer)
Hardveraprón P8400, P8600 3-4ezer Ft. -
-
Dell XPS
veterán
válasz
slajos2
#10550
üzenetére
Nem lehet probléma, én már több notiban is cseréltem i5-32XX -re. Megfelelő heatsink esetében (gáztartalom eltérhet..) max. 84 - 89 fokot lehet mérni teljes terhelésen (AIDA stressz -teszt). 93 foknál kezd throttlingolni, így nem okoz gondot az erősebb processzor.

Ha a laptop hűtése nem lenne megfelelő a komponens csere után (kevés..), akkor visszaveszi a processzor órajelét (throttling: 2.6GHz -» 800MHz), így azonnal látható és érezhető jelenség.

-
válasz
slajos2
#10550
üzenetére
Ezek a 3. gen. Core i mobil processzorok:
wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_microarchitecture#Mobile_processorsHa 35W-os TDP-t nem léped túl, akkor vinni fogja a hűtés.
De szerintem a Sandy Bridget is viszi a géped, mivel a B960-is Sandy alapú (egy generációval korábbi).
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platformÚgyis a pénz lesz az akadálya annak, h lecseréld a processzort szerintem.
Mivel nem nagyon láttam még értelmes áron I5-ös Ivy cpu-t. Sandyt már esetleg.Én i3-nál nagyobbat nem vennék bele, a videokártya amúgy is gyenge láncszem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Windows 11
- Senki sem töröl ennél jobban
- Óra topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen okostelefont vegyek? OFF topik
- Villanyszerelés
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4050, 100% Akkumulátor
- Kuriózum: Ozark Trail (amerikai) fejlámpa 600 lumen
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- Indokolatlanul drága webkamera indokolatlanul olcsón eladó! Onlyfans, Livejasmin kezdőszett
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Pyttawrx

