Hirdetés
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Milyen alaplapot vegyek?
- Projektor topic
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- E-book olvasók
- Telekom TV SmartBox: szolgáltatói set-top box alacsony korlátokkal
- Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Hobby elektronika
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
simsoner
#15543
üzenetére
"netes képek alapján ott alapbol nem is kéne neki lennie"
Ezt hogy érted?
Dehogynem kéne ott lennie lábnak.
Akkor elnézted, és másik 478-as foglalat képével hasonlítottad össze.
Kolléga feljebb írt a 478 pines foglalatokról, bár sztem nem pontosan, mivel mindegyiknek más a neve, nem lehet őket "csak úgy" összekeverni.A 478/479 lábkiosztású foglalatból 4 félét használt az Intel, viszont az Intel saját oldalán böngészve a processzoroknál nem is tünteti fel az adott foglalat nevét, csak Socket 478/479-ként hivatkozik rá.
Ezért alakult ki tévedés sokakban, mivel nem mindegyik 478-as foglalat egyforma. Tény, h csak 1-2 láb tér el, de hát ez van.Alternatív oldalakon viszont a foglalat valós nevét adják meg. Pl a CPU-World szerint a T7700 Socket P-s foglalat.
Nem összekeverendő a nagyon hasonló számozású processzorokat kínáló Socket M-el.
(Ezt a két Wikipediás oldalt pl. pont azért csináltam, h átláthatóan legyenek külön felsorolva a nagyon hasonló számozású, de eltérő foglalatba passzoló akkori mobil processzorok.)
A képedet elnézve sztem valami jóképességű ember azt csinálta, h nem értett hozzá, és letörte a lábat, h bele tudja tenni a Socket M-es CPU-t fogadó laptopba, de hát persze hiába csinálta, nem működött a processzor.
Esetleg nem direkt csinálta, hanem elkezdte belerakni, de elgörbült a láb, majd miután észrevette, megpróbálta kiegyenesíteni, de letörött.
Az tény, h a külső lábak negatív, ill. groundként vannak jelölve, és amúgy is mindegyik duplikázott láb, ezért szokott működni törött lábú processzor is.
Az esetedben is a mellette levő ugyanazt "tudja", mint a letörött láb.
A processzorok mélylélektanát kutatva lehet találni gyártástechnológiai leírásokat, hát aki ilyenekkel foglalkozik, az tisztában van a lábkiosztással ugye.
Használd nyugodtan, ha működik.
Remélem olcsó volt, ha már így törött lábbal kínálták.Meg lehet csináltatni, párezer Ft lenne, de a processzor értéke kb 2ezer Ft, így nem érdemes foglalkozni vele.
Ez egyébként jó processzor, az egyik legnagyobb, ami beletehető ahhoz a chipsethez abba az adott laptopba.
Alap dolgokhoz, megfelelő mennyiségű memória mellett, főleg ha SSD van alatta, jól használható.
Socket M vs Socket P:


-
ricsi99
addikt
válasz
simsoner
#15543
üzenetére
Konyhanyelven:
Ebből a tipusból 3 fajta foglalat volt... van amiben csak 1 láb ,hiányzik ,van amiben vizszintesen 2 ,van amiben függőlegesen 2,
....... nevezzük 1-2-3 gen foglalatnak...
most ez a proci a gen-1...
ez megy a 2-3 as foglalatban is....
semmi hátrányod nem lessz ha így használodviszont ha saját célra kell ,vadász bele a ph-n valami nagyobb cache-s procit... úgy még használható marad a gép is
Új hozzászólás Aktív témák
- Elektromos autók - motorok
- Derült égből villámcsapás: vége a Ford elektromos kalandjának
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Yettel topik
- World of Warships
- Metal topik
- Milyen alaplapot vegyek?
- Tőzsde és gazdaság
- AliExpress tapasztalatok
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T14 G1 - i5-10G I 8GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Dell Precision 3571 4G LTE i7-12700H 16GB 512GB FHD RTX A1000 4GB 1 év teljeskörű garancia
- Samsung Galaxy Watch FE / 16GB / Bluetooth / Wi-fi / GPS / 1 Hónap garancia
- HP EliteOne 800 G6 All-in-One i5-10500 32GB 1000GB 24" Érintőkijelző!! 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Dehogynem kéne ott lennie lábnak.


Pyttawrx

