Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem egy MSI VR630X-042HU típusú laptopom van. Leírom pár gondolatban a tapasztalataimat, hátha segít valakinek.
    A hardware: Első lépésként tisztázzunk pár dolgot, hogy mégis milyen gépről van szó... A gyártó ismertetője szerint vagy AMD Turion 64 X2 Ultra, vagy AMD Sempron processzorral szerelik ezt a masinát. Itt már van egy kis ellentmondás ugyanis az én masinámban AMD Athlon 64 X2 dualmagos proci van (Griffin mag, 65nm, QL-62), ami az AMD processzor tematikája szerint egy teljesen más típus. A gép 3 GB DDR2 (Transcend PC2-6400, 400 Mhz) memóriával van ellátva, melyből 250 MB van lefoglalva a videó vezérlő számára. A masina tartalmaz egy Western Digital WDC-WD25 típusú 250 GB -os HDD-t. Optikai meghajtóként egy Sony-Optiarc DVD RW van benne. Az alaplap MS-1672 jelet kapott nVidia MCP77 MV chipsettel. A video vezérlő nVidia GeForce 9100M.
    Első benyomások: A masina igen mutatós, fényes fekete fedlappal rendelkezik (amin mellesleg egyből minden ujjlenyomat meglátszik). Az egész gép szerintem nagyon esztétikus, és elegáns hatást kelt. Az összeszereltség minősége szerintem remek. Nem nyikorog, nem ropog, stb., szóval masszív jószág. A fedlapot nem rögzíti kis akasztó gomb az alaptesthez. A kijelzője egy 16" -es, 16:9 es képarányú LCD, ami pl. DVD nézéshez kiváló.
    Op.rendszer: A gépet FreeDOS -al szállították, amit természetesen azonnal lezúztam róla. Mivel előzőleg már tájékozódtam a gép után, nem ért váratlanul a telepítő nagy halála. Már felkészülten várta a gép érkezését egy Windows XP x64 Pro SP2 -vel (mert erre még csak ilyen van!) és az MSI honlapjáról leszedett chipset driverrel integráltan. Így teljesen zökkenő mentesen ment a telepítés. Amit meg kell jegyezzek, hogy annak ellenére, hogy ez egy 64-bittes rendszer a gyártó gyakorlatilag nem készített egyetlen komponenshez sem 64-bittes drivereket Windows XP -hez. Természetesen kitartással össze lehet vadászni néhányat, pl. a videóvezérlőhöz is sikerült működő 64 -bittes referencia drivert találni, bár nem volt egyszerű. Ennek ellenére én mindenkinek csak javasolni tudom az x64 -es Windows használatát, mert ugyan nem lesz tőle lényegesen gyorsabb (sőt talán egyáltalán nem is gyorsabb), de ez egy jobb verziója már a Windowsnak. Ha jól tudom akkor ez a Windows 2003 Server kernelére alapszik már.
    Működés: Gondolom itt mindenki a sebesség érdekel. Hát elsőre a nyers számítási erő, tehát maga az alap rendszer gyors, laptophoz mérten szerintem nagyon gyors. A 3D -s grafikus teljesítmény már nem olyan nagy szám. Annak ellenére, hogy nVIDIA -s videóvezérlő van benne (ráadásul még DX10 -et is támogat), azért ez egy elég régí chip, szóval ne várjatok tőle csodákat. Mondjuk úgy a 3-4 évvel ezelőtti játékok mennek rajta frankón. Amivel próbáltam: COD-5: játszhatatlan; COD-4: közepes minőségen egész jó; RA3: kicsit lebutítva egész jól elmegy; NFS-UC: szinte minimumon de elmegy; UT: fullon megy kiválóan. Szóval nem egy gamer laptop, de lehet vele próbálkozni azért. Az akkumulátora teljes töltéssel alap esetben kb. 2,2 óra készenlétet jelez, filmezéssel 1,5 órát bír max., intenzív terhelés, tehát mondjuk 3D -s játékkal meg 1 órát se. Ez azért szerintem gyenge, és jelenleg próbálkozom, hogy lehetne ezeket az értékeket feljebb tornázni. Így is már minden energia gazdálkodási lehetőséget beállítottam, az AMD processzor driverét, és dual core optimalizáló driverét is feltettem de nem sokat használ sajnos. Másnak is ilyen gyér a készenléti idő?
    Egyéb: Legújabb tapasztalatom a BIOS frissítéssel van. Ez nem egyszerű ugyanis az MSI honlapjáról leszedhető BIOS csak DOS módban hajlandó működni. Ehhez DOS módban kell a gépet bebootolni, rendszerlemezről, dehát ugye floppy drive nincs a gépben. Csak USB -s külső floppy meghajtóval, vagy bootolható pendriveal lehet megoldani. Én az utóbbi változatot csináltam, és gond nélkül ment. Most a legújabb H jelű BIOS van fent.

    Remélem tudtam pár hasznos infót írni, ha valakit pont ez a típus érdekelne. Ha valaki még kíváncsi ezzel a típussal kapcsolatos gyakorlati tapasztalatokra, csak kérdezzetek nyugodtan.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Superman #10554 üzenetére

    Na én is megnéztem az Everest 5-ös verziójával, de nekem csak sima PCI slotnak írja ami üres. Nálam nem mutat szabad PCIE bővítőhelyet. Megnéztem a BIOS-ban is, és ott semmi opció nincs ami az integrált VGA-t illeti, szóval kétes, hogy lehet-e párosítani mással. Még az is, hogy le lehet-e mondjuk tiltani ha teszel mellé egy másikat (esetleg letiltja magától az integráltat).

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Skyer #10559 üzenetére

    Miért ragaszkodom az XP-hez? Nem is tudom... Megszokásból. Meg mellesleg minek lőjünk ágyúval verébre? Az XP tökéletesen jó arra amire jelenleg használom a gépem, nincs szükségem egy monstrumra, ami zabálja feleslegesen az erőforrásokat. A 64 bittes XP-t lehet, hogy macerás belőni, de szerintem megéri. Meg már ha amúgy is 64 -bittes a rendszer akkor miért ne nyomnám 64-bittes OS -el? A DX10 -re meg egész egyszerűen semmi szükségem. 1. még soha nem játszottam olyan játékkal ami DX10 -es lenne, nem is tervezem. 2. Mellesleg ezen a laptopon, ezzel az integrált VGA -val nem is lenne értelme. Az hogy támogatja egy dolog, de hogy nem fut el rajta egyik se az meg a másik...

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz kali #10564 üzenetére

    Én nem ezt montam, hogy csak ezért használok mert a rendszerem is 64 bittes. A legfőbb ok, hogy az x64 -es Windows XP már újabb kernelt használ mint a sima, az x64-es a Windows Server 2003 -ra alapul. És ezen felül még található benne egy-smás eltérés a sima XP -hez képest, és ezek nem a 64 bit miatt vannak... Lásd itt: Windows XP x64 Úgyhogy 4 GB memória alatt is bőven van létjogosultsága egy x64 -es XP -nek.
    Windows Vista rendszer igénye: link
    Windows XP Pro rendszer igénye: link
    Itt nem arról van szó hogy egy ilyen gépen elfut-e normálisan a Vista (mert egyértelmű, hogy igen), de hogy kell-e egyáltalán? Azért láthatók a rendszerigény beli különbségek. Hogy egyet emeljek ki az XP nek 1,5 GB a Vistának 15 Gb (10x -es) a lemezterület igénye. Ha már csak ezt a 13,5 Gb-t megspórolom már megérte... És mivel tud többet egy Vista mint egy XP (amire ténylegesen is szüksége van az embernek)? Szerintem semmivel... Na de ennek a vitának nem ebben a topicban lenne a helye.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    Még annyit kiegészítésként, hogy a MSI VR630X ahhoz képest, hogy elvileg Vistához készült, és 64 -bittes rendszer Vista alá se nagyon van hozzá 64 bittes driver. A chipsethez, a vga-hoz, és a modemhez van de semmi máshoz nincs. Össze lehet hasonlítani a telepítő lemez Vista 32 és Vista 64 mappáit, hát látható némi különbség a kettő között. Az MSI weboldalán a driver szekcióban ugyanilyen siralmas a helyzet. (Amúgy elérhető a 179.48 -es nVIDA ForceWare x64 -es Xp alá, és frankón megy vele a masina. Ajánlom mindenkinek... Érezhető vele a különbség!)

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz fireman808 #10586 üzenetére

    Szerintem azért nem kell ilyen intenzíven fikázni az MSI gépek minőségét, mert a hardver ár/érték aránya szerintem messze verhetetlen a többi gyártóhoz képest, és ehhez képest a minőséggel sincs különösebb probléma. Az én magánvéleményem meg az hogy aki hardcore gamer gépet akar az még ma, 2009 -ben SE VEGYEN erre laptopot. Egy ilyen 250-300.000 -es masina meg se közelíti teljesítményben a vele egyforma hardverkiépítésű asztali társáét. Mellesleg ennyi pénzből olyan asztali gépet lehet összerakni, aki ért hozzá, hogy akármelyik gamer összepisilja magát tőle. Bocs ha valakinek ezzel beletaposok a lelkivilágába, de szerintem laptopot ne azért vegyen az ember, hogy az legújabb überfa*a játékot tolja rajta 5000 FPS -el. Ezek egész egyszerűen nem erre valók!

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz kali #10568 üzenetére

    Ebben viszont egyet értek veled, hogy a Vista energia menedzsmentje fejlettebb mint az XP-é. Többek között a notebook ECO funkciója sem érhető el XP alatt. És abban is egyet értek, hogy a jövő előre mutat, úgyhogy én is váltani fogok XP -ről, de asszem nem Vistára, hanem Windows 7 -re. Azt még kivárom, hogy kijöjjön és azzal próbálkozom. Addig meg marad az XP. A Vista ezúttal kimarad az életemből :)

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Prince30 #10605 üzenetére

    Ez már jó párszor le lett írva előzőleg. Ezt az okozza, hogy az XP nem tartalmazza a notebook chipsetjéhez szükséges drivert. Töltsd le az MSI honlapjáról a szükséges vezérlőt és integráld bele a WIndows XP telepítő CD-jébe nLite -al. Ezután menni fog simán.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés