- Házimozi haladó szinten
- HP notebook topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Amazon Kindle
- Samsung LCD és LED TV-k
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- DUNE médialejátszók topicja
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Osibaa
senior tag
Core i3-as HTPC építés: [link]
-
Osibaa
senior tag
válasz
kisza25 #3499 üzenetére
Akkor ezen a lapon végre mehet alulfeszelés is, korábban volt eről szó, több mITX Intel chipes lap csak 0,1V-ot engedett visszavenni. Kis házakban van jelentősége, ahol nem bírod eléggé lehűteni a procit (főleg nyáron), innen indult a beszélgetés. Vagy az i3 passzív hűtésétől, már nemtom.
DXVA lényegét a többiek leírták. Elvileg az i3 és i5 procik már hardveresen támogatják. Abban igazad van, hogy ezek a procik a szoftveres dekódolást is bírják szuflával, csak nem mindegy, hogy mekkora proci terhelés mellett - főleg ha mást is szeretnél futtatni filmnézés közben. Ha mégsem futtatsz mást, szerintem akkor is jobb, ha nem olyan nagy a terhelés és teker a venti emiatt.
Ha ki akarod próbálni, akkor kell hozzá egy friss Intel video driver, egy friss DirectX és egy olyan progi (kodek), ami ki is használja, pl. friss Media Player Classic. Ha működik a DXVA, akkor az állapotsorban bal lent kiírja az MPC-HC, illetve a proci terhelés is 10% alatt van (legalábbis nálam Atomon 10% alatt, nálad lehet 5% alatt
).
Szerk: 1080p-s MKV videóról beszélek persze -
Osibaa
senior tag
Eszembe jutott még valami, hát utána néztem. Mind az USW15, mind az NM10 chipset csak 1 db LVDS (notebook LCD) és 1 db SDVO (D-SUB / DVI / HDMI) kimenetet támogat, így ezekre nem is tudnád egyszerre csatlakoztatni a TV-t és a monitort. Intel sucks
Szal marad vagy a notebook + TV felállás (már ha van a notin DVI / HDMI), vagy az ION+Atom lap (ezen van mindenféle kimenet). -
Osibaa
senior tag
válasz
zoli_varga #3478 üzenetére
Értem mit szeretnél, laptop chipsetes és procis lapot asztali kiszerelésben, és persze mindezt olcsón.
Azonban gyanús, hogy ilyet itthon nem tudsz venni, külföldről rendelni pedig szintén nem olcsó mulatság. Ezért mondom, hogy lehet itthon kapni 10"-os netbookot 80k-ért, vagy notebookot 100k körül, ami ilyen chipsettel rendelkezik. A nettopot szét tudod szedni (képernyőt, billenyűzetet, aksit eladni) és beépíteni egy házba, vagy magát a laptopot használni. A laptopba pedig akkora merevlemezt raksz, amekkorát akarsz és USB-n is rá tudsz kötni párat.
Egyébként ha nem ragaszkodnál a 20W fogysztáshoz, akkor egy ION+Atom lap is megfelelne a többi feltételnek, kapható és inkább számítanék az nVidia chip multimédiás képességeire, mint az Intelére, az Atom proci pedig nem fogja bírni neked kódolni az 1080p-t, ha az Intel chipset cserben hagy. Emellett annyival drágábban fog sikerülni beszerezni egy mobil chipes lapot, amit az alacsonyabb fogyasztással sok év alatt fogsz talán kigazdálkodni.
-
Osibaa
senior tag
válasz
zoli_varga #3475 üzenetére
Szerintem vegyél egy netbookot és szedd szét, talán ez áll a legközelebb az elképzelésedhez.
-
Osibaa
senior tag
Ha jól tudom, akkor flexATX szabványúak a Shuttle és Aopen barebone lapok, de kinézem belőlük, hogy mindketten kicsit eltértek a szabványtól, hogy ne lehessen kombinálni a két cég termékeit.
Havernak egy Aopen bareboneban halt meg az alaplap, amit elég nehéz itthonról beszerezni, ezért akartunk mITX-et berakni helyette. Nem sikerült. -
Osibaa
senior tag
válasz
szacsee #3431 üzenetére
Hazaértem.
szacsee:
Nekem tetszik az SG02, ha mATX kockát vennék, akkor ez lenne az. A 8 centis venti már "mini"?
Én azt a véleményt képviselem a topikban, hogy a m-ITX nem arra való, hogy az ember törpe erőművet építsen belőle, aki játszani akar, az építkezzen mATX-re, esetleg barebone-re. Ellenkező esetben jön vagy a modding, vagy a durva költségek, vagy a kompromisszumok. Persze mindig jön valaki, aki ismét nekifut a témának.
zodo:
Ezt a Shuttle házat nem ismerem, viszont hasonló Aopenhez volt szerencsém... próbáltam beszerelni m-ITX lapot, de se az I/O shield, se a bővítő kártyák nem estek jó helyre. A bővítőkártya a nagyobb probléma, ugyanis a m-ITX lapba dugott kártya a ház 2 slotja közé esett, így nem fér bele egy 2 slotos VGA.
-
Osibaa
senior tag
válasz
kisza25 #3398 üzenetére
sztem dobd be a kérdést az Atom Klubba is, lehet ott gyorsabban kapsz választ
-
Osibaa
senior tag
válasz
kbhuinfo #3378 üzenetére
Az ION2 valóban jobb fogyasztásban, de ebben a kategóriában a fogyasztás különbséget egy kezeden meg tudod számolni, miközben a légkondi a fejem felett fogyszt kb 1000W-ot.
Szerintem ha döntesz, akkor ez legyen az utolsó szempont a hangosság, külcsín és funkcionalitás után.
-
Osibaa
senior tag
válasz
kbhuinfo #3373 üzenetére
Szia!
A Zotac kisgépe egy házikót, passzív tápot és ION2 alaplapot tartalmaz, így kerül árgép szerint 55K-ba. Amit magad tudsz építeni:
- Házat passzív táppal lehet kapni többet is, azonban design-ban és/vagy méretben kompromisszumot kell kötnöd; ilyen méretű (2,5 literes) ház az LC-Power 1340i 11K-ért, de designban jóval egyszerűbb, vagy nagyobb méretű ház a Modecom Feel 202 17K-ért (4,2 literes) és az Antec ISK 300-65 (7 literes) 20K-ért, ami külcsínben is megállja a helyét
- ION2 alaplapot nem tudsz venni m-ITX méretben, (még) nem jelentek meg. Teljesítményben az ION1 ugyanott van, ezek az alaplapok most 29-40K között vannak felszereltségtől függően
- A házilag szerelt gépnek van még egy olyan előnye, hogy rugalmasabban bővíthető és halkabb hűtés is elérhető vele, mint a Zotac gépé.Innentől a pénz és ízlés kérdése a dolog, mert beteheted a 29K-s Asrock lapot a 11K-s LC-Power 1340i-be és összesen 40K-ért kaptál egy pici, kompakt gépet, ami külsőben elmarad a Zotac gépétől, hangosságban kb egy szinten állnak, de 15K-val olcsóbb. Másik véglet a 20K-s Antec ház egy 40K-s Asus lappal, ami picit drágább és nagyobb, de cserébe jól néz ki, csendesebb és tud fogadni ODD-t és 2 db HDD-t is.
-
-
Osibaa
senior tag
Silverstone LGA1156 hűtő - olyan, mint a stock cooler, csak 1 cm-rel alacsonyabb és valszeg halkabb.
Ajánlott házak: Silverstone LC12, LC19, ML02
-
Osibaa
senior tag
Nagy nehezen találtam egy Core i3 vs 45W AMD proci tesztet. Viszont ilyen elcseszett tesztet rég láttam, az idióták számítási teljesítményben mérték össze a procikat, ami teljesen értelmetlen egy 15eFt-os és egy 45eFt-os proci esetében, majd diadalmasan kijelentették, hogy bizony a jóval drágább proci gyorsabb.
Az viszont nem fordult meg a fejükben, hogy azt nézzék meg, hogy hogyan teljesítenek (funkcionlitás, teljesítmény, fogyasztás, hőtermelés) a konfigok olyan helyzetben, amire az ember egy mITX-et használ, se netezős, se office, se HTPC, se játék körülmények nincsenek benne.
Mindegy azért belinkelem, talán lesz benne pár használható infó valaki számára: [link] -
Osibaa
senior tag
-
Osibaa
senior tag
válasz
zhagyma #3324 üzenetére
Jah, viszont pár napja néztük, hogy az Intel chipes lapok nem támogatják az alulfeszelést. Mondjuk valamilyen szoftveres megoldás biztosan elérhető erre.
45W TDP-s AMD procis konfig? Állj át a sötét oldalra!
15 perce keresek valamilyen tesztet, ahol összehasonlítják az i3-at a 45W-os AMD procikkal, de nem találok. -
Osibaa
senior tag
Tudtommal gyárilag panel táposból a legnagyobb a Modecom ház 96W-tal, a következők pedig az LC-Power házak 75W-tal. Ezek mind 60-65 mm magasak, 1 db 5-6 cm-es ház hűtővel, szal neccesen férne bele egy S775 konfig.
Amit tudok esetleg javasolni, az az Inwin BP655, 200W TFX táppal (8cm hűtő) és hűtött HDD kerettel. [link]
-
Osibaa
senior tag
válasz
chesterboy #3315 üzenetére
Egész olcsón össze lehet rakni egy NAS-t, ha beéred mATX házzal. Nekem volt korábban (több, kis méretű 160-250 GB HDD miatt) és egy Intel D201GLY2-vel (1,2 GHz mobil Celeron) 512 MB RAM-mal nagyon jól működött. Ha wake-on-lant szeretnél használni, akkor viszont ezt a lapot nem ajánlom, lehet én voltam láma, de lekapcsolás után azonnal indult is újra. Egy egymagos Atom konfig is elég rá sztem, nagyobb NAS gyártók is azt használják (pl. Synology).
-
Osibaa
senior tag
-
Osibaa
senior tag
válasz
Nyugdíjas #3308 üzenetére
Velem valami komoly gond lehet, mert még nem sikerült kinőnöm a 640GB-os HDD-m.
Legutóbb is csak kapkodtam a fejem, mikor egy topikban mindenki írta mennyi TB HDD figyel az otthonában (az volt a topik témája, hogy miért nem jönnek ki a 3 TB-os HDD-k). Mondjuk ez valszeg azért van, mert csak azokat töltöm le HD-ban, amit úgy érzem megéri, pl. vígjátékokat tipikusan nem. Másik, hogy 5.1 hangcuccom van, így a DTS-MA, DD-THD verziókat se "gyűjtöm". Nem vagyunk egyformák. -
Osibaa
senior tag
válasz
Nyugdíjas #3305 üzenetére
Szerintem nem éri meg ebbe ennyi pénzt ölnöd, ha a gép a sufniban van. 80W egyébként sztem nem is lenne elegendő, mert egyrészt nem tudja leadni az egészet a 12V ágon, illetve a peak is jóval magasabb 5 lemeznél. Akkor már inkább egy jó hatásfokú és halk 250W-os FSP HEN-t vegyél, párezer forintért megy az aprón.
-
Osibaa
senior tag
Azt nem vágom, hogy miért akarsz egy média lejátszót venni és azt használni, mikor a PC-d is mindent le tud játszani és ugyanarra a monitorra van kötve. Arról nem beszélve, hogy ezeknek az olcsóbb lejátszóknak a tudása meg sem közelíti a PC-d tudását.
Nem lenne egyszerűbb vagy egy külső HDD keret, vagy egy nagyobb merevlemezt venni a két kisebb HDD árából?
-
Osibaa
senior tag
válasz
zhagyma #3297 üzenetére
HTPC-be nem gondolkodtál az ION + Atom megoldásban? Keveset eszik, mindent lejátszik és egy panel táppal + csendes hűtővel is elmegy. Vagy lenne esetleg más felhasználás is, ami igényli az erősebb procit?
Egy i3 konfig passzív hűtéséhez én nem fűznék komoly reményeket (max TDP 73W), amit valahogy el kell vezetni; ha a procira ráraksz egy méretes bordát akkor is kell egy izmosabb ház/táp hűtő, ami kitolja a tetemes hőt. Még az Atom konfigok is igényelnek valamilyen aktív hűtést, igaz jóval kevesebb CFM-mel is beérik.
-
Osibaa
senior tag
Szerintem a felső kategóriát kivéve azért ez az asztali gépekre is igaz... pl. az AMD procik TDP-je immár 6 éve 90-95W, csak kezdetben 1 magos volt, most pedig 4 magos.
Az alsó-közép kategóriás vidikártyák is egész jól tartják magukat.
Én is úgy értettem, hogy behalt zodo FSP tápja.
-
Osibaa
senior tag
válasz
kisza25 #3258 üzenetére
Valszeg rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy ha figyelembe veszi a táp hatásfokát, úgy az idle nem 62W, hanem kb. 50W, ami nem olyan vészes egy teljes felszereltségű gépnél és valszeg közelebb van ahhoz is, amit előtte becsült. Arra próbáltam választ adni, hogy miért tűnik olyan magasnak az idle érték. Mindegy, túlragoztuk, ennyit eszik.
-
Osibaa
senior tag
válasz
user137 #3225 üzenetére
Hehe, lehetett párszor olyan pillanat, mikor lesápadtál, hogy ez most befér vagy nem fér be?!
A hátulján ugye Te vágtad azt a csinos kis rést a jobb hűtés miatt? Mikor arra jártál, a tápcsatinak már nem volt kedved fúrni 2 pici lyukat?
Milyen teljesítményű panel táppal hajtod?
A 100% load hőmérséklet engem is érdekelne. -
Osibaa
senior tag
Hihi, Celeroncs után felüdülés lehet a szülőknek ez a kis gép.
Keresgéltem a neten, sokféle intel hűtőt találtam, ha minden igaz a Tiéd 6,5 cm magas. Eszerint rosszul becsültük korábban a max. magasságot, Zalmanok is vannak már ebben a méretben.
"intel+intel=stabilitás" - volt már AMD-s géped mondjuk az AthlonXP korszak óta?
-
Osibaa
senior tag
A merevlemez problémádat egyébként megoldaná, ha hajlandó lennél megválni tőlük, ugyanannyiért kapnál egy dupla méretű HDD-t.
Mondjuk részben megértem, én az Asus A8N-SLI Premium lapomba voltam "szerelmes", végül sikerült egy barátomnak eladni, így néha még találkozunk.
Amúgy milyen videokarit keresel?
-
Osibaa
senior tag
OFF:
ATX táp, 2 slotos 27 centi hosszú vidikártya, több darab 3,5" HDD... nem egyszerűbb ezt egy mATX házba berakni? Egy 17x17 cm-es lap tényleg annyivel csábítóbb egy 24,5x24,5 cm-es lapnál, hogy emiatt zéróról építs fel neki egy házat? Értem én, hogy kihívás és hasonlók... jól van, befogom, nem vagyunk egyformák.
ON:
Alapvetően tetszik a koncepció.
Ha jól értem, akkor 2 hőzóna van benne, az egyik a vidikártya, ami a ház alsó részében elintézi magának a hűtést (alul beszív, hátul kifúj), illetve van a ház + táp, ahol a tápot is az alaplap hűtésére használod, és az egész felső zónából kiszippantja a meleget a két felső brutál venti. Egy dolgot érzek úgy, hogy gondolkodni kellene rajta, a merevlemezek elhelyezését. Értem én, hogy az ATX táp miatt nem fér sehova, de a ház oldalára "akasztást" nem tartom jó megoldásnak. Egyrészt így növeli az egész ház méreteit, másrészt ilyen közel az oldallaphoz szerintem felerősödik a zörgése, harmadrészt a hűtés szempontjából sem tűnik optimálisnak. Ezeknek kellene még valami jó kis helyet találni a ház belsejében, lehet az általad is írt SFX táp a jó megoldás erre, nem tudom. Van esetleg olyan rajzod, ahol SFX táp van bent (és mondjuk nem függ a ház oldalán a két lemez)? Mekkora lenne úgy a ház teljes mérete?
-
Osibaa
senior tag
Hát a Lian Li táp nélkül annyi, mint a Chieftec. Ha nem raksz bele DVD-t, akkor a Chieftec kényelmesebb, szellősebb is.
dni:
McLaca-t várjuk, mint a messiást, hogy beszámoljon a Chieftec házzal szerzett tapasztalatairól.
Ez eldöntené azt is, mekkora hűtő fér be a DVD alá, mindaddig csak becsléseink vannak (kb. 60 mm).
Zefír:
Sejtettem, hogy ez lesz a vége, mert nagyon nem találtunk Neked alkalmas mITX házat.
kelzsoca
Ahogy caniball is írta, a többi gyártó megoldotta egy nagyobb passzív bordával ezek hűtését; az Asrock mindig különc volt, de ez most nem szimpi
-
Osibaa
senior tag
2. gen. Atom aktív hűtéssel
-
Osibaa
senior tag
Az SG05-höz adnak 300W-os FSP tápot.
Más...
Nézegettem a Sapphire IPC-AM3DD785G lapot. Ahogy a nevében is benne van (eddig nem tűnt fel), ezt ipari felhasználásra szánja a gyártó, otthoni felhasználás szempontjából kicsit barátságtalan (nincs kivezetve SPDIF, BIOS-ában nincs ACC, ilyenek).
Nem vagyunk elkényeztetve AMD procikhoz való lapokkal. -
Osibaa
senior tag
-
Osibaa
senior tag
válasz
user137 #3132 üzenetére
Az ajánlás jó ötlet, csak az a baj vele, hogy szubjektív. Például Te 35-40K-s HTPC házakat javasoltál, mert Te ezeket szereted (amúgy ezek mATX házak). Én viszont az olcsó LC-Power házammal is elégedett vagyok, ha újraépíteném a gépet, akkor is ezt venném. Persze ajánlhatunk többet is... ha itt tartunk, akkor én pl. ezeket javasolom:
HTPC: Antec ISK 300/310, Modecom Feel 202/302
Net, office: Gigabyte MIB T5140, LC-Power 1320mi
Gamer: Silverstone SG05, Codegen MX-31
NAS: InWin BP655 (2 lemez), LianLi PC-Q08 (3+ lemez) -
Osibaa
senior tag
A Q07-tel nekem továbbra is problémám, hogy nincs rajta egy venti sem, ami kiszívja a meleg levegőt.
Én is gondolkodtam korábban a NAS-on, végül a JCP MI-101 mellett döntöttem... annak az az egy baja volt, hogy nem volt a tetején szellőzőrács és több merevlemezzel szépen lassan bemelegedett a ház, ezért is adtam el.
Ha némi moddolás is belefér, akkor fekvő házban, a gyári keret helyére ezzel is "felpolcolhatók" merevlemezek: [link] -
Osibaa
senior tag
Köszi a linket. A teljesítményt onnan vettem, amilyen tápokat most a mini-ITX házakhoz adnak, vagy itthon is kapható (pl. 150W picoPSU, biztos ebből is van külföldön nagyobb). Gondolkodom rajta, hogy oldjam ezt fel...
A liter szerinti csoportosítás helyett milyen csoportosítást javasolsz?
-
Osibaa
senior tag
Urak!
Toldy-val neki álltunk újraírni az 1. HSZ-t, itt tartunk. Nézzétek meg légyszi, hogy korrekt-e, illetve mit módosítsunk rajta. Köszi előre is a véleményeket!
"Mivel manapság már hazánkban is elérhetővé váltak ezek a kisméretű alaplapok, valamint a hozzá tartózó kisméretű házak is, úgy gondolom érdemes nyitni egy saját topikot.
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX lap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
A mITX gépek tipikus felhasználási területei:
Kisméretű, általános célú PC
- azonos teljesítményt nyújt, mint nagyobb társai, azonban feleakkora méretben valósítható meg
- hátránya, hogy csak egy bővítőkártya fér bele, illetve a processzorhűtő mérete is korlátozott
- a konfiguráció ára valamivel magasabb mITX méretben, mint mATX méretbenInternetezésre, irodai alkalmazásokra használt gép
- kisméretű, alacsony fogyasztású, csendes gépek építhetők erre a célra mITX alkatrészekből
- jellemzően egy darab HDD, slimline ODD és passzív hűtésű, külső táp egészíti ki ezeketHome Theater PC (HTPC)
- kiváló multimédiás képességekkel rendelkező, extrém csendes mITX gépek építhetők, így ideális a HTPC-k számára
- általában egy darab HDD, slimline ODD és passzív hűtésű, külső táp tartozik hozzájukNetwork Attached Storage (NAS)
- a mITX lapok alacsony fogyasztásuk révén ideális alapjául szolgálnak a házi építésű NAS-oknak
- hátrányt jelent, hogy mind hazánkban, mind külföldön erősen korlátozott az erre szolgáló mITX házak számaIntegrált CPU-val rendelkező alaplapok:
- SiS 662 / Intel 945GC chipset + Intel Celeron: az Intel első próbálkozásai, internetezésre és irodai felhasználásra alkalmas, kisebb teljesítményű NAS-ban is felhasználható. Alaplapok: D201GLY, D201GLY2, Asus ITX 220
- Intel 945GC chipset + Intel Atom proci: első generációs Atom platform, internetezésre és irodai felhasználásra alkalmas, kisebb teljesítményű NAS-ban is felhasználható
- nVidia ION chipset + Intel Atom proci: az Intel megoldásánál jóval erősebb multimédiás képességekkel megáldott, HTPC-be ideális platform, emellett persze internetezésre és irodai felhasználásra is alkalmas
- Intel NM10 chipset + Intel Atom proci: második generációs Atom platform, internetezésre és irodai felhasználásra alkalmas, ION2 GPU-val vagy más grafikus gyorsítóval (pl. Broadcom Crystal HD) kiegészítve HTPC-ben is megállja a helyét
- VIA chipsetes és VIA procis lapok: a VIA-nak közel évtizedes múltja van a mITX lapok világában, így számtalan VIA chipsettel és processzorral rendelkező példány forog a piacon. Ezek elsősorban alacsony fogyasztású ipari környezetben felhasznált alaplapok, de kiválóan alkalmasak irodai, netezős, letöltős gépek alapjául is. Idehaza nehezen és borsos áron szerezhetők be.Mini-ITX méretű alaplapok, általános felhasználáshoz:
- LGA775 procikat fogadnak: Intel DG41MJ, Intel DG45FC, Intel DQ45EK, Zotac G41, Zotac G43, Zotac G45, Zotac GF9300-I
- LGA1156 procikat fogadnak: DFI MI P55-T36, ECS H55H-I, Gigabyte H55N-USB3, Intel H57JG, Zotac H55ITX-A
- AM3 procikat fogadnak: Sapphire IPC-AM3DD785G, Asus M4A88T-I Deluxe
- AM2+ procikat fogadnak: J&W Minix 780G-128MB, J&W Minix 785G-128MB, Zotac GF6100-EMini-ITX házak: a házak funkcionalitását általában jól jellemzi a méretük (persze van pár kakukktojás)
- 2,5-3 literesek: a minimum méret, amibe egy mITX alaplap még belefér; 1 db 2,5” HDD való bele (ODD és bővítő kártya nem fér el), tápegységként picoPSU vagy panel táp szolgálhat
- 4-6 literes házak: slimline ODD-t, 1 db 2,5”/3,5” HDD-t fogadnak, bővítő kártya nem fér bele, tápegységük 60-150W paneltáp vagy flex ATX táp
- 6-8 literes házak: slim ODD-t, 2 db HDD-t fogadnak, low-profile bővítőkártya megy bele, 6-8 cm-es házhűtéssel rendelkeznek, tápegységük továbbra is 60-150W-os paneltáp vagy flex ATX táp
- 9-11 literes házak: normal ODD-t, 2 db HDD-t fogadnak, teljes méretű bővítőkártya fér bele, 6-12 cm-es házhűtéssel rendelkeznek, tápegységük 150-300W-os SFX vagy ATX
- Egyelőre önálló kategória a Lian Li PC-Q08, ugyanis 21 literes és az egyetlen mITX ház, amibe akár 6 merevlemez is költöztethető, így nagyobb NAS-nak ideális. (Viszonyításképp egy mATX ház 14-35 literes.)Tápegységek: a kis fogyasztású gépekhez kis teljesítményű tápegységek is passzolnak (alacsony terhelés mellett a tápok hatékonysága jóval rosszabb); a szokásos, ATX, SFX, TFX tápok mellett 60-150W teljesítménnyel (számunkra) újfajta tápok váltak elérhetővé. Sajnos ezek itthon nehezen beszerezhetők, így a házhoz adott gyári tápegység nehezen cserélhető nagyobbra, ezt érdemes észben tartani a ház kiválasztásakor.
- PicoPSU + külső AC/DC: kisméretű tápegység 60-150W teljesítménnyel, a házban nem igényel külön helyet, közvetlenül az alaplapra dugható, passzív hűtésű
- Panel táp + külső AC/DC: kisméretű tápegység, 60-200W teljesítménnyel, mindössze 16x4 cm méretű, passzív hűtésű
- Flex ATX táp: 100-200W-os teljesítményű, általában 4 cm-es hangos hűtéssel rendelkezik" -
Osibaa
senior tag
Az a Lian Li ház sajnos több sebből is vérzik, ezért kérdeztem rá: az egyik a hűtés, nem tudsz semmilyen ventit felszerelni a házra, ami kifújja a meleg levegőt, illetve a procira sem, mert kicsi a hely az alaplap és a táp között. A másik, hogy a ház mélysége mindössze 208 mm, azaz max. 20 cm-es vidikártya férne el benne, azokból is az egy slotos. Szerintem ehhez a konfighoz nem jó ez a ház. Zefír sajnos ugyanezzel szív.
A Silverstone SG05 túl nagy? A Lian Li Q07 11,2 literes, az SG05 pedig 10,8 literes, azaz kisebb.
Csak jobb az elrendezése és SFX táp van benne.
Házak:
- amibe 2 slotos vidikártya belefér, az SG05, SG06, Lian-Li Q08
- ezen kívül van még a Codegen MX-31 (tápcserével), amibe befér egy normális proci hűtő és van rajta ház hűtő, de csak 1 slotos vidikártyát fogad -
Osibaa
senior tag
Ha szükséged van 4 magra, akkor szerintem 4 magosat is vegyél. Nincs garancia arra, hogy sikerül felélesztened a 4. magot, illetve a lap BIOS-ában én nem láttam ACC-t, ami a magfeloldáshoz kell. (Ezért irányítottalak picit feljebb a magfeloldással foglalkozó topikba infóért.)
Ha most nincs szükséged 4 magra, akkor viszont ne vegyél 4 magosat, később is cserélni tudod a procit nagyobbra, gyorsabbra és olcsóbbra, arról nem beszélve, hogy a következő generációs AMD procik (Bulldozer) is AM3 foglalatosak lesznek.
Amit megspórolsz a procin, azt pedig javaslom költsd a házra és olyat válassz, ami maradéktalanul megfelel az igényednek, mert a ház moddolása is pénzbe kerül, illetve a végeredmény se biztos, hogy tetszeni fog. Ehelyett tudsz venni egy házat, amit olyan konfigoknak terveztek, melyek asztali procit fogadnak... az ITX házak 90%-a nem ilyen (pl. túl alacsonyak egy proci hűtőhöz), ahogy ez a ház sem.
Igazából mini-ITX méretben építeni egy izmosabb konfigot nem olcsó mulatság és Nálad az anyagi keret korlátozott ehhez. Nem tudom mATX-en gondolkodtál-e, ott az alaplapon és proci hűtőn is tudnál spórolni min. 15 ezret, emellett tágasabb lenne és beférne egy dupla slotos vidikari, vagy bármilyen más bővítő kari, amire szükséged van (tuner, wifi, USB3, stb).
-
Osibaa
senior tag
Urak!
Eladtam a mini-ITX NAS-om, de megmaradt belőle egy PCI bővítő kártya power over eSATA, SATA és PATA portokkal. Ha valakinek kell eSATA port (pl. Atom procis lapokhoz), azoknak tudom ajánlani, jó kis cucc. Specifikáció és Hirdetés
-
Osibaa
senior tag
Scythe Kaze Jyu 10 cm Slim (1000 rpm, 28 CFM, 14 dBA)
-
Osibaa
senior tag
-
Osibaa
senior tag
válasz
canniball #3050 üzenetére
Most tényleg ilyen méretű fejlesztéseken dolgoztak egy évig az Intel mérnökei? Ezt szánták az ION1 méltó utódjának? Ne már!
Az Atom tudtommal semmilyen technológiai újítást nem hozott, lényegében egy fejlettebb platform lebutítása. Értem én, hogy multimédiás használatra nem volt mit butítani az Intelnek (az Intel IGP annyira jó, hogy ne laggoljon a Windows asztal
), de akkor miért lehetetleníti el mások megoldását, ahelyett, hogy az nVidiával kezet fogva fényképezkednének és mondanák, hogy megcsináltuk a legtutibbat, ami 100 dollárért elérhető, ezt vedd meg, AMD pedig kapd be!
Pedig lehetett volna mit javítani rajta és ezekhez az Intel is ért, nem multimédia
- erősebb FPU a prociban
- energiagazdálkodás javítása (pl. EIST)
- alacsonyabb ár
- PCI-E csatlakozó (pl. TV tunerhez, RAID kártyához)
... -
Osibaa
senior tag
válasz
user137 #3042 üzenetére
Sikerült a legdrágább mITX lapból kiindulnod.
De nem gond, induljunk ki ebből... az az Asus lap a következőkből áll: alaplap, proci, proci hűtő, tápegység, wifi és távirányító, emellett kicsi, csendes és keveset fogyaszt. Ha szembe állítod a Zotac-kal, akkor számold hozzá légyszi proci hűtőt (csendeset!), tápegységet (csendeset!) és azt a felárat, ami abból jön, hogy kell egy nagyobb mITX ház, amibe belefér az egész cumó. Biztos ugyanannyiból jön ki a kettő?
Az Asrock lapomat most egy 10 cm-es 1600 Ft-os hűtő tartja 40-45 fok körül, hangja pedig közelről sincs; a nagy borda csak arra jó, hogy nem bírod rá rögzíteni a ventit.
-
Osibaa
senior tag
válasz
canniball #3040 üzenetére
Nem cáfoltál meg, csak szépítettél a dolgon.
Felhasználói oldalról nézve sztem kár volt kijönnie az ION2-nek, semmivel sem csábítóbb az ION1-nél. A gyártó oldaláról nézve már más a helyzet, ezzel a megoldással sikerült mélyítenie a rést az Atom és ULV konfigok között, miközben az nVidia orra alá is sót szórt.
-
Osibaa
senior tag
válasz
canniball #3034 üzenetére
Nekem több bajom is van az ION2-vel, csak nézz rá erre a képre
- a D510 és N330 procik között alig van teljesítménybeli különbség,
- az NM10 chipset továbbra is egy HTPC-be alkalmatlan chipset, funkciója nagyjából a helyet foglalni az alaplapon,
- emellett van 1x PCI-E buszon az ION2 GPU, ami egyébként jobb lenne, mint az ION1, de a sávszél probléma miatt rosszabb teljestményt nyújt,
- fogyasztásban a chipset + GPU felépítésnek hála, szintén nincs érdemi javulás az ION1-hez képest.Összességében proci teljesítmény ugyanaz, video teljesítmény rosszabb, fogyasztás ugyanaz és szerintem árban sem lesz olcsóbb. Köszi Intel, elérted a célod, ismét megszívattad a népet.
Javítsatok ki, ha rosszul tudnék valamit.
-
Osibaa
senior tag
válasz
user137 #3016 üzenetére
Nekem a kis fogyasztás és csendesség (alig kell hűteni) megért 30K-t egy ION + Atom lapért. Nomeg az AMD töketlenkedése miatt nincs is (ár)verseny ezen a piacon. Ha kihal (amit nem hiszek), az inkább azért lesz, mert az újabb generáció rosszabb, mint a korábbi volt.
Apropó, bejelentette az AMD az új mobil platformját, de hol vannak az erre épülő mITX lapok?
-
Osibaa
senior tag
válasz
ZCoyote #3012 üzenetére
Nekem LC-Power házam van, itt a ház tetejére nem tudtam felszerelni, mert kicsi volt ahhoz a rács. Ezért én a chipset hűtőre szereltem fel. A ventihez adott fém keretet csavaroztam fel a chipset hűtőre és ahhoz rögzítettem a ventit, ami így ferdén felfekszik a proci hűtőre és kitolja a meleget a ház oldalán.
Ahogy fényképeken láttam, a Modecom ház tetején viszont elég nagy a rács ahhoz, hogy ode rögzíteni tudd, de canniball tud biztosat mondani. -
Osibaa
senior tag
válasz
ZCoyote #3010 üzenetére
Siess az ION-nal, ahogy láttam az Intel honlapján a 330-as proci már nem rendelhető, szal előbb-utóbb el fog tűnni.
Az ION2 nekem nem szimpi.
Asrock laphoz EZT a hűtőt jól lehet használni a hangos chipset hűtő helyett. A chipsetre is fel lehet barkácsolni (én ezt tettem), illetve a Modecom ház fedelére is felszerelhető.
-
Osibaa
senior tag
Linket azért kaptál, mert az első gondolatom egy NAS volt, amit épp árulok.
Ha állandóra szeretnéd, akkor miért vettél olyan házat, amibe nem fér be?
eSATA csati jó erre, mert korrekt sebességet biztosít, vagy hasznát veheted az USB3 csatlakozóknak is. Persze lehet USB2 is, ez olcsó, csak nem lesz túl gyors - Te tudod eldönteni, elég-e az USB2 kb. 20 MB/s sebessége arra, amire használni fogod.
eSATA egyébként teljesen más, mint a SATA, előbbi csati "I" alakú és tápellátása van (mint az USB-nek), utóbbi pedig ugye "L" alakú és külön van a táp.Hűtés egyébként elég lehet a passzív is, ha jól csinálták meg a külső házat, pl hűtőbordák vannak rajta, mint a Chieftec oldalán.
-
-
Osibaa
senior tag
-
Osibaa
senior tag
Szia!
Ha jól értem a konfig kb úgy nézne ki, hogy
- asztali procit fogadó alaplap
- asztali proci 65W TDP-vel
- Shuriken CPU hűtő
- normál HDD, normál ODDEz nagyon úgy néz ki, mint egy asztali gép.
Ha ezt akarod besűríteni egy mini-ITX-be, az bizony vagy drágább, vagy kompromisszumos megoldást szül. Mindenképp mITX-et szeretnél?
A Chieftec házba való beköltözésnél a számításból szerintem kimaradt az alaplap alatti kb 10 mm-es csavar, ami tovább csökkenti az ODD-től való távolságot. Neccesen szerintem befér a Shuriken, de tényleg érdekes lesz a hűtés.
-
Osibaa
senior tag
-
Osibaa
senior tag
Fura, pár éve már bepakolják ezt a funkciót a BIOS-ba. Sebaj
Megnéztem a J&W honlapját, fent van egy Windows-os progi, ami készít egy bootolható pendrive-ot és azzal lehet flash-elni.
Az igazán csodálatos, hogy a csávó többször szintaktikai hibát vét és a hiba üzenetek ott figyelnek a screenshot-okon a használati útmutatóban.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
- Samsung Galaxy S22 Ultra 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest