Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    Én annak idején vásároltam egy Toshiba laptopot, árban nagyon jó volt, csak pozitívat olvastam a márka topicjában, meg legendás megbízhatóságról regéltek, ennek ellenére meghibásodott...

    1, Toshiba L30-134

    2, 2006 decembere (ekkor indult el hazánkban a közel elérhető árú, viszonylag normális teljesítményű notebookok forgalmazása, és a dömping miatt a minőség felhígulása... 140e volt a Saturnban)

    3,
    - a DVD író már vásárlás után sem mindig működött tökéletesen, mert vagy nem olvasott be vmit, de leggyakrabban meg sem írta, se a gyári progival, se nero-val, se semmivel, ezért majd 1 éve nem is írtam vele (ha jól emlékszem, 1x történt az, h a gyári progi "a lemez írása sikeresen befejeződött" üzenettel állt le! Ha sikerült is az adatrögzítés, azért is hibaüzenettel fejezte be az írást...)
    - display: szerintem a szalagkábel döglődik, ui nem mindig, de volt olyan, h miután kinyitottam, úgymond "repkedett" a kép, mint a régi TV-ken, ha nem volt tiszta az adás (azóta nyitva áll az asztalomon, nehogy beadja a kulcsot)
    - USB: pár napja a meglévő 2 USB tökéletesen működött, mígnem lehaltak teljesen! Az egyikben egér van, az megy is rendesen, de ha rádugok egy pendrive-ot/kártyaolvasót/mp3 lejátszót, kiírja, h az USB eszközt nem lehet felismerni, és utána már csak hibaüzenet sincs, egyszerűen nem reagál-persze az egér megy! A másik USB totál KO, bmit dugok rá, nem reagál, egy USB-s lámpa még világít vele, de ennyi...
    Nem tudom, megéri-e vennem egy PCMCIA-os USB adaptert... Mert most gyakorlatilag nem tudok adatot cserélni, max LAN-on, öcsém gépre kiküldöm, és azon kiírom :S

    4, nem vittem javíttatni, mert: úgy tudom, csak Pesten van szervíze, azóta onnan elköltöztem, illetve: ezek a hibák az egy éves gari lejárta után jelentkeztek :(

    5, úgyhogy nekem keserű a szám íze a legendásan megbízható Toshiba hallatán, még barátnőm Acerje is jobban funkcionál (se display, se USB hiba-azaz 4 USB-ből néha egy rendetlenkedik)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák